Maršrutas spalio 5-7 dienoms

PENKTADIENIS, 10 05

Karaliaus Sedžiongo instituto atidarymas, 15:00
Vytauto Didžiojo universitetas, V. Putvinskio g. 23., 4 aukšto foje.

Šių metų gegužės mėnesį buvo oficialiai patvirtintas sprendimas įkurti Karaliaus Sedžiongo institutą Kaune, Vytauto Didžiojo universitete. Rugpjūčio pabaigoje institutas savo veiklą, o dabar kviečia visus į oficialų atidarymą. Kartu instiuto atstovai pristatysir korėjietiškos kaligrafijos parodą, skirtą Lietuvos šimtmečiui.

sedziongo

AURA28. Spektaklis vaikams „Tamprutis“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Rūtos salė), Laisvės al. 71

Visai šeimai skiriamas iš Monrealio atvykstančios trupės „Créations Estelle Clareton“  spektaklis, kuriame pinasi šokis, teatras, cirkas. Siekiant suprasti socialinius santykius bei tai, iš kur mes atėjome ir kur einame, sukurtas spektaklis, kuriame du aikštingi veikėjai sujungti elastine gija. Taip gimsta daugybė smagių ir jautrių situacijų. Spektaklis bus rodomas ir šeštadienį!

Stretchy-2_web

Kultūros paveldo festivalis „Baterija“, 17:00
III fortas, Seniavos g., Karkazai

Antrojo festivalio savaitgalio programa 1prasidės pasirodymu „Žiemos sodas“, kurio choreografės – Grėtė Šmitaitė ir Sunayana Shetty. Čia pat, forte sukurtame pasirodyme dalyvaus šokėjas Jokūbas Nosovas (apie jį daugiau – spalio žurnale „Kaunas pilnas kultūros“) ir muzikantas Vincenz Kokot.

Vakaras tęsis Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečiui skirtu garso ir vaizdo spektakliu-ekskursija „Atminties poternos“. Žiūrovai išvys ir išgirs įvairių laikmečių muzikinius kūrinius, tapusius reikšmingais kultūriniais ženklais. Skambės Robert Schumann, Giacomo Puccini, Richard Strauss, šiuolaikinės muzikos grupės NB8 ART ir kt. kūriniai. Keliautojus laiku lydės operos solistė Julija Karaliūnaitė, elektroninės muzikos kompozitorius Ignas Juzokas, arfininkė Viktorija Smailytė ir akordeonininkė Agnė Dūkštaitė.

Po ekskursijos Kauno tvirtovės parko atstovai pristatys savo veiklą, kurioje dera paveldo tvarkyba, aplinkos puoselėjimas, istoriniai tyrimai, turizmas, edukacijos ir gamta. Su pastaraisiais dvejais tvirtovės metais susipažinsite apžiūrėdami garso ir vaizdo parodą „Akustinė baterija“. III-ojo forto kareivinėse taip pat galėsite išvysti ekspoziciją apie fortą, Lietuvos kariuomenės uniformų parodą, susipažinti su vykdomomis ekskursijomis bei edukacijomis.

AURA28. Premjera. Spektaklis „Žala“ / „Damage“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Spektaklyje kalbame apie žalą, kurią keliame visuomenei ar patys sau. Kokią fizinę ir psichologinę įtaką mums pasąmoningai kelia jau padaryta žala?“, – klausia Izraelio choreografas Gil Kerer, kurį kalbiname naujausiame žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ numeryje.


Premjera. Spektaklis „Nacionalinės daržovės“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tai spektaklis toksinių santykių, priklausomybės, negalėjimo priimti sprendimą, strigimo sau paspęstuose spąstuose temomis, kurios kaip niekad tapo aktualios „atsiveriančių galimybių“ pasaulyje. Trys spektaklio herojai – paprasti, neturtingi žmonės, besitikintys stebuklo. Jie įstrigę sekinančiuose santykiuose, kamuojami priklausomybių ir niekaip negalintys priimti aiškaus, ryžtingo sprendimo. Tai situacija, kurią spektaklio režisierė Agnė Dilytė vadina „mirties šokiu uždaroje erdvėje“.

Deimantės Piraitytės nuotr.

Deimantės Piraitytės nuotr.

18-asis Lenkų kino festivalis. „Geriausias“, 18:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Geriausias“ – tai sportininkas, sužavėjęs pasaulį, bet Lenkijoje likęs beveik nežinomas. Įspūdinga titaniškų pastangų, žiaurių nuopuolių ir milžiniškos jėgos kupina istorija, įkvėpta Jerzy Górskio gyvenimo.  Górskis pagerino pasaulio rekordą tarptautiniame triatlono čempionate Double Ironman įveikęs mirties trasą per 24 val. 47 min. ir 46 sek. Šis rekordas nebūtų įmanomas be dviejų jo gyvenime pasirodžiusių moterų. Vieną jis prarado, užtat kita įkvėpė kovoti.  Tai istorija apie žmogų, įrodžiusį, kad tikri didvyriai nebijo kristi ir sugeba pakilti net iš paties dugno.

Filmas pelnė 6 apdovanojimus (tarp jų – publikos prizą) Gdynės kino festivalyje, taip pat Cottbus, Čikagos, Paryžiaus ir Torunės festivaliuose.

Parodos „Kitaip neišeina“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Įsibėgėjant naujam Kauno kultūriniam sezonui POST galerija pristato Džiugo Šukio ir Mato Janušonio skulptūros parodą,

„Parodos pavadinimas – tai mąstymas apie gyvenimo būdą. Kasdien studijoje kuriame darbus, galvojam, skiriam laiko kūrybai ir gamybai. Tai natūraliai tapo gyvenimo dalimi, be kurios būtų sunku. Norisi sukurtus darbus pamatyti jau nebe darbinėje erdvėje, o išeksponuotus. Įdomu išgirsti, kaip jie suskamba tarpusavyje, nes paroda – tai dar viena instaliacija, dar vienas kūrinys, susidedantis is atskirų dalių. Tad nelieka kitos išeities, kaip rengti parodą. Kadangi paroda – duetas, paranku darbus analizuoti, juos lyginant tarpusavyje, nes taip atsiranda nauji pjūviai, jau seniau permąstytuose kūriniuose. Parodoje aiškiai apčiuopiamas medžiagiškumo aspektas. Visos skulptūros yra kurtos tarsi klasikinės skulptūros dvasioje, o parodoje esantys video darbai tai dar labiau išryškina“, – sako menininkai.

kitaip neiseina

AURA28. Spektaklis „Architektūra ir archetipai“ / „Architectures and Archetypes“, 21:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Antrąjį šokio festivalio vakarą vainikuos Izraelio trupės „Black Velvet“ spektaklis, kuriame linijų susikirtimai, juodai balti kontrastai ir žmogaus kūnas tarnaus tam, kad tobulai atsiskleistų kūrėjų suprojektuota erdvė.

velvet

Vakarėlis „Gass Station: Actress“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Tokių atlikėjų, kaip Actress („Ninja Tune“), atvykimas įrodo, kad naktį miniatiūrinis Kaunas gali turėti Europos mastu konkurencingą klubą.  Žanrais neapsakomos muzikos kūrėjas taps pirmuoju Anglijoje gyvenančios lietuvės Mamiko Motto kuruojamos renginių serijos „Gass“ svečiu, kurį pasitiks ir vietos didžėjai TTT bei Interiors. Interviu su Mamiko Motto ir „Lizdo“ šefu Žilvinu skaitykite čia.

„Lizdas“. Klubo archyvo nuotr.

„Lizdas“. Klubo archyvo nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 10 06

AURA28. Šokio ekskursija, 12:00
Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Festivalis siūlo pasivaikščioti po Kauno senamiestį, kuriuo žingsniuojant bus galima pasiklausyti įdomių faktų iš miesto gyvenimo. Dalyviai netikėtose erdvėse pamatys istorijas, pasakojamas kūnais iš Izraelio, Vokietijos, Meksikos, Nyderlandų ir Lietuvos. Ir sekmadienį!

„Batterhia“, 14:00
III fortas, Seniavos g., Karkazai

Antroji antrojo kultūros paveldo festivalio „Batterhia“ diena patikėta susivienijimui „Ghia“. III forte galėsite savarankiškai aplankyti jo erdves, sudalyvauti ekskursijoje ir panirti į garsų peklą. Kurį laiką didesnių renginių neorganizavę festivalio „Area“ kūrėjai šįkart į fortą sukvietė tokius projektus, kaip „Girnų giesmės“, „Arkhad“, OBŠŠR, ORCHACH ir kt.

batterhia

„Nepatogus kinas“. „Išminuotojas“, 16:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis daugiau nei savaitę trukdys patogią kauniečių kasdienybę aktualiausia pastarųjų metų dokumentika, filmais apie aplinkosaugą, netikras naujienas ir informacinius karus, aštriais debiutantų filmais ir jaunajai kartai skirtu kinu. Šeštadienio vakarą laukia ir nepatogūs šokiai „Lizde“, bet prieš tai – kinas.

Filmas „Išminuotojas“ primena, kad pašalinus Sadamą Husseiną ir žiniasklaidai pamiršus vietos problemas, pragaras Irake nesibaigė. Liko karo laukas – daugybė užminuotų mašinų, gatvių ir namų. Karys Fakhiras kiekvieną dieną keliauja po šalį, kad jas išminuotų. Dažniausiai apsiginklavęs tik replėmis ir peiliuku, jis rizikuoja gyvybe, nes puikiai mato – jei žmonės kiekvieną dieną praleis bijodami dėl savo gyvybės, taika bus neįmanoma.

Nacionalinė ledo ritulio lyga: „Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 18:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C 

Ir dar vienas sezonas prasidėjo – ledo ritulio. Šiemet Lietuvos čempionate rungiasi keturios komandos, tad kauniečiai nė nežada kalbėti apie kažką pigiau, nei sidabras.

AURA28. Spektaklis „Šventasis pavasaris“ / „The Rite of Spring“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Festivalyje du kartus iš eilės bus rodomas skirtingų choreografų kurtas „Šventasis pavasaris“ pagal Igorio Stravinskio muziką. Jis pasaulyje statytas begalę kartų ir, regis, nebegali niekuo nustebinti, tačiau tai, ką su šiuo kūriniu padarė Izraelio choreografai Yossi Berg ir Oded Graf, pritrenkė visus – baletą apie mergelių aukojimą jie pavertė keturių vyrų atliekamu kūriniu.

10 06 sventasis

„Laurita & „Shono“ dueto koncertas, 19:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Aleksandras Shono – buriatas, profesionalus tradicinės muzikos atlikėjas, senųjų legendų ir epų pasakotojas, etnologas. Tai gerklinio dainavimo meistras grojantis buriatų ir mongolų įvairiais tradiciniais instrumentais.

 Laurita Peleniūtė – unikali Lietuvos dainininkė, folklorą sugebanti pateikti šiuolaikiškai ir patraukliai, savo balsu atskleidžianti protėvių paveldo kodą. Muzikantė, besigilinanti ir besidominti ne tik lietuvių, bet ir kitomis tautomis bei jų kultūra, savo kūryboje jungia skirtingų tautų muziką ir kalbas.

lauritashono

Nėriaus Pečiūros disko pristatymas, 20:00
Baras „Galera“. Nemuno g. 45

Pankų judėjimo gimimo Lietuvoje liudininkas tebeina tuo pačiu keliu ir į Kauną atveža naujausią savo diską. „Neeilinis undergroundinis įvykis“, – anonsuoja jo kaltininkas.

petchurra

18-asis Lenkų kino festivalis. „Katynė. Paskutinis liudininkas“, 20:45

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tiesa apie kraupias Sovietų įvykdytas Lenkijos inteligentų žudynes Katynės miške daugelį metų buvo slepiama nuo visuomenės. Piotro Szkopiako filmas – tai pasakojimas apie tiesos paieškas ir melo, kuriuo turėjo būti grįsta pokarinio pasaulio tvarka, demaskavimą. Bristolis, Didžioji  Britanija, pokario metai. Žurnalistas Stephenas Underwoodas svajoja apie šlovę ir temą, pagaliau padėsiančią jam padaryti karjerą. Atsitiktinai jo akį patraukia lenkų kareivio, nusižudžiusio vietinėje pabėgėlių stovykloje, istorija. Vedamas žurnalisto nuojautos, jis ne tik atranda įvykių liudininką, bet ir sužino, kas iš tiesų nutiko Katynėje. Paskelbta informacija turės įtakos visos pokario Europos likimui.

AURA28. Spektaklis „Šventasis pavasaris“ / „The Rite of Spring“, 22:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Lietuviškoji „Šventojo pavasario“ versija – tai panašios spalvos, bet visai kitos formos. „Low air“ šokio teatro interpretacijoje Stravinskio muzika susidurs su urbanistiniu šokiu ir jo kultūrą išpažįstančiais bene daugiausiai pastaraisiais metais apdovanotais Lietuvos šokėjais, analizuojančiais aukojimo bei pasiaukojimo temas, tradicijų bei dievų kaitą.

10 06 sventasis 2

SEKMADIENIS, 10 07

Atvira mergaičių ledo ritulio diena, 11:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C ·

„Aš myliu ledo ritulį“ – tai atvira ir nemokama ledo ritulio šventė visoms moterims ir merginoms, kurios nori išbandyti ledo ritulį.Tokios spalį švenčiamos visame pasaulyje. Į renginį kviečiamos visos mergaitės, merginos, mamos, sesės ar draugės. Renginio metu turėsite galimybę susipažinti su ledo rituliu iš arčiau, pačios čiuožti bei mesti į vartus bei išsinešti daugybę gerų emocijų, nuotraukų ir suvenyrų!

Šančių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios 80-metis, 12:00
Juozapavičiaus pr. 60

Kaip rašoma turistiniame žemėlapyje „PasišANČInėkim“, modernistinės Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios formos – nedažnas reiškinys sakralinėje tarpukario architektūroje. Įdomu ir tai, kad pastato stogas – tai vienas pirmųjų plonasienės gelžbetoninės kevalinės konstrukcijos pavyzdžių mūsų šalyje. Tiesa, iki bažnyčios pašventinimo 1938 m. teko išlieti daug prakaito – keitėsi net keli pastato architektai (sakoma, dėl nesutarimų su klebonu), o kol apskritai buvo nutarta ją statyti, šančiškiai iš tankiai apgyvendintos savo parapijos eidavo net į Karmelitų bažnyčią. Atėję į gimtadienio mišias ar prie šventės prisijungę po jų (bus ir šokiai, ir laužas…) apsidairykite – bažnyčią puošia žymaus Lietuvos monumentalisto ir scenografo LiudoTruikio freska ,,Angelai“, galiniuose languose – Stasio Ušinskio vitražai, sukurti jau po karo.


Pasaulinė gyvūnijos diena, 12:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Tai diena, kai dėkojame gyvūnams už svarbą mūsų gyvenime ir visą dėmesį skiriame jiems. Lietuvos zoologijos sodas švęsti kviečia kuriant, piešiant, fotografuojantis ir pažindinantis.

gyvunu diena-09

18-asis Lenkų kino festivalis. „Planas B“, 14:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Gyvenimas rašo geriausius scenarijus. Su Kingos Dębskos filmo veikėjais susipažįstame artėjant Valentino dienai, tą akimirką, kuomet kiekvieno jų gyvenime įvyksta kas nors netikėto ir viskas apvirsta aukštyn kojomis. Situacijos, su kuriomis jie susiduria, padiktuoja neįtikėtinus sprendimus. Paleistas iš kalėjimo Mirekas, Natalia, kurios dukra išvyksta į užsienį, į romaną kolega profesoriumi įsipainiojusi universiteto dėstytoja Agnieszka, molinius angeliukus lipdanti vieniša Klara. Kiekvienas iš jų ką nors prarado ir kiekvienas privalo išmokti gyventi toliau. Savo gyvenimo kelyje jie sutinka žmones ir gyvūnus, suteikiančius vilties, kad sunki pradžia neretai padeda atrasti  tikrus jausmus ir tvirtus ryšius, o gyvenimas visada turi paruošęs planą B!

A lyga: „Stumbras“ – „Sūduva“, 17:00
Nacionalinė futbolo akademija, Aukštaičių g. 51

Ar A lygoje išliko intriga, ir ar į jos viršuje besimojuojančių komandų dvikovą susirinks tiek žiūrovų, kiek galėtų stebėti rimčiausias futbolo kovas Lietuvoje?

10 07 stumbras

„Nepatogus kinas“. „Nemokamų pietų visuomenė“ ir diskusija„ Ar universalios bazinės pajamos gali nugalėti skurdą?“, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

XXIV amžiuje pinigų nebelieka. Žemės ištekliai priklauso visiems. Didžiąją darbo dalį atlieka robotai, o žmonės dirba tiek, kiek nori, tą, ką nori. Bet tai įvyks tik po 300 metų. O gal visgi ne? Galbūt ateitis jau yra dabar? Dar prieš kelerius metus universalių bazinių pajamų  (UBP) idėja buvo nurašoma kaip utopinė, tačiau šiandien vis daugiau žmonių – nuo mokslininkų iki verslininkų – kalba apie jos įgyvendinimą. Šis dokumentinis filmas – tai savotiškas atsakas Ronaldui Reaganui, sakiusiam, kad nemokamų pietų nebūna.

Po seanso – diskusija su temos ekspertais iš užsienio ir Lietuvos. Daugiau apie ją skaitykite čia.

Free lunch society

AURA28. Festivalio uždarymas. „Merginos“ – „Vaikinai“ / „Girls“ and „Boys“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Festivalį uždarys ilgai lauktas šokio trupės iš Izraelio „Roy Assaf Dance“ dviejų dalių spektaklis. Jame žiūrovai išvys visus stereotipus, kuriuo galima susidaryti stebint šiandieninę televiziją bei masiniam vartojimui skirtą spaudą ir, tikėtina, paklaus – ar iš tiesų vyrai ir moterys turi būti vertinami pagal nežinia kieno sukurtus standartus?

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia