Maršrutas vasario 15-18 dienoms

KETVIRTADIENIS, 02 15

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginių programa

10 val. Signatarų kapų lankymas. Gėlių padėjimas prie paminklų Istorinės LR Prezidentūros Kaune sodelyje.
12 val. Atnaujinto paminklo „Pieta“ atidengimo ceremonija Senosiose Aleksoto kapinėse, Veiverių g. 130. Atstatymo projekto autorius Rimgaudas Miliukštis, skulptorius Nerijus Kavaliauskas.
14 val. Atkurto paminklo „Garbė žuvusiems dėl Tėvynės“ ir 76 granitinių kryžių žuvusiems kariams Lietuvos karių kapinėse, esančiose Žemuosiuose Šančiuose, atidengimas, A. Juozapavičiaus pr. 20A.  Kapinių atstatymo projekto autorius architektas Saulius Mikalauskas, skulptorius doc. Alfonsas Vaura.
17-19 val. Edukacinės veiklos „Žalgirio“ arenoje, Karaliaus Mindaugo pr. 50 (su kvietimais).
19 val. Šventinis koncertas Kauno Žalgirio arenoje. Apdovanojimai, Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija Liudui Mažyliui (su kvietimais).

Renginys  „Lietuvos valstybės atkūrimą švęskime bendrystėje“, 12:00
V. Krėvės pr. 114

Esate kviečiami kartu su Kauno miesto Dainavos seniūnija, Taikomosios dailės mokykla, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centru švęsti Lietuvos valstybės šimtmečio atkūrimo renginį. Mokyklose vyks iškilmingi minėjimai, vėliau visų 3 profesinių mokyklų bendruomenės organizuoja bendrą Lietuvos 100 paminėjimą, kurio esmė mokyklų bendruomenių susijungimas rankomis, sudarant grandinę, paženklintą Lietuvos simboliu-vėliavėlėmis.

Lietuvos valstybės atkūrimo ir VDU gimtadienio iškilmės, 13:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Visa Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno miesto bendruomenė, miesto svečiai ir visuomenė kviečiama kartu paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną ir valstybingumo šimtmetį. Šventiniame renginyje bus minimas ir 1922 m. įkurto universiteto gimtadienis bei vyks iškilmingas Senato posėdis.

Renginio svečiams taip pat skambės ir VDU Tarybos pirmininko, prezidento Valdo Adamkaus šventinis sveikinimas, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui ir universiteto gimtadieniui.

Renginio metu profesoriui Liudui Mažyliui bus įteiktos VDU Humanitarinių mokslų Garbės profesoriaus vardo regalijos. Įvertinimas mokslininkui skirtas už nuopelnus Lietuvos istorijai, Vokietijoje suradus istorinį dokumentą – 1918 m. vasario 16 d. nutarimą dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo, ilgalaikį mokslinį ir pedagoginį darbą ir universiteto vardo garsinimą.

Po šventinių sveikinimų ir regalijų įteikimo prof. L. Mažyliui, Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtame renginyje vyks VDU Kamerinio orkestro ir VDU Akademinio choro „Vivere Cantus“ šventinis koncertas. Jo metu skambės G. Kuprevičiaus, M. K. Čiurlionio, T. Makačino, V. Kudirkos, J. Naujalio ir kitų lietuvių kompozitorių kūriniai. Solistai – VDU Muzikos akademijos absolventai, Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvo nariai: sopranas Ingrida Kažemėkaitė ir baritonas Andrius Apšega. Diriguos VDU Kamerinio orkestro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius.

Renginio metu VDU didžiosios salės 2 a. fojė veiks „Senųjų Lietuvos žemėlapių“ paroda. Po renginio bus galima su autoriaus autografu įsigyti debiutinę profesoriaus L. Mažylio knygą „99 metai po įvykio“ (leidykla „Šviesa“). Ši jo knyga – literatūrinis debiutas, kurio žanrą pats autorius vadina „veiksmo dokumentika“.

vdu

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo renginys, 15:00
Buvęs KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas, Kęstučio g. 27

Buvusiame KTU fakultete Vasario 15-16 dienomis įsikurs interaktyvaus meno erdvė. Universitetas subūrė daugiau nei 15 menininkų, kurie pakviesti šiuolaikiškai interpretuoti įvairius istorinius mūsų valstybės įvykius, studentų ir akademinės bendruomenės įtaką jiems. Šie menininkai – žmonės, kurie svarbius praeities įvykius mato kaip dabarties pamatus, kuriuos vertina ir gerbia, o savo pagarbą išreiškia nevaržoma kūryba. Todėl šiam renginiui buvo sukurta daugiau nei 20 kūrinių, kurie atgaivins senojo fakulteto erdves ir kvies į kelionę per paskutinįjį, Lietuvai istorinį šimtmetį. 

Sukurtos interaktyvios erdvės suteiks galimybę visiems žinomus istorinius įvykius suvokti per netikėtą meno prizmę, šiuolaikinio meno priemonėmis kvies pajusti ir išgyventi skirtingus laikmečius, tuo metu gyvenusių žmonių patirtis, galiausiai susimąstyti, kokią aš kuriu savo valstybę. Renginyje savo darbus pristatys Paulius Markevičius, Barbora Šulniūtė, Kamilė Stanevičiūtė, Marius Pažereckas, Pijus Čeikauskas, Matas Drukteinis, Julija Šatkauskaitė ir kt. Renginio režisierius: Alius Veverskis.

ktu

Kino gimtadienis: „Dousonas. Sustingęs laikas“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62A

Jau sunku įsivaizduoti pačią kino pradžią, kai begarsiai „judantys paveikslėliai“ buvo didžiausias pasaulio stebuklas, džiuginantis ar net gąsdinantis. Prisiminti kino gimimą, sugrįžtant į praeitį šimtmečiu atgal, padės filmas „Dousonas: sustingęs laikas“. XX a. pradžioje auksakasių miestas Dousonas buvo tolimiausias filmų platinimo grandinės taškas Kanadoje. Kino produkcija jį pasiekdavo paskutinį, o atgal jau neiškeliaudavo: siuntimas būdavo pernelyg brangus. Nebedemonstruojamos filmų juostos buvo išmetamos į seną miesto baseiną, kuris galiausiai virto ledo arena. Būtent ten 1978-aisiais jas netyčia ir rado statybininkai…

„Dousonas: sustingęs laikas“ – tai poetiškas mėginimas atkurti Dousono miesto ir kino gimimo istoriją, leidžiant prabilti unikaliai medžiagai, dešimtmečius laukusiai savo valandos amžinajame įšale.

dowso

Premjera: Opera „Radvila Perkūnas“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Vieno ryškiausių tarpukario lietuvių kompozitoriaus Jurgio Karnavičiaus operos premjera įvyko taip pat Kaune, Valstybės teatre  prieš 80 metų – 1937 m. Libreto autorius – Balys Sruoga. Operos siužete pasakojami istoriniai pragaištingo Lietuvos valstybei laikotarpio – XVI a. ir XVII a. riba – įvykiai ir jų kontekste užgimstanti meilės istorija. Naujasis pastatymas skiriamas Valstybės šimtmečiui.

Simono Kuliešio Parodos „Socialinių plytų peizažas: Dr a Wing” atidarymas, 18:35
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Simonas Kuliešis, pasitelkęs tapybą ir piešinį, tiria ryšius, vizualizuoja socialines situacijas, skatina bendrauti. Jo kūriniai atviri – kviečiantys kurti drauge su autoriumi ir, todėl, niekad nesibaigiantys. 

Ciklui „Socialinių plytų peizažas” procesualumas itin svarbus. Antroji jo dalis skirta vien tik piešiniams su anglimi, kuriems akomponuojantis garsas įvelia lankytoją į dialogą su abstrakčiomis menininko mintimis.

kuliesis

Šimtmečio šviesų festivalis, sutemus
Įvairios vietos

Visą ilgąjį šventinį savaitgalį apšviesti bus 18 Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui reikšmingiausių ir vertingiausių pastatų Kauno centre ir senamiestyje, tarp jų – Istorinė LR Prezidentūra, Kauno centrinio pašto rūmai, Medicinos fakulteto rūmai, Karininkų ramovė, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir daug kitų namų V. Putvinskio gatvėje.

„Vatikanai“, 20:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Jau pamažu tradicija tampantys skaitmeniniu cunamiu į medinuką Vytauto parke įsisukę ketvirtadieniai tęsiasi. Šįkart pultą dalinsis iš Šveicarijos ką tik grįžę „Digital Tsunami“ didžėjai Ernestas Sadau ir Roman Sputnik.

„Lizdui Treji“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Trečiasis gimtadienis – nemažas pasiekimas neramiame elektroninės muzikos ir nakties renginių pasaulyje. Artimiausių baro bičiulių ir šeimos narių susitikime dalyvaus ir Berlyno „Panorama Bar“ rezidentė Tama Sumo. Šokiai užtruks…

lizdui

PENKTADIENIS, 02 16

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginių programa

10 val. Kauno studentijos ir Kauno viešosios policijos akcija prie įvažiavimų į Kauną.
10 val. Šv. Mišios Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje, Žemaičių g. 31A.
10 val. Šv. Mišios Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, Nepriklausomybės a.14A.
11 val. Visuomeninė akcija „Uždek žvakutę ant savanorių kapų“. Savanorių kapų žemėlapis.
11 val. Kauno studentų, moksleivių bei visuomeninių organizacijų eisena nuo Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį.
11.30 val. Kariliono muzikos koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.
12 val. Iškilmingas minėjimas, Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, jaunesniųjų karininkų kursų vadų priesaikos ceremonija, gėlių padėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.
12.30-12.35 val. Lietuvos bažnyčių varpų sąšauka „Gloria Lietuvai“. Skamba 100 Laisvės varpo dūžių.
12.40 val. „Hiperbolė Tribute“: Igorio Berino ir grupės „Huge Soul“ koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.
12.40–19 val. Orientacinis žaidimas „Šimtas Lietuvos laisvės akimirkų Kaune“ miesto centrinėje dalyje, kurio metu galėsite aplankyti su tarpukariu susijusius pastatus, paminklus ir kitas įsimintinas vietas. Visos vietos bus pažymėtos specialiu skiriamuoju ženklu ir kiekvienoje jų vyks specialiai suplanuotas veiksmas. Bus atspausdinti ir išdalinti lankstinukai, kuriuose bus atspausdintas Lietuvos nepriklausomybės aktas, lankytinų vietų/punktų žemėlapis ir vieta antspaudams. Kiekviename punkte nurodytu laiku gausite antspaudą su tos asmenybės, istorinės vietos ar pastato pavadinimu bei data. Surinkusiems antspaudus paskutiniame žaidimo taške – Istorinės LR prezidentūros sodelyje bus įteikti specialiai pagaminti ženkliukai.
16 val. Vyčio kryžiaus ordino vėliavos nuleidimo ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.
17 val. Kauno miesto simfoninio orkestro Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas koncertas „Atgimstanti šimtmečio muzika“ Kauno valstybinėje filharmonijoje (su kvietimais), E. Ožeškienės g. 12.

V16

XX-asis moksleivių chorų festivalis „Vilties daina 2018“, 13:30
Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 12

„Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį norime, kad kiekvienas kaunietis ar miesto svečias rastų savo ryšį, asmeninę istoriją, savo šventės emociją ir tradiciją. Juk švenčiame ne vieną datą, o šimto metų sėkmės istoriją, kurią kūrėme visi“, – toliau kurti mūsų Lietuvą kviečia festivalio rengėjai.

Filmo „Karalių pasaka“ peržiūra ir diskusija, 14:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

VDU Romo Sakadolskio medijų laboratorijos studentų trumpametražis dokumentinis filmas pristato minčių, pozicijų ir svarstymų įvairovę, galimybę dialogui (polilogui) apie Ją. Mielas, kritiškas ir viltingas filmas kviečia žiūrovą kartu ieškoti atsakymų. Dokumentiniame filme kalba trylika pašnekovų: architektas Audrys Karalius, režisierius Vidas Bareikis, menininkė ir visuomenės veikėja Bella Shirin, keleivinio lėktuvo pilotė Lina Malakauskaitė, poetas ir eseistas Kęstutis Navakas, „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, odontologė Eglė Vindašiūtė-Narbutė, kunigas vienuolis Julius Sasnauskas, žaidimų kultūros turinio kūrėjas Darius Kniūkšta, muziejininkas Justinas Stonys, VDU profesorius Liudas Mažylis, muziejininkas Arūnas Sniečkus bei dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas. Filme taip pat prabyla Rytis Zemkauskas, įgarsinantis filmo manifestą.

02 16 karaliu pasaka

Spektaklis „Alksniškės“, 14:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Alksniškės“ – pasakojimai apie Kazį Grinių, dialogai ir pamąstymai apie laisvę, perversmą, ateitį, į teatro sceną perkelti Gyčio Padegimo. „Šiais sudėtingais laikais, kai demokratija daugelyje šalių darosi tarsi nebereikalinga, K. Grinius mums yra svarbus pavyzdys“, – pabrėžia režisierius. Spektaklis skiriamas Valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Koncertas Lietuvos valstybės 100-mečiui „Vilčių nemunai“, 15:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Dalyvaus Kauno kultūros centro „Tautos namai“ liaudiškų šokių kolektyvas „Suktinis“ (vadovė Laimutė Rekašienė), vaikų liaudiškų šokių kolektyvas „Šėltinis“ (vadovė Virginija Skiparienė), Kauno technikos kolegijos liaudiškų šokių kolektyvas „Pušynėlis“ ir  Kauno kolegijos liaudiškų šokių kolektyvas „Kaukas“ (vadovas Kęstutis Pušinaitis).

Premjera: Filmas „Pelėdų kalnas“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ekranuose – Audriaus Juzėno sukurta istorija apie 1947-1952 m. Lietuvos įvykius, partizanų ryžto ir nešamos žinios kelionę, pralietą kraują, herojų tarpusavio meilę bei santykius, pokario kartą, tvyrojusią baimę būti nubaustam, ištremtam ar nužudytam, bet taip ir nenumalšinusią Nepriklausomybės šauksmo. Tiesa, penktadienio seansų bilietai jau išparduoti, bet tikrai suspėsite nueiti į filmą ir vėliau.

Projekto „Šimtai jausmų Lietuvai“ parodos atidarymas, 17:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Tarptautinėje parodoje dalyvauja 24 autoriai iš Lietuvos, Gruzijos ir Vokietijos. Parodoje pristatomi menininkų kūriniai, sukurti tekstilės, fotografijos, fotografikos, tapybos ir kitų menų srityse. Parodoje autoriai kūrė paveikslus kalbėdami ir kviesdami diskutuoti labai įvairiomis temomis: apie Lietuvos žmones, Lietuvos ir Gruzijos laisvės temomis, Lietuvos gamtos, protėvių, meilės Tėvynei temomis.

„Kinas stotyje“: „Emilija iš Laisvės alėjos“, 18:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Kultūringiausia Lietuvos stotis Šimtmetį paminėti kviečia šventiniu kino seansu. Beje, oficiali filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ premjera įvyko lygiai prieš metus. Dar viena graži proga!

Meditacinis sutartinių labirintas. Grupė „Sasutalas“, 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

„Atsineškite Lietuvos, kurioje norėtumėte gyventi, vaizdinį. Iš mūsų vaizdinių sudėsime aukurėlį Lietuvai“ , – kviečia sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“.

Pirmoji „Lemmy 2-ji“ diena, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Antrąją veiklos sukaktį minintis klubas švęs dvi naktis. Pirmosios programoje numatyti latviai „Frailty“ (doom/death metal) ir „Bardak“ (thrash/death/black metal) bei lietuviai „Pekla“ (heavy/speed/rock’n’roll). Šeštadienį gi programoje legendinė „Siela“ ir darkwave atstovai „Paliekant žemę“.

ŠEŠTADIENIS, 02 17

Renginys „Kviečiu į gimtadienį! Lietuva“, 11:00
Kauno V. Kudirkos bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

„Gimtadienio veiklos skirtos visai šeimai – fotografuosimės įprasmindami svarbią Lietuvai datą, klausysime senolių pasakojimų, kursime su vaikais, nersime trispalvę antklodę, šoksime pagal vinilinę muziką ir, svarbiausia, sužinosime, kaip Nepriklausomybės aktas susijęs su Šančiais. Atsineškite gimtadienio vaišių ant bendro stalo ir… dovaną jubiliatei“, – pratęsti šventinį savaitgalį kviečia Šančių bendruomenė. Renginyje veiks Šančių fotosalionas, veiks kūrybinės dirbtuvėlės.

kvieciu

Paskaita, ekskursija ir džiazas, 12:30
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1
Ūsuotoji galerija šventinį šeštadienį siūlo pradėti nuo Marijos Drėmaitės paskaitos, kurioje architektūros istorikė apie tarpukario pramonės architektūrą ir jos subtilybes bei pristatys savo naują projektą „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918-1940“. Vėliau „Ekskurso“ atstovas Algimantas Grigas pakvies į ekskursiją po senamiestį ir paklaus, kiek jis iš tiesų senas. Registruokitės renginiai@nycesusai.lt!

Popietės finalui – iš Varėnos kilęs džiazo ansamblis „The Groovy Group“, net devyni muzikantai. Įdomu bus pamatyti ir išgirsti, kaip jų muzika telpa nedideliame galerijos rūsyje!

usai

„Despotin’ FAM: Turnė“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12
Paskutinis reperių grupės koncertas vyko vasarą ir paliko labai kontroversišką atsiminimą – sudegė pastatas Rumšiškėse. Tačiau vyrukai toli gražu nepasimetė ir ruošia naują albumą „Bepale(io)vos“, kuris kaip patys žada pasirodys rudenį. Kadangi albumas jau įpusėjo, grupė nusprendė atlikti naujus kūrinius kartu su savo gyvo garso komanda – klavišininku Giedriumi Naku, būgnininku Jonu Butvydu ir bosistu Pauliumi Vaicekausku.

turne

SEKMADIENIS, 02 18

Popietė visai šeimai: „Kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus muziką piešia vaikai“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5
Šįkart filharmonijos lankytojai kviečiami šgirsti, pamatyti, ištarti ir nupiešti Lietuvą kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus muzikos kloniuose ir Ramunės Varčikaitės Jarockos eilėse. Instrumentų ir balso stygas virpins Kauno styginių kvartetas su solistu Mindaugu Zimkumi. Galbūt kažkur po pievą skraidys išsibarsčiusi abėcėlė, gal net ožys ant tilto pasirodys, o gal kažkur tolumoje palaukėje ir liaudies dainos suskambės…

Premjera: Spektaklis „Vasarvidis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81
Eglės Kižaitės režisuota „Vasarvidžio nakties sapnas“ – nuostabioji Williamo Shakespeare’o komedija, džiaugsmingai, nuotaikingai ir jaunatviškai pasakojanti apie stebuklingą meilės gėlę – tereikia jos sultimis miegančiajam suvilgyti akis, ir prasideda magiškas nubudimas.

Titulinė nuotrauka – Evaldo Virkečio

Maršrutas spalio 30–lapkričio 2 dienoms
PENKTADIENIS, 10 30 Premjera. „Pirmeiviai“, 18:00 Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71 Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip atrodė...
Į „Meno parką“ atkeliauja trijų šeimos kartų moterų paroda
Nuo lapkričio 12 d. (ketvirtadienio) galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pradės veikti trijų menininkių Emilijos Liobytės-Vilutienės, Nijolės...
Kitais metais KTU atsivers multifunkcinis centras su visą parą veikiančia biblioteka
Sukurti aplinką profesiniam tobulėjimui, kur novatoriškos idėjos gimsta visą parą, o įvairūs technologiniai sprendimai ne tik įkvepia, bet ir...
Grįžtant karantinui fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO kviečia kurti iš savo kambario
Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija nesitraukia, o sparčiai augant koronaviruso  atvejams įvedami nauji ribojimai. Šiuo socialinio atitolimo laikotarpiu 17-asis fotomeno...
Maršrutas spalio 30–lapkričio 2 dienoms
PENKTADIENIS, 10 30 Premjera. „Pirmeiviai“, 18:00 Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71 Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip atrodė...
Į „Meno parką“ atkeliauja trijų šeimos kartų moterų paroda
Nuo lapkričio 12 d. (ketvirtadienio) galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pradės veikti trijų menininkių Emilijos Liobytės-Vilutienės, Nijolės...
Kitais metais KTU atsivers multifunkcinis centras su visą parą veikiančia biblioteka
Sukurti aplinką profesiniam tobulėjimui, kur novatoriškos idėjos gimsta visą parą, o įvairūs technologiniai sprendimai ne tik įkvepia, bet ir...
Grįžtant karantinui fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO kviečia kurti iš savo kambario
Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija nesitraukia, o sparčiai augant koronaviruso  atvejams įvedami nauji ribojimai. Šiuo socialinio atitolimo laikotarpiu 17-asis fotomeno...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia