Maršrutas spalio 26–29 dienoms

PIRMADIENIS, 10 26

Kauno dizaino įvykis
Įvairios vietos

Kaune debiutavo visą savaitę truksiantis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamas tarptautinis Kauno dizaino įvykis. Šiais metais jo tema, dabarties ateities miestas, atkreipia dėmesį, kad rytojaus miestus kuriame šiandien. Detali programa: www.dizainaskaune.lt.

Atviros žemės meno dirbtuvės, 10:00
„Parakas“, L. Ivinskio g. ir Prancūzų g. kampas

Keturias dienas „Parake“ vyks dirbtuvės su Marijumi Gvildžiu ir Sergejumi Zarecku, kurių metu sužinosime apie žemės meno (Land Art) istoriją ir technikas, susipažinsime su medžiagų tvirtinimo būdais, prisidėsime prie „Parako“ aplinkos gražinimo. Iniciatyvą palaiko „Kaunas – Europos kultūros sostinė” bendruomenių programa „Fluxus Labas!”

Kristinos Gulbinaitės fotografijų paroda, 16:00 – 00:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89–1D

Jei egzistuotų rankenėlė, kurią pasukus visos mus supančios spalvos tvyksteltų ryškiau, galėtume sakyti, kad patekome į Kristinos Gulbinaitės fotografijų pasaulį. Fotografė tikslingai siekia žmones, aplinką bei objektus atskleisti per savo žaižaruojantį bei ryškų pasaulėvaizdį; ji nebijo išsišokti ir eiti neįprastu keliu. Londone realizavusi spalvingumo bei eklektiškumo potraukius, Kristina grįžo į Lietuvą įpūsti šviežio vėjo vietinei pilkumai.

K. Gulbinaitės nuotr.

Filmas „Juodasis strazdas“ (Blackbird), 18:00 / 20:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Pagrindinė filmo herojė (akt. Susan Sarandon), kenčia nuo nepagydomos ligos. Po ilgų apmąstymų, dvejonių ir kančių moteris nusprendžia nebelaukti, kol liga ją pribaigs ir išeiti iš gyvenimo pati. Pagaliau apsisprendusi, ji į svečius savaitgaliui sukviečia visus didelės šeimos narius (tris giminės kartas), kad visiems kartu praneštų savo sprendimą. Rež. Roger Michell. Ši juosta yra 2014 m. Danijos filmo „Tyli širdis“ perdirbinys.

ANTRADIENIS, 10 27

Audronės Zupkienės paroda „Siuvinėtas Čiurlionis“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejuje veikia unikali Audronės Zupkienės paroda „Siuvinėtas Čiurlionis”. Iki šiol šie darbai nebuvo niekur rodyti, jie puošė tik autorės namų sienas. Medikės išsilavinimą turinčiai moteriai prieš dvi dešimtis metų ėmė kirbėti mintis, kad kažko gyvenime trūksta. Šis pojūtis persekiojo maždaug penketą metų, kol galiausiai atrado siuvinėjimo džiaugsmą. „Išsiuvinėjus kelis paveikslus, vis dažniau sapne iškildavo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pavardė“, – prisimena A. Zupkienė. Dar didesnį įkvėpimą autorė pajuto kartu su vyru apsilankiusi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir išvydusi paveikslą „Žinia“. Žvelgiant į jį, kūrėjos širdyje įsivyravo ramybė, o, pabandžius šį paveikslą išsiuvinėti kryželiu, keisti sapnai liovėsi.

A. Zupkienė. „Čiurlionis. Žinia“

Slemas #36, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Šaltajam sezonui slemas palieka Kauno menininkų namų kiemelį ir kraustosi į erdvesnę Kauno kultūros centro salę. Ten, nepaisant apribojimų, turėtų tilpti visi slemo mylėtojai. Kauno menininkų namai raštu perduoda „ačiū“ bičiuliams KKC! Slemo #36 vedėjas – Jovaras.

TREČIADIENIS, 10 28

Projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ pristatymas, 16:00
Sodų g. 98

Šančių bendruomenė neužmigo ant laurų: 2019 metais gavusi Aplinkos ministerijos apdovanojimą už geriausią metų urbanistikos kūrinį ginant Šančių rajono vietos dvasią (genius loci), bendruomenė eina toliau ir siekia ne tik saugoti, bet ir aktyviai kurti savo aplinką. Bendruomenės projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ pristatymas vyks pavėsinėje, esančioje greta „Kopūstų lauko“. Susitikimo vieta yra simboliška, nes kaip tik čia – „Kopūstų lauke“ – 2014 metais prasidėjo bendruomenės veiksmai susiję su viešosios erdvės puoselėjimu ir kūryba.

Tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai miesto teritorijos planavimo projektas bus kuriamas pačių toje teritorijoje gyvenančių žmonių, į procesą kviečiant įsitraukti rajono vystytojus, verslininkus ir miesto politikus. Projekto metu trejus metus vyks šviečiamieji ir kūrybiniai renginiai, žemėlapių kūrimo praktinės dirbtuvės, vieši rezultatų aptarimai ir diskusijos, bus įgyvendintos bendruomenės narių gebėjimų stiprinimo veiklos.

Koncertas „Mano krašto dainos“, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Programoje skambės M. K. Oginski, St. Moniuszko ir lietuvių kompozitorių dainos, arijos iš operų ir operečių. Koncerte dainuos VDU Muzikos akademijos profesorių Sabinos Martinaitytės ir Audronės Eitmanavičiūtės studentai Kristupas Bauža, Emilija Bagdonaitė, Neringa Bukauskaitė, Gabrielė Bukinė, Vita Džiulna, Austėja Guiskytė, Rokas Jasikas, Paulius Katiliavas, Ugnė Matukaitytė, Gytis Murauskas. Pianistės Kotryna Kaklauskaitė, Živilė Kudirkaitė, Domantė Matulevičiūtė. Koncerto vedėja prof. Audronė Eitmanavičiūtė.

Vietų kiekis ribotas – būtina išankstinė registracija telefonu +370 696 75737 arba el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt

Gilių kavos stalo po atviru dangumi atidarymas, 18:00
Mažasis Ąžuolynas, Radastų g.

Nenaudojamoje vietoje (kur kadaise stovėjo Apžvalgos ratas) bus įrengtas naujas laikinas statinys (arch. Mantas Mickevičius) skirtas mažiems ir jaukiems kultūros renginiams. Įžanginėje renginio dalyje iniciatoriai pristatys, kas istoriškai buvo šioje Žaliakalnio dalyje. Svečiai išgirs pasakojimus apie istorinį Ąžuolyną, apie Felikso Vizbaro pilaitę, apie Pirmosios Respublikos Žemės ūkio ir pramonės parodų atvykimą į Parodų kalną, apie planus XX a. 5 deš. čia pastatyti Prezidento ir Vyriausybės rūmus, apie pokarinius architekto V. Zubovo parko pertvarkymo projektus, apie dabartinės kartos atmintyje išlikusią šokių aikštelę ir atrakcionus… apie Mažojo Ąžuolyno magiją.

Įgyvendinus projektą, šiemet ir 2021 m. savo kultūros kūrinius – Žaliakalnio bendruomenės rašytojų ir poetų knygas, istorijos tyrinėtojų studijas, dailiųjų amatų ir restauratorių meninius kūrinius bus galima pristatyti unikalioje, bendruomenei patrauklioje vietoje.

„Common People“: filmas „Symphony of the Ursus Factory“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ rudens vakarais toliau kviečia žiūrėti ir diskutuoti apie dokumentinius filmus Kauno menininkų namuose ir Kirtimų kultūros centre, Vilniuje.

Filmą „Symphony of the Ursus Factory“ (rež. Jasmina Wojcik, 2018 m.) pristatys Auksė Petrulienė – menininkė, M. K. Čiurlionio dailės muziejaus bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ įkūrėja ir parodų ciklo „Didžioji pramonė“ kuratorė. „Ursus“ fabrikas buvo viena didžiausių žemės ūkio technikos gamyklų Europoje. Beveik visą XX amžių ji buvo Lenkijos pramonės pasididžiavimas. Komunizmo žlugimas pažymėjo fabriko pabaigos pradžią. Dabar tuščios „Ursus“ salės nyksta. Dešimčių tūkstančių darbininkų darbiniai gyvenimai atsidūrė istorijos šiukšliadėžėje.

KETVIRTADIENIS, 10 29

Paroda „TARP DANGAUS IR JŪROS II. Kuršių nerija sovietmečio Lietuvos dailininkų kūriniuose“, 10:00 – 19:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Irmantės Šarakauskienės kuruojama paroda tęsia Lietuvos muziejuose ir privačiuose rinkiniuose saugomo Kuršių nerijoje sukurto dailės paveldo apžvalgą. Ji pirmoji, kurioje taip išsamiai pristatomas Kuršių nerijoje sovietmečiu sukurtas dailės paveldas. Jai atrinkta daugiau nei 30-ties menininkų kone šimtas kūrinių, kurie ne tik įamžino savitą šio krašto grožį, gyventojus, bet ir užfiksavo jo kaitą. Parodoje išvysite Antano Žmuidzinavičiaus, Antano Gudaičio, Leono Katino, Vytauto Ciplijausko, Algirdo Petrulio, Rimto Kalpoko, Arvydo Šaltenio, Adolio Jono Krištopaičio, Kazio Rimto ir Valerijos Vijos Tarabildų, Romualdo Audrūno Kuncos, Adelės Medutytės, Eugenijos Jurkūnienės ir kitų dailininkų darbus. Nemaža dalis kūrinių eksponuojami pirmą kartą.

V. V. Tarabildienė „Vasara prie marių“. 1975

Parodos „neĮMANOMA“, skirtos Vytautui Pakarskui, atidarymas 17:30
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

V. Pakarskas buvo Lietuvos aviacijos pramonės kūrėjas, aviacinio sporto organizatorius, sklandymo sporto meistras, aviacinės periodinės spaudos Lietuvoje gaivintojas, serijinės sklandytuvų gamybos Lietuvoje pradininkas, lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno memorialinių sodybų atstatymo iniciatorius. Paroda skiriama jo 90-osioms gimimo metinėms ir veiks iki Naujųjų.

Premjera. Filmas „Helmut Newton: begėdiškas grožis“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Gražiausios Holivudo moterys buvo kultinio fotografo Helmuto Newtono kūrybos įkvėpimas. Laužydamas nusistovėjusias normas H. Newtonas ikoniškuose kadruose įamžino tokias kino ir mados pasaulio legendas kaip Ana Wintour, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini. Dabar jos dalinasi prisiminimais ir pateikia savo interpretacijas apie prieštaringai vertinamo genijaus gyvenimą ir kūrybą. Provokuojančiai moteris vaizduojantys kadrai iki šiol kelia klausimą: jos menininko akyse buvo subjektai ar objektai? H. Newtonas šiemet būtų šventęs savo šimtąjį gimtadienį, tad šis filmas – gimtadienio dovana visiems fotografijos menui neabejingiems žiūrovams. Filmo seansą „Romuvoje“ pristatys fotografas Dainius Ščiuka.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia