Maršrutas vasario 1 – 3 dienoms

PENKTADIENIS, 02 01

Parodos „Akimirkų atspindžiai architektūros įspūdžiuose“ atidarymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų ir ugdymo fakulteto lektorės Gintarės Jarašienės darbuose perteikiamos Niujorko architektūros formų žaismo nuotaikos. Fotografijose užfiksuoti dinamiški architektūros fragmentai įvairiuose rakursuose. Pastatų daugiasluoksniškumas įkvepia interpretuoti architektūrines formas ir atrasti naujus fotografijos koliažo vaizdus. Parodos tikslas – parodyti Niujorko architektūros dinamiškumą ir suteikti malonių emocijų žiūrovui. Paroda bibliotekoje veiks iki vasario 27 d.

arcg

„12+1“: „Poezijos džiazas“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Jau-beveik-tradicinė žurnalo „Nemunas“ metų paroda galerijoje veiks vos keletą dienų, o savaitgalį ją aplankyti kviečia ir specialūs įvykiai. Penktadienio vakarą džiazuos Robertas Antinis, Erika Drungytė, Raimundas Eimontas, Kęstutis Navakas, Auris Radzevičius, Gintaras Patackas, Edvinas Valikonis ir kiti. Daugiau įvykių rasite šioje nuorodoje.

nemunas

„Žiemos ekranai“: „Pirmakursiai“ (Première année), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Žiema turiningesnė su prancūzų kinu! Festivalio atidarymo filmas – režisieriaus Thomas‘o Lilti darbas, skalsus medicinos studentų gyvenimo aktualijomis. Antuanas jau trečią kartą kartoja pirmąjį medicinos studijų kursą. Jo kursiokas Benžaminas ką tik baigė mokyklą. Pastarasis į mokslus nežiūri labai rimtai, bet šios studijos daug sunkesnės, nei tikėjosi. Vaikinai po truputį susidraugauja ir pradeda kartu ruoštis paskaitoms. Studijose vyksta arši kova dėl išlikimo, studentai neturi laisvo laiko ir yra priversti mokytis naktimis. Abu draugai bando susidoroti su sunkiai įveikiamomis užduotimis, tačiau Antuanas palūžta.

„Flying Saucer Gang“ ir OG Version koncertas, 19:00
„Gargaras“, Raudondvario g. 101

„Po sezono nuotykių ir intensyvaus koncertavimo po Lietuvą grįžtam į Kauną parodyt ko išmokom per metus. Tikėkitės beprotystės ir energijos fontanų“, – rašo F$G kvietime. Mažiausiai apdovanota, labiausiai klausoma skrandanti lėkštė Lietuvoje.

Paskaita „Žvairas pasimatymas su slemu“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Paskaita – įvadinis renginys į Kauno menininkų namų renginių ciklą „spoken word“ tema.

„Gavau visiškai neapsimokantį ir jokių garantijų neteikiantį pasiūlymą. Nuo vasario važiuosiu į Amsterdamą, ten bandysiu prekiauti lietuviško vėjo įrašais. Pasiūlymui negalėjau atsispirti, nes jis visiškai nuostolingas. Gegužės 27 d. bus lygiai dešimt metų nuo to, kai suorganizavau pirmajį slemą. Slemas man yra kaip kūdikis – visai ok, kol neapsikakoja. Kadangi slemo kelis mėnesius negalėsiu vesti, KMN pakvietė atvykti ir papasakoti slemo raidą Lietuvoje, kaip iki jo daėjau, kodėl jis man patinka ir dar ką nors pridėti nuo savęs. Pridėsiu.“, – sako Domas Raibys.

slem

Dokumentinio filmo „VHS Revolution“ peržiūra, 21:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Festivalio „Mondo Bizarro“ pristatomasis renginys – tai 2017 m. filmo apie VHS kasetes ir jų pionierius seansas. To meto liudytojų pasakojimai įtrauks į karštligišką vizualinę kultūrą, kurią šis formatas sukūrė. Tai ir šunų televizijos viktorinos, viliojimo pamokos, aerobikos su kūdikiais pamokos ir daugybė kitų reiškinių. Po peržiūros veiksmas persikels į klubo „Lizdas“ šokių aikštelę, kurioje taip pat vyraus videkinės nuotaikos.

vhsrevo

 

ŠEŠTADIENIS, 02 02

Augintinių fotosesija „Underlook“, 10:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

„Mes esame fotografai, kurie fotografuoja gyvūnus iš apačios! Šį kartą „Underlook“ komanda su fotostudija, pritaikyta fotografuoti iš apačios, planuoja apsilankyti Kaune jau šį šeštadienį ir dar yra kelios laisvos vietos. Tai yra unikali galimybė įamžinti savo augintinį taip, kaip jo dar niekada šeimininkai nėra matę“, – rašoma kvietime. Norite pamatyti? Užsukite.

„Underlook“ nuotr.

„Underlook“ nuotr.

Ekskursija L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose, 12:00
E. Fryko g. 7

Džiaugiamės, kad vis dažniau plačiai atveriamos šio bohemiško buto Žaliakalnyje durys. Daugiau apie butą-muziejų skaitykite „Kauno pilnas kultūros“ vasario numeryje, vasario ekskursijų datas rasite čia, o susiruošę apsilankyti nepamirškite, kad būtina registracija el. paštu truikionamai@gmail.com, kadangi vietų skaičius ribotas. Registruodamiesi parašykite datą ekskursijos, kurią renkatės, ir savo telefono numerį.

Dainiaus Ščiukos / „Kaunas pilnas kultūros“ nuotr.

Dainiaus Ščiukos / „Kaunas pilnas kultūros“ nuotr.

Grafikos parodos „Fragmentai“ atidarymas, 12:00
Salonas „Jaukūs namai“, A. Juozapavičiaus g. 21

„Kviečiame į Salomėjos Jurėnaitės grafikos parodos atidarymą. Ši menininkė ypatinga tuo, kad ne tik studijuoja Kauno dailės gimnazijoje, bet ir laisvai kalba japoniškai. Kviečiame susitikti su autore ir bandyti jos išklausti, ar Japonija turėjo įtakos jos pasaulio suvokimui ir kaip tai atsispindi meno kūriniuose“, – kviečia salonas. Paroda veiks iki š.m. kovo 31 d.

fragmentai

Ekskursija S. Nėries memorialiniame muziejuje, 14:00
S. Nėries g. 7

Muziejus įkurtas poetės vyro skulptoriaus ir architekto Bernardo Bučo statytame unikaliame modernizmo stiliaus name, kurį juosia keturi balkonai ir balkonėliai. Netoliese telkšo Kauno marios, kurių vaizdą galima pamatyti esant viršutiniame namo balkone. Atvykę į ekskursiją, išgirsite čia gyvenusių menininkų poetės įsikūrimo šiame name istoriją, sužinosite apie jų gyvenimo atradimus bei praradimus, taip pat apie jų kūrybinius pasiekimus. Jums tereikės iš anksto užsiregistruoti tel. 8 37 373606 ir atvykus įsigyti įėjimo bilietą.

neriesmuz

D. Razausko, S. Petreikio ir styginių kvarteto koncertas, 18:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

„Prisipažinsiu – vogiau. Vogiau kitų garsus, sąskambius, žodžius nuo pat vaikystės. Kai mano draugai grodavo su styginių orkestrais – pavydėjau. Galvojau „nu nieko sau… Ir sekasi gi žmonėms, gal ir man kada pavyks šią idėją nudžiauti…“, – sako Domantas Razauskas ir džiaugiasi, kad su juo scenoje pasirodys ne tik improvizatorius Saulius Petreikis, bet ir mylimų muzikantų kvartetas.

Spektaklis „Noktiurnas“, 19:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“. „Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“

KMKT archyvo nuotr.

KMKT archyvo nuotr.

SEKMADIENIS, 02 03

Kauno „Žalgiris“ – Prienų „Skycop“, 17:00
Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dar kartą sugrįš į Kauno sporto halę, kurioje žalgiriečių ir vėl lauks Prienų „Skycop“ iššūkis. Rungtynėse, kuriose dalyvauja Virginijus Šeškus ir broliai Lavrinovičiai, niekad netrūksta emocijų, todėl apsilankykite legendinėje Lietuvos krepšinio tvirtovėje ir nuotaikingoje dvikovoje palaikykite žalgiriečius.

„Poezijos medžiotojų“ albumo „Maišalynė“ pristatymas, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

„Poezijos medžiotojai“ – klaipėdiečių kolektyvas, pravardžiuojamas amžinais muzikiniais eksperimentatoriais, kuriems niekada nepritrūksta tekstų, bet muzikos stilių, tikėtina, kad tikrai kada nors pritrūks.

Pirmą kartą Kaune jie grojo dideliame bute Mickevičiaus gatvėje, tąkart suėjo ne tik draugai, bet ir visi namo gyventojai. Kadangi vos tilpo, tai šįkart „Godo“ kviečia jų pasiklausyti bare.

„GM Gyvai“: „Gurdjieff Ensemble“, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

„Gurdjieff Ensemble“ sudaro per dešimtį muzikantų, grojančių autentiškais senoviniais muzikos instrumentais, tarp kurių ir nepamirštamo skambesio dudukas, ir daugybė mažiau mums pažįstamų, tokių kaip blul, sazas, taras, kamanča, ūdas, kanūnas, santūras, dap, tembouk, dhol, pku, zurna, kshots ir burvar. Šiuo metu ansamblis daugiausiai orientuojasi į armėnų muziką – ankstyvąją, viduramžių, šiuolaikinę, pasaulietinę ir religinę.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia