
Mes ne-spė-ja-me! Ir dirbti, ir po parodas vaikščioti, ir į festivalius užšokti, ir seminaruose gilintis, ir su pažįstamais labintis. Visgi taip – daug nuostabiau, nei prie vis dar vėsaus radiatoriaus namuose. Ketvirtadienį aplankę Giedriaus Kuprevičiaus paskaitą KTU (jos grįš kiekvieną mėnesį – daugiau informacijos čia) jau susiplanavome ir savaitgalį pagal „Kaunas pilnas kultūros“. Junkis ir savo įspūdžius socialiniuose tinkluose žymėk #kaunaspilnas.
AURA
Vos atidarytas 25-asis šiuolaikinio šokio festivalis „Aura“ netruks ir pasibaigti – paskutiniai jo renginiai įvyks jau sekmadienį. Bet yra visos galimybės spėti į Brazilijos, Italijos, Kanados, Izraelio choreografų ir šokėjų pasirodymus. Lėlių ar dramos teatre, VDU salėje – akivaizdu, kad per ketvirtį amžiaus šokis Kaune užsitvirtino pozicijas. Beje, ar jau skaitei interviu su „Auros“ siela Birute Letukaite?
Be spektaklių įprastose salėse ir scenose mus ypač sudomino ir „4×4“. Tai – šokio ekskursija Kauno senamiestyje, šeštadienį ir sekmadienį nuo 12 valandos. Susirask senuką su pypke, rymantį ant fabriko „Lituanica“ sienos, ir pasiryžk trims valandoms įspūdžio. Jį kurs keturi šokio spektakliai, kurių metu Kauno architektūrą interpretuos choreografai iš svetur. Kavos po šokių irgi bus.
TARPTAUTINIS KAUNO KINO FESTIVALIS
Šis festivalis – kiek ilgesnis, nei šokio, bet ir kinui sekmadienį ateis laikas pailsėti. Simboliška, kad paskutinis šių metų festivalio filmas vadinasi „Dar ne laikas mirti“. Kitąmet Taptautinis Kauno kino festivalis, vienintelis toks, iš kitų pakankamai gausiai Lietuvoje organizuojamų ekrano įvykių išsiskiriantis, minės savo 10-metį. Kaip puse lūpų kalba festivalio komanda, būtent todėl 9-asis – pakankamai kamerinis. Bet kiekvienas seansas – savotiškas atradimas, tiesa? „Dar ne laikas mirti“ – apie pabėgėlius Švedijoje, šių metų, tad svarbus tiek pat, kiek karšti žinių reportažai.
SENTURGIS
Matyt, festivalių įkvėpti sendaikčių turgaus organizatoriai ir šį veiksmą pavertė tarptautiniu – ir taip jau ne vienerius metus po kartą pavasarį, vasarą bei rudenį. Prekybos miestelyje „Urmas“ visą asavaitgalį Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, kitų šalių kolekcininkai bei šmirinėtojai pirks, parduos, derėsis ir gal net pasipyks dėl monetų, baldų, apdarų, aksesuarų, knygų ir kitų gyvenimo mačiusių objektų.
KAMERINĖ MUZIKA
Kaune ir Panevėžyje per visą spalį išsibarstęs jau ketvirtasis kamerinės muzikos festivalis. Aktyviai jame dalyvauja VDU kamerinis orkestras – ir penktadienį kviečia į Filharmoniją. Solistas – Berlyne gyvenantis jaunosios kartos rusų violončelistas Konstantin Manaev. J. S. Bach, R. Schumann, P. Čaikovskij ir A. Sadikovos kūriniai palydės po savaitės pavargusią galvą į užtarnautą savaitgalį.
IKI HOLOKAUSTO
A. Žmuidzinavičiaus muziejus garsėja velniais, bet šiuo metu ten vyksta ir ne mažiau įdomi bei aktuali, pirmoji tokio masto Kaune paroda. Jos eksponatai atkeliavo iš asmeninio Michailo Duškeso archyvo. Laiškai, fotografijos ir kiti religiniai, finansiniai bei asmeniniai dokumentai pasakoja apie
XIX a. pab. – XX a. pradž. žydų gyvenimą mūsų šalyje. Iki kitų metų kovo!
KAUNO BIENALĖ
Parodos tęsiasi, sujungimai vyksta, o sekmadienį „Kauno bienalė“ kviečia į tapybos dūmais praktinį užsiėmimą. Centriniame pašte, tad palanku ir pagrindinę parodą tuo pačiu aplankyti. Ciklo „Kurk“ dirbtuvių pradžia – 12 valandą, jas ves Aušra Sedlevičiūtė.
BALKANAKTIS
Tarp Vilniaus auksadančių gerai žinomi „Baltic Balkan“ iš tiesų yra beveik kauniečiai – na, dvi trečiosios ansamblio kilusios iš čia. Šeštadienis klube „Lizdas“ jiems bus debiutinis, bet, žinant, kiek mikso dėsnių bei kitų didžėjų kanonų visiškai nepasantys vyrai yra perėję, akivaizdu, kad jokios naujovės jiems neatrodo baisios. Bus ir vietinis Tomas Tingiu su afrobeat kolekcija, o vakarėlio priežastis elegantiška – jau netrukus „Baltic Balkan“ išvyksta į turą Prancūzijoje. Na, ir sekasi.