Maršrutas vasario 27 – kovo 2 dienoms

PIRMADIENIS, 02 27

Pasikalbėjimai „Kvepia kelionėm“, 19:00
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Įtraukiantys kelionių pokalbiai su pasaulį iš vieno kampo į kitą maišančiais keliautojais grįžta. Šį kartą „Kvepia Kelionėm“ kviečia į pasimatymą su Virtuvės mitų griovėjų (VMG) vadovu Alfu Ivanausku bei muzikos prodiuseriu ir verslo konsultantu Justu Pikeliu. Savo sąskaitoje Alfas Ivanauskas jau turi virš 40 šalių. Tuo tarpu Justas Pikelis šią savaitę grįžo iš Azijos, kurioje jis praleido pastaruosius 6 mėnesius.

Spektaklis „Vėjas topolių viršūnėse“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Vėjas topolių viršūnėse“ – trijų keistuolių gyvenimo istorija, trys portretai žmonių, kurie nesiskundžia savo likimu, o svajoja apie kelionę į kalnus, kur topoliai, kur vėjas. Tai spektaklis apie žmogaus kovą su savo baimėmis, vienatvės pajautomis, apie svajones išsivaduoti iš jų.

Susitikimas su rašytojomis Gina Viliūne ir Jolita Herlyn, 18:00
Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Šilainių padalinys, Baltų pr. 81

Rašytojos pristatys savo naujausias knygas „Imperatoriaus meilužė“ ir „Geismo spąstuose“.

ANTRADIENIS, 02 28

Parodos „Kopūstų lauko archivizijos“ atidarymas, 10:30
Kauno miesto savivaldybės fojė, Laisvės al. 96

Parodoje bus pristatyti konkurso „Kopūstų lauko archivizijos“ metu sukurti architektūros ir landšafto projektai Kopūstų lauko teritorijai, esančiai Šančių kareivinių miestelyje, bei kūrybinio proceso video dokumentinka.

kopustulaukoarchivizijos

Donaros Manukian parodos „Ten, kur nieko nėra“ atidarymas, 17:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Ši paroda – savotiška menininkės autoterapinių kūrinių ekspozicija, kurioje jų autorė kalba apie savo (ir, galbūt, mūsų) tikslus bei norus trokšti kažko geriau, nei gauname čia ir dabar. Tai lyg kūrybinė gyvenimo rutinos manifestacija, kurioje susijungia tikros gyvenimo problemos su įsivaizduojamu pasauliu. Menininkė klausia, ar mes galime tikėtis išeities iš savo beprasmių likimų?

Donara Manukian – aktyviai veikianti jauna menininkė, ne tik dalyvaujanti įvairiose kolektyvinėse parodose ir projektuose, bet ir jaunųjų menininkų parodų kuratorė. Tai antroji jos personalinė tapybos darbų paroda, veiksianti iki kovo 17 d.

16807002_10155266085209271_8088421192460397739_n

Socialinis vyksmas „Man ne *x“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kauno miesto kamerinio teatro projektas „Kaitos platforma“ ir aktorius Vytautas Gasiliūnas kviečia interaktyvų socialinį vyksmą, grįstą Augusto Boalio Forumo teatro metodika, padėsiančia žiūrovams spręsti jiems aktualias problemas. Metodika leidžia būti ne tik pasyviu stebėtoju, bet spektaklio kūrėju, lygiavertiškai su aktoriais įsitraukiančiu į diskusijas, vaidybines situacijas vienaip ar kitaip keičiančias tolimesnę vyksmo eigą.

„Gero kino klubo“ paskaita „Kino klasikos subtilybės“, 19:00
Knygynas „Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

„Gero kino klubas“ kviečia pažvelgti į kino istoriją ir jos svarbą drauge su kino kritiku Gediminu Jankausku. Kodėl verta žiūrėti klasikinius filmus? Ar turime ko pasisemti iš senųjų filmų, galbūt naujieji filmai ir technologijos juos pranoko? Ar norit suvokti kiną, reikia žinoti jo pradžią?

2017 m. „Oskarui“ nominuotų trumpametražių filmų naktis, 20:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Naktį į pirmadienį Los Andžele išdalinti „Oskarai“, trumpametražių kategorijoje apdovanotas vengrų režisieriaus Kristof Deák darbas „Dainuok“. Antradienio vakaras – puiki proga pamatyti jį ir palyginti su kitais kategorijos nominantais.

 

TREČIADIENIS, 03 01

Ciklo „Sandėlio Standartas“ koncertas, 20:00
Klubas „Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Scenoje – Arkadijus Gotesmanas (mušamieji), Aurelijus Užameckis (kontrabosas), Žygimantas Bačkus (gitara), Mindaugas Vadoklis.

Kauno gatvės meno gido pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

2007 metais Kauno bienalė pakvietė gatvės menininkus Os Gemeos, kurių freska iki šiol puošia Kauno Paveikslų Galerija. Ir štai, po dešimties metų, matome, jog iš reto reiškinio gatvės menas tampa neatsiejama miesto dalimi – Kaune randasi vis daugiau gatvės meno kūrinių. Ta proga išleistas „Kauno gatvės meno gidas“, kuriame rasite svarbiausius gatvės meno kūrinius Kaune, jų aprašymus, menininkų pristatymus ir Kauno gatvės meno žemėlapį. Pristatymo metu gros leidinio fotografas Lukas Mykolaitis ir prodiuseris Kaseta.

16473738_1404112482961813_2030310022575994770_n

Morfai darbų serijos „Teisinga klaida“ parodos atidarymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Pirmame aukšte pristatant gatvės meno gidą antrame vyks ideologiškai artimos parodos atidarymas. Pristatomas darbų ciklas – savotiškas Kauno senamiestyje požeminėje perėjoje esančio gatvės menininko Morfai piešinio „Tekantis tunelis“ tęsinys, gatvės meną perkeliantis į galerijos erdves.

Nuvarvėjimai – šis klaida laikomas pašalinis dažų nutekėjimo efektas paprastai tik suerzina tiek kuriantį, tiek į darbą žiūrintį žmogų. Tačiau šioje serijoje, visiškai priešingai, šių gamybinių brokų pilna. Kūriniai vien iš to ir susideda. Tai pagrindinė dvylikos Morfai darbų serijos „Teisinga klaida“ ašis.

Filmas „Drakonas atvyksta!“, 20:30
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Vienas ryškiausių festivalio „Scanorama“ pareiškimų, Irane sukurtas filmas, grįžta į didžiuosius ekranus tam, kad į drakono olą įtrauktų dar daugiau sinefilų.

KETVIRTADIENIS, 03 02

Giedrės Marijos Šimonytės-Švažienės tapybos parodos „Būties trapumas“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyrius, Pilies g. 17

Praėjusiais metais 90-metį paminėjusios dailininkės G. M. Šimonytės-Švažienės parodoje lankytojams pristatoma apie 60 įvairios tematikos kūrinių. Darbuose, atliktuose akvarelės, guašo, akrilo technika, vyrauja fantastinė abstrakcija, peizažas, natiurmortas. Paroda veiks iki balandžio 4 d.

Bas Losekoot parodos „In Company of Strangers” atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Rotušės a. 1

Olandų fotografo Bas Losekoot, pristatančio ciklą „In Company of Strangers“ („Kartu su nepažįstamaisiais“), nuotraukose fiksuojami Niujorko, San Paulo, Seulo, Mumbajaus, Honkongo, Londono, Lagoso, Stambulo bei Meksiko gyventojai.

Projektas „Kartu su nepažįstamaisiais“ yra tarsi menininko Bas Losekoot fotografinė esė, sutelkta jo paties įžvalgų kupinoje psichologinėje kelionėje, į kurią beveik kasdien išsiruošia šiuolaikinių metropolių gyventojai. Fotokamera tiria ribines miesto vietas, kur autorius tikisi įamžinti modernios, urbanistinės gyvensenos „tarpinę būseną“ – beesmę erdvę keliaujant. Intuityvi Losekoot akis leidžia jam gana tiksliai perteikti žmonių prezentacines kaukes bei tuos mikro-susitikimus, kuriuos kiekvienas metropolio nepažįstamasis puikiai supranta.

Bas-Losekoot_3

Algimanto Šlapiko parodos iš ciklo „Lūžio kartos vardai“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K.Donelaičio g. 16

Kauno paveikslų galerijoje tęsiamas parodų ciklas, skirtas Lūžio kartai pristatyti. Šįkart akiratyje – Algimantas Šlapikas, žaismingai ir interaktyviai susidorojantis su dideliais formatais. A. Šlapiką dominančios temos susijusios su nostalgija, prisirišimu prie namų, savų daiktų. Globalias, visuomenei aktualias temas jis suasmenina.

Šioje parodoje susitelkia medžiagų ir kūrinių dydžių įvairumas, skulptūrų interaktyvumas. Taip pat rodoma „Geriausio metų kūrinio“ parodos 2000 m. komisijos apdovanota iš medžio ir metalo sukurta skulptūra „Klaupykla“.

Klaupykla_Slapikas (1)

Knygos „Kiborgų žemė“ pristatymas, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Dovydas Pancerovas – portalo 15min.lt karo žurnalistas, savo debiutinėje knygoje „Kiborgų žemė“ pasakojantis apie keliones į frontą rytinėje Ukrainoje, apie ten užklupusius pavojus ir išgyvenimus, karių kasdienybę ir atmosferą, tvyrančią karo zonoje.

Koncertas „Nerimo amžiaus muzika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Koncerte publika išgirs du retai koncertų salėse skambančius XX a. kūrinius, atliekamus Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro – amerikiečių simfoninės muzikos genijaus Leonardo Bernsteino Simfoniją Nr. 2 „The Age of Anxiety“ („Nerimo amžius“) bei britų kompozitoriaus Gustavo Holsto siuitą „The Planets“ („Planetos“).

„Sheep Got Waxed“ plokštelės pristatymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Praėjusiais metais išleistas XXI a. džiazą atliekančio trio albumas „Pushy“ ką tik pristatytas ir vinilinės plokštelės formatu. Koncerto metu, be abejo, albumą bus galima ir įsigyti bei papuošti grupės narių autografais.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia