Maršrutas vasario 22 – 24 dienoms

PENKTADIENIS, 02 22

Elektroakustinis baletas „Newborn“, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Skirtingų sričių scenos meno profesionalai pristato projektą, jungiantį baletą, džiazą, elektroninę muziką ir vaizdo projekcijas tam, kad papasakotų grafiko Stasio Krasausko darbuose įamžintą dviejų žmonių istoriją. Kūno plastika ir baleto žingsneliais kalbės Lietuvos Nacionalinės operos ir baleto teatro šokėjai (choreografė Vaida Šniūrevičiūtė), džiazo ir elektroninės muzikos sintezės ieškos Matas Samulionis ir Andrius Laucevičius, vaizdo projekcijose grafiko Stasio Krasausko darbus kalbins Domas Verikas.

Spektaklis „Trojietės“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Povilo Makausko spektaklio dramaturgiją sudaro Trojos karo priežasčių ir pasekmių jungtis, sukonstruota iš Euripido tragedijų „Ifigenija Aulidėje“ ir „Trojietės“. Taip pat naudojami Margaret Atwood „Penelopiados“ bei Svetlanos Aleksijevič „Karo veidas nemoteriškas“ fragmentai bei kita dokumentinė medžiaga.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Šokio spektaklis „Ana Karenina“, 19:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Levas Tolstojus, rašydamas šį romaną, pirmąkart prabilo apie moters teisę į laimę ir apie tai, kad moteris neturi tapti vyro savimeilės ir pasitenkinimo įrankiu, bet tai tik viena iš temų, kurios nagrinėjamos spektaklyje. 2011 m. spektaklio choreografė Andželika Cholina įvertinta Auksiniu scenos kryžiumi, o žiūrovams „Ana Karenina“ tapo galimybe vis naujai išgyventi didžią ir trapią meilės istoriją, pažadinančią net santūriausio žmogaus jausmus.

„Junior A“ koncertas, 20:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Indiepop srogmuo išleido albumą „Superglue“ ir atveža jį į Kauną. Ruoškitės stipriai prisiklijuoti.

Vakarėlis su Clicklounge ir Tadu Quazar, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Vilniaus klube „Opium“ itin dažnai regimi ir girdimi Tadas Quazar ir Clicklounge atvyksta tamsios muzikos syvų paskleisti ir Laisvės alėjoje. Baras veikia iki pirmos valandos nakties, tad tinka ilgo vakaro pradžiai.

juod

Trečiasis klubo gimtadienis, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Kultinė belgų black/speed/thrash metalo grupė „Slaughter Messiah“ – tik vienas iš kelių svarbių kaunietiškosios sunkiosios muzikos šventovės gimtadienio akcentų. Jei bent kartą per trejus metus čia purtėte gaurus, būtinai užsukite pasveikinti.

ŠEŠTADIENIS, 02 23

Šeimadienis muziejuje: „Ruošiamės Užgavėnėms!“, 11:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Kauno miesto muziejus kviečia šeštadienius leisti kartu – kiekvieną mėnesį šeimoms siūlysime išbandyti vis kitą ir kaskart stebinantį edukacinį užsiėmimą. Šį kartą esate kviečiami susitikti Tautinės muzikos skyriuje, kur ruošitės nuotaikingai žiemos pabaigtuvių šventei – Užgavėnėms. Čia pateksite į siautulingą šventės muzikinį-improvizacinį šėlsmą, kuriame susikursite savo Personažą (kaukių atsinešti nebūtina – bet tikrai galima), pasipuošite žavingomis kaukėmis, įgausite drąsos susipykti ir susitaikyti, kursite ir grosite Užgavėnių instrumentais, išbandysite lietuviško persirengėlių karnavalo – Užgavėnių – papročius ir reikšmę.

Būtina išankstinė registracija el. paštu: ltmm.kasa@kaunomuziejus.lt . Laiške nurodykite dalyvių skaičių ir vaikų amžių.

uzgav

Koncertas „Jievarėlio tiltu atėjai į meną“, 14:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Koncertas skiriamas Lietuvos choreografo Juozo Lingio 100-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Iš daugiau nei 150 jo sukurtų šokių, didelę dalį nuolat šoka mėgėjų meno kolektyvai, o kelios dešimtys tapo lietuviško šokio Aukso fondo turtu. J. Lingys buvo nacionalinių dainų švenčių vyriausiasis baletmeisteris, daugelio kitų masinių švenčių vadovas. Penkiose jo parengtose knygose „Sceninis lietuvių liaudies šokis“ išspausdinta beveik šimtas šokių su folkloriniais ir istoriniais aprašais.

Koncerto programoje – žymiausi lietuviško šokio korifėjaus J. Lingio šokiai: „Kepurinė“, „Jievaro tiltas“, „Džigūnas”, „Aštuonytis“, „Rusnietis”, „Paplėštaudegis“, „Subatėlė“, „Pasiutpolkė“, „Kupolinis”, „Kūlimo šokis“, „Šventinė polka” ir daug kitų, įtrauktų į Lietuvos šokių Aukso fondą. Gražiausius lietuvių sceninius šokius, kuriuos atliks Kauno choreografų asociacijos „Terpsichorė“ narių ansambliai ir kolektyvai: „Nemunas“, „Žilvitis“, „Ave Vita“, „Sėja“, „Suktinis“, „Rasa“, „Malūnėlis“, „Pušynėlis“, „Džigūnas“, „KauKas“, „Ratelinis“, „Ratava“ ir kiti.

jievarelio

Ekskursijos po parodas „Kontr-argumentas II“ ir „Between“, 15:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Apie kūrinius ir idėjas papasakos parodos „Kontr-argumentas II“ kuratoriai Vita Opolskytė ir KazimierasBrazdžiūnas bei parodos dalyviai, o Adelė Pukelytė pristatys parodą „Between“. Nepraleiskite progos susipažinti su jaunais autoriais ir nauja tapyba.

Filmas „Riba“ (Gräns, 2018), 16:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ali Abbasi režisuoto filmo herojė Tina gimė keistų veido bruožų, su nežinomos kilmės randu ant uodegikaulio ir ypatingu gebėjimu užuosti, ką žmonės jaučia. Dėl šios galios ji tapo nepakeičiama pasienio darbuotoja, nes pro ją negali praslysti net smulkiausia kontrabanda. Būtent darbe ji sutinka įtartinai į save panašų Vorį, kurio veido niekad nepalieka sarkastiškas šypsnys. Panašu, kad Voris žino daugiau už Tiną, ir šis žinojimas gali pakeisti visą jos gyvenimą.

Koncertas „Muzika PUČIA“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„MUZIKA ne tik PUČIAmiesiems“ klausytojus pasitiks jau ketvirtą kartą. Tai pats netikėčiausias ir veržliausias Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ projektas. Jame kiekvienais metais gausiai dalyvauja solistai. Sutikite, nedažnai koncertuose galite išgirsti tokius derinius kaip smuikas, styginių kvartetas, muzikuojantys kartu su pučiamųjų instrumentų orkestru. Taip koncertas smuikui, pjesė fortepijonui ar daina savo rūbą atnaujina pučiamųjų instrumentų dėka.

Jazzu koncertas, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Naujas koncertinis turas – tai galimybė išvysti naują dainininkės pradžią: daugybė naujų dainų, kuriose atsispindės moteriškas manifestas, visapusiška laisvė, žavesys ir laimė. „Žalgirio“ arenoje Jazzu pasitiksime vasario 23 d.

SEKMADIENIS, 02 24

Literatūrinis rytmetis „Toli toli mūs Lietuva“, 12:00
J. Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus, Aleksoto g. 10-4

Tradicinis literatūrinis rytmetis skirtas išeivijos poeto Juozo Krumino 105-osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvaus aktorė Kristina Kazakevičiūtė, muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas. 10.30 val. Kauno šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už J. Kruminą ir kitus išeivijos rašytojus.

Jau ikonine spėjusi tapti svetainė. Vaižganto memorialinis butas-muziejus.

Jau ikonine spėjusi tapti svetainė. Vaižganto memorialinis butas-muziejus.

2018 metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimai, 14:00
VDU didžioji aula, Gimnazijos g. 6

Sugiharos fondo Diplomatai už gyvybę valdybos sprendimu 2018 m. Tolerancijos žmogumi išrinktas režisierius Gintaras Varnas už alternatyvios, ugdančios teatro kalbos ir dramaturgijos paieškas, ypatingai atsiskleidusias paskutiniuose režisieriaus darbuose – „Natanas Išmintingasis“ ir „Getas“.
Leonido Donskio premija fondo valdybos ir J. Donskienės sprendimu buvo skirta publicistui Pranui Morkui už ilgalaikes iniciatyvas, rodančias daugiakultūrį Lietuvos pradą, už projektus skatinančius istorinę atmintį ir empatiją bei ne vieną kartą užauginusius jo rašytus filmų scenarijus, apžvalgines – analitines radijo laidas bei publicistiką.

Kino klasikos vakaras. B. Bertolucci „Dangaus prieglobstis“ (The Sheltering Sky, 1990), 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, jauna amerikiečių pora Kitė ir Portas atvyksta į Šiaurės Afriką tikėdamiesi, kad atvėsusius jų santykius įkaitins Alžyro saulė. Tačiau Portas suserga infekcine liga ir viduryje Sacharos, krečiamas drugio, miršta. Prislėgta ir vieniša Kitė pasileidžia, kur akys mato. Dykumoje ji sutinka karavaną. Jaunas prekeivis Belkasimas imasi globoti nuklydusią svetimšalę. Jis parsiveda Kitę į savo haremą. Moteris ištrūksta iš nelaisvės, tačiau ir gatvėje ji nesaugi. Galiausiai Kitę suranda gailestingosios seserys ir atiduoda Amerikos ambasados globai.

„Dangaus prieglobstis“ – tai antrasis „Rytų trilogijos“ („Paskutinis imperatorius“ (1987), „Mažasis Buda“ (1993)) filmas, bendras kompozitoriaus Ryûichi Sakamoto ir režisieriaus B. Bertolucci darbas. Už „Dangaus prieglobstį“ ir „Paskutinį imperatorių“ kompozitorius pelnė „Auksinį gaublį“, už pastarąjį dar ir „Oskarą“. „Dangaus prieglobstis“ sukurtas pagal autobiografinį amerikiečių rašytojo Paulo Bowleso romaną (1949). B. Bertolucci pasikvietė jį kaip istorijos pasakotoją.

Filmą pristatys režisierius Vytautas Balsys.

bertol

„Harlem Globetrotters“ pasirodymas, 18:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šis legendinis krepšinio šou džiugina žiūrovus jau 92 metus. „Harlem Globetrotters“ yra demonstravę savo talentus 123 šalyse! „Žalgirio“ arenoje galėsite išvysti aukščiausio lygio krepšinį persipynusį su komedijos elementais, kvapą gniaužiančiais akrobatiniais triukais ir betarpišku žiūrovu įtraukimu.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia