Maršrutas spalio 9–11 dienoms

PENKTADIENIS, 10 09

Istorijų festivalis „Pertrauktas gyvenimas“, visą savaitgalį
Kaunas ir Kauno rajonas

Istorijų festivalis yra vienas iš didžiųjų „Kaunas 2022“ programos „Atminties biuras“ renginių. 2020 m. festivalį paženklino pasauliniai įvykiai. Globali pandemija įvairių šalių ir kultūrų gyventojus susiejo bendra patirtimi. Susiejo ir bendra, jau galima sakyti, istorija – daugelio mūsų gyvenimas buvo tiesiog pertrauktas… Taigi pamąstykime – Ką reiškia atsidurti akistatoje su netikrumu dėl ateities, nesaugumu, nežinomybe? Kita vertus, kaip išlikti žmogumi, kai aplinkui siautėja destrukcija? Kaip įveikti žvėrį pačiam netampant juo?.. Dairykitės Vilijampolėje, Kęstučio gatvėje, Spaustuvininkų gatvėje, Kačerginėje. Prisėskite išklausyti, pamatyti, įžiūrėti. Junkitės į ekskursijas. Dalinkitės savo istorija.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Buities tragikomedija „Nacionalinės daržovės“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Nacionalinės daržovės“ – spektaklis apie kasdienį mūsų gyvenimą ir problemas, su kuriomis susiduriame ar kuriomis gyvename. Tai spektaklis apie tai, kur kartais įstringame, iš ko dažnam nepavyksta išeiti. Trys spektaklio herojai – paprasti, neturtingi žmonės, besitikintys stebuklo. Įprastos, „iki kaulų smegenų“ pažįstamos detalės, garsai ir veiksmai, iš kaimynų kiemo sklindanti pop muzika, internetiniai patarimai, kaip pozityviai nusiteikti. Spektaklio autoriai kviečia netapti daržovėmis ir žadina ryžtui keisti savo aplinką: nustoti kaltinti aplinkybes ir joms pasiduoti, nustoti kaltinti vieniems kitus, o verčiau imtis ryžtingų sprendimų ir pakeisti savo gyvenimą į orų, veiksmingą buvimą drauge. Režisierė – Agnė Dilytė.

Teatro archyvo nuotr.

Tarptautinis stiklo meno festivalis „Vitrum 2020 Pulsas“. Parodos „Skaidri erdvė“ atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejus, Raudondvaris, Pilies g. 1

2000-aisiais buvo surengta pirmoji „Vitrum Balticum“ paroda, subūrusi Lietuvos, Latvijos ir Estijos stiklo meno bendruomenę. Panašios kūrėjų galimybės, artimi asmeniniai ryšiai ir kontaktai visuomet siejo šių menininkų ratą. Pasaulyje vykstant socialiniams ir ekonominiams pokyčiams, kintant stiklo medžiagos reikšmei ir aktualumui, bendruomenė atsidūrė naujame šiandienos kontekste, kviečiančiame iš naujo permąstyti ir apibrėžti bendruomenės vaidmenį šiuolaikiniame mene. 2020-aisiais festivalis, vėl suburdamas trijų valstybių stiklo menininkus, kelia naujo santykio tarpusavyje ir su aplinka klausimą, kuris neatsiejamas nuo šiandien aktualių socialinio neskaidrumo, informacinės visuomenės, gamtosaugos problemų. Parodos, kurioje –  atviro kvietimo metu atrinkti Lietuvos, Latvijos, Estijos autorių naujausi kūriniai, atidarymo proga – Manto Mikutavičiaus karšto stiklo pasirodymas „Stiklo triukšmas“.

„Balkanaktis“, 22:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

„Švęsk su Baltic Balkan, lyg tai būtų paskutinį kartą gyvenime!“, – rašoma kvietime ir dar pridedama, kad prie nenuspėjamojo trio jungiasi Kauno DJ scenos senbuvis Will Mars.

ŠEŠTADIENIS, 10 10

Kauno „Chaikos“ pirmasis gimtadienis, 10:00
M. Daukšos g. 27

Kauno „Chaikai“ jau vieneri! Lygiai prieš metus senamiestyje atsivėrė durys veganiškų skanėstų, arbatos,  šviežios kavos  ir retro nuotaikos fanams. Kartu šventėte Kalėdas, Velykas, gimtadienius, vestuves, krikšynas, kartą minėjote net mirties metines… Septynias dienas per savaitę, net ir per karantiną, kavinės malūnai malą gardžią kavą, o grojant Ninai Simone, ant sofų ir foteliukų netyla rimti pokalbiai, diskusijos ir saldus juokas. Spalio 10 d. didelė ir graži „Chaikos“ bendruomenė buriasi kavinėje: „Švęsime visą dieną, pažadame dar  daugiau spalvų, staigmenų ir geros nuotaikos.“

Svetlanos Baturos nuotr.

Medžio raižinių edukacija parodoje „Mūsų Lietuva“, 11:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Tautodailės metais. Šiuos metus A. ir P. Galaunių namuose įprasmino Sidabro vainikėlio laureatės Adelės Bražėnaitės ir Aukso vainiko laureatės Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės surengta liaudies grafikos paroda „Mūsų Lietuva”. Parodai besibaigiant autorės maloniai kviečia visus, didelius ir mažus, besidominčius liaudies menu, susiburti vėlyvą šeštadienio rytmetį į improvizuotas grafikos dirbtuves ir savo jėgomis išmėginti seniausią Lietuvoje medžio raižymo techniką, kartu su kūrėjomis atspausti medžio raižinio atspaudą savo šeimos meno kolekcijai. Pagilinti žinias apie tautodailę, pasisemti kūrybinio įkvėpimo, pakalbėti apie tradicijas ir jų tęstinumą. Būtina išankstinė registracija telefonu 8 37 798995 arba elektroniniu paštu adresu galauniunamai@gmail.com.

Tarptautinis stiklo meno festivalis „Vitrum 2020 Pulsas“. Ekskursija parodoje „Aštri stiklo briauna“, 14:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Albos Folgado kuruojamoje parodoje atskaitos tašku laikomos „neskaidrumo“ ir „atsparumo“ sąvokos – savybės, kurios, viena vertus, yra stiklui būdingos ypatybės, o kita vertus, susijusios su socialinių apribojimų keliamais iššūkiais. Parodos tikslas – užmegzti dialogą tarp praktikų, kurioms nepaklusnumas ir nusižengimas taisyklėms yra priemonė nutraukti nusistovėjusius kanonus.  Eglė Budvytytė ir Bart Groenendaal, Eduardo Hurtado, Jamila Johnson-Small, Mourad Kouri ir Claudia Pagès iš įvairių perspektyvų nagrinėja pasipriešinimo formas atskirties ir kontrolės sąlygomis. Pasitelkdami tokias kūrybines išraiškas, kaip rašymas, šokis ar pasakojimas, jie priima keistenybes ir socialinius skirtumus – tokia menininkų nuostata įgalina juos pačius kurti. Ekskursiją parodoje ves pati kuratorė.

Festivalis „Kanklės mano rankose“, 10:00 // 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Penktą kartą Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje organizuojamas festivalis „Kanklės mano rankose“. Dėl šalyje paskelbto karantino, 2020 m. kovo 13–14 d. neįvykę festivalio renginiai perkelti į spalio 10 d. Festivalio metu siekiama pristatyti įvairias etnografinių regionų ir kitų šalių muzikavimo tradicijas, daug dėmesio skiriama tradicinės muzikos šiuolaikinei raiškai, profesionalumui, atlikimo kokybei. Festivalyje dalyvauja liaudies muzikantai ir profesionalūs atlikėjai, pristatomi muzikos instrumentų meistrai.

Ryte vyks mokslinė konferencija, vakare – koncertas.

„Avis Rara“ koncertas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„Muzika mums asocijuojas su spalvomis. Kiekviena nata, tembras, ritmas ir pauzė suteikia vis naują atspalvį mūsų skambesiui – tepam pasteles į bendrą visumą, keliaujam į mistinius karnavalus, į dar neištirinetus kosminius debesis, pro ūkanas ar bespalvius pasaulius“, – pasakoja ką tik albumą „Valleys“ išleidę „Avis Rara“.

SEKMADIENIS, 10 11

Fortepijoninio trio „META“ koncertas, 14:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Fortepijoninio trio „META“ nariai – Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas) – susibūrė 2018 metais. Šiuo metu visi ansamblio nariai studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doc. Dr. Indrės Baikštytės klasėje. Tik susikūręs ansamblis laimėjo I vietą XVIII tarptautiniame Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse, Vilniuje, o 2019 metais atstovavo mūsų šalį tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje „Harmos“ Portugalijoje, Porto , ir tarptautiniuose meistriškumo kursuose „International Summer Academy – ISA“. Visi trio nariai sukaupę ne tik plačią patirtį kaip kamerinės muzikos atlikėjai, tačiau ir kaip solistai – koncertavo įvairiose Lietuvos, Vokietijos, Italijos, Suomijos, Vengrijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Rusijos, Pietų Amerikos scenose.

Koncerto programoje skambės L. van Beethoveno, B. Kutavičiaus, B. Smetanos kūriniai.

Lietuvos ledo ritulio čempionatas: „Kaunas Hockey“ – „Baltų Ainiai“, 17:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Pavasarį sustabdytas čempionatas prasidėjo iš naujo, kaip ir kaunietiškų derbių statistikos lentelė. Žaliakalnyje karšta, bet ledas nuo to tik stipresnis!

Filmas „Skyrybų klubas“ (Divorce Club), 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Gyvenimas po skyrybų tik prasideda! Tai puikiai įrodo 40-mečio Beno istorija nuotaikingoje Michaël Youn režisuotoje komedijoje. Po penkerių vedybinio gyvenimo metų būti išduotam žmonos darbo vakarėlyje (ir dar su jos bosu) – ne pats maloniausias jausmas pasaulyje. Benui žemė ima slysti iš po kojų, kol netikėtas susitikimas su studijų laikų draugu Patriku viską apverčia aukštyn kojomis. Jie drauge apsigyvena prašmatnioje Patriko viloje ir įkuria skyrybų klubą. Išskirtinio klubo nariai linksminasi pašėlusiuose vakarėliuose, mėgaujasi prabangiu gyvenimu ir prisiekia niekada nebesivelti į rimtus santykius. Tačiau netikėtai Beno gyvenime pasirodžiusi nauja meilė ima kelti rimtą grėsmę ką tik įkurtam vienišių klubui.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia