Maršrutas vasario 23-25 dienoms

PENKTADIENIS, 02 23

Didžioji ekskursija „Art deco interjerai Kaune“, 12:30
Susitikimo vieta pranešama užsiregistravus info@grazinkimekauna.lt

Penktadienį po pietų draugija „Gražinkime Kauną“ kviečia aplankyti neseniai atnaujintą ekspozicija „Šiaurės Kasablanka“ Sugiharos namuose, o taip pat šių kaimyną – L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialinį muziejų ypač nuošalioje Žaliakalnio gatvėje. Ir tai dar ne viskas.  Visus norinčius gidas palydės iki Laisvės alėjos – tai dar ne viena proga pamatyti, užuosti ir išgirsti dar truputį apie mūsų „raudonmedžio rojų“. Nusiteikite ilgai kelionei – penktadienio antroje dienos pusėje į darbą jau tikrai nespėsite sugrįžti.

Sugiharos namai. Artūro Bulotos nuotr.

Sugiharos namai. Artūro Bulotos nuotr.

Ciklo „Etno palėpė“ renginys „Pasaulio instrumentai: grojimas ir mokymasis kartu“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Vakaro metu svečias iš Vokietijos Hannes Heyne pasidalins savo sukaupta patirtimi, pristatydamas visą eilę įvairiausių muzikos instrumentų iš įvairių pasaulio kraštų. Hannes Heyne atsiveš dalelę savo didžiulės muzikos instrumentų kolekcijos, kurią turi sukaupęs savo „Garsų namuose“ (KlangHütte, Dresdenas, Vokietija), papasakos istorijų, mitų bei pristatys instrument galimybes. Turėsite šansą patys išmėginti instrumentus, atrasti sąsajas su lietuviškaisiais bei pasidžiaugti muzika drauge.

etno

Knygos „Tėtė: kalbininkas Adomas Šoblinskas“ sutiktuvės, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Ši knyga – tai laiškų ir prisiminimų rinkinys, skirtas kalbininko Adomo Šoblinsko gyvenimui. Remdamiesi tėvo laiškais, amžininkų prisiminimais ir kita medžiaga, knygą parengė mokslininko vaikai. Knygoje atskleidžiami iš mažo Žemaitijos kaimelio kilusio lituanisto biografijos faktai, gilinamasi į visos giminės istoriją, atspindimas gana platus laikmečio kontekstas. Dalyvaus knygos autoriai Violeta Šoblinskaitė Aleksa ir Valdemaras Šoblinskas, Nomeda Šoblinskienė. Renginį moderuos rašytojas Gasparas Aleksa, fleita gros Monika Ryškutė.

tete

Koncertas „Lietuvos muzikos ambasadoriai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Lietuvos kamerinis orkestras pasirodys su pianiste Mūza Rubackyte. Diriguojami Roberto Šerveniko jie atliks Arvydo Macio, W. A. Mozart, Pierre Thilloy, Frédéric Chopin kūrybą.

Filmas „Dviračiais Afrikoje: Namibija“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ekrane – Algirdo Gurevičiaus dokumentinis filmas apie šešių kelionių dviračiais mėgėjų nuotykius egzotiškoje Afrikos valstybėje. Mėnesio trukmės kelionėje keliautojai susipažino su vietos gyventojais, pamatė jų buitį, patyrė ką reiškia išgyventi vienoje sausiausių vietų pasaulyje, kur mėnesių mėnesiais nelyja lietus, o geriamo vandens galima pasipildyti tik kas keturias dienas.

namibija

Choreografinio tyrimo „Limitation Piece“ pristatymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šių metų sausio ir vasario mėnesiais choreografės, šokėjos ir „Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz“ šiuolaikinio šokio universiteto Berlyne absolventės Grėtė Šmitaitė (Vokietija / Lietuva) ir Hanna Kritten Tangsoo (Vokietija / Estija) reziduoja Kauno menininkų namuose. Čia jos vysto savo naujo šokio performanso „Limitation Piece“ tiriamąją dalį, reguliariai susitinka su savo mentore Kaune, filosofe dr. Jurga Jonutyte. „Limitation Piece“ premjera įvyks šių metų liepos 21-22 dienomis „Tanzfabrik“ Uferstudios Berlyne.

„Šis kūrinys prasidėjo nuo darbo su 11 šokančių žmonių, besidalijančių energija. Šokį suvokiame kaip komunikacijos formą tarp šokančiųjų bei šokėjų ir žiūrovų. Choreografinio tyrimo Kauno menininkų namuose pristatymo metu, kartu su penkiais vietiniais šokėjais dirbsime su pasakojimu, atveriančiu netikėtumo galimybę troškimų ir tikėjimo kontekste. Domimės džiaugsmo ir energijos sinteze.“ – teigia Hanna Kritten ir Grėtė. 

Choreografinis tyrimas bus pristatomas kartu su šokėjais Aiste Adomaityte, Carlo Macro, Pauliumi Prieveliu, Indre Puisyte-Šidlauskiene ir specialiu svečiu Gyčiu Jurgevičiumi.

Ingos Navickaitės nuotr.

Ingos Navickaitės nuotr.

„Digital Tsunami“, 22:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Nekonvencinės elektroninės muzikos būrėjai ir skleidėjai į penktadienio Kauną pasikvietė viešnią iš Minsko – Elena Sizova dieną dėsto inžineriją, o naktimis groja electro.

Marc Houle LIVE, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Seniau, nei vidutinis šiuolaikinio reiverio amžius, elektroninę muziką kuriantis Marc Houle jau porąkart buvo Vilniuje, tad įdomu, kaip pasiruošęs atvyks susipažinti su Kauno naktimi. Pasitiks jį miesto senbuvis Kastis Torrau, palydės – John Patter ir Tadas Kani.

ŠEŠTADIENIS, 02 24

Lopšinių mokykla šeimai „Vaiko vaizduotės lavinimas“, 11:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Ryšys, užsimezgęs per lopšines, yra toks ypatingas, niekuo nepakeičiamas. Nepraleiskite progos apdovanoti savo mažamečių, o drauge ir savęs tokia ypatinga dovana. Šeimos mokykla skirta ne tik vaikučiams (0,5 – 3 m.), bet ir mamoms, būsimoms mamoms, tėvams, močiutėms, auklėms ir kt. Mokomės dainų, lopšinių, žaidinimų, mylavimų, jodinimų, vaikiškų dainelių, ratelių – visko, kas žadina vaikelio vaizduotę, padeda jam pažinti pasaulį, teikia bendravimo džiaugsmą, lavina kalbą, klausą, ritmo pojūtį ir t.t.

„Mamos su mažamečiais ant kelių sėdi ratu. Ir viską visi darome kartu. Pirštų pratimėliai, tarties, balso lavinimo pratimai, klausos lavinimo pratimai, smulkiosios motorikos lavinimo pratimai, ritmo pojūčio ugdymas, dikcijos lavinimas, atminties lavinimas, žodyno plėtimas, pasaulio pažinimas, mokymasis bendrauti“, – pasakoja renginio organizatoriai.

Ekskursija Rimvido Jankausko-Kampo retrospektyvinėje parodoje, 12:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Neslūgstant susidomėjimui ir primenant, kad paroda veiks tik iki kovo 3 d., visiems dar norintiems suspėti pamatyti įspūdingą ir sukrečiančią Kampo tapybą, galerija siūlo neformalioje ekskursijoje. Jos vadovė – menotyrininkė Violeta Jasevičiūtė.

DSCF6861

Koncertas „MUZIKA ne tik PUČIAmiesiems“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šio Kauno miesto pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ projekto idėją galima atspėti iš pavadinimo. Greta orkestrinių kompozicijų, kurioms reikalinga meistrystė ir veržlumas, bus atliekami kūriniai su solistais. Tokiu būdu „Ąžuolynas“ trumpam taps svarbiu solistų palydovu, draugaujančiu su smuiku, klarnetu, akordeonu, balsu ir pan. Projektas lieka ištikimas prieš trejus metus gimusiai iniciatyvai su orkestru kviesti muzikuoti Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos auklėtinius. Minėta profesionalių muzikų kalvė šiame koncerte bus itin pastebima: Kauno Valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius, smuikininkė Giedrė Žarėnaitė, koncerto vedančioji Justė Jankauskaitė – visi yra naujaliukai, šiandien savo veiklomis brėžiantys plačias kultūrines kryptis Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Spektaklis „Natanas Išmintingasis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

Gintaro Varno spektaklis pagal G. E. Lessingo dramą nukelia į XII amžiaus pabaigą, trečiojo kryžiaus žygio laikų Jeruzalę: vietą, kuri tapo didžiųjų Vakarų religijų – judaizmo, krikščionybės ir islamo – karo lauku. Čia rutuliojasi sudėtinga žmogiškų jausmų ir santykių intriga, kurioje persipina trijų skirtingų tikėjimų pagrindinių veikėjų likimai.

Natanas_perziura_20171206_0340

„Kino klasikos vakarai“: „Granato spalva“ (Sajat Nova), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pasak Michelangelo Antonioni, Sergejaus Paradžanovo filmas yra grynojo grožio išraiška, juo galima žavėtis net jo nesuprantant. Jame sutalpintos visos Rytų spalvos, puošnios formos, turtingos faktūros, susilieja skirtingų Kaukazo šalių estetika ir kultūra.

sajatnova

Undergroundo muzikos 30-metis, 21:00
Baras „Antri namai“, Nemuno g. 47

Prieš trisdešimt metų Kaune vyko nemažai nelegalių antisovietinių roko koncertų, kuriuose dalyvavusios grupės vėliau grojo legendiniame festivalyje „Purvinoji žiema“. Ir tai buvo aštuoniasdešimtųjų pabaigos undergroundinės muzikos judėjimo kulminacinis momentas Kaune. Šiuos istorinius įvykius ir jų dalyvius prisiminsite istoriniame koncerte. Žmonės, bendravę su Vaidu Iškrypėliu, grupės „33% kiaulių pakeliui į Vatikaną“ vokalistu, papasakos apie jo veiklą ir apie tai, kas tais laikais vyko Kauno undergrounde.

Koncerte dalyvaus grupės „Wagon Restaurant“, „Gruppa Amster“, „Nerrius Petchura & Fantomai“ ir kiti atlikėjai.

underg

SEKMADIENIS, 02 25

2017 metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimai, 15:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Sekmadienį Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ pirmą kartą įteiks Leonido Donskio premiją ir paskelbs 2017 metų Tolerancijos žmogų. Valdybos narių balsų dauguma 2017 m. Tolerancijos žmogumi išrinktas rašytojas Marius Ivaškevičius, kuris bus apdovanotas Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ diplomu ir Edmundo Frėjaus sukurtu atminimo medaliu.

Pirmuoju Leonido Donskio premijos laureatu – valdybos narių ir našlės Jolantos Donskienės sprendimu – tapo istorikas prof. Saulius Sužiedėlis. Jis bus apdovanotas diplomu ir specialiai įrišta Leonido Donskio knyga bei pinigine premija.

Filmas „Iš niekur“ (Aus dem Nichts), 15:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Katios gyvenimas sugriūva, kai jos vyras Nuri ir sūnelis Roko žūsta per teroro aktą. Moterį palaiko draugai ir šeima, tačiau Katios nepaleidžia mintis, kad ji privalo išsiaiškinti beprasmių mirčių priežastį ir surasti kaltininkus. Geriausias vyro draugas Danilas yra advokatas, todėl sutinka atstovauti Katiai teisme. Pagrindiniai įtariamieji – jauna neonacių pora. Tačiau pristigus įrodymų, pora paleidžiama. Katiai nieko kito nelieka, kaip pačiai įvykdyti teisingumą.

Fatih Akin naujausias darbas „Iš niekur“ pelnė „Auksinį gaublį“ kaip geriausias užsienio filmas, o Kanų kino festivalyje aktorė Diana Kruger įvertinta už geriausią moters vaidmenį.

Premjera: Spektaklis „Laikini šešėliai“, 18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Choreografas Vangelis Legakis (Graikija), pristatydamas būsimo šokio spektaklio, kuriame šoka „Auros“ trupė, idėją pasitelkia psichiatro Karlo Jungo terminą „savirealizacija“ („individuation“), apibūdinantį žmogaus raidos procesus, kurių metu jis sąmoningai atskiria save nuo kitų, tačiau suvienija savo kūną, protą, dvasią ir emocijas suvokdamas jų tarpusavio priklausomybę.„Kaip harmonizuoti santykį tarp tradicinių požiūrių atstovų ir šiuolaikinės jaunosios kartos? Ką daryti, kad šių dienų vaikai bręstų ne kaip atskiri individai, o kaip bendro organizmo – sociumo dalis, kurdami darnias ir laimingas šeimas?“.

„Laikini šešėliai“. Lauros Vansevičienės nuotr.

„Laikini šešėliai“. Lauros Vansevičienės nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia