Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 3–5 dienoms

3 vasario, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 02 03

Kauno miesto simfoninio orkestro gimtadienio koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

18-ojo gimtadienio proga orkestras pasirinko išties intriguojančią programą. Pirmą kartą orkestro repertuare nuskambės vokiečių kompozitoriaus Walter Braunfels klasikinė-romantinė fantasmagorija orkestrui „Don Juan“, šį kūrinį orkestrui pasiūlė atlikti šventinio koncerto dirigentas Vilmantas Kaliūnas. Kartu su koncerto solistėmis fleitininke Beata Preisaite ir arfininke Joana Daunyte, orkestras publiką pakvies pasiklausyti W. A. Mozarto koncerto fleitai, arfai ir orkestrui C dur.

KMSO archyvo nuotr.

Premjera. Filmas „Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Vieno žymiausių Lietuvos fotografų Antano Sutkaus kino portretas, atskleidžiantis charizmatišką, padūkusį ir kūrybišką maestro būdą. Net ir ištikus negalei senatvėje. Ruošdamasis ir keliaudamas į reikšmingiausią viso gyvenimo darbų parodą Manheime (Vokietija), Antanas nugrimzta į skaudžius praeities prisiminimus. Tačiau Nidoje nutikusios fotografijos pamokos moksleiviams vėl sugrąžina norą gyventi ir fotografuoti.

Po peržiūros vyks diskusija su režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu.

Spektaklis „Vėjo prigimtis“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Vėjo prigimtis“ – tai pasakojimas apie kartų skirtumus, apie tai, kokią įtaką tėvai gali daryti jauno žmogaus pasirinkimams – siekti savo ar tėvų suformuotų idealų? „Tai spektaklis sūnums ir jų tėvams, tėvams ir jų sūnums apie tą vyrų pusę, kurios nerodome. Ne apie nerodomus jausmus, bet lūkesčius, kuriuos tėvas iškelia virš sūnaus galimybių juos pasiekti. Ir apie neišvengiamą gėdos jausmą, kurį patiriame todėl, kad per daug stengėmės“, – spektaklio temą pristato režisierius Gildas Aleksa.

ŠEŠTADIENIS, 02 04

Paroda „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55 

Tarptautinė paroda sudaryta iš daugiau kaip 200 kūrinių, sukurtų 36-ių Lenkijos, Čekijos ir Baltijos šalių menininkų nuo XIX a. iki šių dienų. Darbai atkeliavo iš 10 muziejų ir net iš ligoninės Varšuvoje kolekcijų. Visus šiuos kūrinius jungia simbolizmas ir jo padiktuotos temos: ligos, baimės, karai, epidemijos, mitologinės pabaisos. 

Parodos centrine ašimi tampa pirmą kartą Lietuvoje eksponuojama pasaulinio pripažinimo sulaukusios lenkų menininkės Aleksandros Waliszewskos (g. 1976) kūryba, nukelianti žiūrovus į iškalbingą fantastinių vaizdinių pasaulį. A. Waliszewska, viena ryškiausių šiuolaikinio Lenkijos meno scenos talentų, kuria drąsius, paveikslus, kurie pritraukė įvairių gerbėjų ne tik iš tradicinės meno auditorijos, bet ir iš alternatyvios bei popkultūros sferų. Jos darbai atsidūrė ant muzikinių albumų viršelių, menininkės kūrinys iliustruoja ir pasaulinio garso dainininko Nicko Cave’o dainų tekstų knygos viršelį.

©️ A. Waliszewska

Edukacinis užsiėmimas „Sruogų namų istorijos“, 14:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Užsiėmimo metu sužinosite kaip rašytojas ir jo šeima gyveno, kokių įdomybių kupini Sruogų namai. Vaikščiodami po muziejaus erdves ieškosite QR kodų, kuriuos nuskaičius savo išmaniaisiais įrenginiais, galėsite perskaityti daugybę intriguojančių faktų, pamatyti unikalias iliustracijas ir peržiūrėti vaizdo įrašus su atsiminimais. 

Suradę visus QR kodus, galėsite apžiūrėti literatūrinę ekspoziciją, išgirsti neilgą, papildantį edukatoriaus pasakojimą, išrinkti įdomiausią eksponatą ir labiausiai sudominusią Sruogų namų istoriją.

SEKMADIENIS, 02 05

Spektaklis vaikams „Baldis ir Vivaldis“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Ar žinote, kur slepiasi įkvėpimas? Kaip jį prisišaukti ir kur pasodinti, kad imtų ir paverstų būrį pabirusių natų užburiančiu muzikiniu kūriniu? Pagrindinis spektaklio veikėjas Svirpliukas Baldis jaučiasi labai nelaimingas – sunku patikėti, bet jis nemoka griežti smuikeliu! Jam padėti gali tik labai gerbiamas kompozitorius, linksmuolis abatas Antonio Vivaldis. Kompozitorius sutinka visus metus mokyti Svirpliuką muzikos paslapčių ir pakviečia drauge leistis į garsų, vaizdų, emocijų ir gamtos stichijų kupiną muzikinę kelionę metų laikais.

Spektaklio kūrėjai Darius Krapikas ir Rasa Bartninkaitė vaikus nuo 5 m. kviečia į nuotaikingą, interaktyvų, muzikinį spektaklį, kuriame vienas iš pagrindinių vaidmenų suteiktas genialiai A. Vivaldžio muzikai.

Teatro archyvo nuotr.

Larso von Triero filmų retrospektyva: „Europa“, 15:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Vokiečių kilmės idealistas amerikietis Maksas atvyksta į pokario Vokietiją, kur įsidarbina traukinio palydovu. Dardėdamas „Zentropos“ geležinkeliais jaunuolis keliauja per kafkišką intrigų ir išdavysčių prisotintą šalį, dar neatsikračiusią niūraus nacizmo šešėlio. Sapniška drama su film noir prieskoniu – paskutinioji režisieriaus „Europos trilogijos“ dalis. 

Kadras iš filmo

„Filmų rojus“: „Neatmenu tavo veido“, 16:00
„K.I.N.A.S. Panemunė“, Vaidoto g. 26

Raimundo Banionio 1988 m. sukurtame filme žvelgiama į suaugusiems nelabai suprantamą keturiolikmečių gyvenimą. Pasakojama apie vaikų kardiologinę sanatoriją. Ten prabunda Letos ir Sauliaus tarpusavio jausmai, suaugusių dėka virtę komplikuotais santykiais. Į vieną kamuolį čia susipina nevaikiškas skausmas, vienatvė, neviltis.

Po seanso – pokalbis su režisieriumi!

Filmas „Salos vaiduokliai (The Banshees of Inisherin)“, 17:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Ši drama pirmą kartą nuo 2008 m. kriminalinės komedijos „Reikalai Briugėje“ suvienija „Oskaro“ laureatą režisierių Martiną McDonaghą su kino žvaigždėmis Colinu Farrellu ir Brendanu Gleesonu.

Du draugai atsiduria aklavietėje, kai vienas iš jų staiga be jokios aiškios priežasties nutraukia jų visą gyvenimą trukusią bičiulystę. Net pagrasina kaskart nusirėžti pirštą, jei buvęs draugas mėgintų su juo bendrauti. Iš to kylančios pasekmės kelia nerimą ne tik jiems, bet visai salos bendruomenei.