Maršrutas vasario 25 – 28 dienoms

PIRMADIENIS, 02 25

Popietė su Vaižgantu, 12:00
Kauno apskrities viešosios bibliotekos Senųjų ir retų spaudinių skyrius, K. Donelaičio g. 8

Vasario 16–kovo 11 d. biblioteka prie „Lietuvių kalbos dienų“ renginių ir savo lankytojus kviečia į „Popietę su Vaižgantu“ Senųjų ir retų spaudinių skyriuje, kurios metu bus pristatytos trys parodos apie šią neeilinę asmenybę.

Paroda „Vaižganto asmenybės blyksniai“ siūlo stabtelėti ir pasisemti „vaižgantiškų“ emocijų: žvilgtelti į kelias J. Tumo-Vaižganto gyvenimo akimirkas. Vieno leidinio parodoje „Vaižganto „Pragiedruliai“ kalbininkų akimis“ galėsite susipažinti su „Pragiedrulių“ kalba ir įvairiais šio kūrinio leidimais. Parodoje „Autografuotos knygos Vaižganto ir Vaižgantui“ eksponuojama 13 Vaižgantui dovanotų autografuotų leidinių ir šešios paties Vaižganto dovanotos knygos. Parodoje matysite ne tik šias knygas, bet ir galėsite susidaryti nuomonę, koks buvo rašytojo santykis su žmonėmis, dovanojusiais Vaižgantui knygas, ir su tais, kuriems jis dovanojo.

lkd

ANTRADIENIS, 02 26

Fotoalbumo apie pal. vysk. Teofilių Matulionį pristatymas, 17:00
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

„Sukrečia palaimintojo žvilgsnis. Jame yra kažkas neįprasta ir ypatinga. Jis skvarbus ir tikras. Tiesi laikysena kalba apie nepalaužtą sielą, išsaugotą žmogiškąjį orumą tuo laikotarpiu, kai šėtoniška sistema tiesiogine ir perkeltine prasme tarsi degtukus laužė stuburus, trypė į purvą žmogaus ir Dievo atvaizdą. Bet yra dar kažkas – ta paslaptis, verčianti vis iš naujo atsiversti knygą. Tas nepavaldus laikui palaimintojo žvilgsnis. Tremties, lagerių fotografijose Teofiliaus veidas tiesus ir ramus, be nuoskaudos ir pykčio. Atrodo, kad jis vienodai nuolankiai priėmė popiežiaus išaukštinimą, vyskupo mitrą, tiek ir skurdų kalinio rūbą. Aptriušusi šimtasiūlė, labiau nei bet kuris liturginis rūbas, tampa Kristaus kančios ženklu“, – taip apie naująjį leidinį atsiliepia Audrius Stonys, režisierius, dokumentininkas, Europos kino akademijos tikrasis narys.

Albumą išleido Palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondas (TM fondas). Knygos pristatyme dalyvaus leidinio autorius, dailininkas ir žurnalistas, vienas TM fondo steigėjų Vaidotas Žukas, kiti T. Matulionioi fondo nariai, vyskupo giminaičiai.

teofilius

Koncertas „Dangų dainos remia“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Trys skirtingų kartų kompozitoriai 2019 metais mini savo jubiliejus. Juozas Naujalis – 150 metų – balandžio 9 d., Eduardas Balsys – 100 metų – gruodžio 20 d., Giedrius Kuprevičius – 75 metų – balandžio 8 d. Trigubai vertingo muzikinio vakaro muziejuje iniciatorius – jauniausiasis iš trijų.

„Biblioteka rodo“: Riccardo Denaro „Dangus lageryje“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Jau antrajame kino vakare, skirtame seseriai Nijolei Sadūnaitei, bus rodomas italų režisieriaus Riccardo Denaro filmą „Dangus lageryje“ (lietuvių kalba). Filmą pristatys ir vakarą ves Juozas Valiušaitis. Dalyvaus solistė Skaidra Jančaitė ir aktorius Virgilijus Kubilius.

kadrasisfilmo

Filmo „Misija Sibiras’18. Surasti savus“ premjera, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Milžiniška teritorija, kuri talpina 42 Lietuvas, dykynės, kuriose lietuviška daina neskambėjo jau kelias dešimtis metų, tūkstančiai tautiečių amžiams likusių Kazachstane, apie kurių amžino poilsio vietas kartais nežino net artimieji. Kaip Kazachstano stepėse surasti savus ir atstatyti istoriją ten, kur aplink viskas griūva? Apie komandą, tvirtesnę už visus Kazachstane laukusius iššūkius – režisieriaus Luko Pačkausko dokumentinis filmas.

Spektaklis „Kontrabosas“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Vieno veiksmo pjesė „Kontrabosas“ – tai paralelė į mūsų pačių kasdienybę. Dabartinė garbėtroškų ir narcizų visuomenė kasdien mokosi tą pačią pamoką kaip ir P. Süskind dramos herojus – pervertinus savo galimybes, lieka protestuoti prieš tavo talento nepastebėjusi pasaulį ir jo nekęsti. Šis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis – tai tragikomiškas savimi, muzika ir pasauliu nusivylusio kontrabosisto monologas. Režisierius – Valentinas Masalskis.

id_61812

TREČIADIENIS, 02 27

Knygos „Kauno Atlantida“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Raimos Zander knygos „Kauno Atlantida nuo „Inkaro“ kamino pusės“ pristatymo forma – pokalbis, dalyvaujant autorei bei Linai ir Gintui Kažemėkams, kurie modeliavo knygai kostiumą. Betarpiškai lukštenant klausimą: kas vyksta rašant bei kuriant, ir kaip tai atsitinka? Knygoje sudėtos istorijos, pasakojamos ir matomos mažos mergaitės akimis, skirtos tiems, kurie atpažįsta ar nori suprasti praėjusio amžiaus septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį, tuometinius įpročius bei užuosti tą keistą kvapą iš senos spintos.

Jolantos Levinaitės nuotr.

Jolantos Levinaitės nuotr.

Filmas „Riešutų duona“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Riešutų duona“ (1978() pagal to paties pavadinimo Sauliaus Šaltenio apysaką pasakoja tragikomišką istoriją apie dvi šeimas ir jaunuolių meilę. Siužetas supina atsiminimus apie vaikystę kaime, pirmuosius romantiškus jausmus ir tikrojo gyvenimo pradžią. Pristatymą rengia Lietuvos kino centras ir projektas „Kurk Lietuvai“. Šio pristatymo tikslas – visuomenei suteikti galimybę restauruotą filmą pamatyti nemokamai. Bilietus galima atsiimti jau nuo vasario 20 d. kino teatro kasose.

Michael Moore rezidencijos koncertas, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Michael Moore – vienas įdomiausių šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos klarnetininkų ir saksofonistų. Studijavo pas Jaki Byard ir Gunther Schuler. Nuo 1982 m yra ICP (Instant Composers Pool) narys. Michael Moore yra gerai žinomo Clusone’s trio (su violončelininku Ernst Reijseger ir būgnininku Han Bennink) vienas kūrėjų, nuolat bendradarbiauja su Fred Hersch, Owen Hart Jr., Geri Hemingway, Achim Kaufman ir kt. 1986 m Michael Moore laimėjo VPRO/Boy Edgar Award apdovanojimą, 1991 m. įkūrė įrašų kompaniją „Bamboy Records”. Šiuo metu Micheal Moore dėsto Amsterdamo ir Grioningeno konservatorijose.

Akademija kviečia ir tuos, kurie nedalyvaus meistriškumo pamokose, užsukti išgirsti Michael Moore ir kitų muzikantų atliekamos muzikos. Trečiadienį scenoje pasirodys ir akademijos įkūrėjas Arnas Mikalkėnas (fortepijonas). Koncertai vyks ir ketvirtadienį bei penktadienį.

Festivalio „Mondo Bizarro“ atidarymas: „LUZ“, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Iniciatyva „Kitas kinas“ kviečia į debiutinį kino renginį, dedikuotą filmams, žanrams ir subžanrams, kurie priskiriami parakinui. Parakinas – tai aukštojo ir žemojo meno mišinys, eksploatacinis kinas, persipynęs su akademine išmintimi, alsuojantis energija, individualumu ir linksmybėmis.

Atidarymo filmas pasakoja apie tai, kaip lietingą naktį į policijos nuovadą įslenka apsvaigusi ir pasimetusi jauna taksi vairuotoja Luzė. Ji teigia, kad buvo užpulta. Tuo tarpu bare paslaptingoji Nora flirtuoja su policijos psichiatru daktaru Rossiniu. Abi situacijos palengva įgauna jungtį. Ryšys tarp Noros ir Luzės neišvengiamai veda į demonišką nuotykį.

Neįtikėtina, bet ši meistriškai sudėliota minimalistinė puzlė – režisieriaus Tilmano Singerio kino studijų baigiamasis darbas. Puikiai apgalvotas, hipnotiškas, su 16mm juosta nufilmuotas kūrinys jau sužavėjo ne vieną žanrinio kino gerbėją, o jaunasis režisierius lyginamas su tokiais kino meistrais, kaip Lucio Fulci ir Andrzej Zulawski.

luz

KETVIRTADIENIS, 02 28

Gražinos Sviderskytės „Lituanica. Nematoma pusė“ pristatymas, 17:00
VDU mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23-106

Ši monografija – tai ilgalaikio, plataus, kompleksiško tyrimo rezultatas. Ji parašyta remiantis G. Sviderskytės mokslų daktarės disertacija (2016 m.), kuri buvo įvertinta Lietuvos mokslo tarybos stipendija ir Lietuvos mokslų akademijos premija. Tai – pirmas akademinis tyrimas, skirtas garsiajai „Lituanicos“ istorijai. Monografijoje atkurta ir išanalizuota praeities įvykių chronologija, išnagrinėtas tradicinis pasakojimas ir jo šerdyje esantis mitas. Šaltiniai, surinkti iš daugiau nei dvidešimties archyvų Lietuvoje, Vokietijoje ir JAV, apima tūkstančius iki šiol netyrinėtų, neviešintų dokumentų.
Kelerius metus rengtoje knygoje autorė pirmą kartą išsamiai, argumentuotai, pasitelkusi įspūdingą vaizdinę medžiagą pasakoja garsiąją „Lituanicos“ istoriją – nuo pasirengimo istoriniam skrydžiui iki katastrofos tyrimo. Knygos pristatyme dalyvaus šiuo metu Kanadoje gyvenanti autorė ir žurnalistas Aurelijus Katkevičius.

P.S. Nespėjantiems į susitikimą VDU patiks žinia, kad tą patį vakarą, 18:30 val., autorė knygą pristatys Kauno centriniame knygyne.

51233363_384427565710064_1491108449264599040_n

Premjera. Spektaklis „Saulėtoji linija“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Teatro „Atviras ratas“ kūrėjai Vesta Šumilovaitė ir Justas Tertelis, pasitelkę spektaklio kūrybinę komandą, kviečia žiūrovus į vienos dalies spektaklį pagal vieno populiariausių šiuolaikinių rusų dramaturgų – Ivano Vyrypajevo – pjesę „Saulėtoji linija“. Nors I. Vyrypajevas labai gerai pažįstamas Lietuvos teatro publikai, tačiau spektaklis pagal šią pjesę Lietuvoje kuriamas pirmą kartą. Pjesės centrinė tema – dviejų žmonių tarpusavio santykiai šeimoje.

Ciklo „Mokslas ir miestas“ renginys, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Nors universitetai yra atviri ne tik akademinei bendruomenei, bet ir žmonėms už jos ribų, visuomenė neretai gerai nežino, kuo užsiima universiteto mokslininkai. Pasitaiko ir taip, kad patys mokslininkai neturi galimybės susipažinti su tuo, ką tyrinėja jų kolegos iš kitų mokslo krypčių ar institucijų. Tęstinio projekto „Mokslas ir miestas“ tikslas – neformalioje aplinkoje ne tik miesto, bet ir akademinę bendruomenę supažindinti su jaunųjų (ir ne tik!) mokslininkų atliekamais tyrimais ir atstovaujamomis mokslo kryptimis. Išsamią vakaro programą rasite čia.

VDU kamerinio orkestro koncertas, 19:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Šis koncertas skirtas paremti Kauno hospiso namus

Solistai VDU Muzikos akademijos studentai. Pianistė Živilė Kudirkaitė. Diriguoja Jonas Janulevičius. Renginio vedėja Rita Bieliauskaitė. Programoje – F.Schubert, J.Strauss, G.F.Handel, W.A.Mozart ir kitų kompozitorių kūriniai

„Mondo Bizarro“: Paskaita „Drąsa tapti mažuma ir įveikti išnaudojimą“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Politinė aktyvistė, akademikė ir kultūros kritikė Angela Davis savo knygoje „Women, Culture and Politics“ teigė, kad „progresyvus menas gali padėti žmonėms ne tik suprasti objektyviąsias jėgas veikiančias visuomenėje kurioje jie gyvena, bet taip pažinti neatsiejamai socialų jų vidinių gyvenimų pobūdį. Galiausiai, tai gali pastūmėti žmones link socialinės emancipacijos“. Septintajame dešimtmetyje kinas tapo JAV juodaodžių emancipacijos šaltiniu. Tiksliau vienas iš jo žanrų – blaxploitation.

Parakino festivalis „Mondo Bizarro“ kartu su filosofu Gintautu Mažeikiu kviečia iš arčiau pažvelgti į blaxploitation žanro filmų keliamas socialines ir politines problemas bei galimas emancipacijos trajektorijas.

Gintauto Mažeikio paskaitą lydės ir diskusija, o 20.30 val. M. Žilinsko dailės galerijoje vyks filmo „Coffy“ (rež. Jack Hill, 1973) peržiūra.

Phil Von spektaklio „Human Lost & Found“ premjera, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Galerijoje – teatralizuoto muzikos ir šokio mono spektaklio „Human lost & found“ premjera. Šis spektaklis yra POST galerijos, garso įrašų studijos „Zona Music“ ir Vilniaus šokio teatro „Okarukas“ bendras projektas. Premjeros metu bus taip pat pristatomas ir PhIl Von naujausias  solo albumas „Made Underclouds“.

Stiklo instaliacijų parodos „Ontology of shadows“ atidarymas, 19:00
Šiuolaikinio meno ir mokslo centras, Sandėlių g. 7

Irinos Peleckienės parodoje bus galima apžiūrėti šiuolaikinės kūrybos instaliacijas, kurių pagrindinė medžiaga – stiklas. Galėsite išvysti ir kitas medžiagas, tokias, kaip smėlis, metalas, dokumentinė filmuota medžiaga, dūmai. Visi darbai įkvėpti skirtingų patirčių, tad instaliacijos simbolizuoja tam tikrus menininkės gyvenimo etapus. Pavyzdžiui, instaliacija „IN MEMORIAM“ kurta Aleksoto stiklo fabrikui atminti.

Lankytojai patys galės pamatyti, kaip šiame stiklo fabrike vyko darbas. Pati menininkė teigia, kad stiklas jai ne tik kūrybinė medžiaga, bet ir savotiškas gyvenimo kelias: „Stiklas kaip medžiaga – man kūrybos idėja ir konceptas. Ši, mane apsėdusi mintis, tapo keliu, brėžiančiu trūkčiojančią liniją nuo 2006-ųjų metų (darbo stiklo fabrike, meistrystės pamokų, žiauraus nusivylimo „neįveikus“ ir džiaugsmo „pavykus“, aplankytų vietų, sutiktų žmonių) iki šios dienos nueito taško.“

Paroda veiks iki kovo 28 d.

52156628_2046712615443289_6946904241713709056_o

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia