Maršrutas vasario 12-14 dienoms

PIRMADIENIS, 02 12

Jurgitos Rancevienės personalinė tapybos darbų paroda „Paslapčių kambarys“, 9:00-19:00
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių skyrius, Baltų pr. 81

Tapytojos kūryba išsiskiria temų ir stilių įvairove. Autorė savo kūryboje nėra statiška, ji ieškanti, eksperimentuojanti. Dailininkės kūrybinę stilistiką geriausiai charakterizuoja trys skiriamieji bruožai – ekspresyvi raiška, figūratyvumas ir koloristinė įvairovė.

Tapybos darbų ciklą „Paslapčių kambarys“ autorė priskiria figūratyviniam ekspresionizmui. Šio ciklo darbuose autorė jungia kelis kultūrinius klodus: piešinio figūratyvumą papildo ironiškos šaržo detalės, pasakojama istorija mistifikuojama, sudvigubintas portreto vaizdas žiūrovui kelia pagundą lyginti, svarstyti. „Visi mes esame savo gyvenimo herojai ir personažai. „Paslapčių kambarys“ – tai atvira ir šaržuota mūsų virsmų, laimės, skausmų vizualizacija. Tai neparašytos, bet man priimtina išraiškos forma ištapytos emocijos, būsenos, aprengtos mistišku pasakų, sakmių bei legendų rūbu. Svarbi užkoduota spalvos reikšmė ir judesio bei grimasų kalba, kur realybė susipynusi su fantazijomis ir sapnais. Šiame cikle, kurio pabaigos kol kas nematau, tik pradžią, pasakoju savas ir svetimas istorijas“, – teigia J. Rancevienė.
Paroda veiks iki vasario 28 d.

Diskusija „Lietuva prieš šimtmetį ir dabar: kompromisų paieškos“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Kauno miesto muziejus ruošiasi paminėti moderniosios mūsų valstybės sukaktį. „Norime įvertinti  laisvos demokratinės Lietuvos privalumus, todėl diskusijai sukvietėme įvairaus amžiaus, lyčių, profesijų, politinių pažiūrų atstovus – aktyvius Lietuvos piliečius su kuriais diskutuosime apie praeities ir dabarties ryšį, istorijos įamžinimo būdus. Sieksime, kad ji kalbėtų dabarčiai, kalbėtų mums visiems, leistų mums Vasario 16-osios nepriklausomybės akto signatarų pavyzdžiu, atidėti nesutarimus į šoną, siekiant didesnio gėrio Lietuvai“, – sako diskusiją moderuosiantis Kauno miesto muziejaus muziejininkas Simonas Jazavita.

Diskusijoje dalyvaus: Lietuvos istorijos instituto direktorius, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Rimantas Miknys; Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius; Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) vienuolyno vikaras brolis Juozapas Marija Žukauskas OFM; projekto ,,Misija Sibiras“ vadovė Raminta Kėželytė; Neries regioninio parko paveldo komunikacijos specialistė kultūrologė Karolina Želvė; Vilniaus universiteto filosofijos doktorantas, politologas Vytautas Sinica.

kompromisu

Diskusija „Šimtmetis PRIEŠ ir PO: kokia mūsų sėkmės istorija?“, 18:00|
„Vero Coffee House“, Maironio g. 7

Kas lėmė modernios Lietuvos gimimą? Kokia praeities svarba dabarčiai? Kokią savo sėkmės istoriją Lietuva kūrė visą Šimtmetį ir kokią istoriją kurs antrąjį Šimtmetį? Pirmadienio vakarą Andrijana Filinaitė kalbins Kovo 11-osios akto signatarę, Seimo narę Rasą Juknevičienę ir buvusią Europos Parlamento narę, Seimo narę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę.


ANTRADIENIS, 02 13

VDU SMF Užgavėnės, 12:00
VDU Socialinių mokslų fakultetas, Jonavos g. 66

Valgome blynus, bendraujame, šokame ir dainuojame! Šventė truks apie 30 min, pirmo aukšto fojė. Užgavėti padės VDU folkloro ansamblis „Linago“

Parodos „Laikinoji sostinė ir Vasario 16 – oji“ atidarymas, 14:00
Kauno regioninis valstybės archyvas, Maironio g. 28B

Kauno regioninis valstybės archyvas kviečia į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimą – susitikimą su profesoriumi Liudu Mažyliu, suradusiu 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos Nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos atkūrimo originalą, ir į parodos „Laikinoji sostinė ir Vasario 16-oji“ atidarymą. Parodoje pristatomi keturiolikos Kauno regioniniame valstybės archyve saugomų 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų asmens, jų šeimų bei veiklos Kauno mieste dokumentai. Demonstruojami Vasario 16-osios dienos paminėjimo švenčių ir renginių skelbimai, atspindintys įvairių organizacijų dalyvavimą juose. Kartu paminima ir kita svarbi Kauno miestui šimtmečio data – 1918 m. gruodžio 18-19 dienomis įvykę pirmieji rinkimai į Kauno miesto Tarybą.

laikinoji
Premjera: Spektaklis „Aš – Moljeras“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

Inesa Paliulytė šmaikščiai perrašė Moljero „Tariamą ligonį“, pagrindinį vaidmenį patikėdama, kaip ir dera, pačiam komediografui. Tai spektaklis, kupinas žavių klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operete. Paslaptinga ir trapi aktoriaus prigimtis čia atsiskleidžia netikėtu rakursu kaip pažadas viską nugalinčiai kūrybai ir meno triumfui.
 
Filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ ir susitikimas su režisieriumi, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62
Naujausia Arūno Matelio juosta pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Filmo herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių šešėlyje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Beveik 8-erius metus kurtas pripažintas geriausiu dokumentiniu ilgametražiu filmu konkursinėje tarptautinio Varšuvos kino festivalio programoje.

filmas-nuostabieji-luzeriai-kita-planeta-77133557

TREČIADIENIS, 02 14

„Meilė suteikia sparnus visiems, išskyrus angelus“, 14:00-16:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12
Kas toks buvo Valentinas, kodėl jis pelnė įsimylėjėlių ir mylimųjų globėjo titulą? Valentino dieną įprasta dalintis širdelėmis, bet ar tai tikrasis šios šventės simbolis? Koks jis? Apsilankę ne tik sužinosite, bet ir galėsite išeiti juo pasipuošę.

Žmonėms nematomi angelai vaikščioja po siena padalintą Berlyną, žvelgdami į namus ir į juose gyvenančių žmonių sielas. Vienas jų pasiryžęs iškeisti amžinybę rojuje į cirko akrobatės meilę, bet ar pajėgs dangiška būtybė pakelti žemiškų jausmų naštą? Tai sužinosite pamatę režisieriaus Wimo Wenderso filmą „Dangus virš Berlyno“ (1987 m., 127 min.), kurį meilės dienos proga muziejaus darbuotojai demonstruos specialiai Jums.

sparnai

Valentino dienos dirbtuvės: „Taisome širdis“, 16:00-19:00
„Kūrybos kampas 360“, Pramonės pr. 6
Neturite poros? Restoranas nenustebins? „Kūrybos kampas 360“ ir „Zero Waste Kaunas“ kviečia iškeisti vakarienę į kūrybines dirbtuves. „Gaminsime, bet ne maistą, o šviečiančias dovanas, iš antrinių žaliavų. Bendrausime, meistrausime, vaišinsimės karšta arbata ir susitaisysime širdžių“, – kviečia organizatoriai. 

Registracija: dirbtuves@kuryboskampas360.lt, temoje nurodant „Valentinas“.

taisome

Kristaps Zariņš parodos „Ir dar kartą „Žydinčių merginų šešėlyje“ atidarymas, 16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Galerijos „Maksla XO“ (Ryga, Latvija) ir „Meno parkas“ 2018-aisias savo bendradarbiavimu ruošiasi švęsti Latvijos ir Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį. Šia proga Lietuvos publika turės galimybę pamatyti naujausius Kristaps Zarins kūrinius parodoje „Ir dar kartą „Žydinčių merginų šešėlyje“. Ši paroda yra vienas svarbiausių ir labiausiai pripažintų pastarųjų metų menininko pasirodymų. Paroda dedikuota Marcel‘io Proust‘o novelei „Žydinčių merginų šešėlyje“ – savo įprasta maniera Kristaps Zarins vazduoja moterų figūras gėlių sode, reflektuodamas Proust‘o aprašytą aistrą.

Kristaps Zariņš (LV). „De Meaux“. Popierius, akvarelė, guašas, akrilas, lakas. 148 x 198 cm. 2017
Fotografas: Normunds Braslins (LV)

Kristaps Zariņš (LV). „De Meaux“. Popierius, akvarelė, guašas, akrilas, lakas. 148 x 198 cm. 2017
Fotografas: Normunds Braslins (LV)

Danieliaus Sodeikos parodos „Šaknys“ atidarymas, 17:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Konceptualaus projekto „Šaknys“ premjeroje išvysite didžiulę instaliaciją, sudarytą iš išrautų miške nupjautų medžių kelmų su šaknimis. Jos jautriai atliepia skaudžius mūsų istorijos įvykius ir kasdienybę. Instaliacijoje susipina viskas – skausmas, kova, netektis, išlikimas, atmintis, santykis su istorija ir lietuviškumu. Instaliaciją aplankyti galėsite iki kovo 17 d.
Danieliaus Sodeikos ir Kristaps Zariņš parodos yra galerijos projekto „Nedaloma istorija“ dalis, skirtos Latvijos ir Lietuvos Nepriklausomybės 100-čiams paminėti.

roots

Baltijos šalių akademijų orkestro koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Švęsdamas trijų Baltijos valstybių 100-mečius, dirigentų Kristjano Järvi (Estija), Gunčio Kuzmos (Latvija) ir Modesto Barkausko (Lietuva) vadovaujamas orkestras pristatys ryškiausius Estijos, Latvijos ir Lietuvos muzikinius kūrinius bei pasaulinės klasikos šedevrus.

akademiju


Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – Kauno kamerinio teatro režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje pagal John Edward Capriani pjesę „Nesamas miestas“.

nesamas miestas

KMT ketvirtfinalis: Kauno „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“, 18:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalinėse kovose pasirodys tik keturios geriausios komandos, įveikusios ketvirtfinalio barjerą. Ištraukti burtai lėmė, kad Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmajame varžybų etape savo aikštėje priims Šiaulių „Šiaulių“ komandą. Lietuvos čempionų komandai tai bus puiki repeticija prieš lemiamus mūšius Karaliaus Mindaugo taurės mačus, tačiau ši repeticija nusisekti gali tik žalgiriečiams apgynus savo tvirtovę ir žengus į finalinį etapą.

ketvirtfinalis

Mylinčios muzikos vakaras „Širdies kelionė“, 19:00
Laisvalaikio namai „Nautilus“, Savanorių pr. 124
Dainininkė, kūrėja Andrė Amiya Pabarčiūtė siūlo naują garsų, teigiamų emocijų ir sielą paliečiančių patyrimų šventę kartu su pianistu Vyčiu Smolskumi ir smuikininke Agne Doveikaite. Kameriniame vakare skambės originalios Andrės Amiya kompozicijos ir visiems pažįstamos meilės dainos. Vakaras žada daug gyvo bendravimo, spontaniškai gimstančių muzikinių improvizacijų ir romantikos.

Andre (1)

„Kitas kinas“: „Telefonų knyga“ (The Telephone Book), 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Telefonų knyga“ – svarbus, bet šiandien jau šiek tiek primirštas aštuntojo dešimtmečio pradžios Niujorko pogrindžio kūrinys. Šioje Nelsono Lyono komedijoje pasakojama apie jauną, seksualumu spinduliuojančią hipę Alisą, kuri įsimyli geriausią pasaulyje nešvankių telefoninių skambučių operatorių Džoną Smitą ir imasi jo ieškoti.

02 14 telefonu knyga

Filmas „Kvadratas“, 19:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62
Kristianas – gerbiamas modernaus meno muziejaus kuratorius, filantropas. Naujasis jo projektas „Kvadratas“ – konceptuali instaliacija, skatinanti altruizmą ir socialinę atsakomybę. Tačiau kartais savo skelbiamus idealus atitikti ypač sudėtinga: neadekvati Kristijano reakcija į mobiliojo telefono vagystę jo kruopščiai kuriamą gyvenimo idilę paverčia tikru chaosu. „Auksinę palmės šakelę“ nuskynusi socialinė satyra meistriškai atskleidžia nuo realybės atitrūkusį šiuolaikinį pasaulį, jo veidmainystę ir prisitaikėliškumą.
„Kinemma“: „W.R.: Mysteries of the Organism“ (1971), 20:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Kino klasikos vakare – ryšį tarp komunizmo ir seksualumo tyrinėjanti buvusioje Jugoslavijoje sukurta Dušano Makavejevo juosta.

mysteries-of-the-organism

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia