Maršrutas spalio 24-27 dienoms

Adauktas Marcinkevičius. Kauno fotografijos galerija

PIRMADIENIS, spalio 24 d.

Algimanto Mikutos knygų sutiktuvės, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Poeto, vertėjo Algimanto Mikutos poezijos vertimų rinktinės „Poetų pasjansas“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2016) ir prisiminimų bei apmąstymų knygos „Mėnulio peilis“ (Vilnius: Homo liber, 2016) sutiktuvėse dalyvaus autorius, rašytojas Danielius Mušinskas, literatūrologas ir leidėjas Vilius Gužauskis, kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir aktorius Dainius Svobonas. Vakaro vedėja – rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Filmas „Karalių pamaina“, 18:45 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Naujausias režisieriaus Igno Miškinio darbas – tai trečiasis jo pilno metro filmas, po sėkmingai pasirodžiusių „Diringas“ ir „Artimos šviesos“. Filmas jau buvo pristatytas keliuose pasaulio filmų festivaliuose ir pavasarį Lietuvoje apdovanotas dviem Sidabrinėmis gervėmis: aktorius Vidas Petkevičius už antro plano vaidmenį ir filmo garso takelis, kurį sukūrė latvių kompozitorius Edgars Rubenis.

ANTRADIENIS, spalio 25 d.

„Faifoklokas“: „Pavogto Kauno beieškant“, 16 val.
Ekskursijos pradžia – Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios

Atnaujinama tarpukariu populiari tradicija matytis kartą per mėnesį (tarpukariu tai vykdavo gerokai dažniau) penktos valandėlės arbatos puodeliui ir neįpareigojančiam, užtatai labai maloniam ir įkvepiančiam pokalbiui. Antradienio ekskursijos po rudenėjantį Kauną metu aplankysite garsių tarpukario menininkų Liudo Truikio ir Marijonos Rakauskaitės namus – memorialinį muziejų (E. Fryko g. 14), kuriame iki šių dienų išsaugota to meto dvasią atspindintis autentiškas interjeras. Duris muziejus atvers specialiai ekskursijai, o kompaniją palaikys tarpukario interjerų istorijomis susidomėjęs ir istorinę kauniečių atmintį gaivinantis Dainius Lanauskas, kurio kolegos ekskursijos metu papasakos autentiškų istorijų bei padės pažvelgti į to meto kauniečių gyvenimus iš išsaugotų ir atkurtų to meto ženklų ir simbolių.

Žaismingo kino vakarai senjorams: „Asfaltas“, 17:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Prancūzų režisieriaus Samuelio Benchetrit filmas, sukurtas pagal jo paties trumpų, asmeninės patirties įkvėptų novelių rinkinį „Asfalto istorijos“, kviečia iš daug arčiau nei pro rakto skylutę pažvelgti į kasdienius ir nuo stereotipų nutolusius paryžiečių gyvenimus.  Šmaikščios įžvalgos, trumpi pokalbiai ar kartais įsivyraujanti tyla atskleidžia, kad kiekvienas, net ir trumpas, susitikimas praturtina ir padeda pasijusti mažiau vienišu.

TREČIADIENIS, spalio 26 d.

„Kaunas Photo“: audiovizualinis projektas „Lietuva. Atsisveikinimo vaizdai“, 18:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Vienas ryškiausių šiuolaikinės lietuvių dokumentinės fotografijos kūrėjų alytiškis Vytautas V. Stanionis suteiks unikalią galimybę keliauti po XIX amžiaus pradžios Lietuvos miestų ir miestelių spalvų, nuotaikų žaismą. Gerai žinomo muzikos kūrėjo ir atlikėjo Eugenijaus Kanevičiaus netradiciniais instrumentais kuriamos garsinės kompozicijos žiūrovams ir klausytojams leis Lietuvoje pasijusti lyg egzotiškoje šalyje. Dažnas pasakys: „tokios Lietuvos dar nesu matęs“…

Šis fotografo ir džiazmeno projektas buvo rodytas pirmajame festivalyje 2004 metais ir žiūrovų buvo sutiktas su didžiuliu entuziazmu. Tryliktasis festivalis „Kaunas Photo“, kurio tema „Flaneur. Naujieji miesto naratyvai“ kviečia amžiaus pradžios kūrinį atrasti šių dienų patirčių, pojūčių, mūsų krašto suvokimo kontekste.

trec.audiovizualinis

KETVIRTADIENIS, spalio 27 d.

Aristavėlės dvaro rūmų atidarymas, 13 val.
Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės

Lietuvos liaudies buities muziejuje atidaromas Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centras. Ketvirtadienio programoje – centro apžiūra, dvaro baldų, tekstilės iš muziejaus fondų pristatyma, diskusija ir muzika.

Parodos „Paletė ir gyvenimas. A. Žmuidzinavičiui – 140“ atidarymas, 16 val.
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Antanas Žmuidzinavičius (1876–1966) – iškili Lietuvos valstybės asmenybė. Dailininkas, visuomenininkas, pedagogas, žmogus, gyvenęs radikalių Lietuvos istorijos pasikeitimų laikotarpiu. Pirmosios lietuvių dailės parodos rengėjas, Lietuvių dailės draugijos ilgametis pirmininkas, šaulys, Lietuvos Šaulių sąjungos vadovas, skautas, dvasia ir gyvenime, aistringas keliautojas.

Minint dailininko 140-ąsias gimimo metines Antano ir Marijos Žmuidzinavičių namuose pirmo aukšto ekspozicijoje lankytojams pristatomi dailininko kūriniai iš muziejų fondų bei privačių kolekcijų. Eksponuojami Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, Lietuvos dailės muziejuje, Šiaulių „Aušros“ muziejuje saugomi tapybos darbai. Vertingi, išskirtiniai ir retai matomi kūriniai parodai maloniai paskolinti A. ir M. Žmuidzinavičių anūkų, proanūkių. Ypatingi istorinės, kultūrinės atminties atspindžiai įamžinti advokatų dr. Jauniaus Gumbio bei Rolando Valiūno privačių kolekcijų darbuose.

ketv.a._zmuidzinavicius_dirbtuveje_prie_molberto_1932

Diskusija, parodos atidarymas ,,Žaliakalnis: vakar, šiandien, rytoj“, 14 val.
Kauno apskrities archyvas, Maironio 28B

Kauno apskrities archyvas kviečia į apskritojo stalo diskusiją, kurios metu bus pristatyta dokumentų paroda apie Kauno Žaliakalnį ir Algirdo Gamziuko knyga „Mano Žaliakalnis“ (Kaunas, 2016). Parodoje bus demonstruojami dokumentai iš Kauno gubernijos laikotarpio fondų, kurie atspindi šios miesto dalies vystymosi pradžią, susijusią su Kauno miesto paskelbimu gubernijos centru. Tai – Kauno gubernijos valdybos bei šios valdybos Statybos skyriaus, Kauno miesto valdybos (dūmos) fonduose saugomi miesto vystymosi planai, individualių, visuomeninės ir karinės paskirties pastatų projektai, carinės valdžios sprendimai.

????????????????????????????

Kęstučio Navako romano „Vyno kopija“ pristatymas, 17:30 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Literatūros palėpė, A. Mapu g. 18

Ar norėtumėte pamatyti, kaip romano puslapiai virsta spektaklio scena? Kauno kamerinio teatro aktorius Vytautas Gasiliūnas jau ruošiasi! Knygos pristatymo lankytojų laukia gurmaniška literatūrinė vakarienė ir vinilinių plokštelių diskoteka iš paties K. Navako kolekcijos.

ketv.navakas

Vizualiųjų menų rezidencijos parodos atidarymas, 17:30 val.
Galerija „Ars et mundus“, A. Mapu g. 20

Intensyvią poros mėnesių trukmės „CreArt AiR“ rezidenciją apžvelgsiančioje parodoje bus pristatyti Maria Lozano Alcubilla (Valjadolidas, Ispanija), Mario Romoda (Zagreb, Kroatija), Xomorrow (Kinija/Portugalija), Ivana Vulic (Zagreb, Kroatija) kūrybiniai darbai/tyrimai. Paroda veiks iki lapkričio 27 d.

Adaukto Marcinkevičiaus parodos „Optimistai ir skeptikai“ atidarymas, 17:30 val.
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Nacionalinės dailės galerijos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuota paroda yra aktas, liudijantis istorinį kūrėjo sugrįžimą. Vasarą NDG vykusi pirmoji autoriaus paroda susilaukė didžiulio lankytojų dėmesio, padėjo vilniečiams geriau pažinti A. Marcinkevičiaus kūrybą. Dabar galimybę pamatyti ir įvertinti autoriaus darbus turės ir kauniečiai.

Parodos atidarymą lydės pokalbis apie neseniai leidyklos „Apostrofa“ išleistą retrospektyvos knygą, autoriaus kūrybą ir veiklą. Pokalbyje dalyvauja: albumo sudarytoja Margarita Matulytė, a.a. fotografo žmona Rimantė Šerkšnytė, sūnus Saulius Marcinkevičius, leidėja Giedrė Kadžiulytė, knygos dailininkas Jokūbas Jacovskis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Česonis.

„Kitos industrijos”: „Improvizacinė muzika. Istorija ir dabartis“, 18 val.
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Kas yra laisvoji muzikos improvizacija? Kaip skamba muzikos estetika ir kokie yra jos vertinimo kriterijai?

Į šiuos klausimus pabandys atsakyti improvizacinės muzikos propaguotojas ir profesionalas, improvizuojantis su džiazo grupėmis ir eksperimentiniais performansais. Arnas pasakos mums apie improvizacijos ir „muzikinio skonio“ santykį, sąsajas su akademine muzika ir vakarietiška tradicija. O gal improvizacinė muzika turi būti asmeniškas kūrybinio proceso išgyvenimas? Susipažinsime su improvizacinės muzikos istorija, estetikomis, įtakomis ir šiandienos pozicija.

Diskusija „Kaunas prie (be) upių“, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Artėjant metui, kai Nemune užsidarys navigacijos sezonas, o Neris pasidengs ledu, krantinių atgimimo iniciatyva „TẽKA“ ir Kauno menininkų namai į diskusiją apie miestą, upes ir jųdviejų sąntykį ir bendrą gyvastį sukvies skirtingų sričių profesionalus bei miestiečius. Spalio 27-osios vakaras bus skirtas rasti atsakymus, kaip miesto paupius vėl paversti patrauklia viešąja erdve, atvesti kaunietį prie upių ir išnaudoti jas kaip aktyvų miesto vaizdinio elementą bei simbolį. Diskusijos, kurią moderuos architektūrologas doc. Dr. Vaidas Petrulis, dalyviai – istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius, architektūrologė doc. dr. Jūratė Tutlytė, filosofas ir komunikacijos spec. dr. Viktoras Bachmetjevas, Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas, renginių organizatorius Kęstutis Lingys, architektas Linas Tuleikis, festivalio „Nykoka“ organizatorius Tadas Šimkus, Kauno bienalės ir KEKS 2022 vadovė Virginija Vitkienė.

teka

Filmo „Logikos net neieškant“ premjera, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

„Logikos net neieškant: inspektorius Tamošė išeina į pensiją“ – tai jau antrasis „Sidabrinės karūnos“ teatro retro stiliaus filmas. Šį kartą pilno metražo juostoje išvysite paskutinę inspektoriaus Tamošė ir jo bendražygių istoriją Gerai Žinomame mieste. Nuotaikinga tarpukario muzika ir charakteringi kostiumai nepaliks abejingų laikmečio žavesiui, o tragikomiški veikėjų likimai ir aibė nesusipratimų įtrauks į detektyvinį nuotykių verpetą!

„GM Gyvai“: „Banda Magda“ koncertas, 19 val.
„Renginių Oazė“, Baltų pr. 16

„Banda Magda“ – tai sunkiai nusakomos kilmės world muzikos grupė, kurios skambesys varijuoja nuo sambos iki prancūziško šansono, nuo graikiškų liaudies melodijų iki Kolumbijos cumbia, afro-peruiečių bei šiaurės rytų Brazilijos ritmų. Grupė, garsėjanti savo nevaržomu muzikalumu, puikiai pagavusi geriausius praėjusio amžiaus vidurio vintažinius pop elementus, juos išlaisvina spalvingoje, kinematografiškoje ir subtilumu pasižyminčioje kūryboje.

Knygos „Super Duper“ pristatymas, 18 val.
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Trumpai jums apie knygą papasakos autoriai Inga Navickaitė, Robertas Kudirka, kūrinio nuotaiką perteiks keli Kaune aktyviai veikiantys aktoriai.

„Super Duper“ šiuo atveju yra tiesioginė sąsaja su populiariąja amerikietiškų komiksų kultūra, kurioje gausu antgamtinių galių turinčių pasaulio gelbėtojų ar priešingai. Šioje knygoje matoma niekad nesibaigianti gėrio ir blogio kova, kuri ir neturi baigtis – antraip kam supergalios? Tai knyga, kuriai reikia palaikymo, kadangi viena leidykla sutiko išleisti knygą, su viena salyga – jeigu bus garantuoti 500 pirkėjų (apmokėtų rezervacijų).

14718653_1205199142860371_7621297611756943274_n

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia