Maršrutas spalio 26-28 dienoms

PENKTADIENIS, 10 26

Premjera. Spektaklis „Vėjo prigimtis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Tai spektaklis sūnums ir jų tėvams, tėvams ir jų sūnums apie tą vyrų pusę, kurios nerodome. Ne apie nerodomus jausmus, bet lūkesčius, kuriuos tėvas iškelia virš sūnaus galimybių juos pasiekti. Ir apie neišvengiamą gėdos jausmą, kurį patiriame todėl, kad per daug stengėmės“, – spektaklio pagal Izraelio rašytojo Amos Oz apsakymą temą pristato režisierius Gildas Aleksa. Premjera – ir šeštadienį bei sekmadienį.

44347833_10156375508720546_5766542783758204928_n

„Paribiai“, 20:00
Kultūros baras „Godo“, Laisvės al. 89

Nenaujokai muzikantai naujoje centro vietoje – įvairių daiktų vertėjas į muziką Armantas Gečiauskas ir sopančias ausis gydantis atlikėjas Kojos sopa.

paribiai

Vakarėlis „StumkTrauk“, 22:00
Baras „O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

„StumkTrauk“ yra bummel stiliaus propaguotojai ir entuziastai. Vokietijoje pradžią gavęs judėjimas (bummel zug – vos judantis, lėtai puškuojantis traukinys) uždegė brandžiuosius pulto džentelmenus Spitzin ir Marulį susijungti naujam polėkiui. Jie kviečia kartu paskraidyti su digital cumbia, tropical bass, ketapop, bummel techno, oriental ir organic tropical vibes melodijomis.

36784566_1453894291423291_4836867541689171968_n

ŠEŠTADIENIS, 10 27

Atvirų durų diena istoriniuose Lietuvos banko rūmuose, 10:00
Maironio g. 25

Atvirų durų dienos metu kauniečiai ir miesto svečiai galės iš arti pamatyti ne tik organiškai atkartojamą banko veiklą, tačiau ir išskirtinę architektūrą. Lietuvos banko Kauno rūmai – vienas moderniausių tarpukario statinių.

Lankytojus bankininkai pakvies į specialiai šiam renginiui sukurtus spektaklius, diskusijas, filmų peržiūras, o vaikų lauks jiems skirta erdvė. Detalią dienos programą rasite čia .

lietuvosbanko

Spektaklis „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Pagrindinis spektaklio personažas, padūkėlis Peliukas, įkalbėtas buvusios lėlių teatro lankytojos Lizos ir žiūrovų, praskleidžia Pasakų dirbtuvėlės uždangą ir kviečia susipažinti su lėlių spektaklio gimimo procesu bei kūrybine komanda – autorium,  režisierium, dailininku, kompozitorium, lėlių ir dekoracijų kūrėjais. Spektaklis vyksta V. ir S. Ratkevičių lėlių muziejuje.

Foto pasivaikščiojimas, 15:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Bendruomenių laboratorija „Mažosios istorijos“ kviečia mokytis padaryti tobulą, Instagram‘o vertą gamtos nuotrauką, kalbėtis apie peizažo fotografijos istoriją bei svarstyti: ar fotografija – tik pasyvi dokumentacija? Ar visgi aktyvi, realius pokyčius įtakojanti priemonė? Ar fotografija gali sustabdyti ne tik akimirką, bet ir pjūklą?  otografuoti ir diskutuoti kviečia jaunosios kartos fotografė Milda Gineikaitė ir menotyrininkė Agnė Taliūtė. Pasivaikščiojimą pradėsite Paveikslų galerijos paviljone, kur veikia Mildos paroda „(Ne)saugi zona“, vėliau kelsitės į galerija supančius šlaitus. Jei lis – į vidų.

nesaugizona

Festivalio „Baterija“ uždarymas: „Baltoji trispalvė“, 16:00
Linkuvos įtvirtinimai, Kėdainių g. 23

Kultūros paveldo festivalis, dešimtis ir šimtus kauniečių privertęs iš naujo, o gal ir pirmą kartą pažvelgti į miestą supančią tvirtovę, baigiasi. Šeštadienį ten, kur prieš keletą metų jau vyko filosofinis bruzdesys, degs laužai, liesis poezija ir plėvesuos „Baltoji trispalvė“. „Toks bus simbolinis didžkario šimtmečio paminėjima“, – žada organizatoriai.

„Atsisakant militaristinės materinės terminologijos, bei ikonografijos apie pralaimėjimą, virš karinių objektų sodrios psichologinės – istorinės juodai raudonos rustikos iškeliamas didžiulis baltas, švarus ir naujas laukas kaip mistinis balto vėjo kūnas ar Baltoji trispalvė. Ta, kuri dar nepatyrė prizmės lašo lūžio, o talpindama pirminę grynos idėjos galią neša neužrašytus ir nespalvintus, bet tikrus burtus į eterį, bei skelbia kitokios pergalės metą“, – taip savo idėją pristato architektas, tapytojas Mantas Maziliauskas.

linkuvos

Filmas „Nico, 1988“, 20:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Vasarą iš „Romuvos“ kiemo išlydėjęs filmas pagaliau ir repertuare. Tai kelio filmas, skirtas paskutiniams dvejiems atlikėjos Christos Päffgen, žinomos slapyvardžiu Nico, gyvenimo metams. Nico – popkultūros ikonos Andy Warholo mūza, muzikos grupės „Velvet Underground“ atlikėja ir legendinio grožio moteris. Filmas pasakoja apie šios 8-ojo dešimtmečio Niujorko legendos kovą su potraukiu heroinui ir tuo pat metu brandžiame amžiuje atrastą vidinę pilnatvę, muzikos ir atsinaujinusių santykių su sūnumi dėka. Susannos Nicchiarelli režisuota istorija – tai jautrus pasakojimas apie atgimimą: atlikėjos, motinos ir už legendinio grožio ikonos stovinčios moters.

SEKMADIENIS, 10 28

Teatro festivalis „Namas nr. 1“: atviri pjesės skaitymai, 16:00
V. Putvinskio g. 5

„Vieno buto istorija“ – tai audioturas po autentišką butą, šiuo metu rengiamas „Menų spaustuvės“ platformoje „Atvira erdvė“, Vilniaus Justiniškių rajone. O kol spektaklis dar neišvydo dienos šviesos, kūrybinė komanda kviečia užsukti į šiaip jau sold out’inį teatro festivalį viename puikiame name, kur vyks pjesės skaitymas.

Dailininkės Julijos Skudutytės iliustracija I „Vieno buto istorija“

Dailininkės Julijos Skudutytės iliustracija I „Vieno buto istorija“

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Sekmadienį įvyks akistata tarp Kauno „Žalgirio“ ir ryžto bei drąsos nestokojančių Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkų. Tarsi viesulas į geriausių Lietuvos krepšinio komandų elitą įsiveržę panevėžiečiai į „Žalgirio“ areną atvyksta su puikiai jos lankus pažįstančiu Pauliumi Valinsku priešakyje. Varžovai be kovos pergalės atiduoti neketina, tad žalgiriečiams reikalingas stiprus užnugaris iš pačių triukšmingiausių savo sirgalių.

zalgirislietkabelis

A lyga 29 turas: „Stumbras“ – „Atlantas“, 17:00
Nacionalinė futbolo akademija, Aukštaičių g. 51

Kauno futbolo klubas „Stumbras“ tęsia kovą dėl A lygos bronzos medalių. Trečioje Lietuvos čempionato vietoje žengiantys kauniečiai sekmadienį priims Klaipėdos „Atlantą“ ir sieks nugalėti varžovus bei padidinti atotrūkį nuo „Trakų“ turnyro lentelėje.

stumbras

Daniel Sloss: X, 19:00
„Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Škotų humoristas Daniel Sloss jau yra bandęs lietuvių kantrybę ir jam visai neblogai sekėsi, tad jei anglų kalba jums artimesnė, nei Lietuvos anekdotų karalių dialektas, sekmadienio vakarą praleiskite Šilainiuose.

danielsloss x

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia