Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 9-11 dienoms

8 vasario, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 02 09

Renginys „Miesto origamis“, 09:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

„Į susitikimą kviečiame visus, kam rūpi jų miestai: bendruomenes, visuomenės narius, architektus, dizainerius, urbanistus, kultūros lauko dalyvius ir sprendimų priėmėjus, studentus, mokslininkus. Renginys – nemokamas ir atviras visiems. Renginyje kalbėsimės apie „laikinojo urbanizmo“ potencialą: kaip laikinasis naudojimas, laikinosios veiklos ir laukimo laiko panaudojimas gali tapti nuolatine praktika regeneruojamose statiniuose ir erdvėse? Kokie yra įkvepiantys užsienio šalių pavyzdžiai? Kaip šias praktikas skatinti ir įgalinti Lietuvoje?“, – kviečia tarptautinio projekto „T-Factor“ atstovai.

Nemokamai.

Godos Lukaitės parodos „Miško terapija“ atidarymas, 18:00
Galerija „Baltic New Art“, BLC2, K. Donelaičio g. 60

Miško terapija – besiplečiantis darbų ciklas gamtos ir psichologijos tematika. Gamtos takai gretinami su kelione savęs pažinimo link, o šio ciklo paveikslai vadinami „gamtaforomis“ (gamtos vaizdais, su paslėptomis aliuzijomis, metaforomis į keliaujančius ‘psyche’ (liet. siela)) potyrius.  „Paveiksluose, jų pavadinimuose slypi koordinatės, datos, vietų, laiko nuorodos, prisiminimų bei supratimų užuominos. Darbai atmosferiniai, juose ir magiški Dzūkijos miškai, ir vaikystės miškai, kuriuose apsikabindavome medžius eidami prie ežero“, – sako – Goda Lukaitė. Parodoje patirsite autorės sukurtą, užkoduotą, paslapčių pripildytą miško ir gamtos suvokimą būnant čia, mieste.

Nemokamai.

Knygos „Liudvikas, Lietuvos Karalius“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Jei norite įtempto siužeto, prašom. Jei norite pagalvoti, kur eina mūsų Respublika, koks kismas turėtų ištikti politinę sistemą, „Liudvikas, Lietuvos karalius“ suteiks daug peno apmąstymams. Knygos veikėjai yra vokiečiai, rusai ir lenkai, nors Regimantas Dima iki šiol įtariamas lietuviškuoju nacionalizmu. Visi iki vieno knygos veikėjai paklaikę arba trenkti. Siužetui ir būsimai Lietuvos monarchijai taip patogiau. O norėdami pasijuokti iki ašarų rasite intelektualaus humoro intarpų apie Kembridžą bei baltųjų meškų šaudymo scenelių Prano Juozapo Žemėje.

Renginyje dalyvaus knygos autorius Regimantas Dima ir rašytojas Gintautas Ivanickas.

Nemokamai.

Filmas „Kopa. Pirma dalis“, 20:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

Laukiant antrosios „Kopos“ dalies, metas prisiminti 2021 m. pasirodžiusią Denis Villeneuve režisuotą pirmąją. Pagal vieną garsiausių visų laikų fantastikos knygų – Frank‘o Herbert‘o „Kopą“ – sukurtas filmas pasakoja istoriją apie ypatingomis galiomis apdovanotą Polą Atreidą, kartu su visa savo kilminga gimine priverstą keliauti į tolimą, atšiaurią ir vieną pavojingiausių Visatoje dykumų planetą Arakį, dar vadinamą Kopa.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 02 10

Jacques Chapiro kūrybos įkvėptos cianotipijos dirbtuvės, 11:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

1842 metais išrastas cianotipinis spausdinimas – nesudėtingas bei atviras kūrybiniams sprendimams fotografinio atvaizdo išgavimo procesas, mėgiamas ir vaikų, ir suaugusių. Renginio dalyviai apžiūrės Jacques Chapiro darbų parodą ir pasitelkę cianotipijos techniką galės sukurti mėlynąjį menininko darbo atspaudą. 

Su bilietais.

Ekskursija „Gražiausios Kauno durys. Žaliakalnis“, 12:30
Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A

Ši ekskursija – tai būdas netradiciškai pažinti Kauno tarpukario modernizmo architektūrą, kuri neseniai įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Iš tiesų, interesų sritis gali būti ir ypatingos durys. Apie viską papasakos ir į jūsų klausimus atsakys Žaliakalnyje gimęs ir užaugęs ekskursijos gidas – Jonas Oškinis.

Su bilietais.

Filmas „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ ir susitikimas su režisieriumi, 16:00
„Cinamon“, Islandijos pl. 32

Tame pačiame bute Lietuvos sostinėje viena po kitos apsistoja penkios poros. Kiekvieną jų ištinka meilės krizė – tiesa, nė vienas JAV lietuvio Tomo Vengrio romantinės komedijos personažas nenutuokia, kokių dar džiaugsmų ir vargų būta tarp šių sienų. Emocijomis įkrauta aplinka dar vienai meilės istorijai įkvepia kiekvieno nuotykio pėdsakų ištrinti vis sugrįžtančią valytoją Jolantą. 

Naujojo T. Vengrio darbo pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, kur jis tapo geriausiu tarptautinėje konkursinėje programoje „Rebels With a Cause“. Šeštadienį jis atvyksta į „Cinamon“ atsakyti į žiūrovų klausimus.

Su bilietais.

Grupės „Siela“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Grupė „Siela“ vasario mėnesį pristatys naujam gyvenimui prikeltą geriausių dainų rinkinį „Sielininkai“, 1995-aisiais išleistą firmos „Bomba rec“. Šio rinkinio titulinė daina – Andriaus Mamontovo prodiusuota ir kartu su „Siela“ įrašyta daina „Vėjas. Žvaigždė“ – tapo savotišku gotikiniu grupės himnu. Šiemet firma „Metromusic“ vinilinės plokštelės ir kompaktinės plokštelės formatu perleidžia albumą.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 02 11

Julijos Račiūnaitės paroda „Iš privačios kolekcijos“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ciklo „Jaunųjų platforma“ parodoje pristatomos keturios temos: skaitmeninės tapybos ciklas apie pakelių ir paplenčių peizažo kaitą per pastaruosius dešimtmečius „Neišvengiamas gamtovaizdis“; meninis tyrimas „Kreivuolis. Kodėl architektūra kalba gyvačių kalba?“, pristatantis Lietuvos rekreacinėms erdvėms būdingą architektūrinį kreivuoliškų pavėsinių reiškinį (bendraautorė Anta Marija Antanavičiūtė); tekstų ir fotografijų serija „Lipti į“, pasakojanti Kauno laiptų, fontanų, plytų, bendrabučių, zoologijos sodo ir muziejaus bei antkapinių paminklų istorijas (bendraautorė Inga Navickaitė-Drąsutė); mažųjų fotografinių kolekcijų ciklas „Menki juokai“, fiksuojantis Vilniuje ir Kaune aptinkamus, dažniausiai kamerinius, artefaktus bei reiškinius.  

Galerijoje taip pat veikia paroda apie Modrį Tenisoną, „SVETUR. Migracijos aspektai“ ir „Žmonių muziejaus manifestas“ – viską spėsite pamatyti.

Su bilietais.

Gustinos Keturakytės nuotr.

Užgavėnės KITAIP, 11:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Sode lauks Moryčių gamybos dirbtuvės, piešimas ant veidų, laikinosios tatuiruotės ir kitos veiklos.
Nestigs ir tradicinių folklorinių šokių bei žaidimų, susiplieks Lašininis su Kanapiniu, o į Morės laužą vaikai švystels ir savo sukurtas mažas Morytes – kad žiema greičiau išdundėtų.

Renginio vedėjas Evaldas Černiauskas pakvies kartu su „Impro Kaunas“ improvizacijų teatro komanda sužaisti netikėtus ir smagumu užkrečiančius Užgavėnių žaidimus. Dieną pratęs Vytautės Tamutytės koncertas.

Su bilietais.


Muzikinė popietė visai šeimai „Princesė ant žirnio“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vienas garsiausių pasakotojų pasaulyje Hansas Kristianas Andersenas sukūrė daugiau nei 170 visiems puikiai žinomų stebuklingų pasakų ir istorijų. Vieną iš šių nuostabių istorijų apie princesę, negalėjusią užmigti ant žirnio, savo mažiesiems klausytojams, pasitelkdamas muzikinius garsus papasakos Kauno miesto simfoninis orkestras.

Pasaką apie princo ir princesės meilės išbandymą mažyčiu žirniu pasakos aktorius Paulius Markevičius, o nuotaikingą istoriją papildys puikiai pažįstami muzikiniai intarpai, kuriuos grieš orkestras, vadovaujamas charizmatiškojo dirigento Vilmanto Kaliūno.

Su bilietais.

Filmas „Ponas Bleikas jūsų paslaugoms“, 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Palaidojęs žmoną, Endrius Bleikas (aktorius Johnas Malkovichius) panyra į apatiją: nieko nebenori, niekuo nebesidomi ir su niekuo nebendrauja. Iš sąstingio jį ištraukia mintis vykti į Prancūziją – į dvarą, kuriame susipažino su savo mylimąja. Susikrovęs lagaminą, Endrius leidžiasi kelionėn, kuri, be jokios abejonės, klostysis visiškai kitaip, nei jis įsivaizduoja.

Jautrią ir širdį šildančią prancūzišką juostą režisavo Gilles Legardinier.

Su bilietais.

Kadras iš filmo