Maršrutas spalio 27-29 dienoms

PENKTADIENIS, 10 27

Kazio Almeno skaitymai, 13:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka – muziejus, S. Daukanto g. 25

Seminaro metu bus analizuojamas rašytojo ir fiziko Kazio Almeno (1935-2017) literatūrinis palikimas, mokslinė ir visuomeninė veikla.

Maironiui – 155, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio namuose minint poeto, kunigo Jono Mačiulio–Maironio(1862–1932) 155–ąsias gimimo metines bus pristatytas Poetui skirtas leidinys „Maironio sodas“, kurį parengė muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

Prieš renginį aplankykite parodą „Neskelbti eksponatai“, skirtą Poeto gimimo metinėms paminėti.

mairon

Kristupo Saboliaus pranešimas „Ką mato vaizduotės akis?“, 17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Galerijos paskaitų ciklas prasideda Kristupo Saboliaus pranešimu. Ką ir kaip regi vaizduotė? Technologijos, kultūra, viešoji erdvė gyvuoja išviešintos vaizduotės sąskaita. Mums prieinama realybė yra prisodrinta materialių įvaizdinimų – vizualizacijų, nuotraukų, videoturinių, virtualios realybės reginių. Šiuo požiūriu kolektyvinė įsivaizduojamybė formuoja vaizduotės galimybių lauką, kuris veikia kaip sunormintų praktikų visuma. Kolektyvinė įsivaizduojamybė ne tik apibrėžia individualios vaizduotės ribas ir galimybes, bet ir įtvirtina paties įsivaizduojančiojo regėtojo padėtį, elgsenos modelius ir trajektorijas. Mes esame savo įsivaizdavimų pasekmė.

Todėl galimybė praregėti susijusi su kinestetiniu vaizduotės iššūkiu. Ar įmanoma pabėgti nuo jau esamų vaizdinių ir išvysti naujus? Kaip išjudinti mentalinių vaizdinių žiūrovą? Kokiomis sąlygomis naujos formos tampa įmanomos?

kristupas

Fortepijoniniai duetai, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Gaivos Bandzinaitės ir Leon Livshin parengta programa atspindės įvairiausius grojimo keturiomis rankomis aspektus: skambės vengrų kompozitoriaus ir pianisto György Kurtágo subtiliai aranžuoti Johanno Sebastiano Bacho choralai, romantizmo epochoje užgimę originalūs opusai fortepijonui keturioms rankoms ir simfoninio orkestro faktūrą perteikiančios žinomų kūrinių aranžuotės.

„FuckUp Nights vol. 5“, 18:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Jau penktą kartą ciklo organizatoriai kviečia klausytis linksmų istorijų apie versle bei projektuose nutikusius fail’us. Tokių susitikimų idėja prieš keletą metų gimė Meksikoje ir paplito po visą pasaulį -renginiai organizuojami jau daugiau nei 200 miestų, 6 žemynuose, 25-iomis kalbomis.

talent

Koncertas „Top 15 geriausių filmų garso takelių“, 18:30
Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejus, L. Zamenhofo g. 12

Muziką iš filmų „Žvaigždžių karai“, „Čikaga“, „Moters kvapas“, „Briliantinas“ ir kt. atliks fortepijoninis duetas „DVI po DVI“, arba Elena Muntrimienė ir Viktorija Varapnickienė. Prie dueto prisijungs ir Virginija Unguraitytė Levickienė. Taip pat išgirsite akordeono duetą, kurį sudaro Simona Šukytė ir Sandra Veverskytė. Koncertą ves Živilė Elzbutienė.

Premjera: Spektaklis „Shalom, Bellissima!“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Pagal autentišką „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ambasadorės Bellos Shirin gyvenimo istoriją sukurtame spektaklyje atgija Bellos prisiminimai bei laukia atvira ir nuoširdi akistata su pačia savimi, kuri leis pažvelgti ir kartu išgyventi ne tik sudėtingą vienos šeimos, bet ir viso miesto bei jo žmonių istoriją.

„G&G Sindikato“ koncertas, 22:00
„Gargaras“, Raudondvario pl. 101

Lietuvos hiphopo muzikos padangėje karaliaujantys „G&G Sindikatas“ grįžta į Kauną darkart užsukti beat’ą.

ŠEŠTADIENIS, 10 28

Šveicarijos orkestro „Echo d’Orny“ koncertas, 12:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Orkestras „Echo d’Orny“ yra pirmosios kategorijos muzikos mokymo įstaiga, įsikūrusi Vale, Orsières mieste Šveicarijoje. Orkestras priklauso Valės Kantonų muzikos asociacijai, jis reguliariai pasirodo paraduose, rengia įvairius koncertus, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir laimi prizines vietas.

Koncerte skambės klasikos ir šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, tarp jų J. van der Roost, D. Armitage, J, Dinicu, G. Heifetz, P. Graham, Th. Trachsel, K. Alford, H. Lorriman, M. Bürki, P. Graham, A. Fernie.

brass

Knygų mugė, 11:00-19:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Vienos dienos mugė į galeriją sutrauks nepriklausomus leidėjus ir specializuotus knygynus iš visos Lietuvos. Paruoškite kuprines ir krepšius – juos komiksais, gidais, leidiniais apie meną, architektūrą, dizainą, istoriją ir kt. pildys „Juodas šuo“, „Kitokia grafika“, „Six Chairs Books“, „Lapas“ ir „Nyčės ūsai“.

Screen Shot 2017-10-27 at 01.38.54

Kauno bienalės ekskursija „Prarasto miesto prisiminimai“, 14:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ekskursijos metu seksite žydų bendruomenės paliktais pėdsakais mieste. Lankydami skirtingose miesto vietose sukurtus Kauno bienalės menininkų kūrinius pasakosime apie litvakų kultūrą, gyvenimo Kaune istoriją nuo pat žydų įsikūrimo iki Šoa, ir kalbėsite apie šiandieninę atminties problematiką.

Remio Ščerbausko nuotr.

Remio Ščerbausko nuotr.

Vaido Vyšniausko ir Petro Geniušo koncertas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Keliauti vokalinės-fortepijoninės muzikos takais klausytojus kviečia du išskirtiniu talentu žibantys atlikėjai, savo srityje pasiekę neregėtas karjeros aukštumas. Jų parengta programa atskleis subtiliausius dainos žanro puslapius nuo lyriško lietuviško romanso iki aistromis žėrinčių itališkų melodijų.

„Kamanių šilelio“ koncertas, 20:00
„Largo“, Vaistinės skg.

„Kamanių šilelis“, mano galva, yra viena išradingiausių, labiausiai ieškančių, o todėl ir daugiausiai randančių grupių šioje muzikos padangėje“, – yra rašęs kritikas Domantas Razauskas.

kamaniu

„Musica Urbana“: Tomas Boo, 20:00
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Vienas seniausių sostinės didžėjų į Kauną atsigabens išskirtinai vinilinę širdingos muzikos kolekciją.

„Psychedelia Negativa II“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Į Kauną apdainuoti tamsiosios žmonijos prigimties pusės atvyksta suomiai „Dredged“ (hardcore/sludge) ir „The Reality Show“ (hardcore/powerviolence), lenkai „Frightful“ (death/grind) ir vietiniai triukšmadariai „SlØga“ (sludge).

„Balkanaktis Lizde“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Neįtikinamiausia didžėjų trijulė, sėkmingai vystanti ir tarptautinę karjerą, visuomet mielai parjoja į Kauną. Šįkart prie jų prisijungs ne tik svečias DJ Little Tune iš Grenoblio, bet ir miesto legenda Erichas.

balkan

SEKMADIENIS, 10 29

Plenero „Litvakų dailininkai. „L’ẻcole de Paris laikotarpis“ parodos atidarymas, 13:00
Kauno choralinė sinagoga, E. Ožeškienės g. 13

Lietuvos žydų bendruomenė ir Savicko dailės mokyklos mokiniai kviečia į parodą, kurioje matysite edukaciniame plenere sukurtus bei vėlesnius darbus. Plenero ir parodos tikslas – paminėti turtingą litvakų dailininkų kūrybinį indėlį į pasaulio dailės istoriją, įtvirtinti ir puoselėti Lietuvos žydų unikalų kultūrinį paveldą.

choraline

Sporto kino festivalis: „Laisvės menas“ („Art of Freedom“), 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Filmas pasakoja apie sudėtingiausias lenkų alpinistų ekspedicijas į Himalajus ir įspūdingiausias pergales, taip atskleisdamas alpinizmo Himalajuose esmę – nugalėti savo kūno silpnumą ir išbandyti save sudėtingiausiomis sąlygomis. Tuo pat metu tai ir istorija apie drąsą, solidarumą bei verslumą gūdžiais socialistinės Lenkijos laikais. Kaip įmanoma, kad XX a. 8-9 dešimtmetyje, pačiame Lenkijos socializmo apogėjuje, į Himalajus kopę lenkų alpinistai buvo geriausi pasaulyje? Kaip šalies, kurioje vidutinis mėnesio atlyginimas buvo 20 dolerių, gyventojai sugebėjo rengti brangias ekspedicijas į Himalajus?

alpini

Spektaklis „Upės po žeme“, 16:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gyčio Padegimo komedija šeimai pasakoja tris istorijas, kurios turėtų priminti, jog didžiausia vertybė gyvenime – žmogaus ryšys su žmogumi.

upes

FOQL koncertas, 20:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Atlikėja iš Lenkijos jungia elektroninę muziką su atmosferiškais post-punk, minimal wave ir industrial garsais. 2017 birželį FOQL išleido savo antrąjį albumą pavadinimu „Lower Your Expectations“. Taip pat, ji įsitraukusi į „Oramics“ projektą – tai platforma, kuri remia plokšteles sukančias ar gyvą muziką atliekančias moteris ir siekia plėsti moterims draugišką sceną Lenkijoje ir Europoje.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia