Maršrutas vasario 8 – 10 dienoms

PENKTADIENIS, 02 08

Peeter Krosmann paroda „Iš stalčiaus“, 8:00–18:00
Kauno kolegijos Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kaune gyvenantis Peeter Krosmann kilęs iš Tartu, kur įgijo tapytojo išsilavinimą bei dėsto tapybą, iliustraciją, animaciją ir komikso meną. Jis daug laiko praleidžia piešdamas: eskizus iš natūros, vaizduojančius aplinką, peizažą ar škicus, fiksuojančius figūros judesius, dienos įspūdžius, būsenas.
P. Krosmann taip pat kuria abstrahuotas, fantasmagoriškas kompozicijas, iš kurių kyla idėjos grafikos ar tapybos kūriniams, autoriniams komiksams.

peeter

Parodos „Blind Date“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paroda, pirmiausia, skirta regos negalią turintiems žmonėms, sudarant jiems sąlygas praplėsti žinias ir suvokimą apie nacionalinį dailės paveldą. Kartu tai reta galimybė kitu pojūčiu – lytėjimu – atrasti vizualaus meno kūrinį.

Ekspozicija veda per skirtingus XX a. dailės judėjimus, sambūrius ir kviečia patyrinėti kūrinius, reprezentuojančius svarbius pokyčius Lietuvos tapyboje. Tradicinius žanrus – peizažą, portretą – keis „dekonstruotas“ paveikslas, siurrealistinė vizija ir konceptuali tapyba. Susipažinsite su socialinės tematikos kūriniais, avangardo eksperimentais, naujų idėjų paieškomis ir komentarais dailės klasikai. Parodą sudaro paveikslų originalai ir jų taktilinės reprodukcijos, sukurtos skulptorių Jono Aničo ir Mato Janušonio, konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga bei ilgametę patirtį šioje srityje turinčiais Italijos specialistais. Paroda veiks iki kovo 31 d.

moeokhhhcliljbcc

Parodos „Between“ atidarymas, 18:00
Parodos „Kontr-argumentas II“ atidarymas, 18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Adelės Pukelytės ir Onės Maldonytės paroda „Between“ 2017 m. pabaigoje jau eksponuota Danijos sostinės Kopenhagos galerijoje „Q“. Parodoje susiduria dvi skirtingos materijos, du skirtingi požiūriai į meną. Parodos pavadinimas (liet. – „tarp“) – tai menininkių įvardijama siaura linija laike, kurioje esame dabar. Dabar – kai Kaunas keičiasi iš laikinosios – į šiuolaikinę, tačiau dar yra tik procese; dabar – kai jauni menininkai dalyvauja parodose, rezidencijose, praktikose ir pristato save pasauliui. Būtent dabar, tarpe tarp kažko utopinio ir praeities, išties gyvename.

Parodų ciklo koncepciją apibūdinančia „Kontr-argumento“ sąvoka projekto iniciatoriai najudojasi kaip skirtingų išsakytų pozicijų virsmu į „pokalbį“ tarp ekspozicijoje dalyvaujančių tapytojų, jų kūrinių ir žiūrovų. Per kiekvieno autoriaus skirtybes bei individualumą parodose išsivysčiusi „diskusija“ atspindi tapybinės kalbos įvairiapusiškumą bei kvestionuoja tapybos kaip mąstymo bei tarpusavio bendravimo priemonės galimybę. Parodos kuratoriai: Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas. Parodos dalyviai: Kazimieras Brazdžiūnas, Vita Opolskytė, Dominykas Sidorovas, Adelė Pukelytė, Rūta Vadlugaitė, Darius Jarusevičius, Tomas Daukša, Sonata Riepšaitė, Banginis Justas, Artūras Mitinas, Kristina Mažeikaitė.

tapybos_paroda_kontr_argumentas_ii_2019

„Žiemos ekranai“: „Atlygis už baimę“ (La salaire de la peur, 1953), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Henri-Georges Clouzot filme Centrinės Amerikos kuro bendrovės darbuotojai gauna pasiūlymą sunkvežimiais vežti pavojingą krovinį su nitroglicerinu, kad būtų galima užgesinti gaisrą naftos gręžinyje. Atlygis milžiniškas, kalnų keliai siauri ir klaidūs, krovinys labai pavojingas. Keturi vyrai leidžiasi į ilgą kvapą gniaužiančią kelionę..

Grupės „Garbanotas“ koncertas, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Naujo savo albumo „Paskutinį saulė“ albumo pristatymo koncertų turą grupė „Garbanotas“ užbaigs sostinės klube „Tamsta“, o prieš tai spės grįžti ir į Kauną. Pasak grupės gitaristo Manto Joneikio, pačios grupės santykis su neseniai pasirodžiusiu albumu, išleidus jį į pasaulį, kinta kaip santykis su dienoraščio lapu: „Nešiojies kažką galvoj ar širdy, tada išrašai, palieki ant lapo – ir ramu. Dingsta nerimas, kad liks kažkas nepasakyta, kas būtinai vienaip ar kitaip turėjo išlįsti į pasaulį“. „Paskutinė saulė“ ypatinga – tai pirmas kartas grupės „Garbanotas“ istorijoje, kuomet visos (aštuonios) albumo dainos įrašytos išskirtinai tik lietuvių kalba.

Vakarėlis „Lizdui ketveri“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Kaip jau sufleruoja renginio pavadinimas, elektroninės šokių muzikos gerbėjai tikrai turi ką atšvęsti. Berlyno techno trio „ItaloJohnson“ Kaune pasitiks „Lizdo“ įkūrėjai Roads ir Pakas bei jų bičiuliai Interiors ir Mantas T.

ŠEŠTADIENIS, 02 09

Valeria del Vacchio „Mindscapes“, 10:00 – 20:00
VDU Menų fakulteto pirmojo aukšto foje, Muitinės g. 7

Parodoje „Mindscapes“ (liet. Sielovaizdžiai) pristatomi italų menininkės Valeria Del Vacchio, ranka, mišrią techniką taikant atlikti eskizai, kuriuos menininkė vėliau paverčia skaitmeninėmis video miniatūromis. Menininkės mintys, jausmai, atsiminimai, pomėgiai ir baimės jungiasi į metaforiškus, kone architektūriškai tikslius, žemėlapius. Kiekvienas jų ženklina ne tik asmenines menininkės patirtis, bet ir socialinių tinklų kritiką. Menininkė įkvėpimo semiasi rytų filosofijoje, etniniame Indijos ir aborigenų mene. Savo kūryboje daug dėmesio skiria primityvizmui, siekdama išlikti eskiziška net ir galutiniuose video darbuose, todėl eskizai – itin svarbi menininkės kūrybos dalis.

mindscapes

Treniruotė „Kariška sportuotė“, 10:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Kauno raumenis auginanti „Šešios Trim“ bendruomenė šauktinių sąrašų netikrino, bet vis tiek sako, kad kariuomenė – tai jėga ir tęsia tradiciją sportuoti netradicinėse miesto erdvėse, nes sportui netinkamų vietų tiesiog nėra.

Popietė šeimoms parodoje „Geriausias 2018 metų kūrinys“, 14:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Programos metu kartu su tapytoja Egle Velaniškyte ne tik analizuosite, gėrėsitės, vertinsite bei aptarinėsite Kauno dailininkų kūrybą, bet ir rinksite geriausią metų kūrinį. Visi apsilankiusieji galės atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį darbą. Paroda gausi ir labai įvairi, todėl jūsų laukia daug netikėtų, keistų bei smagių atradimų. Prašome registruotis iš anksto: tel. (8 37) 22 94 75.

Prano Griušio kūrinys, eksponuojamas parodoje

Prano Griušio kūrinys, eksponuojamas parodoje

„Šeršėliafam“: „Kelionės namo“ (2019), 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šeštadienį Kaune prasidedantis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ šiemet kalbės apie socialinius, politinius ir asmeninius pokyčius. Festivalio programoje atsigręžiama į stiprias asmenybes – talento, ilgamečio darbo ir sudėtingų pasirinkimų dėka kuriančias geresnį pasaulį.

„Kelionės namo” – nuotaikinga, dar niekad kine nepasakota istorija apie pirmąsias Amerikos lietuvių patirtis grįžus aplankyti okupuotą tėvynę. Ką jautė ir matė atvykstantys – šiandien jau sunkiai suvokiama bei keista. Karo metais priverstų palikti šalį filmo herojų atmintyje įstrigo romantiški ir net kiek naivūs tėvynės vaizdiniai. Atvykus jų laukė gerokai pasikeitusi realybė, kontrastuojanti su nostalgišku, legendomis apipintu Lietuvos įvaizdžiu. Ši grįžimo namo istorija atskleidžia praėjusios epochos dvasią, dviejų civilizacijų sandūrą ir netikėtas spalvingų herojų patirtis.
Po seanso – susitikimas su filmo režisiere Ramune Rakauskaite.

Filmo „Kelionės namo“ stop kadras

Filmo „Kelionės namo“ stop kadras

„Kaunas Musica Religiosa“ festivalio svečių koncertas, 17:45
Kauno Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčia, Rotušės a. 9

Šis, jau 9-asis, festivalis atviras visiems mėgėjų chorams, jame giedama ir a cappella, ir su su instrumentiniu pritarimu. Apdovanojus laureatus koncertuos moterų vokalinis ansamblis „Melodija“ (Šiauliai), vaikų choras „Minskiye zori“ (Minskas), mišrus choras „Gintaras“ (Kaunas) ir mišrus choras „Saldava“ (Saldus, Latvija).

relig

SEKMADIENIS, 02 10

„Šeršėliafam“: „Fuga“ (2018)
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tikra istorija paremtas psichologinis trileris pasakoja apie Aliciją, praradusią atmintį, tačiau susikūrusią naują gyvenimą ir tapatybę. Nieko apie savo praeitį negalinčią prisiminti moterį per televizijos laidą išvysta ir atpažįsta jos tėvai. Po dvejų metų Alicija yra priversta grįžti į savo ankstesniąją šeimą ir prisiimti jai nebesuvokiamus žmonos bei motinos vaidmenis. Nutolęs vyras ir sūnus neatpažįsta moters, kuri atrodo artima, tačiau elgiasi kaip svetimas žmogus. Režisierė Agnieszka Smoczyńska (žiūrovams pažįstama iš „Kino pavasaryje” rodyto filmo „Šokių aikštelės dukterys“) nagrinėja socialinius tabu, verčiančius moterį besąlygiškai ir nekritiškai priimti visuomenės jai primetamą motinos vaidmenį – tarytum biologinis gebėjimas turėti vaikų natūraliai lemia norą būti motina.

„Kinas bare“: „Pagiriamasis žodis veiksmui“ (In praise of action), 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Projektas, iš pradžių turėjęs būti trumpa apybraiža universiteto studijoms, tapo ilgametražiu dokumentiniu filmu apie kaskadininkus. Filmą sukūrė seserys Aistė ir Skaistė Jauraitės. Jos patikino, kad prieš pradedant kurti šį filmą tikrai nesitikėjo, kad tai bus tokia pilna nuostabos ir sukrečiančių momentų kelionė. Susitikus su tiek daug įdomių žmonių ir nufilmavus daugiau nei 10 valandų medžiagos, seserys pasiryžo filmui.

Filmas „Purpurinis rūkas“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Vienas lietuviško kino grandų Raimundas Banionis sugrįžta su nauju filmu, kurio idėją širdyje nešiojosi dvidešimt metų. Felikso Rozinerio apsakymo motyvais sukurta juosta „Purpurinis rūkas“ pasakoja sudėtingą Lietuvos žydo Jozefo, partizanų vado Vlado ir jų abiejų mylimosios Janės istoriją.

Kadangi filmo siužetas vystosi skirtingose laiko linijose, tuos pačius herojus vaidina skirtingi aktoriai. Tarp jų – ne tik didžiulę patirtį sukaupę Vidas Petkevičius, Arūnas Storpirštis, Arkadijus Vinokuras, bet ir talentingi jaunosios kartos atstovai Severinas Norgaila, Giedrė Mockeliūnaitė, Tadas Gudaitis ir kiti.

Patvirtintos kultūros renginių organizavimo rekomendacijos
Kultūros ministras patvirtino Kultūros renginių atvirose ir uždarose erdvėse organizavimo rekomendacijas. Jos parengtos vadovaujantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės...
Nemuno saloje – nauja pramogų erdvė „Pakrantė“
Birželio 5 dieną Nemuno saloje prie „Žalgirio“ arenos startuos nauja pramogų erdvė – „Pakrantė“, kur kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir...
Kaimynų dieną Kauno rajono gyventojai minės visą vasarą
Kaimynų diena Europoje kasmet yra švenčiama gegužės 29 d.  Tačiau  kodėl žmonės, pavargę nuo karantino ir išsiilgę nuoširdaus bendravimo,...
Į Kauną atkeliauja 75 Samuelio Bako darbai
Kauno paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16) nuo birželio 6 d. pradės veikti Samuelio Bako paroda „Raktas į vaikystės...
Patvirtintos kultūros renginių organizavimo rekomendacijos
Kultūros ministras patvirtino Kultūros renginių atvirose ir uždarose erdvėse organizavimo rekomendacijas. Jos parengtos vadovaujantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės...
Nemuno saloje – nauja pramogų erdvė „Pakrantė“
Birželio 5 dieną Nemuno saloje prie „Žalgirio“ arenos startuos nauja pramogų erdvė – „Pakrantė“, kur kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir...
Kaimynų dieną Kauno rajono gyventojai minės visą vasarą
Kaimynų diena Europoje kasmet yra švenčiama gegužės 29 d.  Tačiau  kodėl žmonės, pavargę nuo karantino ir išsiilgę nuoširdaus bendravimo,...
Į Kauną atkeliauja 75 Samuelio Bako darbai
Kauno paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16) nuo birželio 6 d. pradės veikti Samuelio Bako paroda „Raktas į vaikystės...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia