Maršrutas vasario 3 – 6 dienoms

PIRMADIENIS, 02 03

Filmas „Mažosios moterys“ (Little Women), 11:00 / 18:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Amerikietės Louisos May Alcott prieš pusantro šimto metų parašytas romanas „Mažosios moterys“ laikomas tikra savo žanro klasika ir lyginamas su seserų Brontė ar Džeinės Osten kūryba. Autobiografinių detalių nestokojančioje knygoje L.M. Alcott aprašo keturių seserų – Megės, Džo, Betės ir Eimės – gyvenimą. Bręstančios merginos pažįsta pasaulį, maištauja prieš visuomenės stereotipus moterų atžvilgiu ir pamažu formuojasi kaip stiprios, nepriklausomos asmenybės. Pagal šį romaną sukurta daugybė televizijos serialų, miuziklų, operų, pjesių ir, žinoma, filmų. Naujausia, Gretos Gerwig režisuota versija yra jau aštuntoji knygos ekranizacija. Joje pagrindines herojes seseris vaidina Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh ir Eliza Scanlen. Šalia jų nusifilmavo ir tokios žvaigždės kaip Meryl Streep, Laura Dern ir Timothée‘is Chalamet.

Kadras iš filmo.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Jau daugiau kaip dešimtmetį organizuojami šokių mokymai ir vakaronės pačioje miesto širdyje – L. Zamenhofo gatvėje. Šį kartą vakaronėje svečiuosis ir nuotaikinga akordeono bei lūpinės armonikėlės muzika džiugins duetas iš Panevėžio – Irena ir Jonas Cimnalomskiai. Nuolatiniai šokių muzikantai: Albinas Vaškevičius, Giedrius Bagdonas, Vidmantas Paleckis, ansambliai „Bandonija“, „Šilko stygos“ bei Vilniaus tradicinių šokių klubo muzikantai. Kaip visada, laukiami mokantys ir nemokantys šokti, su pora ir be poros.

Organizatorių nuotr.

Filmas „Gimtinė“, 19:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Iš Amerikos į gimtinę Viktorija (aktorė Severija Janušauskaitė) grįžta iškart po to, kai Lietuva atgauna nepriklausomybę. Savo šalį, kurioje praleido vaikystę, kurioje džiaugėsi ir mylėjo, ji nori parodyti už Atlanto gimusiam paaugliui sūnui Kovui. Į Lietuvą Viktoriją veda ir dar vienas tikslas – dabar geriausias laikas atsiimti tėvo žemę. Išeivijos lietuvio režisieriaus Tomo Vengrio vaidybinis kino filmas „Gimtinė“– nostalgijos ir ironijos kupinas žvilgsnis į Nepriklausomybės laikų pradžią. Tai filmas apie nesamo rojaus paieškas skirtingose šalyse užaugusių žmonių akimis.

Kadras iš filmo.

ANTRADIENIS, 02 04

Opera „Porgis ir Besė“ (Porgy and Bess), 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vakarai kine su operos transliacijomis iš Niujorko „The Metropolitan Opera“ tęsiasi. Brolių Džordžo ir Airos Geršvinų opera „Porgis ir Besė“, kurios premjera įvyko 1935 m. rugsėjo 30 d. Bostone, iki šiol yra viena mylimiausių operų Amerikoje, o joje skambantis kūrinys „Summertime“ – visame pasaulyje mėgstama daina ir vienas labiausiai atpažįstamų džiazo standartų. Sukurta pagal amerikiečių rašytojo Edwin DuBose Heyward to paties pavadinimo 1925 m. pjesę, ši opera-miuziklas (dar vadinama „liaudies opera“ – folk opera) pasakoja apie vargingų afroamerikiečių gyvenimą Čarlstono mieste, Pietų Karolinos valstijoje. Dirigentas: David Robertson. Atlikėjai: Angel Blue, Golda Schultz, Latonia Moore, Denyce Graves, Frederick Ballentine, Eric Owens, Alfred Walker, Donovan Singletary.

„Metropolitan Opera“ nuotr.

„Žiemos ekranai“. Retrospektyva „Atsitiktinumai ir sutapimai“: „Vasaros pasaka“ (Conte d’été), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Mokytojas ir kino kritikas Éric’as Rohmer’as (1920 – 2010) prancūzų kine debiutavo gana vėlai, tik XX a. 6-ajame dešimtmetyje, bet netrukus pelnė pasaulinį pripažinimą: filmas „Mano naktis su Mod“ (1964) buvo nominuotas  Oskarui ir sulaukė milžiniško publikos susidomėjimo. Autentiškų dialogų meistro, taupaus, realistiško kino kūrėjo filmografijoje – net dvidešimt keturi ilgametražiai filmai, ne kartą apdovanoti prestižiniuose kino festivaliuose. Rohmer’o filmai – subtilūs ir laisvi, juose droviems ar aistringiems meilės susitikimams pradžią duoda lemtingi atsitiktinumai.

Trumpai apie filmą „Vasaros pasaka“. Kuklus ir neryžtingas Gaspar’as atvyksta atostogų į Bretanės pajūrį, romantiškai vildamasis, kad netrukus prisijungs ir jo mylimoj Lena. Tačiau netikėtai užsimezgusi pažintis su Margot ir jos drauge Solène’a įtraukia jaunuolius į atostogų meilės trikampį. Nusprendęs nepriimti sprendimų, Gaspar’as neria į jausmų sūkurį.

Kadras iš filmo.

Klasikinė simfonija su Antverpeno orkestru, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Antverpeno simfoninis orkestras – tai Flandrijos regiono Belgijoje simfoninis orkestras įsikūręs naujoje Karalienės Elžbietos salėje Antverpeno mieste. Vadovaujant vyriausiajai dirigentei Elim Chan ir garbės dirigentui Philippe‘ui Herreweghe, orkestras siekia keliauti ir įkvėpti didelę ir įvairią auditoriją, suteikiant aukščiausio lygio koncertinę patirtį. Kaune kartu su Antverpeno simfoniniu orkestru pasirodys vokiečių-japonų pianistė Alice Sara Ott. Diriguos Elim Chan. Koncerto programoje skambės: Sergej Prokofjev – „Klasikinė simfonija“ Nr. 1 D-dur, op. 25; Joseph Haydn – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 11 D-dur; Antonín Dvořák – Simfonija Nr. 8 G-dur, op. 88.

Organizatorių nuotr.

Diskusija „Menininko finansavimo šaltinis – žmonės: mecenatystė ir sutelktinis finansavimas“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Diskusija vyks rinkimų „Įsimintiniausia Kauno kultūros iniciatyva 2019“ kontekste ir kvies aptarti praėjusių metų kultūros ir menininkų finansavimo Lietuvoje bei Europoje tendencijas ir problematiką. Diskusijoje dalyvaus kultūros vadybininkė ir menotyrininkė Rasa Antanavičiūtė bei „LRT Klasika“ radijo programos vadovas Julijus Grickevičius. Diskusiją moderuos kultūros vadybininkė Viktorija Mašanauskaitė-Rinkšelė.

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiacos“, 19:45
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Vasario 4-ąją Kaune lankysis žalios ir baltos spalvos tarsi buliai koridoje veikiami Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai. Graikai šiemet visą savo dėmesį skiria tik Eurolygos kovoms, tačiau žalgiriečių tai neturėtų gąsdinti. Juk už savęs kauniečiai turės tvirtą užnugarį – audringus „Žalgirio“ sirgalius, kurie vieningu palaikymu sukurs svilinančią atmosferą.

„Žalgirio“ nuotr.

TREČIADIENIS, 02 05

Dovilės Martinaitytės-Tarallo paroda „Sky is The Body“, 11:00 – 18:30
Galerija „Meno parkas“. Rotušės a. 27

Anot menotyrininkės ir šios parodos kuratorės Austėjos Mikuckytės-Mateikienės, Dovilės Martinaitytės-Tarallo fotografijos subtiliai ir estetiškai prabyla apie depresiją. Psichologinės ligos – įpareigojanti, atsakomybės ir drąsos reikalaujanti tema. Autorės žvilgsnis į problemą iš vidaus leidžia jai fotografijų serijoje išlikti itin taiklia, įžvalgia ir iškalbinga. Indijos peizažas ir tarsi į aplinką įsiliejantys kūnai nėra literatūriški, nėra pernelyg tiesmuki. Taip pat išvengta kito kraštutinumo – perdėto atsargumo, sušvelninimo. D. Martinaitytės-Tarallo fotografijos nesukelia momentinio gailesčio ir pakviečia eiti ne lengviausiu, bet prasmingiausiu keliu. Uolienų šiurkštus paviršius, slėpimasis tankmėje, kabinimasis į gyvenimo kyšulius, purvinumo pojūtis, gūžimasis, užsidarymas savyje. Fotografijose padaromos užuominos, tampančiomis tam tikromis universalijomis, kiekvienam parodos lankytojui pasiūloma dvasiškai išsinešti iš parodos tai, kas jam aktualu, svarbu, reikalinga.

Dovilės Martinaitytės-Tarallo nuotr.

Gedimino Kajėno knygos „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ pristatymas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyks KAVB knygų klubo renginys – knygos „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorius Gediminas Kajėnas ir literatūrologė Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė. „33 unikalūs savojo laiko liudijimai“, „33 autentiškos istorijos“, „33 kūrybiški gyvenimai“ – taip galima apibūdinti kultūros žurnalisto bei redaktoriaus Gedimino Kajėno knygą „33 portretai“, kurioje pateikiami per dešimtmetį parengti pokalbiai su Lietuvos fotografais, rašytojais, dailininkais, aktoriais, skulptoriais, muzikantais bei kino kūrėjais, kurie dalijasi savo gyvenimais, keliu, vedusiu meninių ieškojimų ir atradimų link, atskleidžia kūrybos „virtuvę“ ir apmąsto savąjį laiką.

Organizatorių nuotr.

„Žiemos ekranai“: „Paskutinė pamoka“ (L’heure de la sortie), 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kai pavaduojantis mokytojas Pierre’as Hoffman’as atvyksta į prestižinį Saint-Joseph’o licėjų, jį pasitinka tylūs ir priešiškai nusiteikę paaugliai. Mokytojo neapleidžia grėsmės nuojauta ir jis ima sekti paslaptingą itin gabių mokinių grupelę. Pastarieji, įsitikinę, jog artėja visuotinė ekologinė katastrofa, atrodo, jau yra praradę visas šviesios ateities viltis ir rengiasi blogiausiam. Sébastien’as Marnier subtiliai eksperimentuoja žanrinio kino kodais ir įtaigiai kuria psichologinę įtampą tarp paranojos kamuojamo mokytojo ir apokalipsę pranašaujančių paauglių.

Kadras iš filmo.

Spektaklis „Veneros įkaitai“, 18:00
„Girstučio“ kultūros ir sporto centras, Kovo 11-osios g. 26

Džordžas, žinomas rašytojas, gyvenantis provincijos glūdumoje išgyvena žmonos netektį, be saiko geria, apleido namus ir darbus. Tačiau Džordžo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai jo gelbėti atvyksta sūnus, filmuojantis pirmąjį savo filmą Holivude, ir buvusi žmona, visų pamiršta ir vaidmenų negaunanti aktorė. Netikėtai atsiranda namų tvarkytoja, kuri dažnokai patraukia žolytės ir yra apsėsta Dantės kūrybos bei beprotiškai mėgstanti siurblį. Ir galiausiai, nelauktai į svetimus namus įsiveržia jauna mergina, turinti netikėtą pasiūlymą. Vilniaus kamerinio teatro spektaklis sukurtas pagal amerikiečių dramaturgo Charles’o Morey pjesę „Trečiame danguje“. Pjesės autorius savo kūriniuose šmaikščiai, subtiliai ir intelektualiai kalba apie meilę, kūrybą, ištikimybę, egzistenciją, žmogaus savigarbą bei orumą.

Lauros Vansevičienės nuotr.

„Infoknygos“: N. Kairio knygos „Toliau nei vandenynas“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Narius Kairys – rašytojas, vertėjas, kino kritikas, žmogaus teisių dokumentinio kino festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytojas, dėstytojas. „Toliau nei vandenynas“ – pirmasis autoriaus romanas. Jis galėtų prasidėti taip: 2010 m. kovo 9 d. išėjo iš namų Vilniuje ir iki šiol negrįžta. Knygos herojus leidžiasi į piligriminę kelionę pėsčiomis: palikęs už nugaros gimtąjį miestą ir mylimą žmogų, keliauja autostopu, o vėliau – su padirbtais traukinių bilietais į Europos pietus. Renginyje autorius su literatūrologe Agne Cesiule aptars knygą, kalbės apie tai, kas yra šiuolaikinė piligrimystė, ir pakvies pažiūrėti Tsai Ming Liang filmą „Walker“. Renginį pristato KMN Kultūros infocentras ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

KETVIRTADIENIS, 02 06

Atvira „Emmos“ biblioteka, 13:00 – 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Socialinis centras „Emma“ nuo šio ketvirtadienio plačiai atveria savo duris ir lauks lankytojų ne tik renginių metu. Kiekvieną ketvirtadienį „Emmos“ biblioteka kaip ir visa centro erdvė bus prieinama visiems norintiems ne tik peržiūrėti knygų kolekciją, pasiskolinti leidinį, jį grąžinti, bet ir norintiems padirbėti prie savo kompiuterio, išgerti arbatos ar suvalgyti savo atsineštą sumuštinį.

Filmo „Kelionės namo“ peržiūra ir susitikimas su režisiere, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Nuotaikinga, niekad kine nepasakota istorija apie pirmąsias Amerikos lietuvių akistatas su okupuota tėvyne. Ką jautė ir matė atvykstantys – šiandien nepakartojama bei keista. Karo metais priverstiems palikti šalį filmo herojams įstrigo nostalgiški, naivūs tėvynės vaizdiniai ir lūkesčiai. Tačiau atvykus jų laukė kitokia realybė. Filme prisiminimais dalijasi įvairių kartų lietuviai išeiviai, pasakojimams praturtinti režisierė Ramunė Rakauskaitė pasitelkia unikalias, sovietmečių jų filmuotas juostas, nuotraukas. Filmas ne tik pasakoja apie tautiečių nuotykius tuometinėje Lietuvoje, bet ir užsimena apie nevienodą išeivijos požiūrį į šias keliones. Ši grįžimo namo istorija atskleidžia praėjusios epochos dvasią, dviejų civilizacijų sandūrą, spalvingus herojus ir jų netikėtas patirtis.

Kadras iš filmo.

Spektaklis „Madagaskaras“, 18:00
„Girstučio“ kultūros ir sporto centras, Kovo 11-osios g. 26

„Madagaskaras“ – dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesė, originaliai, autoironiškai ir intelektualiai pristato Lietuvą kaip fenomeną, lietuvių požiūrį į save ir pasaulį. Pjesės sėkmės priežastis – intriguojantis siužetas, išmoningos situacijos ir meistriški dialogai, parašyti pasitelkiant autentišką pirmosios XX a. pusės kalbą. Dramai apie lietuviškas utopijas M. Ivaškevičius „atrado“ unikalią ir nelegendinę XX a. pirmosios pusės asmenybę – Kazį Pakštą. Šis geografas, keliautojas, geopolitikas ir visuomenės veikėjas vadintas „propagandos ministeriu be ministerio rango“, „laisvos Europos žygiuotoju“, „Ulisu“, „patriotiniu viesulu“, „tautos šaukliu“, „tautiniu apaštalu“, lygintas su J. A. Herbačiausku, S. Šalkauskiu, A. Lincolnu… Nujausdamas Lietuvos likimą, jis numatė perkelti ją į kurią nors Afrikos šalį ir sukurti ten „atsarginę“ tėvynę.

Jei pirmojoje Rimo Tumino spektaklio (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras) dalyje, verčiančioje publiką nuoširdžiai kvatotis, daugiausia dėmesio skiriama Kazimierui Pokštui (aktorius Tomas Rinkūnas) ir jo beprotiškai idėjai „sutelkti lietuvius masinėn emigracijon“ į Afriką, tai antroji labiau priklauso Salei (aktorė Indrė Patkauskaitė), kurios prototipas – jautrioji Salomėja Nėris. Antrojoje „Madagaskaro“ dalyje taip pat ataidi „Lituanikos“ katastrofa, karas, okupacija.

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro nuotr.

„Žiemos ekranai“: „Į pasaulio kraštą“ (Les confins du monde)
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Prancūzijos Indokinija, 1945-ieji metai. Jaunas prancūzų kareivis Robert’as Tassen’as – vienintelis, išgyvenęs brutalias žudynes, kurių metu jis neteko brolio. Apakintas keršto troškimo, kareivis leidžiasi į nuožmias brolio žmogžudžių paieškas, tačiau bundantys jausmai jaunai indonezietei Maï’ai privers jį sulėtinti tempą ir permąstyti tikslą. Vienišos talentingo aktoriaus Gaspard’o Ulliel’io klajonės po Vietnamo džiungles – tai egzistencinis labirintas, intymi kelionė po tamsiausius pasąmonės užkaborius.

Kadras iš filmo.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia