Maršrutas vasario 24-25 dienoms

PENKTADIENIS, 02 24

Susitikimas „Dainininką, režisierių Rostislavą Andrejevą prisimenant“, 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Prisiminimais dalysis Rostislavo Andrejevo duktė Ina Banaitienė, Kauno muzikinio teatro ilgametė solistė Bernarda Petravičiūtė. Arijas iš klasikinių operų ir operečių dainuos VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros doc. Danieliaus Vėbros studentai, akompanuos Greta Drenseikaitė-Paliulienė. Renginį ves muziejininkė, muzikologė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė.

Koncertas iš ciklo „Diriguoja jaunieji“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninio orkestro tęstinis projektas „Diriguoja jaunieji“ skirtas pristatyti ir skatinti jaunuosius šalies dirigentus. 2011 m. prasidėjęs projektas sulaukė didelės sėkmės klausytojų tarpe, Kauno publika, Kaune veikiančių muzikos mokyklų, konservatorijų, universitetų studentai išgirdo ir pamatė tarptautinių konursų laureatus, tuomet tik pradėjusius savo profesinį kelią.

Danų menininko Toke Flyvholm parodos „Mud Drum“ atidarymas, 18:00
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Toke Flyvholm yra skirtingose medijose veikiantis menininkas iš Kopenhagos (Danija). Nuo studijų baigimo 2010 metais Jutlandijos menų akademijoje, jis pristato savo kūrybą vietiniu ir tarptautiniu lygmeniu personalinėse bei grupinėse parodose.

Paroda veiks iki kovo 7 d., „Kabinetas“ pirmadieniais-penktadieniais dirba nuo 13 iki 19 val.

muddrum

Improvizacijomis paremta drama „Pasimetimas“ ir „Šelterio“ atidarymas, 19:00
Salė alternatyviems scenos menams „Šelteris“, Vytauto pr. 79

„Pasimetimas“ yra improvizacijomis paremta drama, kuri apima visuotinį jaunosios kartos pasimetimą ir neapsisprendimą įvairiose temose: „Ar patinka šiuolaikinis menas? Ar visi žmonės turi lygias teises? Ar kūryba yra apie save ar kitus? Ar depresija yra liga ar būsena“. Šiuo spektakliu trupė nenutolsta nuo savo tradicijų – scenoje vėl persipins improvizuoti tekstai ir autentiški žmonių pasisakymai. Nors spektaklyje netrūksta komiškų situacijų, šįkart improvizacijomis aktoriai mėgins sukurti rimtą mūsų kartos dramą.

Su pirmąja „Teatrono“ premjera atidaroma ir naujoji salė alternatyviems scenos menams – „Šelteris“ 4-ajame „Tautos namų“ aukšte, kuri priglaus visus menininkus, neturinčius vietos savo kūrybai.

16708167_1276151319141479_6955861953983569666_n

Socialinis vakaras: D. Pancerovas, I. Kasikauskas ir kitos katės
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 37

Antrame medinuko A. Mickevičiaus g. aukšte – Arūnas Periokas, Aurelijus Užameckis, Danielius Pancerovas, Ignas Kasikauskas ir kiti katinai, grosiantys gyvai. Vakaras – ir proga daugiau sužinoti apie neseniai čia įsikūrusio socialinio centro „Emma“ veiklą.

Grupės „Frank Fitts“ koncertas, 21:00
Punto Jazz palėpė, Kęstučio g. 6

„Frank Fitts “savo muziką priskiria garage rock revival krypčiai. 2016-ųjų gegužės mėnesį Vilniaus klube „Pelėda“ grupė pristatė debiutinį EP „Everything‘s Fine“. EP įrašytas Vilniuje įsikūrusioje studijoje „Ymir Audio“, jį prodiusavo ir įrašė Snorre Berderud. Šiuo metu planuose – debiutinis albumas.


Grupės „Z on A“ koncertas, 21:00
Gyvos muzikos klubas „ORIXO“, Jonavos g. 40

„Z On A“ – vienas įdomiausių Lietuvos hiphopo projektų ne lietuvių kalba, jau užsitikrinęs vietą radijo eteryje, laukiamas festivaliuose, debiutinį albumą pristatęs turo po didžiausius mūsų ir latvių miestus metu. „Metų proveržis“, – sako industrija.

„Nahash“ albumo „Daath“ pristatymo koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Occult black metal atstovai Kaune „Nahash“ turi albumą. Su tuo kolegas sveikins baltarusiai „Pestilentia“ ir estai „Thou Shell of Death“.

Vakarėlis „If we can hate together, why can’t we l̶o̶v̶e̶ sleep together?“, 22:00
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16

Pretenzingo post-punk vakarėlių serija iš sostinės atvyksta įsilieti į šaltas Kauno gatves su šaižiomis V.A. ir I.Š. (Pindrops) selekcijomis.

ŠEŠTADIENIS, 02 24

Vienos dalies spektaklis „Snieguolė ir 7 nykštukai“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Klasikiniame spektaklyje dalyvauja per 70 vaikų – Eglės Špokaitės baleto mokyklos auklėtinių.

Šokio spektaklis „Notrdamo legenda“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

 

„Notrdamo legenda“ rampos šviesas 2013 m. Libretą pagal Viktoro Hugo dramą „Paryžiaus katedra“ parašė spektaklio statytojas choreografas Aleksandras Jankauskas, siekdamas pažvelgti į šią populiarumo neprarandančią istoriją plastikos ir šokio paletės spalvomis. Savo istorijoje choreografas į pirmą planą iškelia pagrindinės veikėjos Esmeraldos tragediją ir šią istoriją pasakoja jos akimis. Tačiau istorija traktuojama ne kaip asmeninės meilės drama, o meilės kaip esminio principo suvokimas.

Paskutinis Marko Palubenkos koncertas, 19:00
Svetainė Largo, LARGO, Vaistinės skersgatvis

„Markas Palubenka“? Jo nebėra. To jauno ir perspektyvaus vaikino iš jau legenda tapusio Vilniaus mikrorajono. Nors buvo lygintas su tokiais vardais kaip Jose Gonzalez, Andrew Bird, Thom Yorke ir Devendra Banhart, galiausiai jis ir liko tuo sunkiai perpratamu, tačiau bent kažkiek artimu kiekvienam muzikantu. Atlikėjas užbaigia simbolinį išleistų albumų penketuką tam, kad deramai atsisveikintų su savo kūryba, kurią brandino ir vystė 2011-2016 metais. Paskutiniai muzikos kūrėjo „Markas Palubenka“ koncertai skirti susitikti su visais, kurie augino save ir augo kartu su MP dainom – neskubančiom, romiom, mėgstančiom išsišokti ir pasidemonstruoti, dinamiškom, o svarbiausia – gyvenimiškom.

16179841_1256836834385328_2327897382034366150_o

Filmas „ Gažiosios Aranchueso dienos“, 20:30
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Wimas Wendersas – tris kartus „Oskarui“ nominuotas režisierius, 8-ojo dešimtmečio Naujosios vokiečių kino bangos atstovas, buvęs Europos kino akademijos tarybos pirmininkas ir prezidentas, daugkartinis didžiausių Europos kino festivalių laureatas.

Karštą vasaros dieną autorius (akt. Jenz Harzez) rašo knygą savo studijoje, o lauke personažai dalyvauja jo kuriamame pokalbyje. Moteris (akt. Sophie Semin) analitiškai ir atvirai atpasakoja savo meilių istorijas, vedama pašnekovo (akt. Reda Kateb) klausimų. Vasaros grožiu ir kaitra alsuojanti juosta „Gražios dienos Aranchuese“ – istorija apie moralinius konfliktus ir seksualines patirtis, išryškėjanti besiliejančiame dviejų archetipų pokalbyje.

„Kaunas Zoo“ įrašų kompanijos premjera, 22:00
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16

Kaunas Zoo iš muzikuojančių bendraminčių būrelio tapo leidybiniu susivienijimu pristato pirmuosius savo leidinius leidinius – „Nopapamummy“ ir „Torto“ EP. Renginyje gyvai pasirodys Nakotaris Katoris, kojos sopa ir megabitten, o viską vainikuos Kapitono Tragedijos ir jo kolegų DJ setai.

SEKMADIENIS, 02 26

Užgavėnės, 14:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Šalia Aukštosios Fredos dvaro rūmų žygiuos persirengėlių paradas, vilios Užgavėnių mugė, garuos karšta VDU Kauno botanikos sodo žolelių arbata, Aleksoto bendruomenės centras keps kiaušinienę ir blynus. Gros Aleksoto bendruomenės centro liaudies muzikos ansamblis „Svirbė“.

Kapelų šventė-varžytuvės „Kaziuk, pagrok man valsų“, 14:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Spektaklis „Biografija: vaidinimas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gintaro Varno režisuotas spektaklis „Biografija: vaidinimas“ –  tai kūrinys, kuriame svarstoma siurrealistinė galimybė gyvenimą realizuoti tarsi spektaklį scenoje – pervaidinti nepatikusias ar nepavykusias vietas: kas nutiktų, jei drugelio efektas būtų įmanomas. Šiam kūriniui nesvetimi absurdiškumo elementai, tarsi F.Kafkos „Procese“, kuomet asmeniniai apsisprendimai tėra iliuzija, nes visada už nugaros stovi Likimas/Dievas/Registratorius ciniškai vertinantis asmenybės gyvenimą tik kaip dar vieną bylą Visatos sudedamojoje.

Filmas „Liepsnojanti jūra“, 18:15
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Šių metų Berlyno kino festivalyje „Auksinį lokį“ pelnęs filmas (rež. Gianfranco Rosi) fiksuoja Lampedūzos, nedidelės salos, nutolusios 200 km nuo pietinės Italijos, kasdienybę. Pastaraisiais metais Lampedūza atsidūrė viso pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre, kadangi būtent iš čia pirmiausia pasigirsta jūrą kertančių migrantų iš Afrikos ir Vidurio Rytų pagalbos šauksmai. Dvylikos metų berniuko Samuele’o gyvenimas nepasikeičia – jis ir toliau mėgaujausi žaidimais sausumoje, spręsdamas savo dilemas. Tačiau Lampedūzos gydytojo gyvenimas pasikeitė radikaliai. Vienas įsimintiniausių filmų apie migracijos krizę jungia unikalius tikrų išgyvenimų kadrus.

Liepsnojanti jura_kadras is filmo

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia