Maršrutas spalio 6-8 dienoms

PENKTADIENIS, 10 06

Atogrąžų drugelių parodos atidarymas, 10:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Iki pat Naujųjų metų galėsime grožėtis Afrikos, Azijos, Centrinės ir Pietų Amerikos, Meksikos drugių skraidymu, stebėti jų maitinimosi ypatumus, o jei pasiseks – išvysti, kaip drugiai ritasi iš lėliukių inkubatoriuje. Drugiams iš viso pasaulio botanikos sodo darbuotojai augina žydinčias Afrikos ir Amerikos atogrąžų gėles Pentas lanceolata ir Bouvardia sp. Šių gėlių nektarą drugiai labai mėgsta.

botanikossodas

Parodos „Šventoji – ateities uostas“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Parodoje, kuri veiks iki spalio 31 d., eksponuojamos Šventosios uosto planų nuo XVI amžiaus iki mūsų dienų reprodukcijos. Renginio metu Šventosios metraštininkas Mikelis Balčius pristatys savo knygą „Iš Šventosios praeities“.

Mikelis Balčius – šventojiškis kraštotyrininkas, kolekcininkas, Lietuvos Kuršių draugijos pirmininkas – į knygą „Iš Šventosios praeities“ surinko savo tekstus, parašytus 1998–2015 m. Knygoje aprašyta Šventosios istorija, senųjų kuršių pėdsakai, kuršininkų – Lietuvos latvių – tautosaka, etnografija, tradicija, žvejų papročiai. Dalis šių tekstų jau anksčiau buvo publikuoti, kiti – skelbiami pirmą kartą.

Kelionių kultūros ciklas „Vita mobile“: „Praeities žvalgas šiauriausiame Europos taške“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Apie nuotykius labiausiai į šiaurę nutolusioje Europos dalyje kalbėsite su keliautoju, tyrinėtoju, publicistu, projekto „Praeities žvalgas“ autoriumi Šarūnu Jasiukevičiumi. Ekstremalių kelionių fanas, ypatingų vietų, statinių, struktūrų ar jų komponentų tyrinėtojas Šarūnas Jasiukevičius pagarsėjo kelionėmis po uždraustą Černobylio zoną. Pernai bibliotekoje vykusiame renginyje Š. Jasiukevičius pasakojo apie žygius į „zoną“; šįkart išgirsite ne mažiau intriguojančių istorijų apie vieną įdomiausių Europos vietų – Svalbardo archipelagą.

svalbardo

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje pagal beprotiškai sėkmingą JAV dramaturgo Johno Edwardo Cariani pjesę.

Vakaras „Japonijos pop menas“, 18:00
VDU japonistikos klubas „Hashi“, V. Putvinskio g. 23, Kaunas

Ryškus, iššaukiantis – vos keli žodžiai, apibūdinantys XX a. viduryje pasaulyje išpopuliarėjusį pop meno judėjimą. Šį penktadienį „Hashi“ klube turėsite galimybę išgirsti apie išskirtinę Japonijos pop meno srovę, sukėlusią didelį tuometinės avant-garde visuomenės susidomėjimą.

hashi

Tarptautinis šokio festivalis „AURA 27“, 19:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Antrąjį festivalio vakarą pradės Italijos trupės „EgriBiancoDanza“ spektakliai „Mano slaptasis kosmosas“ ir „Niekur?“. Vakaro premjera – Kauno šokio teatro „Aura“ ir „Fabbrica Europa“ iš Italijos koprodukcija „Twister“. Nuo 23 valandos – vienintelio Lietuvoje buto šokio teatro „Okarukas“ spektaklis „Bejausmis“.

Sci-fi dance theatre performance „Senseless“ TRAILER from Okarukas on Vimeo.

Premjera: Filmas „Gobšius“ (Radin!), 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Į kino ekranus atkeliavo prancūziška komedija apie taupymo meną, kurioje vaidina Dany Boon, Laurence Arné, Noémie Schmidt, Patrick Ridremont ir kiti.

Serijos „Psychedelic Punk’2017“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Žymiausia lietuviška hardcore punk grupė „Turbo Reanimacija“ po dešimties metų pertraukos sugrįžta į sceną. Taip pat koncerte Kaune įvyks naujo Nėriaus A. Pečiūros albumo pristatymas.

Vakarėlis „Tarp Dviejų Aušrų: Cinnaman“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Naują ciklo sezoną pradės svečias iš brolišku miestu betampančio Amsterdamo ir „De School“ klubo rezidentas – Cinnaman. Sklando gandai, kad chirurgišku tikslumu miksuojant pasižymintis svečias yra vienas techniškiausių Amsterdamo didžėjų. Pradėjęs eksperimentuoti su muzika nuo ankstyvos paauglystės Cinnaman į savo setus įkomponuoja viską nuo house iki UK garage ar Detroit Techno.

ŠEŠTADIENIS, 10 07

10-asis tradicinių šokių vakarų gimtadienis, 10:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Tradicinių šokių vakarai vyksta jau 10-ą sezoną. Mokytoja, folkloro ansamblių vadovė Nijolė Grivačiauskienė 2007 m. pradėjo rengti tradicinių šokių vakarus Kauno tautinės kultūros centre. Pasirinkta gana neįprasta diena – pirmadienis jau tapo tradicija. 2009 m. šokių vakarai persikėlė į Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejų. Savaitgalį muziejus ne tik kviečia apsilankyti nemokamai, bet ir nuo 14 val. mokytis šokti lietuvių, nuo 15 val. – latvių šokių, o nuo 20 val. prisijungti prie naktišokių. Juose dalyvaus tradicinės muzikos kapelos ir muzikantai iš Kauno: „Kauno bandonija“, „Papartis“, „Goštauta“, „Linago“, „Kaukutis“, Albinas Vaškevičius, Vandžiogalos kapela „Griežlė“, Vilniaus tradicinių šokių klubas, „Skaņumājas muzikanti“ (Latvija).

sokiumetai

Savaitgalis Vytauto Didžiojo karo muziejuje, 14:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Šeštadienį visų, besislepiančių nuo rudens darganos, laukia karinių žaidimų popietė, kurios metu galėsite pažaisti nuotaikingą „Laivų mūšį“ ir pasistatyti galingus gynybinius įtvirtinimus arba kunigaikščių pilį.  Sekmadienį nuo antros popiet visi norintys galės susipažinti su šauktinių tarnyba parodoje „Kareivio dienos“ ir sudalyvauti edukaciniame užsiėmime „Tėvynės labui“ Pamatysite, kaip atrodo Lietuvos privalomosios karo tarnybos karių ginkluotė ir ekipuotė, pasigaminsite maskuojamąjį grimą ir kt.

Kauno bienalės dirbtuvės, 11:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Ką jūs vadinate paminklu – akmens skulptūrą, maldos namus, aukščiausią kalną? Ateikite  į Lietuvos švietimo istorijos muziejų, dalyvaukite edukacinėje programoje „Legendos gamtoje“ ir sužinokite kokie įvairūs gali būti paminklai, kaip jie gimsta bei patys sukurkite simbolinį paminklą, kurį parsinešite namo.

dirbtuves

Kauno bienalės ekskursija nr. 3: „Prarasto miesto prisiminimai“, 11:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

11-oji Kauno bienalė kelia klausimus ne tik apie miesto, bet ir jo bendruomenių atminties įamžinimą. Vaikščiojant po Kauną beveik niekas neprimena, kad prieš karą Kaune gyveno 34 tūkstančiai žydų, kad dauguma jų buvo nužudyti ir kodėl tai įvyko. Kaip prisiminti, kaip neužmiršti ir kaip įamžinti tai, ko norėtume, kad nebūtų buvę?

Ekskursijos metu seksime žydų bendruomenės paliktais pėdsakais mieste. Lankydami skirtingose miesto vietose sukurtus Kauno bienalės menininkų kūrinius pasakosime apie litvakų kultūrą, gyvenimo Kaune istoriją nuo pat žydų įsikūrimo iki Šoa, ir kalbėsime apie šiandieninę atminties problematiką.

bienake
Remio Ščerbausko nuotr.

„Forumo teatras“: „Ką reiškia būti musulmonu Lietuvoje?“, 13:00
VU Kauno fakultetas, Muitinės g. 8

Forumo teatras – tai interaktyvus būdas kelti visuomenei aktualias problemas, apie jas diskutuoti ir ieškoti optimalių sprendimų. Forumo teatro sumanytojas Augusto Boal teigė, kad forumo teatrą praktikuoti gali bet kas, net ir aktoriai. Forumo teatro grupės „4ROOMS“ atveju taip ir yra: tai profesionalūs aktoriai, dramos edukatoriai, turintys savo pilietinę poziciją, gebantys išgirsti kitą nuomonę, pasirengę apie aktualius klausimus diskutuoti su auditorija meninėmis formomis.

Hala kartu su savo vyru Achmadu prieš kelis mėnesius atvyko gyventi į Kauną iš Tripolio, Libijos sostinės. Ji turi seselės-akušerės išsilavinimą, o Achmadas mokosi magistrantūros studijose. Pora ieško tinkamesnio būsto, nes kol kas gyvena mažame universiteto bendrabučio kambaryje. Hala taip pat ieško darbo. Kaip klostysis Halos ir Achmado gyvenimas Lietuvoje, nuspręsti galime mes. Forumo teatro pasirodyme kiekvienas žiūrovas tampa dalyviu ir gali paveikti situacijos eigą.

forumoteatras

Tarptautinis šokio festivalis „AURA 27“, 15:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Šeštadienį festivalye šoka Liublino šokio teatras ir „Alias“ iš Šveicarijos, dienos akcentas – Japonijos šokio vakaras su net keturiais spektakliais bei susitikimu su artistais ir Tokijo „Session House“ teatro vadovu Ito Takashi.

ANTES / 2014 – ALIAS CIE – EXCERPT 1 from Alias – Guilherme Botelho on Vimeo.

Laivų paradas, 19:00
Kauno jachtklubas, R. Kalantos g. 124

Laivai, kateriai, vandenlentės ir šilumą garantuojantis veiksmas ant kranto. Paskutinį kartą šiemet.

„Baltojo Kiro“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Kitąmet kirai, Kaune nuolat apglėbiami rimčiausių gerbėjų, švęs dešimtmetį. O vis dar skamba kaip 17-os.

SEKMADIENIS, 10 08

Tarptautinis šokio festivalis „AURA 27“, 12:00
BLC Verslo lyderių centras, K. Donelaičio g. 62
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Po dviejų izraelietiško spektaklio visai šeimai „Gravitacija“ seansų 27-asis šokio festivalis atsisveikins su Nacionalinio Grenoblio choreografijos centro CNN2 (Prancūzija) pastatymu „Tordre“.

TORDRE / Rachid Ouramdane (teaser) from CCN de Grenoble on Vimeo.

Pasaulinė gyvūnijos diena, 12:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Sekmadienį zoologijos sode prisistatys pelikanai, kengūros, zebrai ir daug kitų jo gyventojų, taip pat vyks įvairūs edukaciniai užsiėmimai ir pristatymai.

zoo

Muzikinė animacija. Koncertas visai šeimai, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Apie mistinius Ledo šalies trolius, Simbos nuotykius, superherojus ir negirdėtus, nematytus dalykus pasakos dviese – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir aktorius Remigijus Endriukaitis.

Spektaklis „Hirošima, mano meile“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Legendinio Marguerite Duras kūrinio „Hiroshima, mon amour“ pastatymas teatro scenoje – jautri istorija apie du mylinčius žmones ir vieną akimirką jų gyvenime, prieš kurią nublanks visos dienos. Tai kvietimas į pokalbį apie meilę, apie kurią kalbama teatro kalba. Apie meilę. Labai tikrą, labai spontanišką. Išliekančią ir paliekančią žymę visam gyvenimui, bet nevystomą toliau. Nutrūkstančią, ar tikriau – nutraukiamą pačių personažų. Procesas sustabdomas tam, kad jis išliktų. Šis eksperimentinis pastatymas nustebins žiūrovą netradiciniais erdvės sprendimais, aktorių nuoširdumu ir muzikos įtaiga.

Pasak režisieriaus Ramūno Abukevičiaus tai kūrinys, kuris šiandien taip pat itin aktualus. Nors pjesės autorė M. Diuras anuomet rašė turėdama omenyje Hirošimos tragediją, dabar, pasak režisieriaus, mes ir vėl gyvename branduolinės grėsmės akivaizdoje.

hirosima

„GM Gyvai“: Stephan Micus koncertas, 19:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Dar prieš atsirandant world muzikos žanrui, Stephan Micus jau grojo Afganistano, Indijos ir Indonezijos instrumentais. Vokiečių kompozitorius nuo pat pirmojo savo albumo, išleisto 1976 m., kūria ne pasaulio, bet kitokią – pasaulietišką muziką. Etniniais instrumentais jis groja netradiciniais būdais, apjungdamas juos daugiasluoksnėse kompozicijose ir suteikdamas meditacines patirtis.

micus

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia