Maršrutas spalio 4 – 6 dienoms

PENKTADIENIS, 10 04

„Fluxus Labas“: 25 milijonai dygsnių Žaliakalniui ir pasauliui, 10:30
„EBRU“ studija, Minties rato gatvė 10

Žaliakalnyje gyvenančią tekstilininkę Rasmą Noreikytę ir Amerikoje savo gyvenimą kuriančią menininkę Jennifer Kim Sohn sieja 25 milijonai dygsnių audinyje. Dygsnių, kurie tarsi žingsniai per gyvenimą: vieniems – lengvi ir džiugūs, kitiems – sunkūs ir skausmingi . Žingsniai, kurie vienus veda namo, o kitus – toli nuo jų. „Fluxus Labas“ kviečia žingsniuoti drauge ir pažvelgti į Žaliakalnį kaip savo namus bei prisiminti istorijas, kai teko namus palikti, o gal atverti duris kitiems žmones, kurie šiose kelionėse buvo greta, įkvėpė, pastiprino. Šie pasakojimai dygsnių pagalba suguls audinių atraižose ir taps pasaulinio projekto „25 Million Stitches“ dalimi.

70945570_946450725699920_5471180932239065088_n

Pokalbių ciklas „Pirmas lankas“: Vladas Rožėnas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į jau aštuntą ciklo „Pirmas lankas“ susitikimą. Šį kartą svečiuose – jaunas rašytojas Vladas Rožėnas. Renginio metu rašytojas aptars savo romaną „Viskas gerai, aš dar jaunas“, kuris „Pirmosios knygos“ konkurse 2019 m. laimėjo pirmąją vietą prozos kategorijoje. Taip pat pašnekesiai pasuks kino, painių filmų ir gyvenimo scenarijų bei daugelio kitų svarbių dalykų vingiais. Pokalbį ves VDU MF Teatrologijos katedros doktorantė Miglė Munderzbakaitė.

70493539_965430903791589_4158969042062802944_n

„Puota“. Atidarymas, 17:30
Kauno Geležinkelio Stotis, M. K. Čiurlionio gatvė 16

„Puota: audio kultūra“ – tai garso instaliacijų viešajame transporte projektas, kuris tęsis visą spalio mėnesį. Renginio metu penktadienį bus pristatyta projekto idėja, vyks audio performansas „Kaunas is gerai!“ (Zan Hoffman, JAV), open mic (atviro mikrofono) ir „Varžos“ pasirodymai. Taip pat geležinkelio stotyje veiks „Puotos“ ir „Kaunas 2022“ infocentras.

„Puotos“ garso instaliacijų Kauno Autobusuose įrašymo sesijos akimirka. Garso instaliacijų autobusuose turinys – daugiau nei trisdešimties kauniečių autorinė poezija, įrašyta balsu pačių kūrėjų. „Puotos“ nuotr.

„Puotos“ garso instaliacijų Kauno Autobusuose įrašymo sesijos akimirka. Garso instaliacijų autobusuose turinys – daugiau nei trisdešimties kauniečių autorinė poezija, įrašyta balsu pačių kūrėjų. „Puotos“ nuotr.

KAFe2019: parodos „Architekto herbaras“ atidarymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kaunas – dizaino miestas, modernizmo architektūros perlas, būsimoji Europos kultūros sostinė. Šiame Kaune pastatų fasadai sparčiai renovuojami, parkų pievos šienaujamos, o paupiai dunkso įrėminti betono apvadų. Tačiau architektė Aistė Ambrazevičiūtė siūlo žvilgterėti į kitokį Kauną, kuris kiekvieną dieną kuria savo raštus ir generuoja simbiotiškus dizaino sprendimus. Parodoje šie išraiškingi gamtiniai raštai ir medžiagiškumo pavydžiai, užfiksuoti šiuolaikinių technologijų pagalba, persipina su žmogaus kuriamo pasaulio artefaktais.

70789282_2933528843329201_5531322491701559296_n

TKKF. Filmas „Neturėjau kur eiti“ (I had nowhere to go), 18:00
Kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Dvidešimtojo amžiaus tragedijos Europoje sukėlė didžiulę pabėgėlių krizę. Kai kurie jų, priversti palikti savo gimtinę, namus ir artimuosius galiausiai rado saugų prieglobstį, tinkamą apsistoti ilgam. Kiti niekuomet nenustojo keliauti, o blaškantis po pasaulį jų vienintelė viltis buvo grįžti namo. Šis filmas – tai asmeniška Jono Meko, rytų europiečio pabėgėlio istorija. „Neturėjau kur eiti“ yra juosta apie kitas, Lietuvos publikai lig šiol menkai pažįstamas Jono Meko asmenybės puses. Filmas yra skaudus pasakojimas apie nacių priverstinio darbo stovyklos patirtį, „dipukų“ stovyklas bei pirmas Lietuvio emigranto dienas Niujorke, kurios anaiptol nežadėjo būsimam pasaulinio garso menininkui šlovės.

*** Local Caption *** I Had Nowhere to Go, , Douglas Gordon, D, 2016, V'16, Dokumentarfilme

Tarptautinis šokio festivalis AURA29: „Pagrindinis variklis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės alėja 71

„Pagrindinis variklis“ (choreografija Roosna & Flak) – tai impulsas kažką veikti. Tuo pačiu, tai milžiniškas aparatas, kurio dalimi esame mes visi, mechanizmas sudarytas iš aplinkos, technologijos, istorijos, pojūčių bei sapnų. Mes bandome rasti savo rolę jame. Žiūrime, klausomės, liečiame ir mąstome. Kartais pajuntame suradę užtikrinimo jausmą kaip iliuziją, tačiau realybė vėl mus užgriūna. Publika yra įtraukiama į kvėpuojančią, judančią visatą, kurioje nėra pradžios ar galo, kur žaidimai maišosi su rimtumu, kur mintys bei judesiai yra vienas ir tas pats.

Efrat Mazor nuotr.

Efrat Mazor nuotr.

Tarptautinis šokio festivalis AURA29: „Trečiasis šokis“, 21:00
Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62/V. Putvinskio g. 53

Izraelio kritikų ratas vainikavo „Trečiąjį Šokį“ nominacijai „Labiausiai Sujaudinęs Pasirodymas“ 2018 metais. Šiame spektaklyje Niv Sheinfeld bei Oren Laor apmąsto meilės, mirtingumo ir poreikio būti pripažintam temas. „Trečiasis šokis“ prasideda romantiškomis klišėmis – Mahler’io muzika, gėlėmis ir plokštelių grotuvu, bet palaipsniui atsiskleidžia pagrindiniai žmogaus poreikiai, kurie slypi šiuose simboliuose.

Efrat Mazor nuotr.

Efrat Mazor nuotr.

Blogiausių dainų karaokė „We built this city“, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

„Socialinis centras „Emma“ įgyvendina eksperimentinį Europos sąjungos projektą „Socialiai neatsakingos veiklos 2019-2022“, pagal kurį toliau neatsakingai bus plėtojami bendruomeniniai projektai Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Kviečiame dalyvauti šio projekto pristatymui skirtame renginyje, kuriame galėsite betarpiškai išreikšti savo džiaugsmą bei tikėjimą ateitimi ir aišku savimi. Būk abejingas ir ateik sugadinti kitiems vakaro su blogiausia daina ever.“ – taip renginį pristato jo organizatoriai. Nusimato linksmas vakaras su skausmingai užlūžtančiais balsais.

ŠEŠTADIENIS, 10 05

Spektaklis „Princesės gimtadienis“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Neūžauga Kupriukas smagiu šokiu pralinksmino aikštingąją Princesę. Už tai ji padovanojo jam savo karališkąją rožę, suteikusią nepatirtos laimės džiaugsmą. Tačiau Kupriuko svajonės bemat sudužo, pamačius savo atvaizdą rūmų veidrodžių atspindy. Jis suvokė, jog Princesės juokas ir dovanotoji rožė tebuvo skaudus pasityčiojimas iš luošio. Tačiau pasakose visi sulaukia pelnyto atpildo – Kupriukas tampa gražuoliu Princu, o pasipūtėlei Princesei įteikiama pati vertingiausia dovana – skaudi pamoka.

Kauno valstybinio lėlių teatro nuotr.

Kauno valstybinio lėlių teatro nuotr.

Spektaklis „Geltonų plytų kelias“, 12:00
„Girstutis“, Kovos 11-osios g. 26

„Geltonų Plytų kelias“ – visiškai naujas daugeliui gerai žinomo „Keistuolių teatro“ spektaklio „Smaragdo miesto burtininkas“ pastatymas. 11 metų scenoje gyvavęs spektaklis po penkerių metų pertraukos atgimė prieš žiūrovus visiškai naujomis spalvomis, su visai kitais aktoriais, su kitu pavadinimu, bet su nepamirštamomis dainelėmis ir nenuginčijamomis tiesomis, nes kaip kartoja ne vienas keistuolis: „Svarbiausia – įžvelgti stebuklą paprastuose dalykuose!“.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: Vytauto (Radijo) kalnas“, 12:30
„Sporto g.“ stotelė, K. Petrausko gatvė 39

Šeštadienį iniciatyva „Gražinkime Kauną“ kviečia į pasivaikščiojimą po rudenėjantį Kauną, Vytauto parko ir Radijo kalno rajoną. Pasivaikščiojimo metu sužinosite apie nuostabią šios Žaliakalnio dalies istoriją, architektūrą (F. Vizbaro, F. Bielinskio, S. Kudoko, A. Gordevičiaus, E. Fryko ir kitų architektų pastatus), čia gyvenusius kultūros bei meno veikėjus. Pasivaikščiojimą ves gidė dr. Marija Oniščik.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Tarptautinis šokio festivalis AURA29: „Be Pavadinimo: Persona“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės alėja 71

Ben J. Riepe šokio trupės spektaklis „Be Pavadinimo: Persona“ kreipia žiūrovus į kitokį kūno suvokimą. Kūnas čia – prasmės ir atvaizdo nešėjas, tuo pačiu ir tuščias popieriaus lapas, ir sudėtingai apibūdinama asmenybė. Per skirtingas kūno transformacijų estetikas, kūno perkrovimo lygius, stilizavimą ir gyvuliškumą, penkiuose skyriuose sukuriama kintanti kūnų paveikslų dėlionė. Nuolat keičiantis kūnų, daiktų, kostiumų ir muzikos kompozicijoms, juslės aštrėja, santykis tarp stebėtojo ir stebimojo kinta, ribos tarp įvaizdžio ir šokio, subjekto ir objekto, atlikėjo ir stebėtojo, judesio ir vizualiųjų menų ištirpsta. Scena tampa atmosferine rezonanso erdve, tarsi interaktyvaus judesio kompozicija ir vizualus peizažas. Iš statiškų įvaizdžių, rolių, požiūrių ir (de)formacijos išauga materialus, estetiškas mėgdžiojimas, žvilgsnių kaleidoskopas, gyvų kūnų, peizažų ir mąstymo darinys. Atsirandantis vaizdingas tyrimas erdvėje veikia jautriai, žaismingai ir konkrečiai.

Ursula Kaufmann nuotr.

Ursula Kaufmann nuotr.

„The Umbilical Brothers“ pasirodymas, 18:00
VDU didžioji sale, S. Daukanto g. 28

Genialieji „The Umbilical Brothers“ kartu jau daugiau nei trisdešimt metų. Komikai yra surengę pasirodymus 38 šalyse su penkiomis skirtingomis programomis. Duetas iš Australijos pasirodė garsiuosiuose vakaro šou pas Davidą Lettermaną, Jay’ų Leno, Stepheną Colbertą ir net surengė pasirodymą Didžiosios Britanijos karalienei. Jų humoru, kūrybingumu bei energija žavėjosi žiūrovai Havajuose, Niujorke, Maskvoje, Tokijuje, o rudenį jau ketvirtą kartą jie pasirodys ir Lietuvoje.

„Molchat Doma“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Post-punk perlas iš gudų žemės, kurių albumas „Etazhi“ post-punk.com pripažintas geriausiu 2018 leidiniu ir yra perleidžiamas vokiečių „Detriti Records“ jau penktą kartą, atvyksta į Kauną. Kitur Europoje į grupės koncertus bilietų nebelieka, tad nepasikuklinkim.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Digital Tsunami: Nastya Muravyova“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Pakeitęs įėjimo vietą, klubas nekeičia krypties ir šį sezoną toliau rikiuoja stipriausius elektroninės muzikos įvykius. „Digital Tsunami“ trijulė į Kauną atsiveža Kijevo reivo fenomeno atstovę.

70331966_2305892979536857_1320560885692891136_n

SEKMADIENIS, 10 06

„Ekskursas“: „Metamorfozės“
Įvairios vietos

Naujajame „Ekskurso“ rudens cikle  laukia šeši objektai, kuriuose dera sena ir nauja.  Tai – penki rekonstrukcijos projektai ir vienas visiškai naujas, tačiau stūksantis jautriame tarpukario akademinio miestelio ansamblyje. Pastatų projektai kurti 2000–2015 m., tačiau juose dera  ir XVII a., ir XVIII a., ir XX a. pr, ir XX a. vid. pramonės architektūra.

Pirmojo sekmadienio objektai: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus biblioteka (G. Janulytė-Bernotienė, L. Bulakienė, G. Zykuvienė, E. Klinavičius) / 2008 m., „Kaunas City Hotel“ (V. Juozaitis) / 2011 m.

Ekskursijos nemokamos, bet reikalinga registracija, kurią rasite čia.

71213190_973662442966425_3928747778406088704_o

Festivalis „Kaunas Photo“
Įvairios vietos

Sekmadienis – tai paskutinė diena, kuomet galite aplankyti didžiąją dalį „Kaunas Photo“ parodų. 16-asis tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ šiemet pristato temą „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“. Festivalio teminė programa pristatoma M. Žilinsko dailės galerijoje, Lietuvos švietimo istorijos muziejuje ir VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre, taip pat keliose senamiesčio erdvėse ir lauko parodose miesto aikštėse.

Karolinos Krinickaitės nuotr.

Karolinos Krinickaitės nuotr.

Pasaulinė gyvūnijos diena, 12:00 – 16:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

Renginys skirtas paminėti Spalio 4 d. visame pasaulyje švenčiamai Pasaulinės gyvūnijos, dar žinomos kaip gyvūnų globėjo, Šv. Pranciškaus, dienai. Ši diena skirta atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą ir atsidėkoti už kasdien jų mums suteikiamą džiaugsmą. Šia proga Lietuvos zoologijos sodas kviečia į įvairius užsiėmimus, parodas, pristatymus. Renginio programa.

71523664_2476935002392689_1679475986766233600_n

Spektakliai „Milžinas Mažylis“, 15:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Milžinas Mažylis“ – tai pasakojimas, kuriame atgyja žinomos legendos, padavimai ir mitai apie Lietuvą. Kaip atsirado Kernavės piliakalniai, Žirnajos ežeras, Džiugo kalnas, Kuršių nerija? Kauno miesto kamerinis teatras kviečia vaikus kartu su mitiniu herojumi milžinu Kerniumi sukurti legendinių Lietuvos vietovių žemėlapį, po kurį bus galima pakeliauti ne tik teatro scenoje, bet ir vėliau, drauge su tėveliais lankant savo kraštą.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Pasaulio virtuvės: Filipinai“, 16:00
Baras „B2O“, Gedimino g. 30

Kas antrą sekmadienį „B2O“ virtuvę perima skirtingų pasaulio šalių atstovai, kurie ruošia tradicinius patiekalus ir stengiasi supažindinti su savo šalies kultūra per neįprastus skonius. Šeštame ciklo renginyje laukia tolimas kelias į San Jose, kuris anksčiau vadinosi Pandurucan. Tai miestas šiaurės Filipinuose, kuriame vyrauja tropinis klimatas, o temperatūra svyruoja nuo 26 iki 38 laipsnių Celsijaus. San Jose taip tvanku, jog rūbai prilimpa prie odos. O žmonės, juokiasi sekmadienio šefas Jayson, arba labai darbštūs, arba labai tingūs. Meniu: Bistek (plonai pjaustytas jautienos steikas su ryžių garnyru) ir Ginataang Kalabasa (vegetariškas karis su sviestiniu moliūgu, špinatais ir kokosų pienu).

71567777_696266337530010_3261584467931693056_n

TKKF. Filmas „Leonardo Coheno meilės žodžiai“ (Marianne & Leonard: Words of Love), 16:00
Kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Filmo veiksmas prasideda 1960-aisiais Hidroje, vienoje iš Graikijos salų. Ten Leonardas Cohenas, sunkiai besiverčiantis ir menkai žinomas rašytojas, bei vieniša mama Mariana Ilen prisijungia prie emigrantų (menininkų, rašytojų ir muzikantų) bendruomenės. Niekad anksčiau nerodyta filmuota medžiaga atskleidžia idilišką bohemiško gyvenimo portretą – laikus, kai užsimezgė Leonardo ir Marianos draugystė, kuri tęsėsi 50 metų.

Leonard Cohen UK 1976

Leonard Cohen UK 1976

Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo prospektas 50

Sezonui įsibėgėjant į Kauną atvyks ambicingoji Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Į Lietuvos krepšinio elitą įsiveržę panevėžiečiai pasiduoti be kovos tikrai nežada. Tad karštai palaikykite „Žalgirio“ arenos šeimininkus ir padėkite jiems siekti dar vienos pergalės „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia