Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 27–29 dienoms

26 spalio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 10 27

Ekskursija su gidu parodoje „Žalia“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Kūriniai šiai parodai, surinkti net iš 7 muziejų kolekcijų, menininkų dirbtuvių ir kitų institucijų, atskleidžia įvairiausias žalios spalvos variacijas: nuo nostalgijos, pasimėgavimo, hedonizmo iki baimių, nerimo, košmarų. Parodoje skirtingas temas atskleidžia tiek mūsų meno korifėjai (M. K. Čiurlionis, P. Kalpokas, A. Žmuidzinavičius, K. Šimonis, A. Samuolis), modernizmo klasikai (A. Kuras, A. Vaitkūnas, P. R. Vaitekūnas, S. Eidrigevičius, A. Martinaitis), tiek šių dienų menininkai (P. Juška, Š. Sauka, Ž. Augustinas, A. Ambrazevičiūtė) ir daugelis kitų. Ekspozicijoje įsikūrusiame „Mokslo koridoriuje“ jungiasi gamtininkų, mokslininkų ir šiuolaikinių menininkų tyrimai. Sužinosite, kokiais tikslais auginami augalai iš ląstelės, kaip lervos it maži šunyčiai mušasi dėl vietos ant lapo, kokie mineralai tinkami pigmentų ir glazūrų gamybai ir ką reiškia „apsamanoti“.

Į ekskursiją kviečiame registruotis iš anksto tel. +370 684 843 88

Kaina: su muziejaus lankytojo bilietu.

Muziejaus archyvo nuotr.

Koncertas „Netikėtas duetas: orkestras ir lūpinė armonikėlė“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su maestro Robertu Šerveniku penktadienio vakarą pakvies pasiklausyti netikėto ir intriguojančio dueto – lūpinės armonikėlės su orkestru. Šio vakaro svečias – lūpinės armonikėlės virtuozas iš Italijos Gianluca Littera. Koncerto programoje pirmą kartą Lietuvoje nuskambės meksikiečių kompozitoriaus Marcos Lifshitz koncertas lūpinei armonikėlei ir orkestrui, o taip pat atlikėjai publiką pamalonins svajingomis melodijomis iš legendinių kino filmų.

„Nepatogus kinas“. „Stand-up’as karo zonoje“ (Comedy of War: Laughter in Ukraine), 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Nepatogus kinas“ kviečia pamatyti ir išgirsti kaip juokas tragedijos akivaizdoje tampa ginklu. Prieš filmo „Stand-up’as karo zonoje“ peržiūrą – komiko Evaldo Jasačio monologas apie karą ir juoką.

Ukraina grumiasi su nesibaigiančiu konfliktu – agresyvia Rusijos invazija. Šio karo fone keturi kylantys stand-up komikai pasitelkia juoką kaip dar vieną ginklą prieš agresorių. Jie leidžiasi į turą po karo draskomą savo šalį. Reflektuodami apie gyvenimo absurdus ir nelengvą karo kasdienybę, jie kuria aštrius, tikslius ir sarkastiškus komedijos pasirodymus, kuriuos rengia Ukrainos fronto linijose, teatruose ir slėptuvėse, bandydami įžiebti ir palaikyti džiaugsmo bei paguodos kibirkštis nepailstamai kovojančioje tėvynėje. Režisierius: Christopher Walters.

Su bilietais, kurių kainą pasirenkate patys.

ŠEŠTADIENIS, 10 28

Šeimadienis muziejuje: Miko Petrausko gimtadienis, 12:00 / 12:45 / 13:30
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31

„Miko ir Kipro Petrauskų namuose laukia ypatinga šventė! Švęsti tikrai bus ką – minėsime kompozitoriaus Miko Petrausko 150-erių metų jubiliejų.Vaikščiodami po kompozitoriaus namus išgirsime ne vieną linksmą Mikaliuko jaunystės ir gyvenimo istoriją iš jo vingiuoto gyvenimo, paklausysime jo kurtų liaudies dainų. Sužinosime apie Miko Petrausko operas, rodytas Valstybės teatre, žaisdami intriguojantį teatro užkulisių tyrinėjimo žaidimą. Galiausiai, turėsime galimybę pagroti orkestro instrumentais, prisimindami, kad Mikas Petrauskas taip pat buvo ir orkestro dirigentas“, – rašo muziejininkai.

Šeimoms užsiėmimai nemokami. Būtina išankstinė registracija. Registruodamiesi nurodykite atvykimo laiką – 12.00 val., 12.45 val., 13.30 val. Užsiėmimų trukmė – 2.15 val.

Šeštadienis su Sándoru Petőfi, 13:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Net penkis rudens šeštadienius (spalio 28 d., lapkričio 4, 11, 18, 25 d.), visada 13 val., muziejus kviečia trumpam stabtelti savo mansardoje. Lydimi ekskursijų vadovo, apžiūrėsite žymiajam 1848-ųjų metų Vengrijos revoliucijos vadui, nacionaliniam didvyriui, maištingam romantikui ir patriotui skirtą parodą „Petőfi aplink pasaulį“. Joje apžvelgiamas poeto gyvenimas, pristatomi kūrybos pavyzdžiai, pateikiami aktualūs žemėlapiai, išskiriamas S. Petőfi indėlis ne tik į vengrų, bet ir į pasaulinę literatūrą.

Kaina: su muziejaus lankytojo bilietu.

Tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis IPMA. Susitikimas su Dalia Mikonyte, 14:00
Laikinoji M. K. Čiurlionio galerija, A. Mackevičiaus g. 27 

Dalia Mikonytė – menininkė ir tyrėja, kurianti fotografijos, video, 3D grafikos ir teksto medijose. Jos darbuose tyrinėjamos skirtingos suvokimo ir atpažinimo variacijos, domimasi santykiu tarp materialumo, technologijų ir tapatybės. Parodos „bust“ kūriniuose vizualinėmis priemonėmis kalbama apie vėžį, subtiliai atveriant asmenines kūno ir išgyvenimo patirtis. Sudėtingos ligos akivaizdoje kinta ne tik kūnas, bet ir paties objekto kūniškoji patirtis, kuri formuojasi stebint bei fiksuojant nepažinius virsmus ir metamorfozes, sukuriančias santykį tarp identiteto ir materialumo. Autorei svarbus laikinas ir neišvengiamas kūnų materialumas, jų sekretai, žydėjimai bei mutacijos. 

Pavadinimas „bust” referuoja į biustą – [pranc. buste < lot. bustum — antkapinis paminklas] – skulptūros formą arba moters krutinę. Lietuvių kalboje žodis „bust” taip pat vartojamas kaip veiksmažodžio „busti” trumpinys, skirtas pabudimui.

Susitikimas ir atvira diskusija su menininke Dalia Mikonyte taps vienu iš festivalio finalinių renginių. 

Nemokamai.

14-osios Kauno bienalės uždarymo renginys, 17:00
P.A.R.A.K.A.S, Prancūzų ir L. Ivinskio g. kampas

Vienoje šiemetinės bienalės, tyrinėjusios „Artumo geografiją“, erdvių – filmo „Samsara“ (Lois Patiño) seansas, Afrodelic koncertas ir Viktoro Diawaros DJ setas bei finalinė muzikos banga, kurią sukels Sinuo.

Šeštadienio dieną, taip pat sekmadienį – bienalės ekskursijos Kauno centriniame pašte.

Koncertas „Dedikacija Louisui Armstrongui“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Armstrongas mane žavi ne tik kaip muzikantas, atlikėjas, bet ir kaip asmenybė. Net nežinau, ar aš jį suradau, ar jo muzika surado mane. Jeigu reikėtų apibendrinti Armstrongo įvaizdį gyvenime ir muzikoje, viską sudėčiau į jo atliekamą dainą ,,What a Wonderful World“. Tai ne tik daina. Tai – tam tikra meninė konstitucija, kurioje telpa L. Armstrongo filosofija ir vertybių visuma: paprastumas, nuoširdumas, atvirumas“ – sielų artimumą su džiazo legenda nusako „lietuviškuoju Armstrongu“ vadinamas Vytautas Grubliauskas. Programą „Dedikacija Louisui Armstrongui“, kurią Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Tomas Botyrius) parengė su Vytautu Grubliausku, taip pat galima įvardinti kaip pamatinių vertybių ir emocijų sankaupą, nes tiek instrumentinėse, tiek vokalinėse kompozicijose mirga ilgesingos bliuzo ir šviesios gyvesnio tempo melodijos.

Su bilietais. 

Perkusijos dueto „TandemA.S.“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Andrius Rekašius ir Sigitas Gailius paruošė išskirtinę programą, paremtą mušamųjų instrumentų įvairove bei virtuozinio atlikimo subtilybėmis. „Ritminiai šokiai“ – programa, kurioje skambės šių laikų žymiausių pasaulio perkusinės muzikos kompozitorių kūriniai.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 10 29

Festivalio „Musica sacra“ koncertas, 16:00
Kauno šv. ap. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Dalyvaus vargonininkas iš Lenkijos Filip Presseisen. Programoje skambės J. S. Bach, F. Liszt, F. Mendelssohn-Bartholdy, F. Presseisen kūriniai.

Nemokamai.

Operetė „Šventoji naktis“, 17:00
Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia (Soboras), Nepriklausomybės a.

Kompozitoriaus jubiliejiniams metams koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ su savo kolektyvais – Kauno muzikos ansambliu „Ainiai“ ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ inicijavo projektą „Aš ir Mikas“, kurių dėka publika atranda negirdėtus, tik muzikos istorijos puslapiuose minimus Miko Petrausko muzikos aruodus.

Nedidelės apimties operetė veda šv. Kalėdų takais. Kompozitorius kūrinį pristato kaip „trijų aktų operetę“. O jos natas 1916 metais išleido Amerikos vargonininkų asociacija. Mesijo gimimas ir laukimas, kurį apdainuoja senukas ir piemuo, angelų choras ir tamsioji pusė, kurioje stovi karalius Erodas, velniai, kareiviai, tarnai ir velnias. Skamba lietuviški ir lotyniški tekstai. Atlieka Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir vokalinis ansamblis „Acusto“.

Nemokamai.

Filmas „Per arti“ ir susitikimas su kūrybine komanda, 20:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Prancūzų pora įsivaikina broliuką ir sesutę iš Lietuvos, o prisitaikyti prie naujos aplinkos vaikams padeda laikinai kartu apsigyvenusi lietuvė vertėja Gabrielė. Tačiau greitai šeimos idilė sutrikdoma kultūrinių skirtumų, nesuderinamų auklėjimo metodų, bei kovos dėl vaikų prisirišimo.

Po peržiūros vyks diskusija su gausiai „Sidabrinėmis gervėmis“ apdovanoto filmo režisiere Austėja Urbaitė ir aktore Dovilė Kundrotaitė.

Su bilietais.