
Mieli muziejaus bičiuliai,
Tikriausiai niekas taip greitai nebėga kaip metai, kad ir kokie sudėtingi jie būtų. 2020-ieji išmokė mus visus gyventi kitaip – bendrauti, dirbti, pramogauti per atstumą ir, kas svarbiausia, dar labiau vertinti tai, kas buvo tarsi savaime suprantami dalykai.
Maironio lietuvių literatūros muziejus šiais metais pasiruošęs visokiems susitikimams – ir virtualioje erdvėje, ir atnaujintose muziejaus erdvėse. 2020 m. įvykdę Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Literatūros lobiai virtualiai“, netrukus pristatysime naują muziejaus svetainę. Ji ne tik pakeis „rūbą“, bet ir bus nauja savo turiniu: su registracijos į ekskursijas ir edukacines programas sistema, patobulinta parduotuvėle, virtualiomis parodomis, įdomių eksponatų legendomis ir interaktyviais rašytojų kambariais, skirtais Salomėjai Nėriai, Juozui Tumui-Vaižgantui, Baliui Sruogai, Juozui Grušui. Juose bus galima pamatyti klasikų daiktus ir išgirsti intriguojančias jų istorijas. Be abejo, su Jono Mačiulio-Maironio aplinka bus taip pat galima susipažinti. Norintieji sužinoti daugiau apie Maironio darbus, galės pasiklaustyti kompetentingų mokslininkų minčių. Labai džiugu, kad svetainėje aiškiai matysis Maironio lietuvių literatūros muziejaus padaliniai – juk kiekvienas jų toks savitas ir originalus!
Kol bendrauti ir bendradarbiauti galime tik nuotoliniu būdu, šaunūs muziejaus darbuotojai, savo sričių specialistai, paruošę paskaitas, atrinkę įdomius eksponatus ir pasakojimus, mielai atvyks į bet kurią susitikimų platformą – moksleivių pamokas, studentų užsiėmimus, o gal net į literatūros entuziastų būrelį.
2021-aiais, bendradarbiaudami su menininkais, rašytojais, kolekcininkais, surengsime ypatingas parodas: tęsime ciklą „Rašytojas ir jo paroda“, pradėsime naują – „Fotografuojantys poetai“. Taip pat kartu su Čekijos muziejais bei Čekijos Respublikos ambasada minėsime Jaroslavo Hašeko kūrinio „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ 100-metį. Lietuvos kultūros tarybai (Ačiū!) finansavus Vytauto Mačernio metams skirtą projektą (100 proc.!!!) kviesime į edukacinę parodą, kūrybos skaitymus, leidinio apie poetą pristatymą. Beje, visus muziejaus išleistus leidinius bei puikius, apgalvotus ir su meile pagamintus suvenyrus, jei nebus galimybės įsigyti muziejuje, visada saugiai išsiųsime kiekvienam į namus.
V. Mačernis apie 1939 m. Herškės Leibovičiaus fotografija
Vytauto Mačernio įrašas kitoje nuotraukos pusėje
Vytauto Mačernio mokinio dienynas
O vienas svarbiausių 2021 metų įvykių, minint Maironio muziejaus įkūrimo 85-metį – lietuvių literatūros istorijos ekspozicijos atidarymas. Patiks net ir tiems, kas retokai skaito knygas ar lankosi muziejuose. Nes šiais metais vadovausimės nauju šūkiu – LITERATŪRA KEIČIA! Keičia mūsų požiūrį, mūsų nuotaikas, mus pačius!
Muziejaus pastatas. XX a. pr.
Muziejaus atidarymo šventė. 1936 m.birželio 28 d.
Dėkojame visiems, kurie mumis domisi, aplanko, dovanoja eksponatus, skiria paramą, negaili daug šiltų, motyvuojančių žodžių!
Kaip rašė Maironis:
Nenurimstanti ieško dvasia
To, kas dora, gražu ir kilnu…
Tad linkime prasmingų ieškojimų ir atradimų, kantrybės, stiprybės, teigiamų nuotaikų. Iki gražių susitikimų!
Maironio lietuvių literatūros muziejus