Maršrutas vasario 13-16 dienoms

„Emilija iš Laisvės alėjos“ filmavimas. A. Martinonytės nuotr.

PIRMADIENIS, 02 13

„Kavos savaitė 2017“: „Kavos filmų vakaras“, 18:00
„Vero Coffee House“, Maironio g. 7

Su kava žiūrime filmą „The Coffee Man“. Iš Jugoslavijos į Australiją persikraustęs Sasa filme keliauja iš kavos gimtinės Etiopijos į Sietlą, kuriame vyksta pasaulio baristų čempionatas.


ANTRADIENIS, 02 14

02 14 – 03 18
Zitos-Virginijos Tarasevičienės tapybos paroda „Atgimimas“
Kauno miesto muziejaus, Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Tapytojos drobėse – jausmai, nuotaikos ir emocijos, kurias išgyvena pati dailininkė. Dažnai darbuose vaizduojami urbanistiniai peizažai, abstraktūs vaizdai. Menininkė sako, kad tapo taip, kaip veda jos ranka ir širdis. „Kiekvienas paveikslas tarsi turi paslaptį, kurią įminti kiekvienas galime savaip…”

02 14 – 02 28
Dokumentų paroda „Vasario 16-oji J. Basanavičiaus gyvenime“
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18.

Miuziklas „Adamsų šeimynėlė“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 9

Miuziklas apie antgamtiškai paslaptingą ir švelniai šėtonišką Adamsų šeimą sukurtas pagal Marshall Brickman ir Rick Elice knygą „Adamsų šeimynėlė“. Šios šeimos istorijos esmė – kiekvienų tėvų košmaras, kai duktė, netgi jei ji paskutinė Tamsos karalystės princesė Trečiadienė Adams, užauga ir įsimyli – o siaube, mielą, protingą jaunuolį iš respektabilios, gerbiamos šeimos.

Šokio spektaklis „B ir B Dialogas“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jaunos choreografės ir šokėjos A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė pristato savo pirmąjį bendrą darbą. Po ilgų tyrimų ir žaidimų su B&B merginomis, kūrėjos žengia į sceną ne tik kalbėti apie tai, kas aktualu kiekvienai jaunai moteriai, kūrėjui, mokiniui, norinčiam tapti savarankišku menininku, bet ir galų gale sau ir kitiems atskleisti, kas šiandien tiek kasdieniame gyvenime, tiek ir teatre trukdo būti atviru.

B-ir-B-dialogas_imagelarge

„Lithuania Concert Tour 2017“ prizo laimėtojų koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Įstaigos „Ars Lituanica“ praėjusią vasarą surengti smuiko, alto ir violončelės meistriškumo kursai, kuriuos vedė Lietuvos bei užsienio pedagogai, sulaukė daug dėmesio. Šiame koncerte girdėsime meistriškumo kursų pagrindinio prizo laimėtojas iš Kazachstano ir Japonijos.

TREČIADIENIS, 02 15

Leonido Donskio bibliotekos atidarymas, 12:30
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną ir Vytauto Didžiojo universiteto įkūrimo 95-ąją sukaktį bus įamžintas filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas, suteikiant jo vardą naujajai VDU socialinių ir humanitarinių mokslų bibliotekai.

Leonido Donskio biblioteka veiks praėjusį spalį duris atvėrusiame VDU mokslo ir studijų centre, kuriuo siekiama įprasminti „Pasaulio lietuvių universiteto“ idėją – sutelkti viso pasaulio lietuvius, gyvenančius svetur, ne tik palaikyti, bet ir kurti bendrą, viso pasaulio lietuvių tinklą. Biblioteka yra centrinė naujojo modernaus VDU pastato šerdis.

donskio

Parodos „Išsaugota ateities kartoms“ atidarymas, 13 val.
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio, kolekcininko Zigfrido Jankausko daiktų ir meno kūrinių kolekcijos paroda skirta Napoleono I apsilankymo Lietuvoje 205-osioms metinėms paminėti. Paroda veiks iki spalio.

ateities

Poezijos ir muzikos vakaras „Kelionė arba Žodžiai ir vaizdai“, 16:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Muziejuje vyks kun. Valdo Aušros (JAV) poezijos knygos „Kelionė arba Žodžiai ir vaizdai“ sutiktuvės.

Koncertas „Mano dainos – Tau“, 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g.

Koncertas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Koncerte skambės lietuvių vokalinės muzikos klasika – dainos, operų arijos, duetai ir ansambliai. Koncertas nemokamas.

Dalyvaus VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros prof. Sabinos Martinaitytės ir doc. A.Eitmanavičiūtės studentai – Rapolas Baranauskas, Daura Buivydė, Giedrė Cicėnaitė, Gabrielė Kuzmickaitė, Gytis Murauskas, Aleksandra Rinkevič, Monika Pleškytė, Gabrielė Skromanaitė, Martynas Žukauskas.

Vytauto Daraškevičiaus fotografijos parodos „Saulės ratu“ pristatymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Parodos nuotraukose įamžintos šiuolaikinės lietuvių kalendorinių švenčių tradicijos. Parodą sudaro Užgavėnių, pavasario lygiadienio, Jorės, Mildos šventės, Sekminių, Žolinės, rudens lygiadienio, Vėlinių ciklai. Paroda veiks iki kovo 10 d.

Šokio spektaklis „(Be)kulminacijų“, 19:00
Studija AURA+, M. Daukšos g. 34

Jaunųjų choreografų platformos „Ant AUROS batuto“ šokio spektaklis „(Be) kulminacijų“ (chor. Liza Baliasnaja), vasario 4 d. atstovavo Kauno šokio teatrui „Aura“ Lietuvos šokio festivalyje Berlyne. Performanse „(Be)kulminacijų“ , remiantis dekonstrukcijos metodu, per atpažįstamas POP kultūros formas yra tiriamas kūno simboliškumas.

bekulminacijuą

Renginys „Industrial Night“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Meksikos aggrotech grupės „Hocico“ vokalisto projektą Rabia Sorda, kuriame agresyvi elektronika per punk prizmę miksuojama su etniniais motyvais, apšildys latviai „Dark Nexus“.

Vakarėlis „Lizdui Dveji: Martyn“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Martyn savo naktis kitoje šokėjų pusėje leidžia jau nuo 1996-tųjų. Ne vieno muzikos laikotarpio įkvėptas požiūris atsiveria plačioje geografijoje – atlikėjas tikrai nesvetimas „Sónar“, MUTEK, „Dimensions/Outlook“, „Unsound“ festivaliuose, jo vizijoje vizijoje telpa ir atmosferinės melodijos, ir futuristinis pasaulis.

KETVIRTADIENIS, 02 16

Vasario 16-osios šventė Istorinėje Prezidentūroje, 11-17 val.
Vilniaus g. 33

Kaip ir kasmet, Vasario 16-ąją, nuo 11 iki 17 val., Istorinė Prezidentūra bus atvira visiems švenčiantiems žmonėms. Lankytojų laukia naujausios parodos ir ekspozicijos. Artėjančiam šimtmečiui ypač aktuali paroda „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“, pasakojanti apie tarpukario šventes, iš kurių ir šiandien reikėtų pasimokyti dalyvavimo kultūros ar pasisemti idėjų, kaip suvienyti žmones bendram tikslui.

Šventinę dieną į Audiencijų salę susirinkusios istorijos mėgėjų ir profesionalų komandos varžysis dėl  Pirmosios Lietuvos Respublikos istorijos žinovo vardo. Protų mūšyje „Šimtmečio belaukiant“ dalyvaus 10 komandų, kurios savo žinias apie Pirmosios Lietuvos Respublikos istoriją demonstruos penkiuose klausimų turuose. Bendradarbiaujant su Valstybės pažinimo centru, Istorinės Prezidentūros protų mūšis „Šimtmečio belaukiant“ vasario 16 d. 15 val. vyks ir portale 15min.lt. Visi norintys galės jungtis prie specialiai parengto virtualaus klausimyno ir pasitikrinti žinias apie Vasario 16-osios Lietuvą, pirmuosius atkurtos Lietuvos valstybės žingsnius, jos istorinę, ekonominę, sociokultūrinę raidą.

Istorinė Prezidentūra taip pat kviečia dalyvauti tęstiniame projekte „Vasario 16-oji mano šeimoje“ ir parodyti visam pasauliui, kaip lietuviai švenčia Vasario 16-ąją. Projektą palaiko Pasaulio lietuvių bendruomenė. Vasario 16-osios nuotraukų galerija.

pranesimas_mazas

Mokinių chorų festivalis „Vilties daina“, 13:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Festivalyje pasirodys Kauno mokyklų jungtinis choras iš Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Juozo Gruodžio konservatorijos, Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos, Juozo Naujalio muzikos gimnazijos, Miko Petrausko muzikos mokyklos, Sakralinės muzikos mokyklos, Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų ir Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“. Jungtiniam moksleivių chorui akompanuos Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, dirigentas Ričardas Kukulskis, ir Sauliaus Gudo vadovaujama instrumentinė grupė.

Liaudiškų šokių kolektyvų koncertas „Vilčių nemunai“, 15:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Dalyvaus Kauno kultūros centro „Tautos namai“ liaudiškų šokių kolektyvai „Šėltinis“, „Suktinis“ ir „Ainiai“, Kauno technikos kolegijos kolektyvas „Pušynėlis“ bei Kauno kolegijos kolektyvas „Kaukas“.

Tradicinės parodos „Geriausias 2016 metų kūrinys“ laureato paskelbimas, 15:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Jau aštuonioliktą kartą bus išrinkti ir apdovanoti geriausi Kauno menininkai. Darbas, surinkęs daugiausia parodos lankytojų balsų, taps publikos „numylėtiniu“.

Prizus nugalėtojams įsteigė Kauno valstybinis lėlių teatras, Jonas Jučas ir „Kaunas Jazz“, Kauno valstybinė filharmonija, Irenos Mikuličiūtės dailės galerija. Populiariausią autorių, išrinktą žiūrovų, apdovanos Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Jei dar nespėjote pareikšti savo nuomonės, – paskubėkite. Balsuoti galima iki vasario 15 d. 17 val.

Spektaklis „Alksniškės“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną režisierius Gytis Padegimas kviečia prisiminti Trečiąjį Lietuvos Prezidentą – Kazį Grinių, 2 dalių dokumentiniame spektaklyje.  Pjesė ir spektaklis „Alksniškės” gimė iš režisieriaus Gyčio Padegimo stipraus noro prisidėti siekiant atskleisti istorinę tiesą ir sugriauti kai kuriuos ne visai teisingus mitus apie tautos praeitį, kuriais mes iki šiol tikime. Priminti ir kalbėti apie Kazio Griniaus asmenybę ir jo nuveiktus darbus, it pavyzdžius, yra be galo aktualu šiandien, kuomet demokratijai pasaulyje yra iškilęs realus pavojus. Spektaklis – dokumentinis liudijimas kurtas remiantis paties Kazio Griniaus rašytais prisiminimais, amžininkų atsiminimais apie prezidentą, taip pat visais įmanomais istorikų parašytais tekstais.

Filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ premjera, 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Donato Ulvydo režisuotas filmas – tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Jai, į Kauną atsivežusiai bene didžiausią savo gyvenimo paslaptį tenka kovoti ne tik už savo, bet ir draugų likimus.

Filmas „Karalių pamaina“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Igno Miškinio darbas – trečiasis jo pilno metro filmas, po sėkmingai pasirodžiusių „Diringas“ ir „Artimos šviesos“. Filmas dviem „Sidabrinėmis gervėmis“: aktorius Vidas Petkevičius už antro plano vaidmenį ir filmo garso takelis, kurį sukūrė latvių kompozitorius Edgars Rubenis. Seansas nemokamas.

„Kavos savaitė 2017“: „Kavos filmų vakaras“, 18:00
„Vero Coffee House“, Maironio g. 7

Juosta „A Film About Coffee“ – tai lyg meditacija apie kavą, meilės laiškas šiam gėrimui. O kur dar filmo geografija – nuo Hondūro ir Ruandos iki Japonijos ir JAV.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia