Maršrutas spalio 28-30 dienoms

Anida Yoeu Ali (KH / USA): „Kokosų kelias“, iš serijos „Budistų vabalas“

PENKTADIENIS, spalio 28 d.

„Kaunas 2o22“: susitikimas ir diskusija su Mike Robinson, 17 val.
Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Pastaraisiais metais Kauno paveldo pripažinimas įgauna pagreitį. Kauno tarpukario architektūra įvertinta Europos paveldo ženklu, carinės Kauno tvirtovės komplekso tvarkymui ir pritaikymu šios dienos poreikiams įkurtas Kauno tvirtovės regioninis parkas.

Tačiau ko reikia, kad šie istoriniai sluoksniai taptų miesto raidos kalizatoriais?

Būtent šis klausimas bus aptartas #Kaunas2022 inicijuotame susitikime su Mike Robinson – tarptautinio Ironbridge kultūros paveldo instituto Birmingame direktoriumi ir UNESCO Pasaulio paveldo Tvaraus turizmo programos specialiuoju patarėju.

Martyno Plepio (Ekskursas) nuotr.

Martyno Plepio (Ekskursas) nuotr.

„Kitos industrijos“: „Improvizacinė muzika. Istorija ir dabartis“, 18 val.
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Kas yra laisvoji muzikos improvizacija? Kaip skamba muzikos estetika ir kokie yra jos vertinimo kriterijai?
Į šiuos klausimus pabandys atsakyti improvizacinės muzikos propaguotojas ir profesionalas, improvizuojantis su džiazo grupėmis ir eksperimentiniais performansais. Arnas pasakos mums apie improvizacijos ir „muzikinio skonio“ santykį, sąsajas su akademine muzika ir vakarietiška tradicija. O gal improvizacinė muzika turi būti asmeniškas kūrybinio proceso išgyvenimas? Susipažinsime su improvizacinės muzikos istorija, estetikomis, įtakomis ir šiandienos pozicija.

Opera „Liučija di Lamermur“, 18 val.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Trumpas operos turinys: „Liučija di Lamermur“ yra dar viena variacija „Romeo ir Džuljetos“ tema. Pastatyta pagal Valterio Skoto istorinį romaną „Lamermūro nuotaka“, opera pasakoja meilės istoriją tarp Liučijos ir Edgardo – jaunuolių, kurių šeimos viena kitai yra mirtini priešai.

„Monkey Tank“ EP pristatymas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Monkey Tank“ pristatė jau du singlus iš naujojo EP ir gerokai nustebino savo gerbėjus – alternatyviojo roko grupė atskleidė iki šiol nematytą, lyriškąją savo pusę. „Apie mus sakė, kad akustinės baladės neparašytumėm, net jei būtume kankinami elektra ir keturias savaites verčiami klausytis „Naujų pupyčių“ dainų. Šių potyrių neprireikė, nors stiprių emocijų per pastaruosius porą metų patyrėme – tiek kaip grupė, tiek kiekvienas atskirai. Todėl, labai organiškai, buvusios nuotaikos nulėmė ir kitokias kūrybines spalvas bei tematiką”, – pasakojo „Monkey Tank“ vokalistas M. Imbrasas.

Mildos Sadauskienės ir Lauros Slavinskaitės parodos atidarymas, 20 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Menų svetainės šeimininkai nusprendė, jog reikia, kad ir sienos imtų skambėti, bet šįkart ne garsais, o spalvomis, ženklais, žvilgsniais. Patirtimis, nugulusiomis ant drobių, išnirusiomis iš aliejinių dažų ar fotojuostų. Taigi dabar „Largo“ – ir vakarinė-naktinė meno galerija. Iškart po VDA KF studenčių parodos atidarymo – renginys „Audiophobia“ su „Fusedmarc“ ir kt.

largo

„Satan’s Honeymoon Party“, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Penktadienį klubo scenoje – death/doom metal atlikėjai iš Olandijos „Dead End“, trash metal grupė „Phrenetix“ (Vilnius) ir drauge su pastaraisiais atvykstantys „Stormgrey“ (death/trash metal).

ŠEŠTADIENIS, spalio 29 d.

KAFe2016 parametrinės architektūros dirbtuvių rezultato – suoliuko pristatymas, 11 val.
Skveras prie Kauno kino centro „Romuva“, Laisvės al. 54

Ilgo proceso metu KTU Statybos ir architektūros fakulteto cnc laboratorijoje buvo pjaustomas parametrinis suoliukas, kurį sukūrė tarptautinė architektų komanda, dalyvavusi Kauno architektūros festivalio KAFe 2016 rengtose Parametrinės architektūros kūrybinėse dirbtuvėse. Suoliukas, kurtas skverui Laisvės alėjoje, šaltuoju sezonu lauke negyvens, tačiau šeštadienį jis vienai dienai pirmą kartą pasirodys viešai tam, kad pavasarį vėl grįžtų. Išsamesnę dienos programą rasite čia.

Parametrines-architekturos-dirbtuviu-objekto-ir-parodos-atidarymas_imagelarge

Anidos Yoeu Ali performansas, 14 val.
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Centriniame knygyne vyks Anidos Yoeu Ali – tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio „Kaunas mene“ dalyvės – performansas.

Festivalio organizatoriai – galerija „Meno parkas“, bendradarbiaudami su Kambodžos sostinėje Pnompenyje veikiančiomis medijų laboratorija „Studio Revolt“ ir galerija „JavaArts“, pristato tęstinį Anidos projektą „Budistų vabalas“. Iš Sietlo menininkė atvyksta atlikti performansą Kaune ir dalyvauti viešoje paskaitoje, kurioje pristatys savo įspūdingą kūrybą. Šios, iš Kambodžos kilusios ir ankstyvam amžiuje persikėlusios į JAV, menininkės instaliacija šiuo metu yra M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas), kur veikia didžiausia festivalio „Kaunas mene“ paroda (ji pratęsta iki 11 13).

Penktadienį 13 val., Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto 207 auditorijoje (Muitinės g. 7, Kaunas) vyks menininkės vieša paskaita.

OKT teatro spektaklio „Vestuvės“ premjera, 16 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Į Kauno miesto kamerinį teatrą atvyksta OKT! Režisierius Oskaras Koršunovas su trupe pristatys šviežiausia savo premjerą – „Vestuves“ pagal Bernoldo Brechto pjesę. Tai trumpa groteskiška istorija, kurioje absoliučiai viskas yra perkrauta, sugadinta ir sugriauta: tiek baldai, tiek žmonės, tiek jų santykiai. Ir viso to atomazga įvyksta vestuvių puotos metu.

vestuves

Tautinio meno kolektyvų festivalis„Ir atlėkė paukščiukė“, 17 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Kauno miesto tautinio meno ansamblio ,,Ratelinis“ organizuojamas festivalis jau tampa gražia tradicija. Į jį kviečiami gerai žinomi vyresniojo amžiaus tautinių šokių kolektyvai ir ansambliai iš įvairių Lietuvos regionų.

ratelinis

Spektaklio „Kai mirę nubusim“ premjera, 19 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ilgojoje salėje atgis H. Ibseno dramos „Kai mirę nubusim“ personažai.  Spektaklio režisierė Monika Klimaitė apie būsimą spektaklį sako: „Šiuo spektakliu nesistengiu šokiruoti. Spektaklyje koncentruojuosi į žmonių santykius ir vidinius herojų išgyvenimus, – tai iškeliu į pirmąjį planą. Pjesė ganėtinai dramatiška, veiksmas vyksta vieną parą. Per tą laiką veikėjų gyvenimas pasikeičia kardinaliai, jie išgyvena didžiulį vidinį bei dvasinį pasikeitimą.“
Paulė Bocullaitė, spektaklio scenografijos dailininkė taip apibūdina erdvinius sprendimus: „Šitam kūriniui labai tiko Ilgoji salė. Taikėmės prie jos ir pjesės. Scenografijos tikslas – išryškinti  personažus, paliktus vienus jų pačių pasirinkime. Niekas jiems aplinkui nesufleruoja, ką daryti – jie patys ieško išeičių. Scenografijos užduotis  buvo sukurti aplinką, iš kurios labai norėtųsi ištrūkti.“

Vakarėlis „Pasiklausymas #3“, 20:30 val.
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Skambiausios Klaipėdos vietos – „Kaštono“ – šeimininkas Audrius, pasižymintis šauniu muzikiniu skoniu, šeštadienį atvyksta juo už DJ pulto pasidalinti su kauniečiais.

Vakarėlis „Mesijus Mes Į Jus“, 22 val.
Klubas „Dildė ir akvarelė“, Vilniaus g. 16

Naujos erdvės atstovai skelbia: „Mesijus atliks savo mėgstamiausius, kurių visi prašo ir negauna. Primirštų retenybių koncertas. Retenybių, kurios galbūt nebenuskambės niekur“.

dilde

Vakarėlis „Stereo 12 incher“, 21:00 val.
Kavinė „Movido“, Laisvės al. 54

Tik plokštelėmis šeštadienį kausis Daugjam & Kropp.

Vakarėlis „Sraigės“, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„12 inčų po žeme“ ir Tadas Quazar pažada: bus lėtai, sodriai ir delikačiai.

SEKMADIENIS, spalio 30 d.

„Didžiosios akcijos“ minėjimas, 14 val.
IX fortas

2016 m. spalio 29 d. sukanka 75 metai, kai Lietuvoje buvo įvykdyta didžiausia žydų tautybės asmenų žudynių akcija nacių okupuotoje Lietuvoje. 1941 m. spalio 29 d., vos per vieną dieną prie IX forto buvo sušaudyti 9200 Kauno geto gyventojų. Lietuvos istoriografijoje šis masinis žydų tautybės žmonių naikinimas įvardintas „Didžiosios akcijos“ pavadinimu. Kauno IX forto muziejus ir Kauno žydų bendruomenė kviečia susirinkti prie IX forto masinių žudynių lauko ir pagerbti nužudytųjų atminimą.

Filmas „Dypanas“, 17:45 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Už filmą „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimu 2015 m. Kanuose įvertintas režisierius Jacques Audiard sako: „Mane sudomino žmonių, kurie užima kitokią vietą visuomenėje, istorijos – kaip gyvena tie, kurie vaikšto gatvėmis siūlydami pirkti gėlės, ir iš kur jie yra kilę. Jei šis filmas padėtų spręsti imigrantų problemas mūsų visuomenėje, būčiau labai laimingas“.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia