Maršrutas vasario 2-4 dienoms

PENKTADIENIS, 02 02

„Kaunas 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Programos kuratorius Vaidas Petrulis atskleis projekto idėją, viziją ir šiuometinius planus. Architektūros istorikė Marija Dremaitė papasakos apie vasario mėnesį savo kelionę po Europos miestus pradėsiančią parodą „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940 m.“. Programos koordinatorius Žilvinas Rinkšelis pristatys paveldo bendruomenę bursiančias veiklas ir naują socialinį tinklą, galbūt tapsiantį kiekvieno modernisto antruoju feisbuku.

modernizmasateiciai

Spektaklis – liudijimas „Samurajaus knyga“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis – liudijimas „Samurajaus knyga“ – naujas menininkų sindikato „Bad Rabbits“, kurio ideologiniu vedliu laikomas garsus režisierius, Boriso Dauguviečio auskaro laureatas, Agnius Jankevičius, darbas. Jis remiasi sąsiuviniu – dokumentu, ir pasakoja apie Tomą Lašą – pirmą Samurajų Lietuvos istorijoje. Apie jo kelią Ypatingosios dienos link, kada jis sutiks savąjį Šeimininką, nes tikras Samurajus be Šeimininko tėra tik šuo.

samurajaus

„Žiemos ekranai“: „Menininko portretas“ (Le Dos rouge), 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Prancūziško kino festivalio atidarymas! Žinomas režisierius kuria filmą. Naujojo projekto esmė – kūrėją apsėdusi monstriškumo idėja tapyboje. Nusisamdęs meno istorikę, jis lanko muziejus, ieškodamas monstro apraiškų, kurias atranda F. Bacon’o, L. Spilliaert‘o, Caravaggio ir kitų menininkų šedevruose. Monstrui įgaunant pavidalą režisieriaus mintyse, šiam ant nugaros ima ryškėti keista raudona dėmė…

menininkoportretas

„Lizdo Kinas“: „Northern Disco Lights“, 19:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Tiesiai po galerijos kino sale įsikūręs elektroninės muzikos baras pagaliau mezga kontaktą ir vakarėlį pradeda filmo apie Norvegijos muzikos sceną peržiūra. Naktį apie viską realiais pavyzdžiais papasakos ir norvegas DJ Fett Burger.

ŠEŠTADIENIS, 02 03

Augintinių fotosesija „Underlook“, 11:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

„Jei buvai užlėkęs pas mus per pastarąjį mėnesį, turbūt tikrai pastebėjai gyvūnų nuotraukas, puošiančias sienas. Taip, tas pačias, kur pilvukais ir letenėlemis galima pasidžiaugt, mat gyvūnai fotografuoti iš apačios“, – į fotografo Andriaus Burbos dirbtuves kviečia galerininkai, primindami atsivesti ir augintinį ?

underlook

Atvirų durų vidurdienis, 12:00
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

Name veikia dvi parodos, o šeštadienį vyks ir senovinių amatų dirbtuvės – knygrišystės ir siuvimo. Jei ateisite vidurdienį, galėsite pasiklausyti vienos iš parodų autorės Leonoros Kuisienės pasakojimo apie jos kuriamas nuostabaus grožio knygas.

perkuno

Naujų „Drobės“ istorijų pristatymas, 13:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paroda „Didžioji pramonė“ sugrąžina mažąsias istorijas, pražuvusias sugriuvusių fabrikų ir sistemų nuolaužose. Šį kartą – gyva atmintis ir jausmai aptikti legendinės Kauno „Drobės“ griuvėsiuose. Prieškarį siekiantys pasakojimai ir visai nesenos istorijos parodoje tampa matomos ir apčiuopiamos: nuo autentiško tarpukario gelumbės fabriko palto iki paskutinės plytos iš nušluotų cechų Jonavos gatvėje, Kaune.

Papildyti parodą nusprendė buvę „Drobės“ fabriko darbuotojai. Pernai „Didžioji pramonė“ lyg magnetas subūrė išsisklaidžiusias nebeegzistuojančių Kauno fabrikų bendruomenes. Drobiečiai – itin gyvastinga mirusio fabriko bendruomenė. Jie noriai dalijosi savo prisiminimais, išsaugotais daiktais ir emocijomis. Ryškiausia iš jų – nuoskauda dėl fabriko žlugimo. Parodoje bendruomenė pirmą kartą viešai apie tai prabyla.

drobe

Popietė „Muzikos kalba“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Eglė Mačiulytė (sopranas), Ingrida Laurinaitienė (sopranas) ir Agnė Petraitytė (fortepijonas) atliks H. Arlen, F. Lehar, G. Puccini. C. M. Schonberg, G. Verdi ir kitų kompozitorių kūrinius.

Dokumentinės vaizdo medžiagos peržiūra KAMPO retrospektyvoje, 14:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Išskirtinio dėmesio sulaukusioje parodoje „Kampas: Rimvido Jankausko (1957–1993) kūrybos retrospektyva iš Lietuvos ir privačių muziejų“ rengiama dokumentinės vaizdo medžiagos peržiūra M. Žilinsko galerijos kino salėje. Lino Citvaro kurtame filme prisiminimais apie autorių dalinasi draugai, menotyrininkai ir giminės.

dokumentinevaizdo

Parodos „Baltas kambarys. Sienos be tapetų“ atidarymas, 14:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Pirmasis „Balto kambario“ numeris pasirodė 2016 m. vasarą. Tuomet žurnalo pratarmėje jo sumanytoja matematikė ir rašytoja Luana Mas rašė: „BALTAS KAMBARYS – tai tuštuma, kuri yra ir bus apstatoma daiktais-žmonėmis, ir taip „įsidaiktinę“ aš/tu/jis/ji apsigyvensim kartu… gal ilgam.“

Šiandien baltas kambarys (žurnalas) jau apstatytas įvairiausiais daiktais (rubrikomis), o jų autoriai darniai „įsidaiktinę“ bendrame kambaryje, kurio sienas (puslapius) puošia ne tapetai, o autoriniai meno kūriniai, kurių pagrindu sukomplektuota 2018 m. vasario 3-iąją, žurnalo pristatymo dieną, atsidarysianti paroda „Baltas kambarys. Sienos be tapetų“.

Parodos atidarymo dieną savo pranešimus skaitys jaunieji Lietuvos filosofai Vytautas Vyšniauskas ir Tadas Snuviškis bei koncertuos šiuolaikinės baltiškos muzikos grupė „LT“ – vokalistės Eglės Gerasimovaitės ir multiinstrumentalisto Raimundo Eimonto kūrybinis „aljansas“, susijungęs archajiškos lietuviškos muzikinės kalbos sklaidai šiuolaikinėmis garsinėmis priemonėmis. Parodos veikimo laikotarpiu (vasario 3 d.–kovo 16 d.), kiekvieną vasario mėnesio antradienį, 17 val. visuomenė bus kviečiama į susitikimus su žurnalo „Baltas kambarys“ rubrikų autoriais.

sienosbetapetu

Koncertas „Lietuviais esame mes gimę“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerte Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui dalyvaus Kauno kultūros centro „Tautos namai“ vyrų choras „Perkūnas“ ir Jjuozo Gruodžio konservatorijos styginių orkestras. Programoje – kompozitorių J. Naujalio, S. Šimkaus, G. Verdi, J. Strauss ir kt. kūriniai.

perkunas

Salės futbolas: FK Vytis – SK Baltija, 17:00
Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

Lietuvos Futsal A lygos susitikimas!

„Raudonos ZOOnos At-GIMTADIENIS“, 18:30
Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 106

Reto meno buveinės sambruzdyje filosofijos daktaras, rašytojas Tomas Kavaliauskas pasamprotaus tema „Ar tu esi, jei tavęs nėra socialinėse medijose?“, Vytautas Steponavičius skaitys pranešimą „Mėnulio faze“, pasirodys šiuolaikinės baltiškos muzikos grupė „LT“, Pauiius Petrauskas, entropija, Ana Lu ir kiti.

Filmas „Nemeilė“ (Нелюбовь), 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Borisas ir Ženia – jauna pora skyrybų įkarštyje. Ženia laisvalaikį leidžia su nauju vyru, pasiturinčiu verslininku. Borisas taip pat turi kitą moterį, besilaukiančią jo vaiko. Vienintelis abu vienijantis dalykas – bendras butas, dėl kurio pardavimo jie nuolat pykstasi. Tiesa, dar yra 12-metis sūnus Alioša. Netyčia išgirdęs, kad jį planuojama atiduoti į vaikų namus, kitą dieną berniukas dingsta. Tai negailestingas trileris, kur visuomenės egzistencinės krizės analizė susipina su šiuolaikinės Rusijos kritika.

SEKMADIENIS, 02 04

Spektaklis vaikams „Megztinis“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gildo Aleksos režisuotas spektaklis pasakoja apie dvi mergaitės, kurių mama nemoka kurti pasakų, o močiutė – tikra pasakų ir žaidimų meistrė. Gyvendama tarp daugybės megztų-nenumegztų megztinių, ji moka užburti visų vaizduotę, žaidimus paversdama smagiomis ir išdykusiomis pasakomis. Jai būtina spėti išmokyti mergaičių mamą, kaip tai daryti, prieš išvykstant į ilgai lauktą kelionę Indijon.

megztinis

„Žiemos ekranai“: „Žiulis ir Džimas“ (Jules et Jim), 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Žiulis yra vokietis, o Džimas – prancūzas. Abu draugai yra menininkai ir gyvena Paryžiuje. Abu įsimyli tą pačią moterį Katriną. Nors Katriną traukia Džimas, ji nuprendžia ištekėti už Žiulio. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, abu vyrai pašaukiami tarnauti priešinguose frontuose. Draugai baiminasi, jog jiems gali tekti kovoti vienas prieš kitą. Tačiau jų draugystė bei meilė Katrinai nenutrūksta ir karo metais. Po karo trijulė vėl susitinka. Žiulis ir Katrina augina dukrą, tačiau jų santuoka jau nebėra tokia, kokia buvo anksčiau.

„Žiulis ir Džimas“ tapo filmu, žyminčiu Naujosios Bangos pradžią, o Jeanne‘os Moreau sukurtas legendinis Katrinos vaidmuo ir berniukiška išvaizda išjudino ir kino ekranuose įsigalėjusį stereotipinį moters įvaizdį.

Premjera: Spektaklis „Aš – Moljeras“
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

„Tariamas ligonis“– paskutinė didžiojo prancūzų komediografo pjesė, kurią parašė sunkiai sirgdamas. Moljeras skelbė: „Šis spektaklis skirtas žmonėms pailsėti po sunkios darbo dienos, nes juokas – geriausias daktaras!“ Ir jau daugiau nei 300 metų „Tariamas ligonis“ karaliauja pasaulio teatrų scenose (vien Comédie-Française suvaidintas 2300 kartų). Tai šmaikštus pasakojimas apie seną turtuolį, kas mėnesį nemažą sumą paklojantį daktarams ir vaistininkams. Išleisti dukterį už daktaro ir gauti nemokamas paslaugas iš žento, jo galva, puikus sumanymas.

Aktorė, režisierė, dramaturgė Inesa Paliulytė šmaikščiai perrašė „Tariamą ligonį“, pagrindinį vaidmenį patikėdama, kaip ir dera, pačiam Moljerui. „Aš – Moljeras“ – spektaklis, kupinas žavių klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operete. Kerinti muzika, aktorinė improvizacija, šmaikščios situacijos ir intrigos neleis atsikvėpti nei akimirkai. Paslaptinga ir trapi aktoriaus prigimtis čia atsiskleidžia netikėtu rakursu kaip pažadas viską nugalinčiai kūrybai ir meno triumfui. Tai gyvas, energingas pasakojimas apie kvailumą ir veidmainystę, meilę ir drąsą. Didysis „teatro ligonis” Moljeras miršta scenoje, vaidindamas savo paties kūrinį. Moljeras mirė – tegyvuoja Moljeras!

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia