Maršrutas vasario 3-5 dienoms

Shane Lavalette nuotr.

PENKTADIENIS, vasario 3 d.

„Archyvo“ grupės parodos „Priklausomybė laisvei“ atidarymas, 17 val.
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

3-ąjį kūrybinio bendradarbiavimo dešimtmetį pradėsianti menininkų grupė „Archyvas“ pristato parodą „Priklausomybė laisvei“. Parodoje dalyvauja Giedrė Gučaitė (1948-2014) ir jos sūnus Rimas Okulič-Kazarinas, Dormantė Penkinski ir Jurgis Penkinski, Liudvikas Ivaškevičius, Giedrius Liagas, Laima Dzigaitė, Gailė Griciūtė, Mantas Mikutavičius ir Juozas Rimkus. Paroda veiks iki kovo 5 d.

priklausomybelaisvei

Parodų „Gamtos gurmano kabinetas“ ir „Nepasakyti“ atidarymas, 18 val.
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Čia yra ne paroda, o kūrinių, daiktų ir t.t. kabinetas, talpinantis mano pastebėjimus, mintis ir jausmus apie gamtą ir pasaulį. Kabinetas, tapęs atviru žiūrovams, perkeltas iš mano dirbtuvės ir namų, kad būtų galima bendrauti, kalbėtis ir juokauti. Ir jei tokiu būdu atsiras naujų įžvalgų, idėjų ar minčių, tai šis kabinetas galės tapti paroda“, – kalba į „Gamtos gurmano kabinetą“ kviečianti Aušra Vaitkūnienė.

Stiklo meninikė Dalia Truskaitė tuo tarpu „Nepasakyti“ pristato kaip 2014-2016 m. grupinėms parodoms darytų darbų išplėtotas versijas. „Tai darbai, kurie sukosi galvoje, būdavo atidedami, prisimiršdavo, tačiau po kiek laiko vėl sugrįždavo ir vaizduotė vėl ir vėl imdavo juos gromuliuoti. Apsisprendžiant ką eksponuoti, turbūt svarbiausia buvo, kad darbai netrukdytų vienas kitam „kvėpuoti“ ir darniai „gyventų erdvėje“…“

ausravaitkuniene

Koncertas „Ne tik Tango“, 18 val.
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Astoras Piazzolla (1921–1992) – Argentinos tango kompozitorius, tradicinį tango sujungęs su klasikine ir džiazo muzika. Šiemet sukanka 25 metai nuo kompozitoriaus mirties. Astoro Piazzollos kūrinius atliks Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokytojos Jūratė Svidinskienė, Neringa Norvaišienė, Elena Montrimienė, Laura Šalčiūtė-Pratkienė, Agnė Tilindytė, mokinės Edita Sapagovaitė ir Nombeko Augustė Khotseng, Kauno I-osios muzikos mokyklos mokytoja Svetlana Mažeikienė, mokinė Domantė Purtokaitė ir jos mama Deimantė Purtokienė. Vakarą ves režisierius Vytautas Balsys.

OLOS: Argo Vals, Chung Kran, Nobuma, 19 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

– Aktualios šiuolaikinės muzikos įvykių serija OLOS pristato gyvos elektronikos kompozitorių ir gitaristą iš Estijos Argo Vals, projektuojantį post-roko, skandinaviškojo džiazo, math-roko, minimal, ambient ir idm įtakas. Taip pat pas #menininkus – versatilus, arijų Hodaymos ir Bryanfunkelio palikuonis, ideologiškai nutolęs nuo dabartinės visuomenės gyvensenos principų, išpažįstantis ‘boredofitall’ ideologiją Chung Kran ir Kaunui puikiai pažįstamo „filmmaker‘io“ lėto tempo projektas Nobuma.

Argo Vals. Tõnu Laasi nuotr.

Argo Vals. Tõnu Laasi nuotr.

Oleg Surajev stand up programa „Viskas bus, bet ne iškart“, 19 ir 21 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Bus nejuokinga tiems, kurie be išankstinių ateis į 19 val. seansą, nes ten viskas išparduota. Bet ir šiaip nebūtinai turi būti juokinga, patvirtintų ir pats Olegas.

ŠEŠTADIENIS, vasario 4 d.

Susitikimas su Shane Lavalette parodoje „One Sun, One Shadow“, 16 val.

Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Autorius, viešėjęs Lietuvoje pagal galerijos rezidencijos programą dar 2014 metais, šį kartą grįžta į Kauną su paroda. JAV pietinėse valstijose menininkas nusprendė nuodugniai išvaikštinėti įvairiausias apylinkes, ieškodamas vizualių pliūpsnių, kurie tiesiog pulsuoja vietinės muzikos ritmu ir jausmu. Vengdamas etnomuzikologų bei fotožurnalistų išmintų takų, fotografas išvengė ir to, apie ką kalbėjo viena pirmųjų bliuzo motinų Ma Rainey: „Baltieji girdi bliuzą ateinant, bet nežino, iš kur jis čia atėjo.“

16142316_1222553017782363_5892946114113199361_n

Koncertas „Mūsų legenda. Stasys Povilaitis“, 17 val.
„Žalgirio arena“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Koncerte garsiausias maestro dainas atliks Edmundas Kučinskas ir kiti  bendražygiai iš ansamblio “Nerija”: Vitalijus Pauliukas, Simonas Donskovas, Antanas Čapas, Birutė Petrikytė, Laima Žemaitytė, Nijolė Tallat-Kelšaitė. Taip pat  –  Rosita Čivilytė ir  jaunieji maestro scenos kolegos turėję laimę dirbti su juo ir daug ko pasimokyti: Mantas Jankavičius, Karina Krysko ir kiti.


Šiuolaikinio šokio spektaklis „Gaidys!“, 17 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Gaidžio“ pradžia buvo choreografės Lauros Banaitytės siekis tiesiog išsikalbėti žiūrovui, papasakoti, kas vyksta susidūrus su žmogumi, kuris išorėje pasipuošęs, bet vidumi tuščias, jo santykį su kitais ir kita. Tai pirmasis studijos BA.LA darbas, kuriame taip atvirai remiamasi asmeniniu patyrimu. Po premjeros kultūros maratone „PIN diena“ spektaklis rodytas festivaliuose „Kultūros naktis“, „Sapfo“ ir šiuolaikinio šokio tyrinėjimo platformoje „Bitės“. Vėlesni pastatymai kito priklausomai nuo laiko ir erdvės. Ilgainiui žaizdos gyja, todėl „Gaidys!“, atsikratęs senų plunksnų, puošiasi naujomis.

„GM Gyvai“: „Violons Barbares“ koncertas, 19 val.
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Barbariškais smuikais pasivadinusi grupė „Violons Barbares“ iš Prancūzijos – tai balkanų melodijos, Mongolijos ritmai ir didingas gerklinis dainavimas. Grupė, suvienijusi ypatingus mongolų ir bulgarų tradicijas reprezentuojančius morin khuur ir gadulka smuikus, skirtingas balso harmonijas bei šiuolaikinę muziką, keri nepailstančia energija ir folkrokui artimu skambesiu.

Andriaus Zalieskos-Zalos koncertas, 21 val.
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Grupės „Arbata“ frontmenas mėgsta eksperimentuoti garsais, įvairiais muzikiniais stiliais. Kiekvieną kartą solinę programą papildo vis kitais muzikantais. Visada įdomu spėlioti, kaip gi šį kartą skambės ir atrodys Zalos pasirodymas.

Vakarėlis „Vienas“, 22 val.
Baras „Kamerinis“, Kęstučio g. 74A

Kamerinio teatro užantyje, ryškiausioje tarp naujų Kauno vietų su plokštelėmis naktinės Mantas T. („Partyzanai“).

Vakarėlis „Internet.exe“, 22 val.
Klubas „Dildė ir akvarelė“, Vilniaus g. 16

Noid ir Elboe pažadai nakčiai yra tokie: „Paraščių muzika su ekskursais į susijusias erdves. Kitaip tariant, vaporwave is dead“.

Vakarėlis „Didžiųjų Agregatų Inžinieriai“, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Per garsų nišas ir nukrypimus eksperimentinėmis vagomis, atvyksta Didžiųjų Agregatų Inžinieriai (DAI). Vilniaus muzikinius požemius ir viršūnes imantys scenos senbuviai į „Lizdo“ šeštadienį įneš tiršto monochromo. Bus giliai, aštriai ir teisingai.

dai

SEKMADIENIS, vasario 5 d.

Muzikinė popietė visai šeimai: Spektaklis vaikams „Coliukė“ , 14 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Teatras „Tamburinas“ pristato muzikinį spektaklį pagal H. K. Anderseno pasaką „Coliukė“ su kompozitoriaus Viktoro Minioto muzika. Vaikai bei suaugusieji, vaidinantys ir dainuojantys spektaklyje, su dideliu malonumu papasakos šį naują, gal kartais netikėtą, gerai pažįstamos Hanso Kristiano Anderseno istorijos variantą.

„Žiemos ekranai“: „Belvilio trynukės“ (2003 m.), 14 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ponia Zuza nerimauja dėl savo sūnėno. Šio niekas nedomina, jis mirtinai nuobodžiauja. Vieną dieną moteris atranda berniuko paslėptas nuotraukas iš „Tour de France“ dviračių varžybų, kuriose – lenktynių laimėtojai. Taigi teta nuperka sūnėnui dviratį ir skatina mokytis juo važinėti, kad ateityje taptų čempionu. Tačiau vaiku susidomi mafija. Jis pagrobiamas ir įdarbinamas nelegaliuose lošimų namuose, kuriuose statomos milžiniškos pinigų sumos už virtualių varžybų laimėtojus. Ponia Zuza leidžiasi ieškoti berniuko, tikėdamasi jį rasti gyvą ir sveiką. Jos tikslas – išgelbėti sūnėną nuo „blogų dėdžių“. Tokio užburiančio siužeto filmas kartu su ponia Zuza mus nukelia į Paryžiaus Belvilio priemestį ir įsivaizduojamą Šiaurės Amerikos miestą. Juokas pro ašaras garantuotas.

ArgoVals_promo_TõnuLaasi.jpg
„Žiemos ekranai“: „Žaidimo taisyklės“ (1939 m.), 15:45 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Jean Renoir žavi, bet kartu ir neramina tam tikra prancūzų visuomenės dalis. Taip Renoir pradeda kurti „Žaidimo taisykles” – filmą, kuriame jis yra režisierius, scenaristas, aktorius ir prodiuseris. Renoir remiasi Alfred de Musset pjese „Marijanos kaprizai”; ypač svarbūs tampa trys pagrindiniai jos personažai : Oktavijus, Marijana ir jos mylimasis Selijus. Musset pjesė yra netikra komedija, nes šios pabaiga – tragiška. Naudodamasis tokiu siužetu, Renoir įtraukia ir savo paties išgyvenimus. „Marijanos kaprizai” tampa „Žaidimo taisyklėmis” ir parodo Renoir laikmečio buržuazijos būtį.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
Shane Lavalette nuotr. PENKTADIENIS, vasario 3 d. „Archyvo“ grupės parodos „Priklausomybė laisvei“ atidarymas, 17 val. A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64 3-ąjį kūrybinio bendradarbiavimo dešimtmetį pradėsianti menininkų grupė „Archyvas“ pristato parodą „Priklausomybė laisvei“. Parodoje dalyvauja Giedrė...
Daugiau
Globoja
Leidžia