Maršrutas vasario 7 – 9 dienoms

PENKTADIENIS, 02  07

Žurnalo „Baltas kambarys“ pristatymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Pirmasis „Balto kambario“ numeris pasirodė 2016 m. vasarą. Tuomet žurnalo pratarmėje jo sumanytoja matematikė ir menininkė Luana Mas rašė: „Baltas kambarys – tai tuštuma, kuri yra ir bus apstatoma daiktais-žmonėmis, ir taip „įsidaiktinę“ aš/tu/jis/ji apsigyvensim kartu… gal ilgam.“

Šįkart rengėjai kviečia į penktojo žurnalo kūrybinei klasei numerio pristatymą. Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui jis ypatingas tuo, kad jame yra atsiradusi nauja rubrika – „Čiurlionio portfelis“, kurioje – muziejaus numizmatikos lobiai – dailininkų Adomo Varno ir Mstislavo Dobužinskio kurtos lietuviškos kortos (teksto autorė – numizmatė Beta Šneliūtė).

Vieno lito premijos įteikimas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno rašytojai dvidešimt pirmą kartą kolegiškai įteiks Vieno lito literatūrinę premiją. 2020 m. premijos laureatė – poetė Enrika Striogaitė, apdovanojama už poetinį žvilgsnį ir dėmesingumą atsidūrusiems visuomenės paribiuose eilėraščių rinkinyje „Žmonės“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2019). Šventėje jūsų laukia poezija, muzika ir kinas. Vakaro vedėjai – Milda Kiaušaitė ir Gediminas Jankus.

Spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga“, 19:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Scenoje greta Astos, Ievos, Marijos, Rugilės ir Vaivos pasirodys ir Lietuvos istorijoje vietą išsikovojusios Barbora, Bona, Dalia, Julija, Marytė ir Teklė. Kartu jos papasakos, kokios yra dabartinės jaunos Lietuvos moterys ir kokia tradicija jas pagimdė. O Vyresnės kolegės primins ir tai, kokia nedraugiška moterims gali būti Lietuvos istorija: vietos joms čia ne tiek ir daug, o visos į ją prasibrovusios čia dažniausiai įsitvirtina dėl savo grožio arba galios nulemti vyrų sprendimus. Bet ką daryti, jei nori būti savo šalies istorijos dalis, nors nesi nei išskirtinė gražuolė, nei baisiai galinga? Gal sudeginti tokį moterų vaizdavimą ir atlikus raganišką šokį imtis savo darbais kurti naują tradiciją? Spektaklį į Kauną atveža Klaipėdos jaunimo teatras.

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

„Žiemos ekranai“. Retrospektyva „Atsitiktinumai ir sutapimai“: „Paryžius priklauso mums“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kino kritiko, žurnalo „Cahiers du cinéma“ redaktoriaus Jaques’o Rivette’o (1928-2016) debiutinė kino juosta (Paris nous appartient, 1961) žymi, šalia pirmųjų François Truffaut, Jean‘o-Luc’o Godard’o ir Claude’o Chabrol’io darbų, prancūzų Naujosios bangos pradžią. Nepailstantis kino eksperimentatorius, sukūręs per trisdešimt filmų, Rivette kiekviename iš jų ieškojo kino kalbos atnaujinimo galimybių. Režisierius garsėjo improvizacija ir atsitiktinumais paremtu darbu su aktoriais, teatrališkų, labirintiškų mizanscenų meistryste.

Kadras iš filmo

15-ojo Kauno miesto simfoninio orkestro gimtadienio koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Prisimindamas orkestro kūrimosi pradžią, kolektyvo vadovas Algimantas Treikauskas sako: „Pradėjęs vadovauti tuo metu dar Kauno kameriniam orkestrui, turėjau vieną tikslą – sukurti pilnos sudėties simfoninį orkestrą, kuriuo galėtų džiaugtis miestas bei patys kauniečiai. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi orkestro veikla. Žinau, kad kauniečiai mus myli, tai stengsimės savo muzika jiems ir ateityje suteikti nemažai gražių emocijų. Atsigręžus į pačią pradžią, smagu kalbėti apie nuveiktus darbus, kurie padėjo iš mažo kolektyvo (kamerinio orkestro) išsivystyti iki Kauno miesto simfoninio orkestro, kuris šiandien yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Savo veikla orkestras stengiasi džiuginti kauniečius bei garsinti miestą visame pasaulyje.“

Šventinį koncertą kartu su talentinguoju pianistu Robertu Lozinskiu bei sopranu Karina Flores Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas vyr. dirigento Konstantino Orbeliano dovanoja visiems savo gerbėjams ir su nekantrumu laukia susitikimo.

KMSO ir Constantine Orbelian. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Klubo „Lizdas“ gimtadienio savaitgalio startas, 23:00
Nepriklausomybės a. 12

Penkeri metai kokiam nors muziejui ar teatrui galbūt atrodo visai nedaug. Naktiniam klubui, dedikuotam specifiniam šiuolaikinės (ar net ateitinės) muzikos skambesiui tai – didelis pasiekimas. Pažymėti būtina trankiai, klausimas tik, ar pakaks tam dviejų naktų? Pirmasis „Lizdą“, susisukusį po M. Žilinsko dailės galerija, sveikins griežto veido amerikietis Levon Vincent, o šeštadienio naktį šventėjų dėmesio tikisi dvigubas siuntinys iš Nyderlandų – Gamma Intel ir DJ Down The Rabbit Hole. Jūsų mėgstamiausi lietuviai irgi sąraše.

Levon Vincent. Asmeninio archyvo nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 02 08

Knygos „Vasara laukuos“ pristatymas, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Poetė neoromantikė Viktorija Kumpikevičiūtė-Kalpokienė vienintelį eilėraščių rinkinį „Vasara laukuos“ išleido dar 1939 metais. Jos eilėraštis „Pamilo dobilas“ tapo liaudies daina. Renginyje dalyvaus knygos sudarytojas Alfas Pakėnas, muziejininkas Remigijus Jakulevičius, aktorius Petras Venslovas, rašytojos sūnus Povilas Kalpokas.

Solinis Kasparo Uinsko koncertas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Po dvejų metų petraukos į Kauno filharmonijos sceną su soliniu rečitaliu sugrįžta pianistas Kasparas Uinskas. Šį kartą klausytojams jis pristatys programą su vieno savo mėgstamiausių kompozitorių – Frédérico Chopino kūriniais. „Romantinio periodo muzika yra artimiausia mano sielai. Gerai jaučiu jos kalbą ir noriu dalintis ja su klausytojais“, – sako K. Uinskas.

Futsal A lyga: FK Vytis – FK Akmenė, 20:00
Garliavos sporto ir kultūros centras, Vasario 16-osios g. 8, Garliava

Šį rudenį Lietuvoje, įskaitant Kauną, vyks pirmasis toks futbolo įvykis šalies istorijoje – FIFA  pasaulio salės futbolo čempionatas. Lietuva, žinoma, dalyvaus. Pats metas pradėti pažintį su šia sporto šaka, pasaulyje jau seniai skinančia populiarumo vaisius. Juolab kad FK Vytis – tikras Kauno ir visos Lietuvos pasididžiavimas.

The Hills Mover koncertas, 21:00
Socialinis centras „Emma“,  A. Mickevičiaus  g. 35

Po juodu atlikėjo pseudonimu The Hills Mover gobtuvu slepiasi Belgijoje gyvenantis prancūzas Grégoire Fray – jis yra ir post rock/industrial grupės THOT vedlys. Sintetinį ir organišką skambesius muzikantas derina naujame savo single „Before the Wind“, išleistame 40-mečio proga ir įkvėpusiame leistis į turą o Europą. Kaip sako  pats Grégoire, bastydamasis su kuprine ir gitara, atsiverdamas sutiktų žmonių istorijoms, jis jaučiasi kaip namuose.

Atlikėjo archyvo nuotr.

SEKMADIENIS, 02 09

Paroda „Naujas muziejuje: istoriniai medaliai“, 10:00–16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą.

Šį kartą muziejininkai pristato sausį gautus molinius medalius. Pirmasis, kuriame vaizduojamas Lietuvos karalius Mindaugas bei didieji kunigaikščiai Jogaila ir Vytautas, yra skulptoriaus Vytauto Kašubos kurto medalio kopija. Jis buvo skirtas Lietuvos krikščionybės jubiliejui paminėti 1987 m. Antrasis medalis skirtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Steigiamajam suvažiavimui, vykusiam 1988 m. spalio 22 d. Šio suvažiavimo metu buvo išreikštas reikalavimas lietuvių kalbą paskelbti valstybine. Jau lapkričio 18 d. Aukščiausioji Taryba priėmė Konstitucijos pataisą, kuri gražino lietuvių kalbai valstybinės kalbos statusą.

Paroda „Geriausias 2019 metų kūrinys“, 12:00–17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Nuo 1999 m. rengiamoje parodoje meno kūrėjai ir visuomenė turi galimybę išrinkti geriausią praėjusių metų kūrinį. Parodoje „Geriausias 2019 metų kūrinys“ eksponuojami 93 autorių darbai. Savo kūrinius pristato įvairaus amžiaus menininkai: nuo jauniausių, ką tik baigusių studijas, iki vyriausios – senjorų – kartos. Ekspozicijoje vyrauja tapyba, tačiau yra ir skulptūros, keramikos, tekstilės bei grafikos darbų. Kūriniuose atsispindi menininkų požiūris ir reakcijos į vyraujančias visuomenės nuotaikas bei aktualijas. Balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį lankytojai gali iki vasario 15 d. 17 val. Taip pat organizatoriai  kviečia ir visuomenines organizacijas, kultūros (ir ne tik) įstaigas rinkti ir apdovanoti jiems patikusių kūrinių autorius. Laureatų paskelbimas ir apdovanojimas vyks vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

„Žiemos ekranai“: „Mano mamytė Amerikoje, ji sutiko Bufalo Bilą“ (Ma maman est en Amérique, elle a rencontré Buffalo Bill, 2013), 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Marc Boreal ir Thibaut Chatel animacinis filmas nukelia į nedidelį Prancūzijos miestelį 1970-aisiais. irmokui Jeanui šešeri, jis turi jaunesnį brolį, nuostabią auklę ir be paliovos dirbantį tėtį. Jo mama nuolat keliauja, ir berniukas net neprisimena, ar yra ją matęs. Tačiau reguliariai gaunamos atvirutės, kurias jam perskaito kaimynė Michèle, padeda Jeanui įsivaizduoti nuotykių kupiną mamos gyvenimą Amerikoje.

Spektaklis „Biografija: vaidinimas“,  18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gintaro Varno režisuotas spektaklis pristatomas taip: „Jeigu šiandien turėtumėte galimybę grįžti į praeitį ir pakeisti kažkada priimtus svarbius savo gyvenimo sprendimus, pervaidinti savo gyvenimą pagal kitą scenarijų, pasukti jį visai kitu likimo keliu… Ar tikrai žinotumėte, ką ir kaip keisti? Suvaidinti savo gyvenimą iš naujo – viliojantis iššūkis, kurį šiame spektaklyje priima mirštantis mokslininkas Kiurmanas. Jeigu tik jam pavyktų niekada nesusitikti su savo antrąja žmona, jo gyvenimas būtų tikrai laimingas… Bet ar gali gyvenimas būti kitoks, jei jis, profesorius Kiurmanas, yra toks pats, prisirišęs prie savo džiaugsmo, skausmo, kaltės ir pažeminimo? Ar iš viso įmanoma ką nors pakeisti? O jei ir įmanoma, galiausiai mirties akivaizdoje tai neturi jokios prasmės.“

Donato Stankevičiaus nuotr.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia