Maršrutas vasario 11 – 14 dienoms

PIRMADIENIS, 02 11

Parodos „Mylėk savo artimą“ atidarymas,  15:00
VDU Ekonomikos ir vadybos fakulttetas, S. Daukanto g. 28

„Aš esu Laura Vanagaitė iš tokio mažo miestelio – Anykščių. Gyvenu jau čia 18 m. ir šiame nuostabiame mieste atradau savo hobį – f o t o g r a f i j ą. Iki profesionalumo… oj man dar labai toli, bet stengiuosi tobulėti. Jums tikriausiai įdomu, o ką gi aš fotografuoju? Hm.. Šiaip mėgstu bandyti viską, tačiau visada grįžtu prie portretų, buitinės ir meninės fotografijos. <…> O gal susitinkam? Labai noriu tave pamatyti! Juk tuoj Šv. V a l e n t i n o diena – meilės, šilumos, džiaugsmo diena. Aš būsiu lifte, man patinka kilti aukštyn, leistis žemyn, aukštyn, žemyn… Aj, dar girdėjau, kad laiptais lipdamas sužinosi kur slypi tikroji meilė… “, – taip netipiškai kviečiama į parodą, kuri veiks iki vasario 15 dienos.

Paroda glaudžiai susijusi su šv. Valentino diena. Organizatorių tikslas – atkreipti dėmesį, kad meilės diena yra skirta ne tik įsimylėjeliams. Ši paroda – apie meilę draugams, šeimai ar augintiniams. Meilė yra viskas, kas mus supa aplinkui, todėl ištarkim „Myliu“ visiems, kurie mums yra brangūs.

„Knygių urvas“: Lietuviškumo pamokos pagal Joną Meką, 18:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Pirmasis reikalas – mix-impro-kompozicija „Šv. Meko ideologija“, antrasis – „Mekosofija“pagal itin retus kino seansų metu įrašytus amerikietiškų avangardinių filmų garso takelius. Meko „Laiškų iš niekur“ fragmentus skaitys vyriausiasis žiurkinas Raimundas Eimontas.

ANTRADIENIS, 02 12

Slemas #19, 19:00

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Slemo gimdytojams išsilaksčius uždarbiauti į vakarus, sakytinės kūrybos kūdikis lieka auklėms. Liaudies išmintis teigia, kad daug auklių – vaikas be galvos, tad vasario 12 d. šokinėsim ant lovos, pusryčiams valgysim puslapius ir nervais pudruosime žandus Valentynkei.

Pirma slemo auklė – Marius Povilas Elijas Martynenko.

TREČIADIENIS, 02 13


FIlmas „Dogmanas“ (Dogman), 17:30

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kuklus ir taikus šunų mylėtojas Marčelas plauna, kerpa ir masažuoja keturkojus. Jo kaimynystėje šėlsta visa griaunantis banditas Simonė, kurio miestelio gyventojai siaubingai baiminasi. Tik Marčelas, tarsi tramdydamas urzgiantį šunį, geba su juo rasti bendrą kalbą. Tamsiame, aštriame, bet kartu ir magiškame filme geriausio Kanų kino festivalio vaidmens laureatas parodo – jei blogio žvėrį ir galima suvaldyti, tai tik tapus juo. „Dogman“ – meistriškai surežisuotas ir nepriekaištingai suvaidintas filmas apie vienatvę, baimę, pagarbą ir išdavystę.

Geriausiu 2018 m. Italijos filmu išrinktas „Dogman“ Europos kino akademijoje pelnė apdovanojimus už geriausią vyro vaidmenį, kostiumus bei grimą, o Kanų kino festivalyje buvo apdovantas už geriausią vyro vaidmenį bei geriausią šuns vaidmenį.

DOGMAN_Marcello Fonte_Untitled_1.2.1-2 (1)_Untitled_1.8.1 (1)

KMT: Kauno „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“, 17:40
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalinėse kovose pasirodys tik keturios geriausios komandos, įveikusios ketvirtfinalio barjerą. Ištraukti burtai lėmė, kad Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiame etape susitiks su Šiaulių „Šiaulių“ ekipa. Lietuvos čempionų komandai tai bus puiki repeticija prieš lemiamus mūšius Karaliaus Mindaugo taurės mačus.

Skaitymo grupės „Clap when you want to!“ sesija su Monika Kalinauskaite, 18:00
„Six Chairs Books“, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas kartu su rašytoja ir kuratore Monika Kalinauskaitė kviečia į dvyliktąją atviros skaitymo grupės „Clap when you want to!” sesiją „Teenage Heartbag“. Šį susitikimą kalbėsite apie paauglystę, širdutes, intensyvumą, tėvų melą ir melą tėvams bei kitas karščiavimo pamokas.

Spektaklis „Nacionalinės daržovės“, 18:00

Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tai spektaklis toksinių santykių, priklausomybės, negalėjimo priimti sprendimą, strigimo sau paspęstuose spąstuose temomis, kurios kaip niekad tapo aktualios „atsiveriančių galimybių“ pasaulyje. Trys spektaklio herojai – paprasti, neturtingi žmonės, besitikintys stebuklo. Jie įstrigę sekinančiuose santykiuose, kamuojami priklausomybių ir niekaip negalintys priimti aiškaus, ryžtingo sprendimo. Tai situacija, kurią spektaklio režisierė Agnė Dilytė vadina „mirties šokiu uždaroje erdvėje“.

Spektaklio akimirka. Deimantės Piraitytės nuotr.

Spektaklio akimirka. Deimantės Piraitytės nuotr.

Earlo Okino koncertas, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Earlas Okinas yra įvairiapusis muzikantas. Bosanovos, sambos, džiazo ir populiariosios muzikos atlikėjas, subtilaus humoro genijus.  Jis britų vadinamas „nacionaline vertybe“, be to, laikomas vienu geriausių bosanovos atlikėjų už Brazilijos sienų.

KETVIRTADIENIS, 02 14

Pokalbis „Apie Amūrą, Akropolį, Artileriją“, 16:00

V. Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia į pokalbį su dėstytoju, vertėju Sigitu Lūžiu. Pokalbio metu bus ieškoma Antikos sąsajų su moderniąja kultūra, svarstysite klasikinių veikalų vertimo bei Antikos kultūrinio palikimo aktualumą šių dienų visuomenės raidai. Taip pat renginyje bus aptariamas ir knygos „Didysis artilerijos menas“ vertimas.

Koncertas „Vienadienės Tėvynės dainos“, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Skambės  G. Kuprevičiaus vokalinio ciklo „Vienadienės Tėvynės dainos“ ir P. Glass (Styginių kvartetas nr. 5) kūriniai, atliekami Jurgio Jarašiaus ir VDU Muzikos akademijos styginių kvarteto.

Knygos „Kauno gynybinis paveldas“ pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Kauno gynybinis paveldas“ – tai mokomasis bei mokslo populiarinimo žanro leidinys, pasakojantis apie Kauno ir Lietuvos praeitį per karybos istorijos bei karinio-architektūrinio paveldo perspektyvą. Knyga yra komandinis autorių – prof. Valdo Rakučio ir Ovidijaus Jurkšos darbas.

Knyga pasakoja apie Kauno istoriją iki XIII a. – apie piliakalnius, gyvenvietes, kapinynus, apie pradžią, kai Kaunas buvo prekybos regiono centras, viduramžius, kai Kaunas buvo kovų su kryžiuočiais vieta, apie miestą, strategiškai svarbią geografinę jo padėtį iki pat XIX a. vidurio. Daugiausiai dėmesio autoriai skiria šimtametei Kauno tvirtovei – XIX a.  pabaigos – XX a. pradžios Rusijos imperijos fortų, baterijų, įtvirtinimų  statyboms, pasakojimams apie gyvenimą Kauno tvirtovėje ir gynybą I pasaulinio karo metu.

Algimanto Švėgždos kūrybos albumo „Laimės šulinys“ pristatymas
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Vilniaus dailės akademijos Garbės profesoriaus Algimanto Švėgždos (1941–1996) kūrybos albumo „Laimės šulinys“ pristatyme dalyvaus VDA leidyklos direktorius Marius Iršėnas, sudarytoja ir tekstų autorė Ramutė Rachlevičiūtė, tekstų autoriai Aleksandra Aleksandravičiūtė ir Viktoras Liutkus, dailininkė Eglė Velaniškytė

Imre Kalman operetė „Silva“, 18:00

Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

„Meilės tema aktuali visada, nes tai jausmas, kurį žmogus patiria bet kokiame amžiuje, bet kokiame laike. Ji – viena svarbiausių mūsų būties sąlygų. Meilė yra nepriklausoma nuo laikmečio. Nėra ir taisyklių, kaip reikia mylėti, kada ir ką“, – sako operetės režisierė Rūta Bunikytė.

Valentino diena su šeima. Spektaklis „Astrida“, 18:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Valentino diena skirta būti su tais, kuriuos mylime. Kviečiame vakarą praleisti kartu su šeima“, – kviečia teatralai. Dviejų dalių spektaklis mažiems ir dideliems – pagal Astridos Lindgren biografiją ir kūrybos motyvus.

Ivan Vyrypajev pjesės „Iliuzijos“ skaitymas, 18:00

KTU biblioteka, Gedimino g. 50

KTU Teatro studija „44“ kviečia švęsti Valentino dieną kartu ir pasiklausyti studijos narių skaitomos Ivan Vyrypajev pjesės „Iliuzijos“. Pjesėje pinamas sudėtingas meilės, pasiaukojimo ir praleistų progų tinklas, kurio centre – dvi poros, savo gyvenimo pabaigoje ėmusios abejoti priimtais sprendimais, nugyventais gyvenimais ir žmonėmis, kuriuos pasirinko. Ne viskas yra taip kaip atrodo.

Filmas „Širdys“, 18:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šiltas, nuoširdus filmas, kurio seniai laukė Lietuvos žiūrovai. Apie tuos laikus, kai dar nebuvo interneto, mobiliųjų telefonų, Facebook‘o ar Instagram‘o. Kai jausmai buvo grynesni, kai dažniau pakeldavome akis į dangų, kai kitas žmogus tapdavo svarbesnis už viską pasaulyje, kai širdys buvo tikros ir mokėjo plakti vienu ritmu…

Filmas „Suspirija“ (Suspiria), 18:00
„Romuvos“ pop-up kino teatras, Laisvės al. 6

Luca Guadagnino – vienas nedaugelio šiuolaikinių režisierių, gebančių pasakoti vaizdu, garsu ir spalva. Tą jis įrodė kritikų liaupsinamu ir Oskaru apdovanotu filmu „Vadink mane savo vardu“ (angl. „Call Me By Your Name“, 2017). Naujasis L. Guadagnino filmas, mistinė siaubo drama „Suspirija“, žada tamsą, ašaras bei kūną kaustančią baimę. Ši juosta – režisieriaus Dario Argento 1977 m. sukurto to paties pavadinimo šedevro perdirbinys. Muziką filmui kūrė kultinės grupės „Radiohead“ lyderis, atlikėjas ir kompozitorius Thom Yorke. Tai – pirmas kartas, kuomet beveik tris dešimtmečius scenoje esantis vyras, leidinio Rolling Stone įtrauktas į geriausių visų laikų atlikėjų sąrašą, priėmė pasiūlymą sukurti filmo garso takelį.

Koncertas „La Fiesta Valentino“, 18:00

Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Filharmonijoje ketvirtadienį bus gausu jausmingų melodijų ir ritmų bei pinamas su Lotynų muzikos stiliais, jazz, rock, swing bei dar įvairesniais pagardais. Specialią šiam vakarui programą rengia Kauno bigbendas kartu su Victoru Mendoza. Kad atskleisti turtingą Lotynų Amerikos muzikos įvairovę atlikėjas daug dėmesio skiria improvizacijoms, o jų spontaniški muzikiniai atradimai įneša gyvybės bei netikėtumo.

Šventinis vakaras su „Aura“, 19:00

Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Margaspalvė tarptautinė Kauno šokio teatro „Aura“ trupė, vadovaujama Birutės Letukaitės, teatre pristatys gruodį „Žalgirio“ arenos amfiteatrą perpildžiusią programą, papildytą pikantiškais vasario 14-osios prieskoniais.

02 14 aura

„Širdies ritmu. Valentino diena kitaip“, 19:00

„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno arkivyskupija kviečia paminėti šią dieną bei įvairiomis meno formomis kalbėti apie tikrąsias vertybes, atsiduodančią ir dovanojančią Meilę. Vasario 14-osios kvietimas mylėti turi platesnę prasmę, nei proginiai meilės prisipažinimai. Renginyje dalyvaus Saulius Petreikis ir „World orchestra“, duetas „Skafandras ir drugelis“, „Baltos varnos“ ir kiti.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia