Maršrutas spalio 30-lapkričio 2 dienoms

PIRMADIENIS, 10 30

Keiko Kawashima paskaita „Šiuolaikinė Japonijos tekstilė“, 11:30
VDA KF Tekstilės katedra, V. Sladkevičiaus g. 6

Tekstilės katedros viešnia iš Japonijos Keiko Kawashima yra Kioto galerijos GALLERYGALLERY direktorė ir kuratorė.

gallerygallery

Monikos Žaltauskaitės-Grašienės projektas „Besišypsanti“, 12:00-10:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Kūrinių ciklas „Besišypsanti“ (2016 m) yra vienas iš menininkės pastaruoju metu plėtojamų atminties temų. Šiame cikle ji užfiksavo įvykusį kriminalinį faktą, kuomet 2012 m. Kulautuvoje buvo padegta ir sudegė „Šv. Mergelės Marijos Vardo“ bažnyčia. „Cikle permąstau įsirėžusią patirtį ir emociją, sudegusio medžio fragmentai – akimirkos būsena, kuri yra laikina. Atrodo dar kelios sekundės ir gali nieko nelikti, tik pelenai, kurios nupūs vėjas. Šias patirtis suaudžiu, o audimas tampa nauja gyvenimo kokybe, nauja forma ir įvaizdžiu“, – sako M. Žaltauskaitė-Grašienė. Parodą aplankyti galite iki lapkričio 3 d.

grasiene

Romualdo Požerskio parodos „Neramūs keliautojai“ atidarymas, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje Romualdas Požerskis dienas leido su grupele bendraminčių, vienijami aistros motociklams, kelionėms ir laisvės idėjoms. 1971–1975 m. R. Požerskis, jo bendramokslis Virgis Lankas, pusbrolis Petras Pocius ir Zenonas Langaitis motociklais keliavo po Lietuvą, kartais išsirengdavo ir į tolimesnes keliones, pavyzdžiui, Taliną. Jaunieji motociklininkai tuomet savęs nesiejo nei su baikerių judėjimu, nei su Kaune gyvavusia hipių bendruomene.

Iki lapkričio 21 d. veiksiančioje parodoje ir to paties pavadinimo knygoje pristatomos fotografijos šiandien atrodo kaip ano meto jaunosios kartos gyvenimo, idealų ir bendros politinės situacijos metafora. Jos pasakoja apie asmeninės bei politinės laisvės siekį sovietmečiu, neramioje XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje.

neramuskel

Paskaita „Parametrinis dizainas ir architektūra“, 18:00
VDA KF, Muitinės g. 4

Paskaitą apie parametrinį dizainą ir architektūrą, parametrinį projektavimą, galimybes ir perspektyvas skaitys architektė Rūta Barisaitė.

Parametrines-architekturos-dirbtuviu-objekto-ir-parodos-atidarymas_imagelarge

ANTRADIENIS, 10 31

Spektaklis „Kai mirę nubusim“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pjesės, kurią režisavo Monika Klimaitė, autorius Henrikas Ibsenas tarsi nebyliai teigia: buvimas menininku reiškia siekį sukurti gyvybę, paaukojant kitą. Pjesėje atsiskleidžia nepalaužiamas tikėjimas, svarbiausi gyvenimo elementai ir autoriaus abejonė savo misijos reikšmingumu.

Spektaklis „Mano Instrukcija“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis „ Mano Instrukcija “ – tai teatrinė laboratorija, kurioje dokumentiniai bei aktorių rašyti tekstai persipina su cirko elementais, performansais ir vaidybiniais etiudais. Spektaklio metu nagrinėjami moralės klausimai, didelis dėmesys skiriamas stereotipams, kuriais naudodamiesi visuomenėje gyvenantys individai vieni kitus vertina ir teisia.

instrukcija

Koncertas Visų šventųjų dienai, 19:00
Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Tradiciškai Visų šventųjų dienos proga Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su Kauno valstybiniu choru po bazilikos skliautais atliks didingą W. A. Mozart bažnytinę liturgiją „Requiem“, skirtą mirusiesiems pagerbti. Kolektyvams diriguos maestro Petras Bingelis.

req

„Apocalyptica“ koncertas, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Suomių metalo titanai, virtuoziškai apjungę simfoninius instrumentus ir sunkiąją muziką, atliks populiariausią savo programą, skirtą legendinės grupės „Metallica“ kūrybai.

„Prisukamas Abrikosas“, 22:00
Buvusios „Pergalės“ fabriko patalpos, Kaunakiemio g. 5

Tradicinis abrikosams neabejingų elektroninės muzikos sukėjų susitikimas šįkart bus vainikuotas švedo Samo DJ pasirodymu. Vieta, kaip visuomet, labai netradicinė!

TREČIADIENIS, 11 01

Vėlinės Kauno tvirtovės VII forte, 16:00
Archyvo g. 61

Kasmet degdami Vėlinių žvakeles ant artimųjų kapų, vis dažniau susimąstome apie tuos, kurių atminimo nebesaugo buvę gyvenimo bendražygiai. Slenkant dešimtmečiams, tragiški 1941 m. įvykiai, pareikalavę tūkstančių nacistinės Vokietijos vykdytos antisemitinės politikos aukų, šiandien nėra pamiršti.

2016 metais Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyrius ėmėsi iniciatyvos masinėje kapavietėje pastatyti memorialinį paminklą bei įrengti architektūrinį apšvietimą. 2017 metais pavyko sujungti VII forto I-ame šaudmenų sandėlyje įrengtą ekspoziciją „VII fortas: lietuviška tragedija“ ir šalia esančią kapavietę, sukuriant nedidelę memorialinę zoną.

Minint mirusiųjų atminimo dieną, lapkričio 1 d., 16 val. esate kviečiami iš arti susipažinti su VII forte įkurtos pirmosios koncentracijos stovyklos nacių okupuotose teritorijose istorija bei pagerbti čia žuvusių aukų atminimą. Renginio organizatoriai – Kauno žydų bendruomenė bei Kauno tvirtovės VII forto įgula.

velines

„Sielų upė 2017“, 17:00-22:00
Centras

Jau 16-us metus iš eilės Kaune tekės „Sielų upė“, inicijuojama Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Studentų atstovybės. Visi, kurie neturi galimybės aplankyti savo brangių, Anapilin išėjusių, artimųjų kapų, kviečiami uždegti žvakutę Kauno mieste nuo Senamiesčio iki Laisvės alėjos nusidriekusioje žvakelių upėje.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

KETVIRTADIENIS, 11 02

Muzikinė drama „Legenda apie Pilėnus“
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

77-ąjį kūrybinės veiklos sezoną ansamblis „Lietuva“ pasitinka išskirtine premjera – muzikine drama „Legenda apie Pilėnus”. Nacionalinė Vytauto Klovos opera „Pilėnai“ ansamblio lūpomis subtiliai prabils ne tik liaudiška, bet ir šiuolaikiška kalba.

„Centras 2017“: rezidencijos pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Užsukusių laukia įvveiksmintas naujo katalogo „Centras“ pristatymas – ekskursija po parodą su kuratore Vaida Stepanovaite ir „Young Girl Reading Group 149“ – naujo Dorotos Gawędos ir Eglės Kulbokaitės kūrinio rezidencijai „Le musée menteur“ pristatymas.

ygrg

„WhaleSounds“ koncertas, 19:00
Šelteris, Vytauto pr. 79

WhaleSounds (liet. Banginio garsai) – penkių aktorių judėjimas-nardymas, kuriantis sąmoningą, ambientinę, multi-instrumentalistinę elektroninę muziką.

whalesounds

Džemas „Brackets & Jam“, 20:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Visi skambantys, kuriantys ir klausantys kviečiami į kassavaitinius džemus. Registruotis į atrankinius reikėtų iki tos savaitės trečiadienio. „Largo“ rūpinasi, kad scenoje lauktų mušamųjų komplektas, bosinis ir gitarinis kubai, mikrofonai.

Filmas „Džiunglės“ (Jungle), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pagal tikrą istoriją Grego McLeano sukurtas įtemptas pasakojimas apie kelionę į Bolivijos džiunglių gilumą privers išmokti pasitikėti tik savimi, nes gamta žmogui yra paruošusi daug mirtinų išmėginimų.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia