Maršrutas vasario 5-8 dienoms

PIRMADIENIS, 02 05

Parodos „Vydūnas. Gyvenimas, mirtis ir kas toliau“ atidarymas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

2018 metais Lietuva minės garsaus literatūros klasiko, filosofo Vilhelmo Storostos-Vydūno 150-ąsias gimimo metines. Vydūnas – viena ryškiausių asmenybių mūsų kultūroje, jo reikšmingumas yra akivaizdus. Vydūnas visą savo gyvenimą paskyrė tautos žadinimo ir išlikimo darbams, tačiau apie jo gyvenimą nėra tiek žinoma, kiek šis žmogus nusipelnė. Parodos autorius fotomenininkas Virgilijus Jankauskas ekspozicijoje per savo vizualios kalbos prizmę jis perteikia požiūrį į Vydūną, jo gyvenimą. Nufotografuotos vietos, kurios tiesiogiai susijusios su Vydūno gyvenimu: Jonaičiai, Naujakiemis, Pilkalnio preparandija, Ragainės mokytojų seminarija, Kintų pradinė mokykla, Kintų bažnyčia, Tilžės berniukų gimnazija, Vydūno gyvenamieji namai Tilžėje, Tilžės kalėjimas.
Dauguma šių vietovių yra Mažojoje Lietuvoje. Deja, ne visur išlikę namai, nebelikę kaimų. Todėl autentiškumui atkurti panaudotos istorinės nuotraukos iš muziejų archyvų.

Atidaryme dalyvaus fotografas Virgilijus Jankauskas, parodos kuratorė Alė Jankauskienė, muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, muziejininkė Nijolė Raižytė.

vydunas

ANTRADIENIS, 02 06

Ingmaro Bergmano kino vakaras: „Septintasis antspaudas“ (Det sjunde inseglet), 17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Ingmaro Bergmano kino vakaras Lietuvos švietimo istorijos muziejuje – renginių ciklo „Baltas kambarys. Sienos be tapetų“ dalis. Menotyrininkė Vilma Kilinskienė papasakos apie režisieriaus kūrybą ir pristatys bei parodys vieną reikšmingiausių I. Bergmano filmų – specialųjį Kanų kino festivalio žiuri prizą laimėjusį „Septintąjį antspaudą“ (1957). Ttai viduramžių legendos apie klajojantį Riterį ekranizacija, kaip ir visa jo kūryba, nagrinėjanti egzistencines mirtingumo ir tikėjimo temas. Filmas prieš žiūrovų akis apnuogina religinį viduramžių visuomenės gyvenimą – rimbais save pliekiančius flagelantus, raganavimu apkaltintos merginos deginimą, iš maro keliamo siaubo besipelnančius dvasininkus.

„Misija Sibiras ‘17“: pasakoja Agnė Pašvenskaitė, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Misija Sibiras ‘17“ komanda liepos mėnesį aplankė Irkutsko, kuris savo plotu prilygsta 12 Lietuvų, srityje esančius Nižneudinsko ir Tulūno rajonus. 16 ekspedicijos dalyvių per 10 dienų pavyko sutvarkyti 9 skirtingas lietuvių kapinaites, pastatyti 9 naujus iš maumedžio pagamintus ir pagal lietuviškas kryždirbystės tradicijas papuoštus kryžius. Kadangi ekspedicijos metu teko ieškoti ir vietovių, kurios jau senokai išnyko iš žemėlapių, komanda 100 km per taigą įveikė pėsčiomis. Na, o įvairiomis transporto priemonėmis nuvažiuota daugiau nei 1500 km“, – ekspedicijos detales atskleidžia jos dalyvė, komandos narė Agnė Pašvenskaitė. Daugiau istorijų – antradienį.

„Žiemos ekranai“: „Leonas Morenas, kunigas“ (Leon Morin, prêtre), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Okupuotoje Prancūzijoje, Barni, karo našlė ateistė kartą nusprendžia atlikti išpažintį vietinėje bažnyčioje. Tai tampa jos ir žavaus jauno kunigo dvasinių pokalbių pradžia. Įsimylėjusi ji bando priversti jį sulaužyti celibato priesaiką, o jis – atversti ją į tikėjimą.

Diskusija „Analoginė fotografija ir laikas“, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Skaitmeninių medijų kontekste analoginė fotografija atrodo archajiška, nepraktiška ir itin nenuspėjama. Fotografas dirbantis su griozdišku senoviniu fotoaparatu stipriai kontrastuoja su įprasto profesionalo įvaizdžiu, bei veikiau primena magą, kurio nuotraukose užfiksuoti vaizdiniai atsiduoda unikaliu laikiškumu ir santykiu su istorija. Į viešą diskusiją atvykstantis Giedrius Petrauskas jau nuo 2001 metų tyrinėja, kaip sena analoginė fotografija fiksuoja žmogų ar urbanistinį peizažą. Diskusiją moderuos VDU MF menotyros studentė Lina Kaminskaitė. Renginys pratęsia Karolinos Vitulskytės kuruotą G. Petrausko parodą „Miesto laikas“, kurioje eksponuotus kūrinius čia galėsite išvysti paskutinį kartą.

G. Petrausko nuotr.

G. Petrausko nuotr.

Ekskursija parodoje „Kontr-argumentas“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Susitikimo metu parodos kuratoriai ir parodos idėjos autoriai Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas papasakos plačiau apie parodos koncepciją, taip pat pristatys savo bei kitų autorių eksponuojamus kūrinius.

Paroda yra tęstinio galerijos „Meno parkas“ projekto „Jaunieji. Žalia sąmonė“ dalis. „ Visi parodoje dalyvaujantys menininkai murkdosi tame pačiame dažų dumble, tačiau kiekvienas jų tą dumblą supranta skirtingai. Per tokį murgdymąsi jie atlieka veiksmą (tapo), o kartu ir individualų tapsmą (tampa)“, – sufleruojama anotaciojje.

ekskuesija

TREČIADIENIS, 02 07

Susitikimas su poetu Sigitu Poškumi, 12:00
Vaikų literatūros muziejus, K. Donelaičio g. 13

Susitikime bus pristatyta naujausia poeto knyga „Šokanti karvė, arba maišatynė“. Kartu su poetu renginyje dalyvaus leidyklos „Odilė“ direktorė Nijolė Kuolienė.

Vaizdas_(389)

Šarūno Šarkausko Šarkos parodos „Paupiai“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

„Norėjau vėl sugrįžti į paupius – įsėsti į tą patį autobusą su užrašu „Paupiai“, išlipti galinėje stotelėje ir eiti palei upę. Upė pasiglemžia medžius, krūmus, apsemia lietus, užtvindo valtis, priartėja prie žmonių namų. Čia niekas niekur neskuba, tik upė bėga viską nešdama su savimi“, – pasakoja menininkas. Š.Šarkauskas gimė 1967 m. Kaune, mokėsi keturmetėje meno mokykloje. Nors tolimesni bandymai studijuoti menus buvo nesėkmingi, tapyba jį persekioja visą gyvenimą. Autorius yra surengęs parodų Vilniuje, Kaune. Menininko darbai žiūrovų susidomėjimo sulaukia nuolatos. „Stengiuosi nuo tapybos pabėgti, bet ji mane vis pasiveja“, – šypsosi jis. Kauniečio tapysena subtili ir jautri, švelniai modeliuoti paveikslų personažų veidai įkomponuoti lyg vitražai išpuoštuose fonuose. Kūnai praradę anatomines proporcijas, veidai putlūs, raudonomis lūputėmis. Veikėjai užsiima mums visiems įprastais darbais, bet jais apgyvendinti paveikslai prašosi nevienareikšmių interpretacijų. Paroda veiks iki kovo 2 d.

paupiai

Atvira skaitymo grupė „Clap when you want to!“, 18:00 (PERKELTA Į VASARIO 21 D.)
Knygynas „Six Chairs Books“, Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Vasarį šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas, reziduojantis taip ir nebuvusioje Vatikano nunciatūroje, pradeda dukart per mėnesį vyksiančią atvirą skaitymo grupę. Pirmoji sesija kviečia skaityti ir drauge spręsti margus moterų, gamtinės aplinkos ir technologijų kūnus kamuojančias problemas, bei patirti malonumą pažindinantis su planetos paslaptimis. Registraciją į grupę ir skaitiniai: info@sixchairsbooks.lt.

clap

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, Gintaro Varno spektaklis pagal Martin McDonagh pjesę virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas?

paglvinis

Koncertas „Sinatros istorija“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas Deividas Staponkus, dirigentas Ugnius Vaiginis) naująjį koncertų sezoną pradeda nauja pažintimi – 2018 m. vasario mėnesį kolektyvas surengs tris koncertus su atlikėjų iš Vokietijos Jensu Soerensenu (Jens Sörensen). Orkestro gastrolių Vokietijoje metu užsimezgusi pažintis išaugo į bendrą projektą pavadinimu „Sinatros istorija“. 

Tai muzikinė-biografinė laiko kelionė per didžiausio praėjusio šimtmečio atlikėjo Frenko Sinatros gyvenimą. Atlikėjui Jensui Soerensenui puikiai pavyksta perteikti Sinatros dainų nuotaikas ir mintis – stebėtinai panašus balso tembras, dainavimo maniera ir pasakojamos istorijos iš dainininko gyvenimo klausytoją nuneša žymiojo atlikėjo dainų tekstų keliu.

sinatros

KETVIRTADIENIS, 02 08

Lietuviškos muzikos koncertas, 15:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos moksleivių koncertas skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 100-mečiui paminėti. A. Kačanausko muzikos mokyklos mokiniai yra aktyvūs koncertinio gyvenimo Kaune ir kituose šalies miestuose dalyviai. Mokyklos bendruomenės nariai didelį dėmesį meninei labdarai – rengia koncertus vaikų, senelių globos namuose, dažnai koncertuoja vaikų darželiuose, bendrojo lavinimo mokyklose, dalyvauja tradiciniuose miesto renginiuose. Mokykla dalyvauja programose ir projektuose, tarptautinėse organizacijose, organizuoja bendrus renginius su kitomis mokyklomis, vietos bendruomene.

Prelato V. S. Vaičiūno naujų knygų sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Autorius pristatys eilėraščių rinkinį „Viskas gyva ir amžina“ (Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras, 2018 m.) ir eiliuotą knygutę vaikams „Nykštuko draugija“ (dailininkė Danguolė Lunskienė, Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras, 2018 m.)

Dalyvaus knygų autorius V. S. Vaičiūnas, Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centro vadovas, knygų leidėjas Valdas Kubilius, redaktorius, poetas Robertas Keturakis, aktorė Inesa Paliulytė. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

vaiciunas

Stanislovo Lukošiaus parodos „Kitokio laiko nuojauta“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Paroda „Kitokio laiko nuojauta“ eksponuojamos fotografijos iš Stanislovo Lukošiaus archyvo, saugomo Kauno miesto muziejuje. Šia paroda pradedamas trijų parodų ciklas, kuriuo siekiama plačiau pristatyti šio autoriaus asmenybę, darbus, jų vertę Kauno miestui. Atidarymo metu savo įžvalgomis dalinsis architektūrologas Paulius Tautvydas Laurinaitis, ekspozicija veiks iki balandžio 6 d.

lukosiaus

Koncertas „Lietuva – mūsų žemė“, 18:00
„Girstučio“ kultūros rūmai, Kovo 11-osios g. 26

Valstybės šimtmečiui skirtame koncerte pasirodys Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai, dainos studija „Pasaka“, vaikų lopšeliai-darželiai „Girstutis“ ir „Malūnėlis“, Kovo 11-osios gimnazijos moksleivių ansamblis, sportinių šokių klubas „Junda“.

Kristinos Lisauskės parodos „Istorijos pradžia“ atidarymas, 18:00
„Parko galerija“, M. Valančiaus g. 6

Susilieję foto kadrai, spalvų kompozicijos, judesiai, gyliai, bendravimas, visiškas netikėtumas, garsai – taip savo darbus apibudintų tapytoja Kristina Lisauskė. Nors tai yra pirmoji Kristinos paroda, jaučiamas aiškus tapybinis braižas. Aštrūs tapybiniai štrichai ir švelnūs akvareliniai išsiliejimai, tai minimalistinės klajonės, paskendę giliuose švelniai pereinančiuose potėpiuose. Menininkės tikslas, kad paveikslai būtų atviri, drobė neturėtų ribų, paveikslas tai tik istorijos pradžia, o tęsinį ji palieka sugalvoti pačiam žmogui.

lisauske

Tomo Vaisetos kūrybos vakaras, 18:00
V. Kudirkos bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Rašytojo knygos „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“ pristatymas skirtas „Metų knygos rinkimams“. Renginyje dalyvaus knygos autorius ir literatūros kritikė Agnė Cesiulė. Pokalbį moderuos literatūrologė Gintarė Visockytė.

orfejas

Spektaklis „Natanas Išmintingasis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

Gintaro Varno spektaklis pagal G. E. Lessingo dramą nukelia į XII amžiaus pabaigą, trečiojo kryžiaus žygio laikų Jeruzalę: vietą, kuri tapo didžiųjų Vakarų religijų – judaizmo, krikščionybės ir islamo – karo lauku. Čia rutuliojasi sudėtinga žmogiškų jausmų ir santykių intriga, kurioje persipina trijų skirtingų tikėjimų pagrindinių veikėjų likimai.

Natanas_perziura_20171206_0340

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia