Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms

PIRMADIENIS, 10 07

80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Jau 80 metų veikiantis Kauno kultūros centras (KKC) – tai veržlių žmonių bendruomenė, vedama polinkio kurti. Šiais metais KKC meno kolektyvai daug keliavo ir garsino Lietuvos vardą pasaulyje. Atgarsiai iš tarptautinių festivalių bei gastrolių ir specialiai paruoštos programos – kūrybinio sezono atidaryme, kuris tęsis visą savaitę. Detali atidarymo savaitės programa.

71466860_2564190206950573_6928456261960728576_n

„Fluxus Labas“: „Svajonių pašto“ kūrybinės dirbtuvės, 17:30
„EBRU“ studija, Minties rato g. 10

Vasarą „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“ skelbė viešą iniciatyvų konkursą „Visi kaip vienas“. Viena iš jo nugalėtojų tapo Žaliakalnyje įsikūrusi „EBRU“ studija su savo idėja „Svajonių paštas“. Dabar, įsibėgėjus auksaspalviam rudeniui, prie idėjos įgyvendinimo jungiasi žaliakalnietė Deimantė Meilutė-Ganusauskienė ir jos medvilnės pasaulėlis „Rezgu Pinkles“, kviesdami drauge sukurti jaukų apipavidalinimą „Svajonių paštui“. Renginio metu galėsite susipažinti su Macrame technika ir iš medvilninių virvių sukurti savo dalelę kūrinio, kuris įgavęs galutinį pavidalą papuoš „EBRU“ studijos sieną. Registracija el.paštu aiste@kaunas2022.eu arba tel.nr. 861117139.

71708081_956715918006734_4930189965486194688_n

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Jau daugiau kaip dešimtmetį organizuojami šokių mokymai ir vakaronės, vyksta pačioje miesto širdyje – senamiestyje – L. Zamenhofo gatvėje. Šį sezoną šokėjai neapsistos ties tradiciniu valsu ar polka – daugiau dėmesio bus skiriama kadriliams ir kitiems sudėtingesniems šokiams, vyksiantiems grojant gyvai muzikai. Renginio metu išmoksite naujų šokių žingsnelių ir juos išbandysite vakaronėje.

Kauno miesto muziejaus nuotr.

Kauno miesto muziejaus nuotr.

ANTRADIENIS, 10 08

„Izraelio kinas tavo mieste“: „Kalnas“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Kalnas“ – tai melancholiškas pasakojimas apie gyvenimą tarp mirusiųjų ir jaunos moters vienatvę. Pagrindinė filmo veikėja yra ortodoksė moteris, gyvenanti su vyru mokytoju Ruvenu ir keturiais vaikais nuošaliame name kapinėse. Ji sunkiai dirba, kad namai būtų jaukūs, bet kol vaikai ir vyras būna mokykloje, ji jaučiasi vieniša ir izoliuota. Dienomis moteris vaikšto siaurais pėsčiųjų takais tarp akmeninių paminklų, laukdama pokalbių su turistais ir palestiniečiais. Vyras Ruvenas tolsta nuo jos, o nepakeliama vienatvė gena moterį į kapines ir naktį; tuomet ši nuošali vieta tampa prostitučių ir narkotikų prekiautojų rinka. Filmas panardina žiūrovus į vidinį ir išorinį moters gyvenimą, traukia gražiais vaizdais ir apgaubia simboline garsų aura: vaikų juoko, autobusų signalų, šluotos brūžavimo, bažnyčios varpų skambesio, žydų maldų, mečetės prižiūrėtojo skambučių ir tylos.

XVM9d04212c-d1c5-11e6-8bd8-580394ba5090

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Patirk žydų kultūrą“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Kūrybinėse atminties dirbtuvėse kviečiama pažinti ir patirti žydų kultūros paveldą žaismingai ir netradiciškai. Kartu su „KultūrBendruoMeniškų“ projektų vadove ir gide Austėja Bliumkyte-Padgurskiene dirbtuvių dalyviai rinks vietinių šančiškių prisiminimus bei apmąstys istorines žinias pasitelkdami vizualųjį meną ir muzikos garsus. Dirbtuvėse kiekvienas turės galimybę bei kūrybinę laisvę atrasti savo asmeninį santykį su žydų kultūra. Paskutinių dirbtuvių raktažodis – „išgirsk “. Užsiėmimų metu kartu su kompozitore Gaile Griciūte gilinsitės į žydų liaudies ir moderniosios muzikos istoriją, o gražiausios melodijos iš bibliotekos archyvų skambės vinilinių plokštelių pavidalu.

Šančių sinagoga. Jono Danielevičiaus nuotr.

Šančių sinagoga. Jono Danielevičiaus nuotr.

„Kaunas Photo“ lauko parodos: „Fotografinė kūryba – atsakas į patyčias“, 18:00
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinys, P. Lukšio g. 60

Haley Morris-Cafiero darbas „Patyčių sakykla“, tyrinėjantis socialinį internetinių patyčių fenomeną, šiuo metu eksponuojamas „Kaunas Photo“ parodoje po atviru dangumi Čečėnijos aikštėje. Šios autorės ankstesnis darbas „Palaukit, stebėtojai“ buvo rodytas „Kaunas Photo“ 2018 festivalio kolektyvinėje parodoje „Komforto zona“. Kai ši serija išplito internete, pasipylė žeidžiantys komentarai, kuriuos autorė panaudojo kaip įkvėpimą naujam darbui sukurti. Antradienį pati autorė plačiau pristatys savo kūrybą renginyje „Fotografinė kūryba – atsakas į patyčias“ netoli Čečėnijos aikštės įsikūrusiame Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinyje.

Norinčius apie „Kaunas Photo“ lauko parodos sužinoti daugiau jau nuo 17 val. kvies lauko turas, kuris prasidės Kalniečių parke (prie Savanorių pr.), kur festivalio vadovas Mindaugas Kavaliauskas aptars ten rodomą Calumo Stamperio (Didžioji Britanija) darbą „Žvilgsnis pro veidrodį“. Nuo 17.30 val. festivalio lankytojai kviečiami atvykti į susitikimą su fotomenininke Haley Morris-Cafiero, vyksiantį Čečėnijos aikštėje.

© Haley Morris-Cafiero. „Speedo Man“

© Haley Morris-Cafiero. „Speedo Man“

Chorinės muzikos koncertas „Sugrįžimai“, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Kauno kultūros centro 80-ojo kūrybinio sezono atidarymo proga antradienį vyks šventinis chorinės muzikos koncertas. Dalyvaus mišrūs chorai „Diemedis“ (vadovas Audrius Petrauskas), „Gintaras“ (vadovė Jovita Kulakauskienė), „Ainiai“ (vadovė Rinalda Burinskinė), vyrų choras „Perkūnas“ (vadovas Romaldas Misiukevičius), Romualdas Minelga (mušamieji) ir Alvydas Jūrelė (kontrabosas). Koncertmeisterės – Gailutė Bogdanaitė ir Goda Palskytė.

TREČIADIENIS, 10 09

„Literatūriniai pavakariai“: susitikimas su poetu Vladu Braziūnu, 16:00
VDU kavinė „Cafedemic“, Daukanto g. 28

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ rengia „Literatūrinių pavakarių“ ciklą, kuriame svarstomi literatūros klausimai, skaitomi tekstai, skamba muzika. Šiame renginyje – pokalbis su poetu Vladu Braziūnu, kurio tema „Ar toli nuvažiuojam „savo tarmės siauruku?“. Pirmasis pavakarių ciklo susitikimas skiriamas Juozo Tumo-Vaižganto metams.

Leonardo Skirpsto nuotr.

Leonardo Skirpsto nuotr.

Susitikimas su Vytautu Martinkumi, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į susitikimą su rašytoju Vytautu Martinkumi, kuris pristatys dvi neseniai išleistas knygas „Vidaujos link“ (Homo liber, 2018) bei „Tavo bažnyčios rūsys“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018). Renginyje kartu su autoriumi dalyvaus rašytojai Valentinas Sventickas, Gediminas Jankus bei Petras Palilionis.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Ekskursija „Žydų literatūra Kaune“
Susitikimo vieta bus pranešta užsiregistgravusiems.

Ekskursiją ves gidė, literatė, literatūros istorikė Goda Volbikaitė. Keliausime po vietas, susijusias su jaunų tarpukario Kauno žydų rašytojų gyvenimu ir kūryba. Ekskursiją pradėsime Naujamiestyje – Kalmeno Zingmano, nepataisomo idealisto ir utopijų kūrėjo, išleidusio pirmąjį Kauno jidiš literatūros žurnalą, namo kieme.

Sužinosite, kur mėgo rinktis tarpukario žydų menininkų ir literatų bohema, kokiuose pastatuose (juos padėjo surasti istorikas Arvydas Pakštalis) vyko svarbūs žydų literatūros renginiai ir kas juose dalyvavo, kokios Kauno vietos paliko ypatingą įspaudą žydų literatūros tekstuose. Maršrutas ves iš Naujamiesčio / Centro į Senamiestį ir užsibaigs dar prieš aštuonias prie Vytauto bažnyčios.

Visus norinčius organizatoriai kviečia registruotis parašant el. paštu žinutę adresu info@grazinkimekauna.lt.

„PAŠTO atviRŪMAI“, 17:30
Kauno Centrinis Paštas, Laisvės al. 102

Pasaulinę pašto dieną iniciatyvinė visuomenininkų grupė „Paštininkai“ kviečia Kauno centrinio pašto ateičiai neabejingus piliečius į renginį, kurio metu bus pristatyti šio pastato įveiklinimo scenarijai, muzikinė programa, o į renginį susirinkę dalyviai bus raginami nemokamai išsiųsti savo idėjas paštui laisvai pasirinktiems adresatams. Žinios apie Kauno centrinio pašto pardavimą fone tikimasi, kad pasiūlyti pašto rūmų įveiklinimo scenarijai, jų viešinimas padės būsimiems jo pirkėjams išlaikyti deramą pastato prieinamumą ir patrauklumą ne tik jo šeimininkams, bet ir visuomenei. Viliamasi, kad pastatu susidomės socialiai atsakingas verslas, suprantantis pastato vertę, galintis rūmus prikelti naujam gyvenimui ir vykdyti ne tik komercines, bet ir kultūrines veiklas.

71092313_503794203745790_1047925024691847168_n

Spektaklis „Apie nieką“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisieriaus Lino Jurkšto spektaklis pagal paties sukurtą pjesę „Apie nieką“ – komiškas, absurdiškas ir chuliganiškas meno šaržas, autoironijos prožektorių atgręžiantis į pačius kūrėjus. Nuo pirmojo pjesės skaitymo iki premjeros dienos per vieną vakarą aktorius palydintys žiūrovai vienu metu regi ir spektaklio kūrimo procesą, ir su itališkojo commedia dell’arte žanro prieskoniu suręstą istoriją apie jaunuolį, bandžiusį nugalėti Mirtį. Spektaklis „Apie nieką“ – kūrybos užkulisiai, persikėlę į sceną, žaisminga provokacija bei miklus balansavimas tarp nonsenso ir klausimų apie egzistenciją.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Pašnekesiai apie teatrą: 100 NKDT sezonų, 18:30
PLC „Mega“ knygynas „Vaga“, Islandijos pl. 32

Kas Jiems yra teatras? Kodėl Jie nusprendė gyvenimą sieti su teatru? Kokius įsimintiniausius vaidmenis sukūrė? Kokius vaidmenis atlieka žiūrovai? Kas teatro pasaulyje sunkiausia? Kokias akimirkas norisi prisiminti dažniausiai? Kaip teatras keitėsi per 100 metų?.. Į šiuos ir daugelį kitų klausimų renginio metu atsakys Nacionalinis Kauno dramos teatras atstovai: generalinis teatro direktorius Egidijus Stancikas, aktoriai Saulius Čiučelis ir Inga Mikutavičiūtė bei režisierius Povilas Makauskas. Diskusiją moderuos teatrologas Lukas Alsys.

„Metallica & San Francisco Symphony: S&M2“, 19:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Dvigubas koncertinis „Metallica“ ir San Fransisko simfoninio orkestro albumas „S&M“ buvo išleistas 1999 lapkričio 23 d. „Master of Puppets“, „Sad but True“, „Enter Sandman“, „For Whom the Bell Tolls“, „The Call of Ktulu“, „Nothing Else Matters“ ir kiti žymiausi „Metallica“ kūriniai jame suskambėjo visiškai naujai – netikėtas metalo ir klasikos lydinys užbūrė ir privertė užgniaužti kvapą muzikos mylėtojus visame pasaulyje. Po 20-ies metų pertraukos „Metallica“ vėl dalinasi scena su šiuo orkestru. Net pustrečios valandos seansas, kuris bus rodomas viso pasaulio kino teatruose, sujungtas iš dviejų pasirodymų, rugsėjo 6 ir 8 dienomis vykusių naujoje San Fransisko sporto arenoje „Chase Center“.

71088923_10156332484380264_5214182849594261504_n

Folkloro vakaras: „Gadula“, „Sasutalas“ ir „Griežlė“, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Tęsiantis naujoje sezono atidarymo šventei, Kauno kultūros centras trečiadienį kviečia į folkloro vakarą. Folkloro ansamblį „Gadula“ sudaro įvairių Lietuvos regionų žmonės, kuriuos vienija meilė liaudies dainai ir šokiui. Ansamblis dainuoja įvairių regionų dainas, šoka šokius. Koncerte vyraus aukštaičių dainos, surinktos šiame regione vasaros ekspedicijų metu. Sutartinių giedotojų grupę „Sasutalas“ sudaro šešios narės, turinčios skirtingas liaudiškojo dainavimo patirtis. „Sasutalas“ skatina vertinti sutartinių unikalumą. Taip pat pasirodys Vandžiogalos tradicinė kapela „Griežlė“.

71210758_2573704459332481_1235616916593180672_n

Premjera. „Kita tylos pusė“, 20:00
Kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Vienas ryškiausių režisierių Lietuvoje – Algimantas Puipa, grįžta į didįjį kiną, pristatydamas net 15 metų brandintą literatūrinio kūrinio ekranizaciją – „Kita tylos pusė“. Šį kartą režisierius savo kūrybos objektu pasirinko Skandinavijoje gerai žinomo rašytojo Torgny Lindgren romaną „Kamanių medus“, kuris dar 1995 m. pelnė Augusto premiją – vieną svarbiausių literatūrinių apdovanojimų Švedijoje. Šis filmas – tai istorija apie du brolius bei jų prarastą ryšį ir šansą jį atgauti.

6a015fd6fd161f85273fd276b7d1063afc1b2e3a

KETVIRTADIENIS, 10 10

Monografijos „Tarp Trečiojo Reicho ir Trečiosios Romos“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Ketvirtadienį Istorinėje LR Prezidentūroje bus pristatoma Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesoriaus Zenono Butkaus monografija „Tarp Trečiojo Reicho ir Trečiosios Romos: Vokietijos ir Sovietų politikos poveikis Baltijos šalių tarptautinei ir vidaus padėčiai tarpukaryje“. Autorių ir kitus pristatymo dalyvius – prof. dr. Sandrą Grigaravičiūtę, dr. Vilmą Akmenytę-Ruzgienę, dr. Aušrą Jurevičiūtę, dr. Audronę Veilentienę, dr. Ingridą Jakubavičienę – kalbins doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė.

Kūrybinės dirbtuvės parodoje „Duoklė mūzoms“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Knygrišystės kūrybinių dirbtuvių metu bus rišamos natūralios odos užrašų knygelės. Kiekvienas dalyvis išmoks ilgojo dygsnio knygos surišimo būdo, kurio ištakos siekia net XIV amžių. O norintieji suasmeninti įrištą darbą turės galimybę susipažinti su giluminių įspaudų odoje technika ir pasidarys dekoratyvinę detalę, kuria galės papuošti savo knygutę.Užsiėmimą ves parodos autorė, menininkė, knygrišė Leonora Kuisienė. Būtina išankstinė registracija tel. 8 671 048 89 arba el. paštu silvija.burokaite@ciurlionis.lt.

© Leonora Kuisienė.

© Leonora Kuisienė.

Knygos „Vladas (Ladas) Natkevičius“ pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje bus pristatoma istorikės Joanos Vigos Čiplytės monografija „Vladas (Ladas) Natkevičius“, skirta diplomato dr. Vlado Natkevičiaus 125-osioms gimimo metinėms pažymėti. Tai pirmasis tokio turinio leidinys apie V. Natkevičiaus gyvenimą, diplomatinį darbą, visuomeninę veiklą ir kūrybą. Tai ketvirtoji Joanos Vigos Čiplytės knyga, skirta Lietuvos diplomatams. Jau išleistos jos knygos apie Petrą Mačiulį, Joną Aukštuolį ir Eduardą Turauską. J. V. Čiplytė taip pat yra knygų ciklo apie tautines mažumas, „Politologijos pradmenų“ ir kitų leidinių autorė.

70975872_2751649354853864_1160977145267224576_n

Origami instaliacijos kūrimo vakaras, 17:30
Kauno Paveikslų Galerija, K. Donelaičio g. 16

Pagalbos moterims linijos savanorės kviečia parodoje „Atminties popierius“ drauge kurti origami instaliaciją. Proceso metu kilusias mintis ir lankstinius sujungsite meninėje instaliacijoje. Šis kolektyvinis kūrinys, sudarytas iš šimtų origamio žmogeliukų ir tekstų, vėliau keliaus po Kauno miestą. Eksponuojamas netikėtose miesto erdvėse kūrinys kvies išsakyti savo jausmus ir emocijas bei megzti žmogiškus ryšius.

71598894_2757556280994986_4020054874698809344_n

Parodos „10+10=20“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Paroda skiriama galerijos „Meno parkas“ ir Westdeutscher Kunstlerbund (Vakarų Vokietijos dailininkų sąjunga) bendradarbiavimo dvidešimtmečiui pažymėti. Vakarų Vokietijos dailininkų sąjunga yra vieni aktyviausių ir seniausių galerijos „Meno parkas“ partnerių. 1999 m. Vokietijos Federacinės Respublikos Ambasados iniciatyva Kaune buvo surengta pirmoji Vokietijos menininkų paroda. Dvidešimt metų trunkantis bendradarbiavimas pažymėtas didžiule Lietuvos ir Vokietijos šiuolaikinių menininkų kūrybos sklaida abejose šalyse. Šio bendradarbiavimo dėka Vokietijoje buvo pristatyta daugelio menininkų kūryba, surengtos parodos įvairiuose Vokietijos miestų (Miunsteris, Hernas, Bochumas, Diuseldorfas, Dortmundas ir kt.) muziejuose ir galerijose. Per dvidešimt metų Lietuvos žiūrovai turėjo puikias galimybes susipažinti ir su Vokietijos šiuolaikinių menininkų kūryba.
Bendradarbiavimo dvidešimtmečiui paminėti š.m. rugsėjo mėn. 27 ir 28 dienomis Vokietijoje buvo atidarytos dvi parodos, kuriose pristatyti dešimties Lietuvos ir dešimties Vokietijos menininkų kūriniai. Parodoje Kaune taip pat bus eksponuojami dvidešimties menininkų iš šių dviejų šalių kūriniai.
Menininkai: Doris Kaiser, Suse Wiegand, Edgar Eubel, Jan Holthoff, Jutta Engelage, Heiner Geisbe, Timm Ulrichs, Elly Valk-Verheijen, Erich Krian, Annette Wimmershoff, Agnė Jonkutė, Milda Gailiūtė, Aušra Andziulytė, Marija Griniuk, Arūnas Vaitkūnas (1956-2005), Alfonsas Vilpišauskas (1945-2015), Tomas Vosylius, Robertas Antinis, Eimutis Markūnas, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė.

Paroda galerijoje veiks iki lapkričio 9 d.

10_10_20

Vaidos Tamoševičiūtės parodos „Motinos kūnas“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Buvimas mama visus iki tol buvusius prioritetus instinktyviai perkelia bent jau per vieną poziciją atgal. Tapimas atsakingu išmokyti, išauklėti, bet visų pirma – pamaitinti, pasirūpinti, kad saugiai, sėkmingai vystytųsi – mamos Numeris vienas. O mamos iki tapdamos mamomis, irgi gyveno savo gyvenimus, stengėsi save išreikšti, realizuoti. Šis dviejų pagrindinių tikslų susidūrimas lemia neišvengiamą prioritetų persidėstymą. Šiuolaikinės menininkės Vaidos Tamoševičiūtės viena pagrindinių kūrybos sferų jau kurį laiką yra performanso menas. Menininkės performatyvioji kūryba visada pasižymėjo jautraus vidinio jausmo personifikavimu veiksme – vidinės įtampos, gal skaudulio, streso, ar jaudulio, patiriamo dėl aplinkoje vykstančių dalykų – išgyvenimo, performanso metu sukurtoje realybėje.

2017 m. tapusi mama, parodos autorė išgyvena transformacinę būseną ne tik kaip žmogus – iki tol buvusi laisva, nepriklausoma jauna menininkė, ji tapo atsakinga už kito, dar bejėgio mylimo mažo žmogaus, parengimą gyvenimui. Kartu, tai neišvengiamai turėjo įtakos kūrybai – jos galimumui ir temai. Bandydama neprarasti kūrybos autorė susirado mentoriavimo programą pas profesionalią menininkę Lenka Clayton. Įsigilinusi į šiuolaikinės menininkės mamos temą, Clayton savo veikla tiria nesvetingas mamoms (nepritaikytas tiek fizine erdve, tiek dirbančių žmonių požiūriu) meno institucijas, menininkų rezidencijų programas ir tai yra viena jos kūrybos temų.

Vaida Tamoševičiūtė. „Motinos kūnas“, 2019.

Vaida Tamoševičiūtė. „Motinos kūnas“, 2019.

Ciklo „Muzikiniai dienoraščiai“ koncertas, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A.

Cikle kartą per mėnesį dainuojamosios poezijos atstovai kvies pasiklausyti autorinės kūrybinės. Pirmąjį ciklo koncertą surengs dainuojantis aktorius, unikali asmenybė, daugiasluoksnis artistas Kostas Smoriginas. Jis pristatys retrospektyvinę geriausių savo dainų programą. Scenoje K. Smoriginui pritars ištikimas bendražygis, jo dainų aranžuotojas, kompozitorius Audrius Balsys ir gitaros virtuozas Martynas Kuliavas.

Lenkų kino festivalis: „Saldi dienos pabaiga“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Spalį penkiuose Lietuvos miestuose vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas 19-asis Lenkų kino festivalis. Jo programoje – rinktiniai filmai iš Kanų, Berlyno, Sandanso ir kitų pasaulio kino festivalių.

Šį ketvirtadienį festivalis pristato režisieriaus Jacek Borcuch filmą „Saldi dienos pabaiga“ (Słodki koniec dnia, 2019). Laisva siela Marija Linde yra Lenkijos žydų palikuonė ir Nobelio literatūros premijos laureatė. Ji gyvena Toskanoje, apsupta šeimyninio chaoso ir šilumos. Mylinti motina ir močiutė slapta mezga romaną su žymiai jaunesniu egiptiečiu, kuris kaimynystėje, ant jūros kranto, turi restoraną. Po gyvenimo idilę nutraukusio teroristinio išpuolio Romoje Marija atsisako pasiduoti isteriškai baimei ir antiimigrantinėms nuotaikoms ir viešai pasako skandalingą kalbą. Aktorė Krystyna Janda už šį vaidmenį „Sundance“ kino festivalyje pelnė geriausios aktorės apdovanojimą.

z24767862IDR,Slodki-koniec-dnia--na-zdj--Krystyna-Janda

„Improdimensija“: „Ąžuoliniai Berželiai“, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

„Ąžuoliniai berželiai“ yra multiinstrumentinis trio, kuriame kiekvienas iš narių yra meno vadovas. Analogų šalyje neturintis derinys be tradicinių instrumentų į savo pasirodymus įjungia kartu ir labai netradicinius. „Ąžuoliniai berželiai“ turi ilgametę grojimo kartu patirtį, todėl puikiai pažįsta kiekvieno individualų tembrą ir ritmą. Grupė aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek Europos šalyse. Grupę sudaro Tomas Razmus, Simonas Kaupinis ir Arnas Mikalkėnas.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia