Maršrutas vasario 26-kovo 1 dienoms

PIRMADIENIS, 02 26


Filmas „Juodoji Pantera“ (Black Panther), 10:10 / 15:50 / 21:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Neįprastas“… „Nematytas“… „Visai kitoks, nei prieš tai buvę „Marvel“ filmai“… – tokiais epitetais šį režisieriaus Ryano Kooglerio filmą jau spėjo pakrikštyti jį matę kino kritikai. Jaunasis T’Challą po savo tėvo, Wakandos karaliaus mirties grįžta į gimtinę – izoliuotą, technologiškai itin išsivysčiusią Afrikos valstybę. Ją labai sunku rasti, o kas į ją patenka dažniausiai ir nebeištrūksta. T’Challa grįžta ne tik atsisveikinti su tėvu, bet ir perimti jo sostą bei tapti naujuoju Wakandos karaliumi. Tokie pokyčiai patinka ne visiems. Naujajam šalies karaliui – Juodajai panterai, priešai mes iššūkį, kuris iškels grėsmę viso pasaulio ateičiai.

Filmo kompozitorius Ludwigas Göranssonas, ieškodamas unikalių skambesių ir ritmų, kelis mėnesius keliavo po Senegalą ir Pietų Afriką, o nemažai paties filmo scenų buvo filmuojamos Pietų Korėjoje. Juodąją panterą itin laukiamame filme įkūnija Chadwickas Bosemanas. Filme taip pat vaidina „Oskaro“ laureatė Lupita Nyongo, Forestas Whitakeris, Michaelas B. Jordanas, Andis Serkis, Martinas Freemanas, Winstonas Duke ir kiti.

„Kaunas ZOO“ koncertas, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Naktiniams miesto gyvūnams gerai pažįstamos įvariaspalvės elektroninių ir gyvų garsų lianos, tiesą pasakius, jau gerokai pasiilgtos. „Kaunas ZOO“ kolektyvas grįžta pratęsti pažinties.

ANTRADIENIS, 02 27


Paskaita „ Kauno getas išlikusiųjų liudijimuose“, 15:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Trečiojo amžiaus universiteto Istorijos fakulteto klausytojai kviečiami į Sigitos Žemaitytės (Kauno miesto muziejus) paskaitą „Kauno getas išlikusiųjų liudijimuose“.

getas

Susitikimas su rašytoja Rasa Sage, 17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Kūrybinės klasės žurnalas „Baltas kambarys“ tęsia įvykių muziejuje ciklą. Susitikimo metu rašytoja Rasa Sagė pasidalins savo žiniomis ir patirtimi, įgyta per daugiau nei dvejus metus rašant tinklaraštį apiesantykius.lt ir dar daug metų prieš tai gilinantis į šią temą. Kalbės ne tik apie moterų ir vyrų santykius, tačiau ir apie bendražmogiškus tarpusavio santykius, santykius su savo aplinka, ir, svarbiausia – santykius su pačiu savimi. Atskleis, kodėl santykiai yra tokie svarbūs kiekvieno žmogaus gyvenime, kaip įtakoja laimę ir fizinę bei dvasinę sveikatą, kaip juos puoselėti.

Susitikimas su spektaklio „Noktiurnas“ kūrėjais, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Gytis Padegimas, vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, perdavęs savo archyvą Kauno apskrities viešajai bibliotekai, kartu su jaunosios kartos teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi kovo viduryje pakvies į tradicines teatro erdves peržengiantį spektaklį „Noktiurnas“, kuris bus rodomas didžiuosiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose.

Gyčiui Padegimui nesvetimos pačios įvairiausios teatro erdvės, tačiau spektaklį į biblioteką jis perkelia pirmą kartą. Susitikimo metu režisierius aptars Adamo Rappo pjesės aktualumą, erdvės pasirinkimą ir jos ryšį su dramaturgija, aktorius Dovydas Stončius pasidalins vaidmens kūrimo paieškomis, Kauno miesto kamerinio teatro vadovė Jurga Knyvienė pristatys teatro viziją. Moderatorė – teatrologė Elvyra Markevičiūtė.

„Noktiurnas“. Dovydas Stončius ir Gytis Padegimas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Noktiurnas“. Dovydas Stončius ir Gytis Padegimas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Filmas „ Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, 17:30

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Naujausia Arūno Matelio juosta pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Filmo herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių šešėlyje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Beveik 8-erius metus kurtas pripažintas geriausiu dokumentiniu ilgametražiu filmu konkursinėje tarptautinio Varšuvos kino festivalio programoje.

Susitikimas su Danieliumi Sodeika parodoje „Šaknys“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Susitikimo-ekskursijos metu parodos autorius papasakos plačiau apie parodą-instaliaciją „Šaknys“. Kartu su susitikimo lankytojais ieškosime galimų instaliacijos interpretavimo scenarijų, kalbinsime autorių papasakoti plačiau apie savo kūrybą ir gyvenimą.

Didžiulė instaliacija sudaryta iš išrautų miške ir nupjautų medžių kelmų su šaknimis – jautriai atliepia skaudžius mūsų istorijos įvykius ir kasdienybę. Instaliacijoje susipina viskas – skausmas, kova, netektis, išlikimas, atmintis, santykis su istorija ir lietuviškumu. 
Danielius Sodeika (1961 m.) kuria skulptūros, scenografijos, instaliacijos srityse.

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Nedaloma istorija“ dalis. Projektas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Paroda atvira iki kovo 17 d.

saknys

Erikos Umbrasaitės knygos „Prancūzija Mon amour“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Erikos Umbrasaitės Prancūzija – užburianti, bet tikra, be rožinio pudros sluoksnio. Tai gerai suplaktas kokteilis, kuriame dera ir snobiška paryžietiška elegancija su lengvu bohemos ir dekadanso prieskoniu, ir ūsuotas kaimietis ant dviračio su bagete ir berete.

Spektaklis „Aušros pažadas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Tik labai mylintis savo motiną žmogus, galėjo parašyti tokį kūrinį – odę mamai – tiek daug švelnumo, jautrumo ir ironijos jame! Netgi ne itin sočios garsaus rašytojo vaikystės metai Vilniuje persunkti didelių nuotykių, ir pirmosios meilės nuotykio dvasios! Visas Romain Gary kelias, nueitas nuo gimimo iki tapimo tikru vyru – karo didvyriu ir Gonkūrų premijos laureatu, lydimas motinos, kuri savo vienintelį sūnų apdovanojo besąlygiška meile ir sudėjo visas viltis. „Tu būsi didis menininkas, Romuška!“ – pranašavo ir skatino įvairiausius sūnaus talentus.

Nevykusios baleto pamokos Sašos Žiglovo studijoje, „tobulos“ lauko teniso technikos demonstravimas Švedijos  karaliui, dainavimas, keliantis vokalo mokytojui liūdesį ir nerimą  ir kiti talentų lavinimo epizodai žaismingai atgyja režisierės ir inscenizacijos autorės spektaklyje „Aušros pažadas“. Galbūt iš tiesų egzistuoja vadinamasis „likimo kodas“, kurį  menininkas atsineša į šį pasaulį ir tik motina pajėgi nujausti sūnaus likimą?“ – kartu su kūrybine komanda klausia režisierė Agnė Sunklodaitė.

Slemas #7, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Augant susidomėjimui slemu, kaip alternatyviu ir avangardiniu literatūros reiškiniu, pastarajame sleme Kauno menininkų namuose pasirodė rekordinis slemerių skaičius. Dėl šios priežasties, vienas iš aktyviausių slemo iniciatorių Lietuvoje, jau dešimt metų slemo renginius inicijuojantis ir 2017 m. slemo nugalėtojas Berlyne Domas Raibys, slemeriams siūlo peržvelgti savo parengtą atmintinę. Joje rasite taisykles ir patarimus, naudingus ruošiantis pristatyti savo kūrybą septintajame slemo renginyje. Kviečiame su atmintine susipažinti čia.

slemas

TREČIADIENIS, 02 28

Parodos „Būkime matomi“ atidarymas, 16:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Alina Ovčiarovienė su Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacija „Sraunija“ kviečia į fotografijų parodą „Būkime matomi“ skirtą Retų ligų dienai paminėti. Paroda veiks veiks iki 19 val.

Šiuolaikinio Vokietijos meno parodos „FUTURE PERFECT“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodoje „FUTURE PERFECT“ surinkti šešiolikos menininkų filmai, fotografijos, skulptūros, objektai, tapybos darbai ir koliažai, skirti įsivaizduojamai ateičiai. Parodos pavadinimas sietinas su veiksmažodžio laiko forma, reiškiančia užbaigtą veiksmą ateityje: kažkas bus atsitikę. Todėl paroda kelia klausimą iš šios perspektyvos: jei ateitis gali būti suprantama kaip praeities pabaiga, kaip tuomet mes dar apskritai galime pranašauti, samprotauti ir išeiti iš įprastų mąstymo paradigmų?

Ši paroda eksponuojama ir M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12), tad kitą parodos dalį kviečiame apžiūrėti nuo kovo 1 d. Ekspozicijos veiks iki balandžio 1 d.

futureperfect

Knygos „Be penkių pasaulio pradžia“ pristatymas, 17:30
Kauno V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Marius Povilas Elijas Martynenko studijavo filosofiją, vertimą iš anglų ir italų kalbų. Nerado sau vietos universitete. Metus gyveno su vienuoliais. Trylika kartų atsibudo reanimacijoje po hipoglikeminių ir hiperglikeminių komų. Sykį ištiktas komos išbuvo kelias paras. Galbūt netgi bendravo su transcendentalais, bet už tas istorijas jis dabar jau prašo pinigų arba cigarečių. Dirbo vertėju, redaktoriumi, tekstų įgarsintoju, veganiško šokolado pardavėju, šviesolaidinių kabelių testuotoju, padavėju, barmenu, subtitruotoju, laiškanešiu, naktiniu portjė viešbutyje. Šiuo metu studijuoja vaidybą.

„Be penkių pasaulio pradžia“ visų pirma yra atviras pokalbis. Asmeniškas. Įvairiaspalvė patirtis ir asmeninės dramos virsta tekstais. Žiauriais tragikomiškais, sarkastiškais, priverčiančiais atsiverti ne tik autorių, bet ir skaitytoją. Tai – pažeidžiamumo, suartėjimo malonumas, kurį šie tekstai ir sužadina. Renginyje dalyvaus ir į klausimus apie knygą ir kūrybinę veiklą atsakys bei knygos ištraukas skaitys pats autorius.

bepenk

Rolando Karaliaus parodos „Telefonas yra išjungtas“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Paroda „Telefonas yra išjungtas“ apie komunikaciją ir tuo pačiu – apie totalų jos nebuvimą/ne(susi)kalbėjimą, apie žmogui tarnauti sukurtas (vis kuriamas) moderniausias technologijas ir jų apsuptyje vis skaudžiau suvokiamą vienatvės kalėjimą, kuriame slenka mėnuo, auga saulėgrąžų lukštų kalnelis ir nebeaišku kaip išeiti į žmones. Ar į „Žmones“? Parodoje kiekvienas žiūrovas turės galimybę pasijusti „Žmogumi“.Paroda veiks iki kovo 17 d.

isjungtas

„Kinemma“: „The Black Panther su S“, 19:30
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Vasario mėnuo yra pažymėtas kaip juodaodžių istorijos mėnuo, dėl to tikriausiai neatsitiktinai į didžiuosius kino teatrus yra išleistas fantastinis veiksmo filmas „Juodoji Pantera“. Šia proga „Emma“ parodys kitą veiksmo, dokumentinį, istorinį filmą „The Black Panthers: Vanguard of the Revolution“ (2015 m.). 

Degė miestai, sproginėjo Vietnamas, visos niršo dėl lygybės ir pilietinių teisių – šie klystkeliai nebeteko jokio precedento, Amerika turėjo keistis („keičiasi“ iki šiol, – aut. past.). Tuo metu atsiranda naujas revoliucinis judėjimas, kuris siekė drastiškai pakeisti (nepataisyti, – aut. past.) sistemą. Nors ir trumpam, Juodųjų panterų savigynos partija tapo socialinės kaitos avangardu.  Tai pirmasis pilnos apimties dokumentinis tyrinėjantis Juodųjų panterų partijos reikšmę platesniame Amerikos politikos ir kultūros lauke, taip pat juodaodžių kultūrinio ir politinio sujudimo kontekste, nepamirštant ir skaudžių pamokų (FTB kulkų ir persekiojimo – aut. past.) analizės.

„Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 43C

Lemiama Lietuvos ledo ritulio čempionato kova. Kuri komanda užsitikrins antrąją vietą lentelėje?

KETVIRTADIENIS, 03 01

Filmas „Laiminga pabaiga“ (Happy End), 17:30


Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad aristokratiška Lorenų šeimyna turi viską: puošnius namus, įtakingų draugų, statusą visuomenėje. Vis dėlto nerimą kelia maži dalykai. Anos valdomos bendrovės statybų aikštelėje nutinka nelaimingas įvykis. Mažosios Evos žiurkėnas miršta, o motina atsiduria ligoninėje. Tai – tik pirmi uoliai slepiamos prarajos ženklai, ir Michael Haneke filmų žiūrovams aišku, kad laimingos pabaigos jie anaiptol nežada.

Richard Schofield parodos „Back to Shul“ atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Lietuvoje yra išlikusios apie 100 sinagogų, daugelio kurių būklė yra apverktina ir nedaug kam rūpi. Kaune jau ne vienerius metus gyvenantis, didžiąją savo laiko dalį istorijos prikėlimui ir aiškinimui skiriantis britas Richard Schofield praėjusią vasarą apkeliavo jas visas. Per porą savaičių jo fotoaparate radosi daugiau nei 2000 kadrų, iš kurių parodoje eksponuojama 30, kuriuos atrinko autorius kartu su kuratore Ugne Vedeikaite. Parodoje taip pat skambės ukrainiečių kompozitoriaus Anton Dehtiarov kūrinio „The Kaunas Requiem“, kurio trukmė – 75 metai, ištrauka. Paroda veiks iki kovo 14 d.

schofield

Spektaklis „ Man ne *X“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Man ne *X“ – tai edukacinis projektas, grįstas žymiojo Augusto Boalio Forumo teatro metodika, leidžiančia žiūrovui būti ne tik pasyviu stebėtoju, bet ir spektaklio kūrėju, lygiavertiškai su aktoriais įsitraukiančiu į diskusijas, vaidybines situacijas vienaip ar kitaip keičiančias tolimesnę vyksmo eigą. Socialinio vyksmo metu dalyviai aktyviai įsitraukia į veiksmą, analizuoja opiausias nūdienos problemos (emigracija, psichologinis ir/ar fizinis smurtas, socialinė nelygybė, rasizmas ir kt.).

Profesionalių aktorių simuliuojamos situacijos padeda žiūrovams suprasti, jog jie patys gali spręsti juos supančias problemas bei skatina nelikti abejingais gyvenimo žiūrovais. Žiūrovai turi galimybę reflektuoti savo asmeninius bruožus simuliuojamoje situacijoje bei įvertinti juos bendrame kontekste.

Režisierius – Vytautas Gasiliūnas, vaidina VDU vaidybos studentai.

mannex

Koncertas „Charizmatiškasis duetas“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Puikų koncertą klausytojams žada su Gintaro Rinkevičiaus diriguojamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pasirodysiantis šeimyninis pianistų duetas: Lukas ir Anna Geniušai. Skambės Wolfgang Amadeus Mozart ir Sergej Prokofjev kūriniai fortepijonui ir orkestrui.

Susitikimas „Horno vyrai ant Architektų kilimo“, 19:00

Kavinė „Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Buriuotojai Rolandas Žentelis ir Erikas Juškevičius ką tik įveikė rūstųjį Horno ragą su jachta „Ambersail“ ir nenoriai stos ant Architektų kilimo, kad pasidalintų dar sūria patirtimi.

horno

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Barselonos „FC Barcelona“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Drąsų pareiškimą išvykoje „trenkęs“ „Žalgiris“ grįžta namo. Ar komandą po trijų savaičių nesimatymo pasitiks sausakimša arena?

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia