Maršrutas vasario 9-11 dienoms

PENKTADIENIS, 02 09

Vytauto Kasiulio parodos „Sugrįžtantys“ atidarymas, 17:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris

Vytautas Kasiulis gimė 1918 m. Simne. Nuo 1937 m. mokėsi Kauno meno mokykloje. 1941 m. baigė Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės institutą (vėliau jame dėstė). 1944 m. emigravo į Vokietiją. Dėstė Dailės ir amatų mokykloje, vadovavo piešimo klasei Freiburge, surengė kelias personalines parodas. Dėl karo baigties į Lietuvą nebegalėjo sugrįžti, todėl 1948 m. išvyko į Paryžių. 1949 m. čia dailininkas surengė ir pirmąją personalinę parodą, o 1950 m. prasidėjo ilgametis V. Kasiulio ir garsaus Paryžiaus galerininko Christiano-Gilberto Stiébelio bendradarbiavimas, Paryžiuje kasmet buvo rengiamos autoriaus parodos. Palaipsniui V. Kasiulis tapo vienu iš nedaugelio lietuvių menininkų, pasiekusių pripažinimą pasaulinėje meno erdvėje. Jo kūriniai saugomi Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejuose, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijose bei privačiose kolekcijose.

Didžiąją parodoje eksponuojamos kolekcijos dalį sudaro litografijos iš švediškojo V. Kasiulio kūrybos laikotarpio (XX a. 6 – 7 dešimtmečiai). Tarp jų – dailininko pamėgtos figūrinės kompozicijos, peizažai, natiurmortai, autoriaus parodų Švedijoje afišos.

Paroda veiks iki balandžio 1 d.

kasiulis

Džojos Gundos Barysaitės parodos „Adamkai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Ilgametės LR Prezidentūros fotografės Džojos Gundos Barysaitės sukurta paroda skirta Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus ir buvusios pirmosios damos Almos Adamkienės 65-erių bendro gyvenimo metų jubiliejui. Parodai atrinktos 65 spalvotos fotografijos, atspindinčios poros veiklos ir gyvenimo akimirkas.

Anot Džojos Gundos Barysaitės, šis skaičius yra neatsitiktinis, mat šie žmonės ranka rankon jau 65 metus eina per gyvenimą. „Tai sušildo ir įkvepia. Daugiau nei dešimtmetį turėjau garbės ir laimės būti šalia ir fotografuoti. Ir dirbant, ir keliaujant, ir poilsio akimirką. Tai nepakartojama patirtis, kuria noriu su Jumis pasidalinti“, – teigia fotografė.

Paroda veiks iki vasario 28 d. Atidarymo proga vyks ciklo „Įkvėpimai“ diskusija su autore.

adamkai

Kauno miesto simfoninio orkestro gimtadienio koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šių metų vasarį orkestras švenčia jau 13-ąjį savo gimtadienį. Koncertą orkestras dedikuoja džiazo muzikos legendai Ellai Fitzgerald. 2018-aisiais minimos jos 100-osios gimimo metinės. Gimtadienio solistai – Marjorie Barnes (vokalas, JAV), Nikholay Zatolochny (kontrabosas, Rusija), John Marshall (trimitas, JAV), Vahagn Hayrapetyan (fortepijonas, Armėnija), Egor Kriukovskikh (būgnai, Rusija). Orkestrui diriguos Constantine Orbelian (JAV, Armėnija).

KMSO (2)

Premjera: Performansas „Migrena“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Ilgoji salė), Laisvės al. 71

Šis performansas – tai fotografo Iridijaus Švelnio ir kitų menininkų komandos fotografinis, filosofinis bei psichologinis pasakojimas apie skausmą, prieš kurį beviltiška kovoti, su juo reikia tiesiog susidraugauti.

migrena

Filmas „Laiminga pabaiga“ (Happy End), 20:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad aristokratiška Lorenų šeimyna turi viską: puošnius namus, įtakingų draugų, statusą visuomenėje. Vis dėlto nerimą kelia maži dalykai. Anos valdomos bendrovės statybų aikštelėje nutinka nelaimingas įvykis. Mažosios Evos žiurkėnas miršta, o motina atsiduria ligoninėje. Tai – tik pirmi uoliai slepiamos prarajos ženklai, ir Michael Haneke filmų žiūrovams aišku, kad laimingos pabaigos jie anaiptol nežada.

„Drums 2 Accordions“ ir Linos Rovaitės koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Jei pasitaikytų proga, šie muzikantai tikriausiai rėžtų drąsiai: „Mes pasiryžę bet kam!“. Jei labai trumpai, scenoje turėtų tilpti Balkanų, Brazilijos, pop muzika ir džiazas.

Grupės „Baltasis kiras“ koncertas, 22:00
„Džem’pub“, Laisvės al. 59

Ką galima pasakyti apie mūsų mieste itin mėgstamą „Baltąjį kirą“? Ogi tai, kad šį penktadienį kauniečiams grupė sugros ypatingą programą pavadinimu „Do what you love“.

„Tamsioji pusė“: Blazej Malinowski, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Internete elektroninės tamsos puoselėtojus burianti grupė „Tamsioji pusė“ į šokius pasikvietė Berlyne gyvenantį lenką, ruošiantį gyvą pasirodymą.

tamsioji

ŠEŠTADIENIS, 02 10

Ekskursija „Meilė sklando zoologijos sode“, 11:00 ir 13:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Kuris iš sodo gyventojų buvo įsimylėjęs ne savo rūšies gyvūną? Koks gyvūnas, porą sukuria visam gyvenimui? Kas turi daugiausiai kantrybės bandant užkariauti patelės širdį? Apie tai specialioje ekskursijoje šeštadienį papasakos zoologijos sodo darbuotojai.

meilė

Užgavėnės Rumšiškėse, 12:00
Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės

Triukšmingus šokius su ansambliais ir kapelomis atlaikyti bus nesunku, nes Užgavėnės – ir sotaus prisivalgymo sinonimas. Pramogų ir žaidimų taip pat žadama į valias.


Filmas „ Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, 15:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Naujausia Arūno Matelio juosta pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Filmo herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių šešėlyje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Beveik 8-erius metus kurtas pripažintas geriausiu dokumentiniu ilgametražiu filmu konkursinėje tarptautinio Varšuvos kino festivalio programoje.

Spektaklis „Jis ir Ji“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Birutę Mar sukurti šią pjesę-spektaklį inspiravo Jono Biliūno (1879-1907) žmonos Julijos Janulaitytės-Biliūnienės prisiminimai, taip pat jų vienas kitam siųsti atvirlaiškiai. Beveik prieš šimtmetį, vos kelis metus tetrukusi Julijos ir J.Biliūno meilės istorija dabar išties primena romantišką Romeo ir Džiuljetos istoriją!

jisirji

Skaitymai „Dešra ant žaizdos Paryžiuje“, 18:00
Baras „Mažasis Paryžius“, K. Donelaičio g. 42

Trečiojo gatvinio kultūros žurnalo „Dešra ant žaizdos“ numerio autoriai ir kiti vaučeriai su vertybiniais popieriais ir ponais Properiais savo tekstus (ar kažką panašaus) skaitys įsimintiniausiame Kauno bare. Tai bus ir proga paremti trečiojo numerio leidybą.

desra

Spektaklis „4 Mortos“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šis spektaklis – tai vakarėlis su mirtim, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris sugrąžina mus iš feisbukinės egzistencijos į gamtos mums duotą prigimtį. Tai – pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“ – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

MORTOS

„Lemon Joy“ koncertas, 19:00
„Renginių Oazė“, Baltų pr. 16

Koncertui grupė ruošia specialią beveik dviejų valandų trukmės programą. Koncerte skambės dainos, apimančios visą grupės gyvavimo laikotarpį. Per savo gyvavimą „Lemon Joy“ išleido 7 studijinius albumus: „Glostyk“ (1996), „Super“ (1998), „Mylėt tave taip beprotiška ir keista“ (1999), „REstart“ (2001), „1210“ (2006), „Stebuklas“ (2011), „Willkommen“ (2016). 2004 metais pasirodė geriausių dainų rinkinys „Electropop“.


Turo „Crust Over the Baltics“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Prie stoties oš „Adrestia“ (crust punk / old school death metal, Švedija), „Ognemöt“ (metal / crust / punk, Estija / Švedija) ir „Nekad“ (hardcore punk / sludge / crust, Latvija).

crust


Vakarėlis „Musica Urbana“, 21:00
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Įveikusius šeštadienio maršrutą triphop, downtempo ir dub garsais apdovanos Eroott.

musicaurbana

„Balkanaktis Lizde“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vakaro viešnia Ligia Keșișian yra Rumunijos sostinėje bukarešte kasmet vykstančio festivalio „BalKaniK Festival“ meno vadovė. Ji taip yra dviejų kino ir poezijos festivalių kuratorė. Jos uždegantys setai šokių aikštelėse, kuriuose skamba tiek balkaniški pašėlę motyvai, tiek niekur negirdėtos rytietiškos melodijos, visada reikalauja stiprių batų, nes jie greitai būna sušokami! Be abejo, prie to prisidės ir nakties šeimininkai „Baltic Balkan“ bei jų vietininkas Kaune – Mabanga.

balkanaktis

SEKMADIENIS, 02 11

„Kaunas šoka“, 11:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

„Jeigu Tu nešoksi savo šokio, kas jį sušoks už Tave?!“, – klausia visiems atviro šėlsmo organizatoriai, raginantis sekmadienio rytą prie Soboro ateiti nepamiršus ausinių ir telefono su mobiliuoju internetu. Šio projekto tikslas – sugriauti nusistovėjusius Kauno miesto stereotipus. Projekto sumanymas – vidinė laisvė. Šokis neįprastoje erdvėje, su nepažįstamais žmonėmis.

soka

Užgavėnės Aleksote, 14:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Šalia Aukštosios Fredos dvaro rūmų užvirs tikros užgavėniškos linksmybės: žygiuos persirengėlių paradas, vilios Užgavėnių mugė, garuos karšta VDU Botanikos sodo žolelių arbata. Aidės dainos, šokiai ir žaidimai, vyks gražiausių kaukių rinkimai ir apdovanojimai, Lašininio ir Kanapinio mūšis. Visus linksmins Vytauto Didžiojo universiteto folkloro ansamblis „Linago“.

Popietė visai šeimai „Pasaulio muzika“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Muzikinės popietės atlikėjai multiinstrumentalistas Sauliaus Petreikis, smuikininkas Vytautas Mikeliūnas ir gitaristas Chrisas Ruebensas visus kviečia į kelionę aplink pasaulį. Instrumentų įvairovė ir jų skambesys leis aplankyti pačius įvairiausius planetos kampelius, pajusti skirtingų kultūrų temperamentą, mėgautis girdėtais ir negirdėtais garsais.

Spektaklis „Liūdnas Dievas“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pedagoginė žydų kilmės lenkų rašytojo ir gydytojo Janušo Korčako idėja iš esmės sutelpa į vieną frazę: auklėtojas turi mylėti vaikus. Sena kaip pasaulis mintis – ir tokia natūrali. Kaip paties Korčako žūtis, apvainikavusi jo teiginius. J. Korčakas negalėjo išgelbėti savo vaikų, bet jis nepaliko jų vienų mirties akivaizdoje lygiai taip, kaip nepaliko jų vienų gyvenimo akivaizdoje. Spektaklio pagal šios asmenybės gyvenimo istoriją režisierė – Inesa Paliulytė.

Liudnas_dievas_20141205_0141-e1465285537728 (1)

„Žiemos ekranai“: „Leonas Morenas, kunigas“ (Leon Morin, prêtre), 15:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Okupuotoje Prancūzijoje, Barni, karo našlė ateistė kartą nusprendžia atlikti išpažintį vietinėje bažnyčioje. Tai tampa jos ir žavaus jauno kunigo dvasinių pokalbių pradžia. Įsimylėjusi ji bando priversti jį sulaužyti celibato priesaiką, o jis – atversti ją į tikėjimą.

Vienos dalies show #YOLO, 18:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

VDU Teatras ir teatras „Mens Publica“ pristato spektaklį – vienos dalies šou #YOLO. Tai analogo Lietuvoje neturintis, iš pirmo žvilgsnio neįpareigojantis ir groteskiškai juokingas sceninis vyksmas.  Tai alternatyvus spektaklis, kuris vyksta čia ir dabar – erdvėje, kurioje vyksta ir tuo laiku, kuriuo vyksta. Pagrindinė jo sąlyga ta, kad visi dalyviai po šio šou miršta.

yolo

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia