Maršrutas spalio 7-9 dienoms

PENKTADIENIS, spalio 7 d.

Gyvas veiksmas „Limit Less: Sandra Stanionytė & Yuki Kobayashi“, 18 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Menininkų Sandros Stanionytės (LT) & Yuki Kobayashi (JP) gyvas veiksmas „Kabinete“ vyks kasdien 13-19 val. iki spalio 14 d. Gyvame veiksme siekiama kelti klausimus apie tapatybę, žmogaus teises, tautybę, tam pasitelkiant kūną kaip identifikacijos priemonę, neapribotą šalies ir veikiančią esamajame momente. Tačiau, ką reiškia buvimas čia ir dabar, ką turime įgyvendinti ateityje kaip pasaulio gyventojai? Tarpkultūrinis įvykis, jungiantis Japoniją ir Lietuvą, išplečia tautybės klausimą pasaulio kontekste.

limitless

Parodos „Halinos laikas ir Gederto menas“ atidarymas, 17 val.
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Gedertas Eliassas (1887–1975) – menininkas, susidomėjimas kuriuo bėgant metams vis labiau auga. Jo kūryba yra turtinga ir įvairi, jis buvo apdovanotas stipriu ir unikaliu talentu bei milžinišku darbštumu. Tai buvo pasižymėjęs ir gerbiamas menininkas, kurio kartais netgi prisibijota – jo asmenybė visada buvo apgaubta paslapties. Šioje parodoje rodomi Gederto Eliasso darbai sukurti 4-ajame dešimtmetyje, tuo metu, kai gyveno su žmona Halina Kairiūkštyte-Jaciniene. Jis sukūrė ne vieną Halinos portretą, kurie buvo reikšmingi ne tik jo kūrybiniam palikimui, bet ir visam Latvijos portreto žanrui. Šis laikas buvo labai produktyvus – Eliassas sukūrė daugumą savo geriausių darbų.

Ekspozicijoje lankytojus nustebins garsios meno istorikės Halinos Kairiūkštytės-Jacinienės iki šiol nepažinta pusė – čia ją bus galima pamatyti kaip nuostabių eskizų kūrėją. Ji suprasdavo žmonės, todėl jos piešiniuose meistriškai atsiskleidžia pasirinkto žmogaus charakteris. Ji yra sukūrusi daug autoportretų ir keletą mažų akvarelių.

14524964_1449629561719826_3772822380296870941_o

V. Papievio knygos „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ pristatymas, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Tarp Paryžiaus ir Vilniaus gyvenančio prozininko Valdo papievio romanas – istorija apie nepriklausomo žmogaus metafizinę vienatvę Paryžiuje ir aristokratiškos sielos prancūzės kasdienybę. Tai pasakojimas apie elegantišką atsisveikinimą su valdomis, daiktais, prisiminimais, galiausiai su žmonėmis. „Lietuvos metų knygos“ rinkimuose „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ pateko į geriausių prozos knygų penketą (2015 m.). Kartu su knygos autoriumi renginyje dalyvaus poetas Liudvikas Jakimavičius.

KAFe: Parametrinės architektūros dirbtuvių objekto atidarymas, 18 val.
KAFe parodų ir pokalbių erdvė, Laisvės al. 60

Spalio 3-7 dienomis Kaune vyksta parametrinės architektūros kūrybinės dirbtuvės, kurias organizuoja Kauno architektūros festivalis KAFe 2016, bendradarbiaudamas su Varšuvos universiteto tarptautine architektūros magistro studijų programa ASK (Architecture for Society of Knowledge – Architektūra žinių visuomenei) ir KTU Dizaino centru. Kūrybinių dirbtuvių metu tarptautinė architektų komanda sukūrė Kaunui skirtą mažosios architektūros objektą, kurio gamyba įgyvendinama KTU Statybos ir architektūros fakulteto laboratorijose. Pamatykite pirmieji!

parametr

Orkestro muzikos koncertas, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Visus neabejingus violončelės skambesiui Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia pasiklausyti šio nuostabaus instrumento garsų. A. Vivaldi Koncertą g-moll dviem violončelėm ir styginiams, Koncertą a-moll dviem violončelėm ir styginiams, C. Saint-Saëns Koncertą violončelei ir orkestrui Nr. 1, a-moll, op. 33 bei A. Dvořák Simfoniją Nr. 8, G-dur, op. 88 atliks ilgametis orkestro bičiulis maestro David Geringas bei ne kartą kartu su kolektyvu vienoje scenoje pasirodęs Vytautas Sondeckis.

Grupės „Baltasis Kiras“ koncertas, 22 val.
„Džem’Pub“, Laisvės al. 59

Yra legenda, pasakojanti, kad „Baltasis Kiras“ gimė atšilus orui ir draugams užsimanius pagroti lauke. Apskritai „Baltasis Kiras“ save pristato kaip grupę, grojančią rokenrolo muziką, persmelktą lietuvių liaudies gimtojo sodžiaus ilgesio. Grupės nariai pirmiausia yra būrys besišypsančių draugų, keliomis akimirkomis pakylančių į paukščio skrydį. Kaip patys sako, muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ar reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada gera ir ramu.

„Vilniaus dokumentinių filmų festivalis“, 18 ir 20 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Į Kauną pirmą kartą atkeliauja„Vilniaus dokumentinių filmų festivalis“ ir atsiveža šešis ryškiausius šių metų programos filmus. Penktadienio vakarą – programos „Kinas – mano meilė“ filmas „Kinas: viešas reikalas“ ir tragikomiškas pasakojimas „Ukrainos šerifai“.

Mesijus x Münpauzn singlo „Pomirtinis“ pristatymas, 21 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Cituojame autorius: „ Mesijus ir Münpauzn nerimsta! Mesijus ir Münpauzn nemiega! Mesijus ir Münpauzn pagaliau gali sau leisti išsimiegoti, nes naujausias albumas baigtas! Šviežia elektroninės muzikos grietinėlė pristato naują EP (trumpo metro) diską POMIRTINIS!

POMIRTINIS pasirodys ribotu tiražu kompaktiniame diske, kaip visada – su išskirtiniu viršeliu. Plakato dydžio viršelyje – realių Mesijus x Münpauzn klausytojų veidai, kuriuos perpiešė sumani iliustratorė Lina Vyšniauskaitė. Kolekcinė vertybė!

Pristatymo metu pirmą kartą išgirsite visus šešis EP kūrinius gyvai, ryškiausius įrašus iš #UZGROTU (2015) ir PIURĖ FUTURE (2014), ir, be abejo, galėsite įsigyti POMIRTINĮ tiesiai iš atlikėjų rankų“.

Vakarėlis „Crackhouse Tango w/ Trenton Chase“, 22 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Trenton Chase – EBM žanro puoselėtojas, kartu su kitu atlikėju iš Graikijos – June – besirūpinantis leidybinės kompanijos „June Records“ veikla.

14344122_685842138246696_7456047192889156844_n

ŠEŠTADIENIS, spalio 8 d.

„Merginų ledo ritulio savaitgalis“, 12 val.
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Bendruomenė „Hockey Girls“ su šia sporto šaka kviečia susipažinti visas norinčias – šventė vienu metu vyksta visame pasaulyje.

Koncertas „Another Doomed Saturday: Kaunas“, 20 val.
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Scenoje – doom metal iš Helsinkio ir Vilniaus bei dirt/heavy blues iš Kauno, arba „Cardinals Folly“, „Hellhookah“ ir „WifebeateR“.

AURA 26: L E V Sharon Eyal & Gai Behar (Izraelis), 19 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Šiuolaikinio šokio platformoje lyderiaujanti, nepriekaištingos technikos ir unikalaus judesio šokio kompanija iš Izraelio L-E-V | Sharon Eyal & Gai Behar į tarptautinį šokio festivalį AURA atvežė du spektaklius.

„Sara“ – lyg perlas iš lobio, lyg brangenybių dėžutė, kvepianti praeitimi, bet juntama naujai. Dėžutė negali būti atverta iki galo, nes išnyks kerai. Baltam perregimam perlui trūksta spalvų, bet tik todėl jis ir yra perlas. „Sara“ – minimalistinė, švelni, jautri ir jaučianti, kietaširdė ir senamadiška tuo pat metu. Juntame jos santūrumą bandant pasinaudoti minimumu ir maksimumu. Ji neleidžia nutolti, traukia arčiau širdies ir pratrūksta lyg lietaus debesis į meilės dulkes.

„Kiaulė žudikė“ – nuostabi pažintis su trupės L-E-V kūrybinės mitologijos šaknimis, leidžianti žvilgtelėti ten, kur užgimė viena grupės krypčių, su jai būdinga minimalistine išraiška, šimtaprocentiniu sąžiningumu ir bekompromisiu fiziškumu.

Kultūringas kinas: Kanų liūtų reklamų retrospektyva, 21 val.
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Ekrane – geriausi svarbiausio reklamos festivalio darbai nuo 2010 iki 2015 metų. 2016-ų geriausi – spalio 18-ą didžiajame ekrane.

„Golden Parazyth“ koncertas, 21 val.
Klubas „Sandėlis by Volfas Engelman“, Muziejaus g. 8

Nuo birželio Kaune nekoncertavę „Kaunas 2022“ ambasadoriai išbandys naują Senamiesčio erdvę. Prieš ir po koncerto – DJ Erichas.

SEKMADIENIS, spalio 9 d.

Europos kino meno diena, 12 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Europos kino meno diena skirta švęsti nekomercinį kiną ir Europos šalių filmų įvairovę. Kauno kino centras „Romuva“ kaip ir kiti, daugiau nei 1000 kino teatrų iš 34 Europos valstybių, kviečia paminėti šią diena su specialia programa. Ją rasite čia.

14519728_1471600802866734_4021504967563751772_n

AURA 26: LOStheULTRAMAR, 12 ir 15 val.
Rotušės a. ir Laisvės al. fontanas

Jau galėjote matyti šį performansą mieste, o jei ne, būtinai prisijunkite sekmadienį. Tai – festivalio AURA dovana miestui. „LOStheULTRAMAR žengia miesto gatvėmis ir parkais, kad nustebintų ir apstulbintų. Jie įsikuria ten, kur gali bendrauti ir viešai dalytis šokiu. Atstovaujantys savąją gentį, globalizuoto pasaulio produktą, vilkintys tamsius kostiumus, apsiavę pirštus atidengiančiais bateliais, gniaužiantys po moliūgėlį kišenėje ir dėvintys metalinius sombrerus, primenančius daugelio pasaulio genčių papročius“, – sako spauda.

AURA 26 uždarymas: Pietų Korėjos šokio vakaras, 18 val.
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Scenoje – net keturi Pietų Korėjos konkursinių programų favoritų spektakliai. Plačiau jie pristatomi čia.

pietukor

Ekskursija po „Romuvos“ kino teatrą ir autentišką jo aparatinę, 17:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

„Romuva“ – tai paskutinis laisvame Kaune (1940 m.) pradėjęs veikti kino teatras. Tuo metu 687 vietų kino teatras buvo didžiausias ir moderniausias Baltijos šalyse. Jį reprezentuoja art deco formų fasadas su aukštu stikliniu reklaminiu bokšteliu, iškylančiu kampe virš prieangio stogo. „Romuva“ – unikalus tarpukario reliktas. Tai seniausias ir vienintelis vis dar veikiantis tarpukario kino teatras Lietuvoje. Nemokama ekskursija vyks prieš VDFF filmo „Šviesai nykstant“ (rež. Peter Flynn, JAV, 2015) seansą. Prašome iš anksto registruotis kino teatro kasoje.

14568033_1292861867404326_4712626601610187203_n

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia