Maršrutas vasario 10-12 dienoms

„Miškinis“

PENKTADIENIS, 02 10

Knygos „Sekmadienį lengva nešti“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Jurgio Buitkaus premijos laureatės Onos Jautakės knygą sutiks autorė, leidėjas ir knygos redaktorius Viktoras Rudžianskas, rašytojai Aldona Ruseckaitė ir Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, muziejininkas Edmundas Kazlauskas, savo kūrybos dainas atliks bardas Romualdas Miškinis.

16003291_392411681093517_5807369653780308890_n

Etnokultūros klubo „Kukumbalis“ koncertas, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“ (vadovai Rita ir Vytautas Černiauskai) gyvuoja penkioliktus metus. Per tą laiką spėjo išleisti tris kompaktines plokšteles, dvi knygas, surengti begales įvairiausių švenčių ir koncertų. „Kukumbalio“ muzika dviejų krypčių – dažniausiai jaunimas dainuoja autentiškas Merkinės krašto dainas, tuo pačiu leisdami sau improvizuoti, kurdami modernaus skambesio folklorą.

kukumbalis

Žiemos pabaigos šventė „Setsubun“, 18:00
VDU japonistikos klubas „Hashi“, V Putvinskio g. 23, 311 aud
.

Mainų studentai iš Japonijos kviečia išvaikyti žiemos negandas bei pasitikti pavasarį apmėtant pabaisos sojų pupelėmis ir valgant Eho-Maki. Setsubun – tai žiemos pabaigos ir pavasario pradžios šventė, įprastai Japonijoje švenčiama vasario 3 dieną. Šios šventės metu visas per metus sukauptas blogis bei ligos yra išvaromos laukan. Tad svarbiausia Setsubun tradicija mamemaki – kurios metu vaikai mėto į persirengėlius demonais sojų pupeles šaukdami „Oni wa soto! Fuku wa uchi!“ („Demonai laukan! Sėkmė vidun!“). Tačiau išvarius negandas laukan nereikia pamiršti ir sėkmės jaukinimo. Vienas iš sėkmės jaukinimo būdų – tai sušio ehō-maki (laimingosios krypties suktinukai) gamyba ir valgymas.

Vakarėlis „Idreamofpads“, 23:30
Baras „Dildė ir akvarelė“, Vilniaus g. 16

Vietinis sunkiųjų beatų kalvis Kaseta pasidalins pastarojo laikotarpio kūrybinių kančių rezultatais, įprasmintais neseniai išleistoje audio kasetėje „The Name Obliges“ bei suteiks progą užmesti ausį į naujai gimusius ir dar niekam negirdėtus kūrinius, skirtus būsimam leidiniui.


Vakarėlis, „Kablys Takeover: Lizdas“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Prisistatyti į Kauną atvyksta sostinės underground muzikos kultūrą puoselėjanti vieta „Kablys“. Tarp atlikėjų – Vaiper, „Serial Experiments“ ir kt.

takeover

ŠEŠTADIENIS, 02 11

Regioninės FIRST LEGO League robotikos varžybos, 10:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Regioninės FIRST LEGO League robotikos varžybos vasario 11 dieną suburs jaunuosius išradėjus iš visos Lietuvos bendram tikslui – kurti robotus ir juos pristatyti. Šių metų tema – gyvūnų sąjungininkai. Komandos domėsis su kokiomis problemomis susiduria žmonės ir gyvūnai, kur vieni kitiems padeda, o kur kenkia, suks galvas ir kurs technologijas, kurios galėtų padėti spręsti pasirinktą žmonių ir gyvūnų santykių problemą.

Rūtos Staliliūnaitės knygos „Nejaugi tai buvo“ pristatymas, 14:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus V. Putvinskio g. 55

„Nepasigendu savo žodžių apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį. Juolab nedrįstu jų siūlyti kitiems. Tobuliau jaučiu nei moku pasakyti. Galiu tik pakviesti, ir nuolat tai darau, priartėti prie tos giluminės versmės, atrasti Ją, nenutolti nuo Jos, nes Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – mūsų Tėvynė. Tai Lietuva“, – rašė R. Staliliūnaitė. Knygą pristatys jos sudarytoja Dainuolė Kazlauskienė. Girdėsime ir R. Staliliūnaitės balsą bei ištraukas iš P. Palilionio radijo pjesės „Meilės ieškotojai“.

Pagerbiant ilgametės M. K. Čiurlionio draugijos narės, tikros šio menininko ambasadorės atminimą, laukiami buvusieji, esami ir galbūt būsimi draugijos nariai bei visi tie, kurių nesutalpino Kauno dramos teatro salė.

nejaugi

M. Švėgždos von Bekker albumo „Lietuvos XXI a. raiška smuikui“ pristatymas, 15:00
POST galerija, Laisvės al. 51

Jau ne vienerius metus Vokietijoje gyvenantis, ten įsitvirtinęs ir pasaulio publikos širdis užkariavęs smuiko virtuozas Martynas Švėgžda von Bekkeris Kaune pristatys dar niekur negirdėtus, specialiai jam parašytus jaunųjų kompozitorių kūrinius smuikui solo. Šis koncertas – tai naujausios M. Švėgždos von Bekkerio ir jaunųjų Lietuvos kompozitorių parengtos kompaktinės plokštelės „Lietuvos XXI a. raiška smuikui“ pristatymas.

„Man visuomet smagu dirbti su jaunais talentingais menininkais, kurie ima iš gyvenimo viską, kas reikalinga ir naudinga. Tad, jaunime, parašykite ką nors smuikui ir aš mielai tai atliksiu“,- sakė daugelio tarptautinių konkursų laureatas, ilgametis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos universiteto menų fakulteto bei S. Šimkaus konservatorijos docentas, tarptautinių meistriškumo kursų dėstytojas, ilgametis Lietuvos kultūros garbės atašė.

c3c0ca7ff85ddacc540b25af6d06421d6eb224c5

2016 metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimai, 15:00
VDU Didžioji Aula, Gimazijos g. 7

„Sugiharos fondas – Diplomatai už gyvybę“ šeštadienį paskelbs 2016 metų Tolerancijos žmogų. Ši kasmetinė nominacija skiriama asmeniui savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Tolerancijos žmogaus nominacija yra patvirtinama jam įteikiant diplomą ir medalį su Čiunės Sugiharos atvaizdu. Šiemet 2016 metų Tolerancijos žmogaus titului nominuoti rašytoja Vanda Juknaitė, žurnalistas Domas Burkauskas ir rašytojas Marius Ivaškevičius.

„Uprising Tree“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Uprising Tree“ – tai reggae/dub ansamblis, lyg taikos ir meilės medis, sudaigintas muzikos ir besistiebiantis aukštyn link klausytojų širdžių.

SEKMADIENIS, 02 12

Jaunųjų tyrėjų savaitgalis: „Kraujas – gyvybės tėkmė“, 11:30
Kauno Tvirtovės VII Fortas, Archyvo g. 61

Kauno tvirtovės VII forte Mokslas yra rašomas iš didžiosios raidės – sudėtingi mus supantys procesai, stebinantys reiškiniai, viską paaiškinančios ir naujus klausimus keliančios teorijos neleidžia nustoti žavėtis Mokslo paaiškinamu pasauliu. Jaunųjų tyrėjų savaitgaliai – tai kiekvieną savaitgalį vykstantys užsiėmimai, kurių metu dalyviai žvelgia į mus supantį pasaulį skirtingos Mokslo srities kampu. Teorija čia pateikiama remiantis praktiniais pavyzdžiais, skatinant kiekvieną programos dalyvį savarankiškai ar su vadovų pagalba atlikti išgirstą informaciją iliustruojančius bandymus, uždavinius ar galvosūkius. Šį sekmadienį jaunieji tyrėjai susipažins su ypatingos svarbos cirkuliuojančiu organizmo jungiamuoju audiniu – krauju. Programos metu dalyviai pažins kraujo kilmę, jo sandarą, sužinos, kokios yra svarbiausios kraujo atliekamos funkcijos bei pamatys, kuo žmogaus kraujas savo sandara skiriasi nuo kupranugario ar vištos kraujo. Programos dalyviai savo rankose taip pat galės palaikyti ir iš arčiau apžiūrėti net 200 tūkst. kartų padidintą eritrocitą!

Filmas „Francas“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

François Ozon naujausia juosta. Ką tik baigėsi Pirmasis pasaulinis karas. Mažame Vokietijos miestelyje gyvenanti Ana kasdien lanko priešakinėje fronto linijoje žuvusio sužadėtinio Franco kapą. Vieną dieną padėti gėlių jos mylimojo amžino poilso vietoje atvyksta jaunas paslaptingas prancūzas Adrianas. Po skaudaus Vokietijos pralaimėjimo kare, prancūzo buvimas miestelyje sukelia daugybę prieštaringų aistrų.

Spektaklis „Miškinis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Valters Silis režisuotą spektaklį įkvėpė tikra latvio Jānis Pīnups (1925-2007) gyvenimo istorija. Šis Pelečių apylinkės gyventojas tapo tikra Latvijos sensacija 1995-aisiais, kai po  penkiasdešimt metų trukusio slapstymosi nuo sovietų sugrįžo į visuomenę.

Filmas „Nekaltosios“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

1945-ieji, Lenkija. Jauna prancūzė gydytoja Matilda (akt. Lou de Laâge) kartu su Raudonuoju Kryžiumi gelbsti Antrojo pasaulinio karo aukas. Kai per sniego sukaustytus miškus tarsi iš niekur pas ją atskuba vienuolė ir paprašo pagalbos, ji negali atsisakyti. Taip Matilda patenka į nuo pasaulio atskirtą vienuolyną, kuriame slepiamos besilaukiančios seserys, skaudžiai išniekintos sovietų karių. Vienuolės pamažu į savo uždarą bendruomenę įsileidžia Matildą, kuri joms tampa vieninteliu ramsčiu ir viltimi.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
„Miškinis“ PENKTADIENIS, 02 10 Knygos „Sekmadienį lengva nešti“ sutiktuvės, 17:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Jurgio Buitkaus premijos laureatės Onos Jautakės knygą sutiks autorė, leidėjas ir knygos redaktorius Viktoras Rudžianskas, rašytojai Aldona Ruseckaitė ir Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, muziejininkas Edmundas...
Daugiau
Globoja
Leidžia