Maršrutas vasario 15 – 17 dienoms

PENKTADIENIS, 02 15

Filmas „Įkyrioji malonė“, 17:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Lučijos gyvenimas sukasi viesulu – ji bando suderinti motinystę su romantiškais santykiais ir matininkės profesija. Staiga, dirbant prie vieno statybų projekto, jai apsireiškia Mergelė Marija ir ima įkyriai įkalbinėti pastatyti bažnyčią. Ar įmanomas Dievo Motinos apsireiškimas 21-ąjame amžiuje, ar tai tik jaunos moters fantazija?

Šios Gianni Zanasi komedijos premjera įvyko Kanų kino festivalyje. Pagrindinį vaidmenį atlikusi Alba Rohrwacher – Lietuvos žiūrovams gerai pažįstama italų kino žvaigždė („Tobuli melagiai“, „Šventa vieta“, „Laimingas Ladzaras“).

TROPPAGRAZIA_Gianni Zanasi_©PupkinProductions_04

Filmas „Pelėdų kalnas“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

„Pelėdų kalnas“ – tai Audriaus Juzėno režisuota vaidybinė istorinė ilgametražė drama apie 1947–1952 m. Lietuvoje susiklosčiusius politinius ir istorinius įvykius. Kaune vykstantis siužetas atskleidžia realiais įvykiais paremtą miesto socialinį veidą, pasakoja apie pokario kartą, partizanų ryžto ir nešamos žinios kelionę, auką, pralietą kraują, herojų tarpusavio santykius, tvyrojusią baimę būti nubaustam, ištremtam ar nužudytam, bet taip ir nenumalšinusią nepriklausomybės šauksmo. Tai yra istorija apie viltį. Renginyje dalyvaus bei apie filme vaizduojamus įvykius pasakos VDU profesorius, Vasario 16-osios akto originalo atradėjas Liudas Mažylis.

ŠEŠTADIENIS, 02 16

Vasario 16-osios renginiai, visą dieną
Įvairios vietos

Nuo ankstyvo ryto iki sutemų, nuo Žaliakalnio iki geležinkelio stoties, su daina, vėliava, sportiniais bateliais, malda, ranka rankon – Vasario 16-ąją Kaunas švęs iš visos širdies. Išsamią miesto organizuojamų renginių programą rasite čia, o žemiau – dar keletas idėjų. Beje, IX forto muziejus bei Kauno miesto muziejaus ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padaliniai šeštadienį kviečia apsilankyti nemokamai.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

„V16 Laikinoji sostinė: pamiršti negalima prisiminti“, 11:00 – 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Muziejaus pirmame aukšte – paroda „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykių“, kurioje puikiai atskleidžiamos visos tarpukario Lietuvos spalvos, o interaktyvūs edukaciniai žaidimai paverčia pažinimą smagia pramoga. Antrame aukšte – Pasaulio lietuvių metams skirta paroda „Ypatinga dovana Lietuvai“, o Prezidento kabinetas ir Mažasis salonas kviečia pagalvoti apie sunkius sprendimus, kuriuos teko priimti visiems Prezidentams, dirbusiems šiuose rūmuose.

Nuo 11 iki 17 val. lankytojams, kurie mėgsta spręsti įvairius galvosūkius, bendrauti su žmonėmis, aktyviai padėti kurti šventinę nuotaiką, siūlome azartišką interaktyvų žaidimą, leisiantį išvysti dar daugiau Prezidento rūmų ir Laikinosios sostinės spalvų! Išmanusis telefonas, rašymo priemonė ir smalsumas pavers šią švente nepamirštama! O jei žvaigždės gerai sukris, tai laimėsite ir prizų.

Nuo 13 iki 15 val. Prezidento kabinete bus galima pamatyti savo pareigas atliekantį Prezidentą, kuris priiminės kviestinius svečius. Pas Prezidentą pakviesti net 8 asmenys su šeimomis ar draugais. Tai žmonės, kurie 2018-aisiais lankydamiesi parodoje „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) įvykių“ išreiškė norą susitikti puodelio arbatos būtent su Prezidentu A. Smetona.

„Vasario 16-ąją aplankykite šimtametę Trispalvę“, 10:00 – 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus kviečia kartu minėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Šios iškilios šventės proga biblioteka-muziejus eksponuos unikalią, analogų Lietuvoje neturinčią JAV lietuvių trispalvę vėliavą. Didžiulio formato istorinę 1918-1922 m. vertybę išsaugojo Lorenco (Masačiusetso valstijos, JAV) lietuvių bendruomenė. Šios relikvijos išsaugojimo istorija yra įdomi. Dovanotojų duomenimis, tai – viena pirmųjų JAV lietuvių trispalvių vėliavų. Lorenco lietuvių bendruomenės atstovai su šia vėliava dalyvavo gausiose JAV lietuvių demonstracijose, kuriomis JAV vyriausybė buvo raginama pripažinti Lietuvos valstybę de jure.

ttrispalve

Juozo Naujalio 150-osios gimimo metinėms skirtos parodos atidarymas, 13:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris

Prof. J. Naujalis (1869–1934), kompozitorius ir choro dirigentas, vienas lietuvių profesionaliosios muzikos pradininkų, pirmosios valstybinės muzikos mokyklos, vargonininkų kursų, lietuviško knygyno Kaune steigėjas, pedagogas, lietuvių muzikinės spaudos pradininkas ir vienas žymiausių to laikmečio vargonininkų, vienas pirmosios Dainų šventės Kaune (1924) organizatorių – Lietuvos muzikos patriarchas, lietuvių kultūros reikšmę tautai ir valstybės formavimuisi suvokė dar iki 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo. Jo toliaregiškas įžvalgumas, švietėjiška kultūrinė ir muzikinė profesinė veiklos skleidėsi ir ryškėjo bręstančios laisvos valstybės priešaušryje.

Minint Lietuvos nepriklausomybės 100–metį, neišvengiama J. Naujalio asmenybės temą vėl aktualizuoti ir į jo gyvenimą, veiklą, kūrybą pažvelgti dabartiniame Lietuvių kultūros kontekste XXI–ojo amžiaus žmogaus akimis. Tai išskirtinės asmenybės tema, be kurios lietuvių profesionaliosios chorinės, vargonų muzikos raidos, dainos draugijų atsiradimo ir, galiausiai – Nacionalinės lietuvių dainų šventės, UNESCO pripažintos pasaulio žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru, Lietuvos kultūros istorija nebūtų pilnai atskleista. 2019 metų balandžio 9 d. minėsime Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150–ąsias gimimo metines. Siekdamas atskleisti J. Naujalio asmenybės reikšmingumą mūsų Lietuvai, parodyti jo įtaką valstybės kultūros raidai, Kauno rajono muziejus pristato kilnojamąją parodą, skirtą muzikos patriarcho 150–osioms gimimo metinėms paminėti. Ją aplankyti galėsite iki kovo 10 d.

naujalis

Partizanų alėjos atidarymas, 14:00
Kauno senosios kapinės, Vytauto pr. 46

Vasario 16-ąją bus minimos ne tik Valstybės atkūrimo 101-osios, bet ir 70-osios Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) deklacijos pasirašymo metinės. 1999 m. šis dokumentas pripažintas Lietuvos valstybės tęstinumui reikšmingu teisės aktu. Minint šią sukaktį, bus atidaryta Partizanų alėja (autorius architektas prof. Jonas Anuškevičius) įamžinanti visas partizanų apygardas iš kurių vadai ir atvyko į Minaičius pasirašyti deklaracijos, nes paminklų kompozicijos, įamžinančios visas partizanų apygardas vienoje vietoje Lietuvoje vis dar nėra. Tai pagarbos ir padėkos ženklas visiems daugiau nei 20 tūkst. miško brolių, kovojusių už Lietuvos Nepriklausomybę.

partizanualeja

 

Tautinio meno koncertas „Vilčių nemunai“, 15:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

„Švęskime laisvę kartu, prasmingai, pinkime lietuvių liaudies šokių pynę su visų kartų šokėjais: vaikais, jaunimu, vyresniaisiais, pagyvenusiais – pasinerkime kartu į lietuvių kultūros ir tautiškumo gelmes!“, – rašoma kvietime. Koncerte pasirodys Kauno kultūros centro kolektyvai „Šėltinis“, „Suktinis“ ir „Ainiai“ bei Kauno technikos kolegijos „Pušynėlis“ ir Kauno kolegijos „KauKas“.

Edukacinė programa „Skambantis koliažas“, 15:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai, E. Fryko g. 14

Muziejininkė Dalia Bieliūnaitė kviečia vaikus ir jų tėvelius į edukacinę programą, kurios metu skambant klasikinės operos muzikai atkartote ją karpydami spalvoto popieriaus raštus, ir jungdami juos į ornamentus, kurių gausu šiuose namuose esančiuose meno kūriniuose bei dailininko scenografijose. Pasakojimo vedami, prisiliesite prie iš kartos į kartą perduodamos žmonijos išminties. Būtina registracija el. paštu truikionamai@gmail.com, kadangi vietų skaičius ribotas. Registruodamiesi parašykite savo telefono numerį.

skambantiskoliazas

FK Kauno„ Žalgiris“ – „Valmiera“ (Latvija), 15:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

Rungtynės – draugiškos, o broliai latviai irgi žino, ką reiškia kovoti dėl Nepriklausomybės. Tad skanduotės tebūnie broliškos!

zalgiris

Parodos „Geriausias 2018 metų kūrinys“ laureatų paskelbimas, 16:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Jau dvidešimtą kartą bus išrinkti ir apdovanoti geriausi Kauno menininkai. Darbas, surinkęs daugiausia parodos lankytojų balsų, taps publikos „numylėtiniu“. Prizus nugalėtojams paruošė įvairios Kauno kultūrinės įstaigos, o populiariausią autorių, išrinktą žiūrovų, apdovanos Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Muzikinę renginio nuotaiką kurs Gražvydas Januškevičius.

Taigi, jei dar nespėjote pareikšti savo nuomonės, – paskubėkite. Balsuoti galima iki vasario 15 d. 17 val.

kurinys

SEKMADIENIS, 02 17

Filmas „Keršto kelias“ (Destroyer), 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Dėl įspūdingo įvairių nominacijų skaičiaus „auksine mergaite“ Holivude praminta aktorė Nicole Kidman naujausiame savo filme „Keršto kelias“ imasi netipinio vaidmens. Oskaro laureatė pristato kriminalinę veiksmo dramą, pelniusią jai dvyliktąją nominaciją Auksiniam gaubliui. Veiksmo filme „Keršto kelias“ Nicole Kidman įkūnija palūžusią ir alkoholio liūne skendinčią detektyvę Erinę Bel. Po abejingumo kauke besislepianti moteris atrodo esanti žiauri, o jos vidus – toks tamsus, jog žiūrovą ilgainiui ima kamuoti dilema – palaikyti ją ar smerkti?

Spektaklis „Alksniškės“, 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektakliu siekiama atsigręžti į vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų Kazį Grinių, priminti visuomenei apie didelį jo įnašą Lietuvos kultūrai, švietimui, viešajam diskursui bei prisiminti jo gyvenimo misiją – tarnavimą demokratijai. „Šiais sudėtingais laikais, kai demokratija daugelyje šalių darosi tarsi nebereikalinga, jis mums yra svarbus pavyzdys,“ – pabrėžia režisierius Gytis Padegimas. Spektaklis skirtas Laikinosios sostinės atminimo metams.

alksniskes

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia