Maršrutas vasario 26-28 dienoms

PENKTADIENIS, vasario 26 d.

Susitikimas su jaunosios kartos fotožurnalistu Artūru Morozovu, 17 val.
„Vitebsko“ biblioteka, P. Lukšio g. 60

Kažkada – Kauno Kalniečių rajono vaikas, dabar karščiausiuose Europos krizės taškuose dirbantis fotožurnalistas Artūras Morozovas susitikimo metu savo rajono žmonėms, kauniečiams ir miesto svečiams pristatys savo kūrybą, pasakos apie fotožurnalisto darbo specifiką, pateiks fotografijų serijas ir koncepcijas būsimai parodai. Susitikimas organizuojamas siekiant ne tik pristatyti autoriaus veiklą, bet taip pat skatinti bendruomeniškumą ir visuomenės įsitraukimą į kūrybinius procesus. Tikimasi, kad su bendruomenės pagalba pavyks išsirinkti darbų seriją, kuri taps paroda Čečėnijos aikštėje, rodoma 2016 m. vasarą ir rudenį. Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO čia jau yra surengęs parodas apie Čečėniją, Euromaidaną. Planuojama A. Morozovo paroda taip pat turės išsivadavimo ir laisvės kovų motyvą.

Torunės šiuolaikinio meno centro kolekcijos pristatymai, 17 val. ir 19:30 val.
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 32

Torunės šiuolaikinio meno centro „Laiko ženklai“ (CoCA) kolekcijoje – žymių Lenkijos menininkų, jau tapusių lenkų meno klasika bei tarptautiniu mastu pripažintų užsienio menininkų kūriniai. Tai pirmas šios kolekcijos pristatymas užsienyje ir pirma tokia išsami lenkų meno paroda Lietuvoje per pastaruosius 12 metų.

Simboliška, jog kolekcijos premjera užsienyje vyksta Mykolo Žilinsko dailės galerijoje, kuri 1989 m. atidaryta siekiant įamžinti ir įkurdinti žymaus kolekcionieriaus Mykolo Žilinsko kolekciją. Kita vertus, neatsitiktinai kita dalis šios Torunės šiuolaikinio meno centro kolekcijos pristatoma šiuolaikinio meno galerijoje „Meno parkas“, kuri yra viena gyviausių meno institucijų Lietuvoje, aktyviai bendradarbiaujanti su daugeliu Europos ir pasaulio meno institucijų. Dvi projekto parodos apima įvairias medijas: tapyba, piešinys, fotografija, videomenas bei instaliacija. Ekspozicijos veiks iki balandžio 4-osios.

torune

Koncertas „Keturi metų laikai“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras penktadienį kviečia patirti dvi keturių metų laikų versijas, skiriamas epochų bei vandenyno. Antonio Vivaldi ir Astor Piazzolla! Solistas ir dirigentas – Domenico Nordio (smuikas, Italija).

ŠEŠTADIENIS, vasario 27 d.

„Comics In The Air Vol. 3“, 18 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Atgimsta kultinis komiksų kultūros vakarėlis! Renginio, kurį inicijavo leidėjai „Kitokia grafika“, plane – komiksų antologijos SW/ON #4 pristatymas, komiksų, printų, atviručių, zinų ir kitokių menų kioskelis, improvizuotas komiksų mūšis, grupės „Darbo Džiaugsmai“ koncertas ir jos ideologo Mariaus Stavario DJ setas.

Performansų renginys „Winter CREATurE. Duration. 4×4“, 17 val.
POST galerija, Laisvės al. 51A

Iniciatyva „Winter CREATurE“ pakvietė keturias menininkes – Židriją Janušaitę, Ingą Galinytę, Gretą Bernotaitę ir Kristiną Mariją Kulinič – atlikti po vieną keturių valandų trukmės performansą. Kiekviena jų pati apsibrėžė temą savo ilgos trukmės kūriniui, tačiau visos jos darbuosis ir su laiku, laike ar prieš laiką, žiūrovus įtraukdamos į keturias laiko versijas, kurių kiekviena truks tiek pat, tačiau kiekviena vystysis ir žiūrovų bus suvokiama kitoniškai. Nė vienai šių menininkių nebuvo iš anksto apibrėžtas renginio konceptas, kiekvienai buvo pateiktas darbo rėmas: keturios valandos.

wintercrrature

Ansamblio „Lietuva“ jubiliejinis koncertas, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teartras, Laisvės al. 71

Vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis „Lietuva“ šiemet švenčia 75-ąjį kūrybinės veiklos jubiliejų, ta proga rengiami koncertai Vilniuje ir Kaune.

Pirmoji jubiliejinio koncerto dalis – tai tarsi trumpas ansamblio metraštis, kuriame gerbėjai atpažins įsimintiniausių ansamblio programų fragmentus. Greta bendro pasirodymo su ilgamečiu ansamblio bendrakeleiviu Virgilijumi Noreika, skambės įdomiausi per visą ansamblio gyvavimą sukurti kūriniai, vyks ansamblio veteranų pasirodymas.

Antrojoje koncerto dalyje žiūrovai galės išvysti atsinaujinantį, vis labiau eksperimentuoti linkusio ansamblio veidą – naujausią programą „Kilkim, broliai, sakalais!“. Tai valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“, Lietuvos kariuomenės orkestro, grupės „Thundertale“ bei solisčių Rasos Serra ir Veronikos Povilionienės bendras projektas.

lietuva

BA. turo „SAULĖSUŽTEMIMAS“ koncertas, 22 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Po kelių mėnesių koncertinės tylos sutvirtinusi jėgas trečiuoju grupės nariu, publikos simpatijas už Lietuvos ribų pelniusi, tačiau dainuojanti išskirtinai tik lietuvių kalba grupė „ba.“ leidžiasi į turą. „Žmonių energija, perduodama mums koncertų metu ir jų reakcija į mūsų muziką yra neįkainojama. Po praėjusio turo labai laukėme naujojo, norime kuo greičiau susitikti su senais mūsų klausytojais ir galbūt sulaukti naujų. Nekantraujame pristatyti naująjį EP bei naujai suskambusius senus kūrinius, naują grupės narį ir ruošiamės tradiciškai pa’rock’inti“.

Projekto „Šventinis bankuchenas“ pasirodymas, 21 val.
„Punto Jazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Tokiuose festivaliuose kaip „Klarkas Outside“, „Klarklė“, „Klarko Naktys“, „Klarkynės 2015“, „Klarkistai Village“, „Visagino Klarkas“, „Klarko akmuo“ ir „Klarkapagai“ nedalyvavęs, tokių albumų kaip „Popcorn vol. 4“ ir „Shaggy. Greatest Hits“ neišleidęs, nė karto Kaune su savo programa neviešėjęs Šventinis bankuchenas pirmą kartą atvyksta į Kauną su savo programa! Į renginio patalpas griežtai draudžiama įsinešti orkaites, Makroflexą, šlifavimo kempinėles.

SEKMADIENIS, vasario 28 d.

Spektaklio „Baltas žvėriūkštis“ premjera, 12 val.
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

„Apie trečiuosius vaiko gyvenimo metus, kuomet formuojasi emocijos ir jausmai, atsiskleidžia „šėšėlinė“ vaiko pusė, ir, anksčiau buvęs mielas, besišypsantis mažylis vis dažniau virsta irzliu, piktu „žvėriuku“. Spektaklyje „Baltas žvėriūkštis“ gilinsimės į vaikiškų baimių, pykčio, agresijos atsiradimo mechanizmą. Mažiesiems žiūrovams padėsime susidraugauti su savo baimėmis, o tėveliams pasiūlysime, kaip susitvarkyti su vaiko emocijomis“, – naujojo spektaklio idėją pristato jo autorė ir režisierė Agnė Dilytė.

Screen Shot 2016-02-25 at 22.30.50

Filmo „Kaip žydėjimas vyšnios“ premjera, 15:45 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Kauno kino centre „Romuva“ – dviejų valandų kelionė į Japoniją, kurią smalsiausieji jau regėjo festivalio „Šeršeliafam“ metu. Jos, dabar įtrauktos į kino centro repertuarą, metu ragausim raudonųjų pupelių džemo, pagardinto stebuklingais garbaus amžiaus kulinarės Tokue sugebėjimais.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia