Maršrutas spalio 8-11 dienoms

PIRMADIENIS, 10 08

Ekskursija „Girdėta, bet nematyta: Kauno getas“, 16:00
 A. Kriščiukaičio g. 23

Gidas Deimantas Ramanauskas kviečia sužinoti, kokia buvo Kauno gyventojų kasdienybė, kuo „garsi“ Demokratų g., kas buvo vietoje dabartinės Sąjungos a. ir kas buvo padėta ant palangės viename iš dab. Jurbarko g. namų 1941 m. birželį.

„Nepatogus kinas“. Filmo „Geresnis vyras“ peržiūra ir diskusija, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kadaise Steve‘as ir Attiya buvo pora, tačiau Steve‘as nuolat terorizuodavo Attiyą ir naudojo prieš ją fizinį smurtą. Steve‘as prisipažįsta, kad šitaip tikėjosi išlaikyti merginą prie savęs, tačiau savo veiksmais tik stūmė ją šalin. Po dvidešimties metų Attiya – viena filmo kūrėjų – ryžtasi susitikimui su Steve‘u. Ji nori sužinoti, ar jis prisimena jų santykius ir ar yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę už savo smurtinius veiksmus.

Po filmo „Geresnis vyras“ seanso bus diskutuojama, kaip geriau apsaugoti tuos, kas kenčia nuo smurto artimoje aplinkoje. Diskusijos dalyviai bandys suprasti: ką patiria moterys, vyrai, vaikai, kai šeimoje smurtaujama? Kokios smurto šeimoje priežastys? Kaip galime padėti ir prisidėti kiekvienas iš mūsų, jei nuo smurto kenčia draugė, o gal vaikų bendraklasis mokykloje? Ką gali padaryti skirtingos institucijos bendradarbiaudamos tarpusavyje?

Grupių „Conan“ ir „Eyrth“ koncertai, 20:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Britų akmenžmogiai „Conan“ (caveman battle doom) grįžta į Kauną pristatyti savo naują tvarinį „Existential Void Guardian“. Juos lydi doom ir post metal atlikėjai iš Latvijos.

conan

ANTRADIENIS, 10 09

Spektaklis „Alksniškės“, 14:00

Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gyčio Padegimo spektaklio veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius už protestą dėl žydų naikinimo buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą. Atskirtas nuo įprastos sau veiklos, trečiasis prezidentas prisimena kertinius savo ir visos Lietuvos gyvavimo taškus – kovą už demokratiją, žodžio, religijos ir kitų laisvių įsigalėjimą Lietuvoje, 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, tolimesnę visuomeninę veiklą. Prezidento dialoguose su giminaičiais, kaimynais ir gyvenimo bendrakeleiviais atsiskleidžia Kazio Griniaus išgyvenimai, filosofinė pozicija bei asmeniniai bruožai – tolerancija, demokratiškumas, pacifizmas, išmintis. Spektaklyje atsiskleidžia ne tik Kazio Griniaus asmenybė, bet ir kitu rakursu parodomi svarbiausi tuometiniai istoriniai įvykiai.

alksniskes

J. Žvinio poezijos rinktinės „Žemės šviesa“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginyje dalyvaus knygos leidimo iniciatoriai doc. dr. Pranas Žvinys ir doc. dr. Juozas Žvinys, redaktorius ir įžangos autorius Robertas Keturakis, vyskupas Algirdas Jurevičius, leidėjas, Pasaulio lietuvių centro vadovas Valdas Kubilius, kalbės Molėtų parapijos klebonas mons. Kęstutis Kazlauskas, mokytoja Aneta Trapenskienė. Vakaro vedėja – muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

zemessviesa

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Trispalvės perdavimas Kauno miesto muziejui, 17:00
Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Trispalvė 1988 m. spalio 9 d. buvo iškelta virš Vytauto Didžiojo karo muziejaus bokšto. Pirmąsyk nuo sovietinės okupacijos pradžios mūsų vėliava liko nenukabinta. Ją iškėlė būsimieji Kovo 11-osios akto signatarai Algirdas Patackas ir Kazimieras Uoka.

Renginį moderuos Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus muziejininkas Simonas Jazavita, vėliavą perduos – LPS Kauno skyriaus iniciatyvinės grupės narys Egidijus Klumbys. Renginio metu bus rodomi autentiški kadrai, kuriuos užfiksavo operatorius Leonas Glinskis prieš 30 metų.

iskartosikarta

Koncertas „Stebuklingas mušamųjų pasaulis“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Scenoje – perkusininko Pavelo Giunterio įkurtas ansamblis „Giunter Percussion“. Ansamblis groja klasikinę, modernią, liaudies, populiariąją ir džiazo muziką, dalyvauja įvairiuose muzikos projektuose. Vakaro programoje – Steve Reich, Keiko Abe, Emmanuel Sejourne ir kitų kompozitorių muzika.

„Nepatogus kinas“: Filmo „Plastikinė Kinija“ peržiūra ir prezentacija, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namuose bus rodomas filmas „Plastikinė Kinija“, po kurio vyks prezentacija „Atliekų rūšiavimas. Mitai ir realybė“, supažindinsianti su atliekų rūšiavimo praktikomis.

Be plastiko neįsivaizduojamas šiandienos pasaulis: kone visi mus supantys daiktai turi detalių iš plastiko.Visgi plastikas yra it uždelsto veikimo bomba, kuri grasina Žemei ekologine katastrofa. Didžioji dalis pasaulyje išmetamo plastiko galiausiai atsiduria Kinijoje, kur yra perdirbamas. „PlastikinėKinija“ pasakoja apie vieną iš tokių gamyklų ir joje dirbančius bei gyvenančius žmones

TREČIADIENIS, 10 10

Parodos „Išversta oda“ atidarymas, 18:00
VU Kauno fakultetas, Muitinės g. 8

„Nors apsimetėlius mėgstame vadinti išverstaodžiais, ši paroda, yra apie atvirumą ir nuoširdumą. Į savo tapybą sudedu emocijas ir mintis, kurios glūdi giliai manyje. Tai patyrimai – įdomūs ir naudingi, kartais laimingi. Po tokių patirčių žmogus tampa išmintingesnis. Suprantu, kad mano išgyvenimai yra panašūs į kitų jaunų žmonių. Visi tai patiriame ankščiau, vėliau, o gal dabar ir čia, bet visuomenėje apie tai nepriimtina kalbėti. Kaip menininkė aš galiu parodyti žiūrovui kas yra ne tik po kauke, drabužiais, bet ir po oda. Parodoje bus eksponuojami studijų metu sukurti mano tapybos darbai.“ – pasakoja menininkė Aira Baleišytė.

isversta

Spektaklis „Durys“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Jo Strømgren spektaklis „Durys“ per naivų ir asociatyvų žvilgsnį į grupę žmonių, atskirtų sienos, siekia atskleisti labiausiai nuviliančius ir destruktyvius žmonių bruožus. Kadangi kitoje pusėje viskas visuomet atrodo įdomiau, siauros durys tampa svarbiu slenksčiu į pokyčius. Tačiau kadangi niekas nėra patenkintas tuo, ką turi, geresnio paieškos tampa nesibaigiančiu procesu. Ar esame laisvi žmonės, galbūt net žavingi ir kūrybingi, ar visgi beviltiškai prisirakinę prie savo įpročių, kaip Pavlovo šunys?

Koncertas „Invictus“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Programos pavadinimą „Invictus“ („Nenugalimas“) pianistas Gintaras Januševičius pasiskolino iš 1875 m. Williamo Ernesto Henley poemos, kurios autorius tikėjo, jog kiekvienas esame „likimo valdovas ir savo sielos kapitonas“. Šioje programoje atliekami kūriniai yra tarsi simboliai euforijos ir pergalių, atėjusių po ilgų negandų metų. Kaip jau įprasta, G. Januševičius savo klausytojams paruošė ne tik virtuozišką programą, kurioje – Ferenc Liszt, Ludwig van Beethoven ir daugelis kitų, bet ir su kūriniais bei jų autoriais susijusias įkvepiančias istorijas.

„Nepatogus kinas“: Filmas „Darbo ribos“ ir diskusija, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jums mažai moka, nemokamai dirbate viršvalandžius, patiriate psichologinį spaudimą, neturite orių darbo sąlygų, jaučiatės diskriminuojamas darbe, tačiau bijote apie tai kalbėti? Filmo režisierė ir žurnalistė Saša Uhlova pasiryžo svarbiam socialiniam eksperimentui: šešis mėnesius dirbo ypač prastai apmokamą darbą įvairiose Čekijos kompanijose – nuo mėsos fabriko iki šiukšlių rūšiavimo įmonės – visą laiką slapta filmuodama darbo sąlygas ir pildydama video dienoraštį. Po filmo vyks diskusija „Diskriminacija darbe: ką turėčiau žinoti?“.

KETVIRTADIENIS, 10 11

A. Kurkovo knygos sutiktuvės, 17:30
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Vakare su rašytoju Andrėjumi Kurkovu (Ukraina) ir jo romanu „Šengeno istorija“ („Alma littera“, 2018 m.) dalyvaus ir aktorius Aleksandras Rubinovas.

sengeno

7-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ parodos atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Šių metų Tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ organizatorių sumanyta koncepcija IŠ ESMĖS kviečia visus naujai ir esmingai peržiūrėti savo santykį su akvarele, atrasti šiuolaikinės akvarelės spalvas, plastiką ir formas, taip pat sudaro sąlygas susipažinti su daugelio Europos šalių menininkais, pateikusiais savo kūrinius šiemetinei parodai. Tarptautinės atrankinės-konkursinės parodos žiuri šių metų dalyvius atrinko iš daugiau kaip šimto savo kūrinius pateikusių autorių. Šiemetinės parodos erdvėse bus pristatyta 56 autorių iš 12 šalių kūryba. Susipažinsime su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Vokietijos, o taip pat Slovėnijos, Rusijos, Izraelio ir Ukrainos menininkų kūriniais.

Nicolas de Warren knygos pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Leidykla „Jonas ir Jokūbas“ pristato naujausią savo projektą – anglų kalba išleistą Nicolas de Warren knygą „A Momentary Breathlessness in the Sadness of Time: On Krzysztof Michalski’s Nietzsche“. Jos pristatyme dalyvaus autorius ir filosofas Witold Płotka.

nicholasdewarren

Spektaklis „Gero humoro dozė“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Jubiliejinį, 10-tąjį, sezoną pradedantis profesionalus improvizacijų teatras „Kitas kampas“ sako: „Viskas tik pradžia.“ Bet kuri situacija gali būti pradžios taškas naujai ir linksmai istorijai, jei pažvelgi kitu kampu. Spektaklyje „Gero humoro dozė“ aktoriai vaidina ničnieko nepasiruošę iš anksto. Taip viską pamatyti kitu kampu geriausia. Ir, patikėkite, juokingiausia. Žvaliom akim į situacijas žiūri aktoriai Kirilas Glušajevas, Audrius Bružas, Martynas Nedzinskas, Balys Latėnas, Oskaras Vygonovskis, Marius Čižauskas, Dmitrijus Golovanovas.

„Kaunas Photo 2018“ fotografijos naktis, 20:00
„Volfas Engelman“ studija, Kaunakiemio g. 2

Savo kūrybą pristatys Evžen Sobek (Čekija), taip pat peržiūrėsite „Kaunas Photo 2018“ atviro kvietimo menininkų darbų projekcijas.

projekcijuvakarai

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia