Maršrutas vasario 8-11 dienoms

PIRMADIENIS, vasario 8 d.

Laisvų pokalbių vakarai: prof. Vytautas Landsbergis, 18 val.
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Laisvų pokalbių vakarų sezono startą pažymės diskusija su pirmuoju atkurtos nepriklausomos valstybės vadovu profesoriumi Vytautu Landsbergiu. Šio muzikologijos profesoriaus legenda jau ne pirmus metus mirga istorijos puslapiuose. Pokalbį moderuosiantis žurnalistas Paulius Gritėnas yra pasirengęs atskleisti daug dar negirdėtų istorijų ir Vytauto Landsbergio gyvenimo užkulisių, o pats profesorius pokalbį pažadėjo paįvairinti ir skambindamas Čiurlionio kūrybą. Beje, jei negalite atvykti į VDU didžiąją salę, įsijunkite tiesioginę diskusijos transliaciją portale „Kas vyksta Kaune“.

ANTRADIENIS, vasario 9 d.

Filmo „Searching for Sugar Man“ peržiūra, 17 val.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Apie JAV muzikantą, netikėtai visų pirma sau pačiam sukėlusį kultūrinę revoliuciją… Pietų Afrikos Respublikoje. Apie atsitiktinumą, peržengiantį bet kokias logiškas laiko ribas. Filmas „Searching for Sugar Man“ ne tik pelnė daugelį prestižinių kino prizų – „Oskarą“, BAFTA, Sundance, JAV Režisierių Gildijos, Amsterdamo (IDFA), Maskvos, Göteborgo, bet yra vienas tų retų pavyzdžių, kai žiuri ir žiūrovų nuomonės sutapo. Lietuvoje jis buvo pripažintas žiūroviškiausiu festivalio „Kino pavasaris“ filmu. Antradienį į jo seansą kviečia Kauno apskrities viešoji biblioteka – taip, būtent, ir būkite pasiruošę, šiemet įvairių renginių bibliotekose rasis vis daugiau.

sugar-man-loc

Rolano Stankūno parodos „Apsėstieji“ atidarymas, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jaunosios kartos Kauno menininkas Rolanas Stankūnas pirmojoje savo personalinėje parodoje eksponuos tapubos magistrantūros studijų metu portretinės tapybos darbus ir piešinius. Portretų serijoje žmogus „nardinamas“ į neapibrėžtą, abstrakčią erdvę, kurioje jis netenka savojo „aš“, ištirpsta kitame, susilieja su aplinka, įvairiomis jį supančiomis energijomis, vibracijomis ir atmosferomis.

Filmo „Dviračiais per Kirgiziją“ premjera, 19 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Praėjusių metų vasarą organizacija „Špikis“ leidosi į tradicinę mėnesio trukmės kelionę dviračiais. Šį kartą buvo pasirinkta keliauti per Kirgiziją – Centrinės Azijos šalį, įsikūrusią Tian Šanio kalnų grandinės „lopšyje“, pasižyminčią ypač gražiais bei laukiniais kraštais. Kaip šias kliūtis sekėsi įveikti penkiems keliautojams iš Lietuvos, išvysite antradienio vakarą.

„We Go Travel Stories“: „Pas Jokūbą / Camino de Santiago“, 18:30 val.
„Džem’pub“, Laisvės al. 59, Kaunas

Du keliautojai skirtingu metu nukeliavo du skirtingus kelius į Santjagą: Camino Frances ir Camino del Norte. Abiems nutiko skirtingų nuotykių ir dėl to grįžo namo išmokę skirtingų dalykų. Sutarė dėl vieno: eiti buvo verta.
Kodėl eiti, kurį kelią rinktis, ko galima išmokti ir ką einant pasiimti, Guoda Bardauskaitė ir Jordis Šatūnas nori papasakoti visiems, ateisiantiems į projekto „We Go Travel Stories“ organizuojamą susitikimą.

Spektaklis „Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės“, 19 val.
Kauno mažasis teatras, M. Daukšos g. 34

Dariaus Rabašausko režisuotą spektaklį sudaro atskirų, tematiškai susisiejančių scenų grandinė. Jis ir Ji, Ji ir Ji, Jis ir Jis skirtingu laiku, skirtingo amžiaus, skirtingose vietose kaskart iš naujo bandantys atrasti Vyrą, Moterį, Žmoną, Meilę, Gyvenimą. Ir pačius save tame Gyvenime. Istorija sudėta iš visiems pažįstamų, galima sakyti, trafaretinių, situacijų. Tačiau kiekvienoje iš jų yra kritinė akimirka, kai bet koks žingsnis gali būti lemiamas, keičiantis viską iš esmės. O tuomet ramus kasdienybės tylėjimas pasirodo esąs apgaulingas.

TREČIADIENIS, vasario 9 d.

Spektaklis „Dryžuota opera“, 17 val.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Dainuojamojo žanro spektaklis, kurio libreto autorė – Agnė Dilytė, muzikos autorius – Antanas Jasenka, pasakoja istoriją, kuri ne tik vaikams, bet ir tėvams šmaikščiai ir lengvai pristato paslaptingą muzikos pasaulį, nes pagrindiniais veikėjais tampa dažniausiai naudojami muzikos terminai ir ženklai. Čia yra ir mokytojas Tonalijus, rūmų sargybiniai – Boso ir Smuiko raktai, princesės augintinis – Zebras Indigo bei daugelis kitų.

Kinų naujieji metai – pavasario šventė, 18 val.
VDU Azijos studijų centras, Vaižganto g. 30., Kaunas

Sugiharos namuose – Naujieji metai. Į jų sutikimą, arba Pavasario šventę, kviečia kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu Wei“. Renginio metu bus pristatytos kinų naujųjų metų tradicijos, dvylikos metų ciklas ir jo gyvūnai.

Spektaklis „Kartu“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklyje pagal Serhij Žadan romaną „Depeche Mode“ atgarsį randa abi žodžio „kartu“ reikšmės: kartu burnoje po vakarykščių išgertuvių, kartu su draugu… Režisierius Artūras Areima čia kalba apie sovietinius šešėlius – palikimus šiandieninei mūsų visuomenei. Ar tikrai sugebėjome išsilaisvinti ir atitrūkti nuo šių, iš paskos besivejančių monstrų, ar išsilaisvinome iš sovietinio režimo?

KETVIRTADIENIS, vasario 11 d.

Filmo „Logikos beieškant“ premjera, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Prieš kurį laiką „Sidabrinės karūnos“ teatras sumanė ekranizuoti Jurgio Kubiliaus detektyvą „Logikos beieškant“ – taip gimė trumpo metro retro stiliaus rimtoji komedija, filmuota art deco fone, Kauno centrinio pašto ir filharmonijos erdvėse.

Filmo „Logikos beieškant“ anonsą galite pamatyti čia.

Turas su gidu po parodą: „Sočio projektas: Kaukazo karo ir turizmo atlasas“, 18 val.
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

„Sočio projektas: Kaukazo karo ir turizmo atlasas“ – tai olandų fotografo Rob Hornstra ir publicisto Arnold van Bruggen, penkerius metus trukusio darbo rezultatas, atskleidžiantis Rusijos miesto Sočio ir jo apylinkių istoriją, drastiškas transformacijas ruošiantis 2014 m. Žiemos olimpinėms žaidynėms. Paroda, aplankiusi dešimtis galerijų ir muziejų – nuo Niujorko iki Delio – kiekvienoje meno erdvėje pateikiama kitaip. KAUNAS PHOTO festivalio vadovas ir parodos kuratorius Mindaugas Kavaliauskas kviečia susiburti ir patyrinėti „Sočio projektą“, kurio ekspozicija truks iki vasario 21-osios.

Šiuolaikinio šokio spektaklio „Rezonansas“ premjera, 19 val.
Galerija „Meno forma“, Savanorių pr. 166

Dar gruodį bendravome su šiuolaikinio šokio spektaklio „Rezonansas“, skirto margai Mykolo Kleopo Oginskio asmenybei, choreografe Indre Puišyte – straipsnį galite rasti čia. Scenoje sujungti atitrūkusią aukštąją klasikinę ir kasdienę šiuolaikinę kultūrą nebuvo lengva užduotis, po pirmojo susitikimo su Kauno publika repeticijos nesibaigė, tad pasirodymas „Meno formoje“ nuo ankstesnės premjeros šiek tiek skirsis.

Manto Puidos nuotr.

Manto Puidos nuotr.

Dueto „PetrArka“ koncertas, 19 val.
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Duetas „PetrArka“ – tai perkusijos meistro Arkadijaus Gotesmano ir saksofono muzikos virtuozo Petro Vyšniausko duetas. „PetrArka“ susikūrė 1990-aisiais, išleido pirmą lietuvišką džiazo kompaktinį diską „Lithuania“, dalyvavo daugelyje prestižiškiausių Europos džiazo festivalių, taip pat įvairiuose projektuose su kitų sričių menininkais – literatūrinių skaitymų programose, improvizuoja su simfoniniais orkestrais, įrašinėja muziką teatro spektakliams ir ją gyvai atlieka. 25-ąjį gimtadienį minintis duetas „Teatro klube“ pristatys naują programą „25 sonetai“.

Knygos „Paslaptingasis Egiptas: gidės užrašai“ pristatymas, 17:30 val.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Ši knyga nėra kelionių vadovas, kuriame pasakojama, kaip nuvykti iki vienos ar kitos vietos, ką vertingo apžiūrėti ar kur pigiau pernakvoti ir skaniau pavalgyti. Taip pat tai nėra istorinė knyga, kuria reikėtų vadovautis vaikštinėjant po istorinius objektus ar muziejus. Nors veikiausiai viso to čia taip pat rasite. Knygą turbūt labiausiai tiktų pavadinti lietuvės gidės užrašais“, – teigia Angelina Zaleckaitė, pokalbiams apie keliones skirtų renginių ciklo VITA MOBILE viešnia, knygos „Paslaptingasis Egiptas: gidės užrašai“ autorė, ilgai gyvenusi savo aprašytoje šalyje.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia