
Vytautas Pakarskas (1930–1995) buvo išskirtinė asmenybė Lietuvos aviacijos padangėje. Studijuodamas Kaune susidomėjo sklandymu ir nuo to laiko visi jo nuveikti darbai klojo pamatus Lietuvos aviacijos gyvinimui ir tarptautiškumo auginimui. Daugelis buvusių V. Pakarsko kolegų ir bičiulių prisimindami bendravimą su juo dalinasi, jog Vytautui nebuvo žodžio „neįmanoma“. Apie tai šis „Muziejaus trečiadienis“.
Vytautas Pakarskas Lietuvos aviacijoje atliko keletą skirtingų vaidmenų: buvo sklandytojas, konstruktorius, organizatorius, paveldosaugininkas, gamyklos vadovas. Tarp iškiliausių jo darbų – transatlantinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimtųjų sodybų Žemaitijoje išsaugojimas nuo melioracijos sunaikinimo. Atkurtos sodybos tapo dabartinio Lietuvos aviacijos muziejaus padaliniais.
Būdamas Prienų Eksperimentinės sportinės aviacijos gamyklos vadovu į tarptautinį lygį pakėlė Lietuvos sklandytuvų kūrimą ir gamybą. Sukūrė LAK seriją su iki dabar sėkmingiausiais lietuviškos konstrukcijos sklandytuvais LAK-12. Lietuvą pavertė sportinės aviacijos gamybos ir remonto centru. Pirmasis Sovietų Sąjungoje įdiegė stiklo pluošto sklandytuvų gamybos technologiją.
Sklandytuvas LAK-17 virš Birštono
Paroda Vytautui Pakarskui atminti
Spalio 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune (Veiverių g. 132) vyks parodos „neĮMANOMA“, skirtos Vytauto Pakarsko 90-osioms gimimo metinėms pažymėti, atidarymas. Renginio metu prisiminimais apie darbą su šia iškilia asmenybe dalinsis aviacijos konstruktorius Leopoldas Paknys, lakūnas akrobatas Eugenijus Rubickas bei kiti buvę kolegos, pažįstami.
Detalesnė renginio informacija