Maršrutas vasario 29-kovo 3 dienoms

Sigita Grabliauskaitė, „Stiklo logika X Logic of glass“

PIRMADIENIS, vasario 29 d.

Filmas „Sensacija“ (Spotlight), 13:20 arba 18:20 val.
„Forum Cinemas Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kol visas internetas sveikina Leo su pasiektu tikslu (jei jis tikrai toks buvo), mes ne mažiau džiaugiamės ir kaip geriausias filmas apdovanotos juostos „Sensacija“ (Spotlight) sėkme. Apie labai atkaklius Bostono žurnalistus. Apie labai tikrus, nepatogius dalykus ir beveik be jokio holivudinio glianco, todėl ir džiaugiamės. Kino teatruose šią juostą galima pamatyti kasdien. Gal seansų skaičių teks padidinti?

„Jazzlong“: „Veronika ChiChi Project“, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Jei norite išgirsti daugiau mano kūrybos, ateikite ir kitą pirmadienį“, – atsisveikindamas prieš savaitę tarstelėjo Dmitrij Golovanov, cikle „Jazzlong“ viešėjęs kaip Kęstučio Vaiginio kvarteto narys. Šįkart jis – tarptautinio projekto „Veronika ChiChi Quartet“ sudėtyje. Kvartetas savo originalioje muzikoje bei spalvingai aranžuotose džiazo standartuose akcentuoja tarpusavio susigrojimą, muzikinį bendravimą ir žada, kad jų muzika suras atgarsį kiekvieno klausytojo širdyje. Ypač svarbus šio kvarteto skiriamasis bruožas – virtuoziškų vokalo improvizacijų ir instrumentinio pritarimo sąveika.

Veronika Čičinskaitė-Golovanova – vokalas
Dmitrij Golovanov – klvaišiniai
Heikko Remmel – kontrabosas, Estija
Augustas Baronas – mušamieji

ANTRADIENIS, kovo 1 d.

Dok. filmo „Monologai apie Ilją Averbachą“ peržiūra ir fotografijų parodos atidarymas, 17 val.
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Prof. Dmitrijus Dolininas – kino režisierius, kino operatorius, scenaristas, fotomenininkas, rašytojas, pedagogas. Jis – Rusijos nusipelnęs meno veikėjas. Rusijos nacionalinės kino meno ir mokslo akademijos „Zolotoj oriol“ ir Rusijos kino meno akademijos „Nika“ tikrasis narys. 2014 m. kovo mėn. D. Dolininas, palaikydamas Ukrainą, pasirašė Sankt Peterburgo kinematografininkų sąjungos laišką „Mes su jumis!“.

Režisieriaus Dmitrij Dolinin kūrybos retrospektyva bibliotekos skyrių sekmadienį lankys visa kovo mėnesį. Pirmąjį seansą papildys ir režisieriaus fotografijų parodos „Tolima, artima…“ atidarymas.

„Vita Mobile“: susitikimas su keliautoju Robertu Pogoreliu, 17:30 val.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Aplankęs daugiau kaip pusšimtį pasaulio šalių lėktuvais, traukiniais ir pakeleivingomis mašinomis, Robertas Pogorelis sukaupė neeilinę patirtį, didžiulį praktinių žinių bagažą. Ketindamas pasidalyti savo žiniomis ir rekomendacijomis su visais, norinčiais keliauti savarankiškai, Robertas Pogorelis išleido patyrusio keliautojo patarimų knygą. „Mokėk keliauti“ – tai ne tik pradžiamokslis „žaliems“ keliautojams, tačiau ir tikras lobynas patyrusiems kelionių asams. Susitikimo bibliotekoje metu Robertas Pogorelis pasidalys savo įžvalgomis apie keliones, papasakos apie keliavimo ypatumus, patars, kaip susiplanuoti kokybišką kelionę neišleidžiant kalno pinigų.

Gvido Latako knygos „Lokenos“ pristatymas ir parodos „Riterio sapnas“ atidarymas, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Net dviem progomis poetą ir tapytoją Gvidą Lataką sveikins knygos redaktorius, poetas Vytautas Stulpinas, knygos leidėjas, „Naujosios Romuvos“ redaktorius Andrius Konickis, dailininkas, profesorius Petras Gintalas, poetas Danielius Milašauskas.

„Gvido Latako eilėraščiuose nuolat kinta rakursai, gaivalingai sujuda stichijos: dailė padeda poezijai, poezija – dailei. Kalba dažnai rupoka, naši, artėja prie šnekamosios vingrybių. Iš eilėraščio į eilėraštį keliauja bibliniai, istoriniai herojai. Jie, atsidūrę eilėraščio jėgos lauke, natūraliai įsilieja, paremia autoriaus sumanymus. Poeto kūriniai primena iš tvirtų sąsparų suręstą, anot jo paties, budinką, palocių. Riedėte rieda lyg apsunkę ir kartu geros kraujotakos pasakojimai. Tokių eilėraščių knygos – didžiulė retenybė šiuolaikiniame iššvaistytų vertybių pasaulyje“, – sako Vytautas Stulpinas.

Apie tapybą kalba pats autorius: „Tie mano darbai, drobės, išsigelbėjimo ženklai, laimingojo žmogaus daiktai, nuolat gerinami, perpaišomi, perpasakojami liudijimai, savotiška, maniška vargšų biblija, biblia pauperum, kuri istorijas, nemokantiems skaityti, pasakoja nupaišytais vaizdais“.

LNDT gastrolės. K. Binkio „Atžalynas“, 18 val.
Kauno nacionalinis dramos teatras, Laisvės al. 71

Lietuvos nacionalinis Kauno nacionaliniame – taip, vyksta gastrolės, ir dabar nepamatyti spektaklio, kuris domino, nebėra jokios priežasties.
„Berašydamas šį veikalą aš teatrą šiek tiek apgavau ta prasme, kad veikalas išėjo jaunimui, kurio amžiaus sąvoka labai plati – maždaug nuo 12 iki 60 metų amžiaus ir daugiau“, – yra sakęs „Atžalyno“ autorius Kazys Binkis.
„Yra prasmė grįžti prie tam tikrų dalykų, kuriuose išlikusi vertybių dvasia. Gal ji iš mūsų taško žiūrint atrodo paprasta, pernelyg nuoširdi, primityviai sentimentali, bet už tų žodžių, kurie ištariami šiuose kūriniuose, yra kažkoks spindėjimas. Manau, kad destrukcijos analizavimas, ėjimas link jos, neigimas tampa jau neįdomus, savotiškai net atgrasus. Noriu grįžti prie tos švaros, kuri yra „Atžalyne“, – gi pasirinkimą režisuoti pjesę komentavo Jonas Vaitkus. Jo versijos premjera įvyko 2013-aisiais.

atzalynas

TREČIADIENIS, kovo 2 d.

Naujų idėjų kamerinio orkestro „NIKO“ koncertas, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Naujų idėjų kamerinis orkestras 2006-aisiais buvo įkurtas kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto. NIKO artistai yra jauni, profesionalūs ir iššūkius mėgstantys muzikantai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai.2013-aisiais Vokietijos-JAV leidybinė kompanija „Peermusic Classical“ išleido ansamblio albumą „Music for Strings“. 2015 metais NIKO įteiktas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko 2015“ apdovanojimas.

LNDT gastrolės. Ingmar Bergman „Intymūs pokalbiai“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Dar vienas, tikėtina, įsiminsiantis vakaras su sostinės teatralais. Vytautas Rumšas šio sezono Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjerą pastatė pagal garsaus švedų rašytojo, įtakingo teatro ir kino režisieriaus to paties pavadinimo knygą, kurios pagrindą sudaro rašytojo tėvų gyvenimo istorija. Tai pasakojimas apie aistras, kurios per „intymius pokalbius“ sukelia herojams Anai ir Henrikui gyvenimo katastrofą. Tai „keistas švedų meilės romanas“, kuriame kiekvienas gali atpažinti daugelį dalykų, minčių iš savo gyvenimo, patikrinti savo požiūrį į tiesą ir melą, išpažinties paslaptį.

Šiuolaikinio cirko studijos „Trouble on Stage“ atidarymas, 18 val.
Studija „Teatronas“, Savanorių pr. 225 (III aukštas)

Šiuolaikinio cirko ir klounados grupė, sukūrusi spektaklį vaikams „Ofis“, surengusi ne vieną uždarą renginį bei atviras provokuojančias eisenas miesto gatvėmis, pagaliau subrendo ir savo studijos, kurioje sieks lavinti 14-19 metų jaunimą, atidarymui. „Apsirenkite patogiai, daug judėsime“, – perspėja organizatoriai.

Filmas „Mari istorija“ (Marie heurtin), 20 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Filmas „Mari istorija“ – tai pasakojimas, apie aklą, kurčią ir nebylią mergaitę. Paremtas tikrais faktais, filmas sukurtas pagal Mari Heurtin istoriją, nutikusią 19 amžiuje, Larnay institute – vienuolyne netoli Poiterio, Prancūzijoje.

mari

KETVIRTADIENIS, kovo 3 d.

Sigitos Grabliauskaitės parodos „Stiklo logika X Logic of glass“ atidarymas, 17 val.
Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyrius, Pilies g. 17

Stiklo menininkė, kviesdama į parodą, kur veiks iki kovo 31-osios, intriguoja: „Penkioliktai personalinei parodai pasirinkau kitą ekspozicijos sprendimą – fotografiją – akimirką. Jos fiksuoja kūrinio atsiradimo procesą, kartu padeda suprasti darbinio proceso technologines paieškas lyg ir iki galutinio meninio ar dar vis ieškomo rezultato… Stiklo meną apgaubia paslaptis, kurią visi įvardina „…žinau/suprantu…“. Manau, kad mums reikia įvardinti tikruosius stiklo techninius bei technologinius faktus, kurie ir leidžia šią medžiagą pasirinkusiems įprasminti meninius stiklo kūrinius vadovaujantis stiklo logika – įvardinčiau – stiklologija“.

grabl

Gyčio Skudžinsko parodos „Kelios fotografijos tiesos“ atidarymas, 18 val.
POST Galerija, Laisvės al. 51A

Fotomenininko parodos atidarymas kartu taps ir katalogo „Some Thesis on Photography“, jau įvertinto knygos meno konkurse, pirmuoju viešu pristatymu. Pasak kultūros tyrinėtojo Jurijaus Dobriakovo, „Gyčio Skudžinsko fotografinę metodiką ir filosofiją galima pavadinti fotografijos metafizika ar net fotografijos rentgenologija. Atvaizdas kaip toks jam praktiškai neįdomus; kur kas labiau autoriui rūpi jo viduriai, vidinis veikimo mechanizmas, arba vieta tam tikroje platesnėje kontekstualioje sistemoje. Neretai fotografija kaip fizinis objektas apskritai dingsta iš menininko darbų, užleisdama vietą į ją nurodantiems kitokios rūšies ženklams – pavyzdžiui, tekstui“.

619_1085400124813963_2669500014606009226_n

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia