„Muziejų naktis“: ką sužinosime šiemet?

Viena prasmingiausių visoje Europoje kasmet vykstančių akcijų – nuo 2005 m. įvairiose šalyse rengiama Muziejų naktis, visuomet intensyviai minima ir Kaune. Juk Kaunas, atidžiai paskaičiavus, tikrai gali būti vadinamas muziejų miestu. Tad gegužės 20-ąją, šeštadienį, atsiprašykite suskubusios vasaros ir skirkite laiko pažinti tai, kas visuomet čia pat, po nosimi, tik vis pritrūksta laiko ar progos. Peržvelgus Muziejų nakties renginių sąrašą akivaizdu, kad programų organizatoriai stengėsi nuoširdžiai.

Muziejų nakties renginių metų visų straipsnyje minimų objektų lankymas nemokamas. Tikslų renginių laiką ir programą sužinosite apsilankę www.muziejunaktis.lt arba feisbuke. Beje, beveik visus straipsnyje minimus muziejus esame aplankę ir mes – įspūdžius rasite rubrikoje „Muziejaus trečiadienis“.

18209307_259127697827659_1310372479768437539_o (1)

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus šeštadienį gerokai priartės prie kosmoso platybių. Renginio metu vyks užsiėmimai, ekskursijos, edukacijos, paskaitos, koncertai, parodų pristatymai bus skirti itin margai naktinėtojų auditorijai – astronomijos, dailės, istorijos, mados, muzikos mylėtojams. Nuo pat 11 valandos iki sutemų. Visų renginių metu vyksir trijų Šarūno Nako filmų apie M. K. Čiurlionį (2008–2015 m.) iš ciklo „100 istorijų: nacionalinių muzikos legendų muziejus“ peržiūra ir kūrybinės dirbtuvės visoms amžiaus grupėms.

Muziejų naktis neaplenks ir nacionalinio muziejaus skyriaus kitoje V. Putvinskio gatvės pusėje – A. Žmuidzinavičiaus muziejaus. Čia lankytojai viliojami parodų atidarymais, pokalbiais su menininkais, kūrybinėmis dirbtuvėmis, kviečiami pajusti plenero atmosferą ir bohemišką tarpukario aplinką. Specialiai šiai dienai A. Žmuidzinavičiaus buto interjeras bus papuoštas Karaliaus Mindaugo mokymo centro Floristikos skyriaus florisčių kompozicijomis. Nuo 11 valandos iki vidurnakčio – tuo pačiu užsukite ir į čia pat esantį Velnių

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra šia proga kviečia į orientacinį trijų valandų trukmės žaidimą „Skruzdėlyčių iššūkis“. Įkvėptos sodelyje eksponuojamos naujos fotografijų parodos „Neabejinga visuomenė: aktualios Lietuvos tarpukario pamokos“, komandos nuo 17 valanados ieškos užkoduotų miesto vietų, o jas radusios – atliks įvairias žaidimo savanorių pateiktas užduotis, tikrinančias sumanumą, bendravimo įgūdžius ir istorines žinias.

Vytauto Didžiojo karo muziejus muziejų naktį 18 val. Pradės XVIII a. pabūklo salvėmis ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro koncertu. Muziejaus sodelyje įsikurs Lietuvos kariuomenės palapinių miestelis. Kariai pristatys savo profesiją, ginkluotę ir ekipuotę, atliks specializuotus pasirodymus. Užsuksite į kariliono bokštą, galėsite sudalyvauti tikrame laivų mūšyje, praskristi su ANBO per Europą, kartu su draugais pastatyti savo tvirtovę, prisiliesti prie dar nematytų tarpukario ginklų. Prieš pat vidurnaktį muziejų nutvieks ugnies šou.

Kauno miesto muziejus šeštadienį kvies į renginius net keliuose savo skryriuose, išsibarsčiusuose visur mieste. Rotušėje vakarą esate kviečiami praleisti su atgijusiais istoriniais personažais, kurių tapatybė neatskleidžiama. Naktinėti galėsite ir Kauno pilyje – iki pat vidurnakčio.

J. Gruodžio namas

J. Gruodžio namas

J. Gruodžio memorialinis skyrius – tiesa, jis veiks trumpiau, nuo 12 iki 17 valandos – popiet kviečia į interaktyvią ekskursiją „Mano darbas taurus“.

Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje koncertuos dainuojamosios poezijos, folkloro ir sutartinių ansambliai, vyks šokiai.

M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius kviečia į vienos nakties parodą „Žymių tarpukario Lietuvos muzikų laisvalaikis ir pomėgiai“, kurią pradės koncertas „Svaiginantys arfos garsai“.

Maironio butas

Maironio butas

Maironio lietuvių literatūros muziejus iškilmes pradės 18 valandą. Užsiregistravusių lauks ekskursija po Poeto butą ir muziejaus padalinių mugė mansardoje – čia savo edukacines veiklas ir patį muziejų pristatys J. Tumo-Vaižganto, S. Nėries, V. ir B. Sruogų, J. Grušo, Vaikų literatūros muziejų darbuotojai. Tuo pat metu muziejaus sodelyje vyks kūrybinės dirbtuvės, o kiek vėliau prasidės vakaro programa – nebylusis kinas lydimas muzikanto, kompozitoriaus iš Ukrainos Pavelo Pavlosiuko (fortepijonas) muzikinių improvizacijų.

ktu

KTU muziejus KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vilioja į ekskursiją laiku: „Ekskursijos metu atrasi į aklavietę vedantį praėjimą, šiandien skiriantį du didžiuosius Kauno universitetus, pateksi ten, kur paprastai niekas nevaikšto, atrasi nematytas, nuo stogų atsiveriančias miesto panoramas, išgirsi įdomų ir linksmų istorijų iš spalvingo studentų gyvenimo, pamatysi originalius mokslo įrankius ir laboratorinius prietaisus“.

IX forto muziejus kviečia apsilankyti Okupacijų ekspozicijoje, sudalyvauti nestandartinėje ekskursijoje memorialiniame komplekse ir sužinoti įdomių faktų apie monumento bei viso memorialinio komplekso statybas. Vakarą užbaigti siūloma kino seanse po atviru dangumi.

VII forto muziejus šeštadienį temstant ragins apkeliauti dar nematytus Kauno tvirtovės Mokslo kraštus: Biologijos slėnis, Fizikos ir Chemijos salos, Matematikos džiunglės, Technologijų kyšulys ir Istorijos įduba į VII fortą atvykusiems naktinėtojams parengė nemenkų išbandymų. Skirtingų Mokslo sričių pagrindu parengtos ir komandas sutiksiančios užduotys mes iššūkį ne tik susirinkusiųjų turimoms žinioms, bet ir žvitriam protui – tamsios šaudmenų sandėlių poternos, šalto rūko apgaubtos artileristų slėptuvės ar drėgme alsuojantys kaponieriai yra sujaukę ne vieno naktinio VII forto lankytojo racionalų mąstymą.

Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus pasižymi itin turininga programa. Keliskart per vakarą vyks taksidermijos pristatymai, pasakojimai apie kelią nuo bestuburio, vabzdžio, paukščio, roplio ir kitų gyvūnų iki muziejaus eksponatų. Organizuojami ir išskirtiniai edukaciniai užsiėmimai „Aš ir gyvūnai nakties tamsoje“ bei „Naktis, gyvūnai ir aš“. Nepraleisite fotoparodos apie plėšriuosius paukščius bei Kauno moksleivių aplinkotyros centro būrelių moksleivių piešinių parodos.

svietimo

Lietuvos švietimo istorijos muziejaus darbuotojai parengė netradicinę ekskursija „Pilkoji mokyklos istorija. Ko nežinojote, kas gališokiruoti, ką geriau užmiršti…“ ir įvairias edukacines veiklas bei kūrybines dirbtuves.

Istorinės karinės technikos muziejus „Retromobile“ šeštadienį pasitinka šūkiu „Pirmyn į praeitį“. Vyks eskursijos, mažieji važinės senovine technika, bus galima piešti ant autobuso ir važinėtis po naktinį Kauną.

13245299_821634841302703_8142774993277121651_n

Lietuvos aviacijos muziejuje galėsite išbandyti savo jėgas pilotuojant virtualius orlaivius. istorijos taku po S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą pasivaikščiot iir pasiklausyti įdomių istorijų kvies, Lietuvos aviacijos muziejaus muziejininkas – istorikas Eugenijus Raubickas. Norintys ramiai praleisti laiką ir besidomintys S. Dariaus bei S. Girėno skrydžiu ir šį skrydį gaubiančia paslaptimi, žiūrėdami Remigijaus Sabulio filmą „Lituanicos paslaptis“ sužinos ne tik apie pačius pilotus, bet ir apie pasiruošimą skrydžiui per Atlantą ir jo eigą. Muziejaus kiemelyje, improvizuotoje lauko kavinėje galėsite grožėtis saulėlydžiu gamtoje, temstant dideliame ekrane bus demonstruojamos skrydžių akimirkos, vėliau VDU muzikos akademijos studentai „Muzikinis trio“ kvies pasiklausyti muzikos.

Nedidelis Senamiestyje esantis Brangakmenių (Gemologijos) muziejus kviečia užsukti nuo 18 iki 22 valandos – lankytojus pasitiks ir patirtimi bei pasakojimais dalinsis pats muziejaus savininkas.  Šį tą paslaptingo Muziejų nakčiai rengia „Stumbro“ muziejus netoli abiejų stočių, į kurio renginį būtina užsiregistruoti.

 

tituline

Tuo pat metu veiks ir Lietuvos sporto muziejus. Jame galima aplankyti muziejaus pagrindinę ekspoziciją, Algirdo Šociko Bokso ekspoziciją, Jadvygos ir Jono Ramanauskų Lietuvos cirko istorijos ekspoziciją, muziejaus edukacinėje klasėje bus demonstruojami unikalūs kadrai apie Lietuvos praeities ir dabarties sporto herojus, jų pasiekimus, muziejaus kiemelyje vaikai ir suaugusieji galės pažaisti naują sporto atmainą – Trikrepšį.

Jei Kaunu nepasisotinsite, skubėkite į Raudondvarį – Kauno rajono muziejuje vyks ekskursijos bei pianisto Andriaus Vasiliausko koncertas „Praeities uždangą atskleidus“, skirtas primirštoms, tiesiogiai ir netiesiogiai su Lietuva susijusioms asmenybėms.

Muziejaus trečiadienis. Pakalbėkime apie penkiasdešimt Kauno muzikos metų
Šį penktadienį vyks konferencija „Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius. Paveldas ir dabartis“. Ko tikėtis, ko laukti, Kauno miesto muziejus...
Muziejaus trečiadienis. Pasaka buvo, yra, bus!
K. Donelaičio gatvė Nr. 13! Šiame gelsvame, viename iš penkių stovinčių eilėje, tarpukario modernizmo stiliaus namų, įsikūręs nedidukas, bet...
Muziejaus trečiadienis. Užfiksuota etnografinė atmintis
Įsibėgėjant Archyvų metams, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia Jus susipažinti su Liaudies meno skyriaus archyviniu rinkiniu, kurio...
Muziejaus trečiadienis. Aleksotas – Lietuvos aviacijos lopšys
Kovas Lietuvos istorijoje „nusėtas“ dienomis, ženklinančiomis svarbiausius įvykius mūsų šalies aviacijos raidoje. 1919 m. kovo 12 d. įkurta Lietuvos...
Muziejaus trečiadienis. Pakalbėkime apie penkiasdešimt Kauno muzikos metų
Šį penktadienį vyks konferencija „Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius. Paveldas ir dabartis“. Ko tikėtis, ko laukti, Kauno miesto muziejus...
Muziejaus trečiadienis. Pasaka buvo, yra, bus!
K. Donelaičio gatvė Nr. 13! Šiame gelsvame, viename iš penkių stovinčių eilėje, tarpukario modernizmo stiliaus namų, įsikūręs nedidukas, bet...
Muziejaus trečiadienis. Užfiksuota etnografinė atmintis
Įsibėgėjant Archyvų metams, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia Jus susipažinti su Liaudies meno skyriaus archyviniu rinkiniu, kurio...
Muziejaus trečiadienis. Aleksotas – Lietuvos aviacijos lopšys
Kovas Lietuvos istorijoje „nusėtas“ dienomis, ženklinančiomis svarbiausius įvykius mūsų šalies aviacijos raidoje. 1919 m. kovo 12 d. įkurta Lietuvos...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia