Maršrutas vasario 20-23 dienoms

R. Požerskis. „Atlaidai“

PIRMADIENIS, 02 20

Paskaita „Augalų komunikacija“, 14:00
VDU Kauno botanikos sodas , Ž. E. Žilibero gatvė 6

Kaip kietis gali užmušti antilopę, arba pupelės ūglis tikslingai ieško atramos, kaip į garsą reaguoja augalų lapai ir šaknys, arba dideli medžiai maitina mažesniuosius – į šiuos ir daug kitų užburiančių mokslo tyrimais pagrįstų klausimų išgirsite atsakymus Vytauto Didžiojo universiteto profesorės Vidos Mildažienės paskaitoje.

Filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“, 20:50
Kino centras „Fourum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Donato Ulvydo „Emilija iš Laisvės alėjos“ – tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Jai, į Kauną atsivežusiai bene didžiausią savo gyvenimo paslaptį tenka kovoti ne tik už savo, bet ir draugų likimus.

Romualdo Požerskio albumo „Atlaidai“ pristatymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Atlaidus Romualdas Požerskis fotografavo daugiau nei du dešimtmečius (1974–2001) keliaudamas po įvairias Žemaitijos bei Dzūkijos vietas, įamžindamas kitoniško pasaulio vaizdus, stipriai jaučiamus visame fotografijų cikle. Jame įamžintos religinės apeigos, išraiškinguose žmonių veiduose atsispindinčios emocijos ir jų nekasdieniška išvaizda. Ne vienoje fotografijoje autorius užfiksavo ir įspūdingas atlaidų dalyvių minias civilizacijos dar mažai paliestos, tartum amžinos gamtos fone. Albumo pristatyme su autoriumi dalyvaus ir menotyrininkas Tomas Pabedinskas, fotomenininkas Aleksandras Macijauskas, VDU šiuolaikinių menų katedros vedėjas, doc. dr. Rimantas Plungė.

Šokio spektaklio šeimai „Sekretas“ premjera, 18:30
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Tarsi spalvoti kaleidoskopo stikliukai teatro „Aura“ šokėjai scenoje kurs choreografinius raštus, kūnais šnabždėdami savo paslaptis. Koks malonumas nupūsti nuo „sekreto“ plunksnų sniegą ir aiktelėti iš nuostabos, tiesa?

sekreta

lmio Grybausko naujos poezijos knygos „Toli blizga“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kartu su knygos autoriumi dalyvaus poetas Kęstutis Navakas, literatūrologė Neringa Butnoriūtė, knygos leidėjas Vilius Gužauskas ir Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis.

Knygos „Trijose žvalgybose. Lietuvos kavalerijos kapitono istorija“ pristatymas, 15:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Knygą pristatys vienas iš jos autorių, Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Alfonsas Eidintas. Savo prisiminimais apie pagrindinį knygos herojų, savo tėvą, kavalerijos karininką kapitoną Bronių Michelevičių dalinsis jo dukra, Lietuvos garbės konsulė Astra Julianna Michels.

Trumpametražių filmų programa „Subtitrai“, 18:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Programoje – „Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio“ laureatas filmas „Kupranugaris“ ir kiti nacionalinės konkursinės programos filmai. Po seanso vyks diskusija su VDU bendruomene ir filmų kūrėjais.

TREČIADIENIS, 02 22

Spektaklis „Junas Gabrielis Borkmanas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Režisieriaus Gintaro Varno spektaklis pagal norvegų rašytojo, mąstytojo, moralinio filosofo, visuomenės kritiko Henriko Ibseno (1828–1906) pjesę „Junas Gabrielis Borkmanas“ – viena reikšmingiausių Valstybinio jaunimo teatro 52-ojo sezono premjerų. Anot režisieriaus G.Varno, ši pjesė – apie gyvenimo pabaigą. Čia permąstomi poelgiai, jų kaina ir prasmė, suvedamos sąskaitos su likimu. Kūrinyje taip pat kalbama apie skirtingas žmonių kartas – senają, gyvenančią žlungančiomis iliuzijomis, ir jaunąją – žmones, kurie nori tik „gyventi ir būti laimingi“ – jie nieko nelaukia, o veikia čia ir dabar: ieškodami savosios laimės, išvažiuoja, pabėga, emigruoja. Spektaklyje vaidina legendinių aktorių ketveriukė: Kostas Smoriginas, Vidas Petkevičius, Dalia Overaitė bei Jūratė Onaitytė. Spektaklio scenografiją kuria nebe pirmą kartą su rež. G. Varnu dirbantis dailininkas Gintaras Makarevičius.

junas-gabrielis-borkmanas_src_2

 

Ironiškas spektaklis „Tarnaitės“, 19:00
Kauno mažasis teatras, M. Daukšos g. 34

Raimondos Kimbraitės režisuotas vienos dalies kriminalas kalba apie kadaise idealizuotą teatro užkulisių pusę, apie pavydą, konkurenciją, visų kažkada turėtų vertybių praradimą. ). J. Genet pjesės veiksmo vieta – virtuvė – šiame spektaklyje virsta grimo kambariu, tačiau jame verdančios intrigos, profesiniai, tarpasmeniniai bei psichologiniai konfliktai, kartu su jų autoriais-aktoriais, persikelia ir į jų „namų“ erdvę.

R. Krilavičiaus parodos „Gatvės meno portretai“ atidarymas, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Gatvės meninininkai, priešingai nei bet kokie kiti menininkai, nenori, kad jų veidai būtų žinomi, nes tai, ką jie daro – nelegalu. Jų piešiniai yra tai, dėl ko jie nori būti atpažįstami. Jų darbai tampa kiekvieno jų identitetais. Aš norėjau prieiti ir parodyti gatvės menininką kiek įmanoma iš arčiau, todėl pakviečiau juos nusifotografuoti prie savo darbų ir vėliau leidau jiems užpiešti savo pačių veidus taip, kad nesimatytų jų tikrasis portretas, bet piešinys atspindėtų jų gatvės meno alter ego. Taip žiūrovas gali jaustis esantis prie pat darbo autoriaus ir netgi žinoti, kad veidas yra čia pat, po dažų sluoksniu. Šių menininkų anonimiškumas dar labiau išryškėja uždavus šią retorinę mįslę: dviejuose iš penkių darbų yra tas pats žmogus ir viename iš jų esu aš pats“, – sako Rokas Krilavičius. Po jo parodos pristatymo Kauno menininkų namų scenoje vyks jazz jam’as.

KETVIRTADIENIS, 02 23

Koncertų ciklas „Improdimensija“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Improdimensija – nenutrūkstantis koncertų ciklas, dedikuotas improvizacinei muzikai. Tai kvietimas pabūti kartu, susipažinti su dabartine muzika bei sudalyvauti kūrybiniuose procesuose. Po beveik dvejų metų pertraukos koncertų ciklas sugrįžo į #menininkų namus. Šįkart akiratyje – vienas ciklo sumanytojų, džiazo atlikėjas Arnas Mikalkėnas. Grupėje „Oak Birches/Ąžuoliniai Berželiai“ mušantis atlikėjas grįš prie pagrindinio savo amplua ir sės prie fortepijono.

Ryto Jurgelio tapybos parodos „Balta upė“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija,  K. Donelaičio g.16

Kūryba Rytui Jurgeliui yra tarsi meditacija: absoliutus nušvitimas neįvyksta iš karto, pirmiausia atsiranda mažas spindulėlis, kuris palaipsniui plečiasi, suteikdamas vis daugiau laisvės, erdvės ir šviesos. Prie tapybos kūrinių ciklo „Balta upė“ kūrėjas teigia ėjęs daugiau nei 20 metų, kol tiek jo pasąmonėje, tiek kūryboje šis menkas spindulys išsiplėtė iki galingo šviesos ir išsilaisvinimo proveržio, akivaizdžiai regimo jo paveikslų plokštumose. Paroda veiks iki balandžio 2 d.

Vakaras „UX – šiandienos pasaulis / UX – World of Today“, 19:00
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

Jau septintasis dizaino ketvirtadienis šįkart apie tai, kaip vartotojai tapo gero dizaino varovais. Svečias – vartotojo patirties dizaineris ir skaitmeninių pertvarkų konsultantas Marco Dolera. Renginys vyks anglų kalba.

„Palestina“ Kaune: Knygos pristatymas ir pokalbių vakaras, 19:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Jau išleista pirmoji Lietuvoje knyga apie Palestiną, kurioje paprasti žmonės – ūkininkai, studentai, psichologai, menininkai – pasakoja apie savo gyvenimo realybes, dalijasi kartais tragiškomis, kartais juokingomis istorijomis. Pristatymo renginyje dalyvaus Palestinoje gyvenę ar lankęsi knygos autorė žurnalistė Giedrė Steikūnaitė, judėjimo „Solidarūs su Palestina“ įkūrėja Gabrielė Tervidytė bei režisierius ir aktyvistas Jonas Ohmanas. Skambės palestinietiška muzika, žiūrėsime trumpus video, kalbėsime apie Palestinos šiandieną ir rytojų, dalinsimės mintimis.  Įvairių tautų kultūrų centre dar veiks ir G. Tervidytės fotografijos paroda „Palestinos žmonės“.

2017 m. „Oskarui“ nominuoti trumpametražiai filmai, 20:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Į geras dvi valandas tilps „trumpukai“ iš Prancūzijos, Šveicarijos, Danijos, Vengrijos ir Ispanijos. Šveicarų „Moteris ir konduktorius“ („La Femme et le TGV“):

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia