Maršrutas spalio 23-26 dienoms

PIRMADIENIS, 10 23

Vieša paskaita „Briuselis ar sostinės?“, 16:30
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V. Putvinskio g. 23

Koks yra realiausias Europos Sąjungos raidos modelis? Kaip šiuo metu atrodo santykiai tarp nacionalinių ir europinių institucijų, o kaip gali atrodyti ateityje? Kaip Lietuvos piliečių interesai yra atstovaujami Briuselyje? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų galima bus išgirsti atsakymą viešojoje paskaitoje „Briuselis ar sostinės? Nacionalinių parlamentų vaidmuo Europos Sąjungoje“. Savo mintimis dalinsis Matas Maldeikis, PMDF bakalauro studijų programos „Politikos mokslai“ absolventas, kuris šiuo metu eina Lietuvos Respublikos Seimo nuolatinio atstovo Europos Sąjungoje pareigas.

David Cohen ir Claudio Trovajoli koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Violončelininkas David Cohen jau devynerių debiutavo su Belgijos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Šiandien jis koncertuoja su tokiais orkestrais kaip Sankt Peterburgo filharmonijos orkestras, BBC simfoninis orkestras, Varšuvos filharmonijos orkestras, Seulo filharmonijos orkestras, Ciuricho kamerinis orkestras ir kt. Kaune violončelininkas pasirodys su savo scenos partneriu pianistu Claudio Trovajoli.

„Woe Unto Me“, „Nebulae Come Sweet“ ir „Emerald Mind“ koncertai, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Laukia funeral death / doom metal ir melancholic metal iš Baltarusijos bei power / progressive metal iš Sankt Peterburgo.

autumngloom

ANTRADIENIS, 10 24

Paroda „The place between portrait and matter“, 08:00-18:00
Galerija „Bright & Showy Kaunas“, A. Mackevičiaus g. 27

Kauno Kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto fotografijos katedros vedėjas Petras Saulėnas ir dėstytojas Dovilis Paliukas 2016-ais metais dalyvavo Saimaa Taikomųjų mokslų universiteto organizuotoje Tarptautinėje Saimaa savaitėje, kurios metu buvo vedamos kūrybinės fotografijos dirbtuvės Taikomųjų menų fakulteto studentams iš viso pasaulio. Jų metu dalyviai buvo supažindinti su didelio formato kamera ir tiesioginiu nespalvotu pozityvo procesu, kuris yra ypatingas tuo, jog jo metu gaunamas vienetinis, unikalus atspaudas. Kūrybinių fotografijos dirbtuvių pabaigoje, kiekvienas studentas džiaugėsi sukurtu diptiku: portretu ir jam svarbios vietos fotografija.

Ši paroda sausio mėnesį buvo atidaryta Saimaa Taikomųjų mokslų universitete, o dabar ji pirmą kartą pristatoma Lietuvoje. Paroda lankytojams atvira iki lapkričio 24 d.

Arūnas Kvietkus

Arūnas Kvietkus

Renginys „Ar galimas modernizmo tęstinumas ir transformacijos Kaune?“, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus inicijuotame renginyje atsakymų ir idėjų paieškos vyks net su 3 pranešėjais: Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centro vadovu Vaidu Petruliu, dr. Vilma Akmenyte-Ruzgiene ir VU docente dr. Marija Drėmaite.

Knygos „Post Ars partitūra“ pristatymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Agnės Narušytės sudarytoje knygoje pristatomas avangardinio meno grupės „Post Ars“ trisdešimties metų veiklos laikotarpis: parodos, akcijos, hepeningai, performansai, instaliacijos, žemės meno projektai, leidiniai ir individuali keturių menininkų – Alekso Andriuškevičiaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Roberto Antinio, Česlovo Lukensko ir Gintaro Zinkevičiaus – kūryba. Knygai tekstus rašė grupės menininkai, taip pat Erika Grigoravičienė, Giedrius Gulbinas, Daiva Citvarienė, Linara Dovydaitytė, Rūta Lukenskienė, Agnė Narušytė, Miglė Survilaitė, Kęstutis Šapoka.

Pristatyme dalvyaus Aleksas Andriuškevičius, Robertas Antinis, Česlovas Lukenskas, Agnė Narušytė, Gintaras Zinkevičius.

postars

„Kaunas Photo“ turas po parodą „Vandeningasis Kaunas“, 18:00
Laisvės al.

Ši lauko paroda – „Kaunas Photo“ trijų fotomenininkų – Andreas Müller-Pohle (Vokietija), Dorotos Dawidowicz (Lenkija), Jari Silomäki (Suomija) – atlikusių menines rezidencijas Kaune, rezultatas. Paroda eksponuojama Kauno miesto centre, ant buvusio „Merkurijaus“ tvoros ( Laisvės al. ir S. Daukanto g. sankirta). Daugiau apie ją turo metu papasakos festivalio organizatorius Mindaugas Kavaliauskas.

Dorota Dawidowicz. Atsipalaiduok

Dorota Dawidowicz. Atsipalaiduok

Gruzinų kino vakaras: Gela Babluani „Palikimas“, 19:00
Gruzijos meno ir skonio namai, K. Donelaičio g. 91

2006-ųjų juosta pasakoja apie tris prancūzų hipsterius, pasileidusius į nuotykius Gruzijoje, kurioje vienas pakeleivių paveldėjo pilį.

TREČIADIENIS, 10 25

Ekskursija už Maironio namų durų, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironiui šiemet 155-eri! Minėdami šią sukaktį, muziejininkai smalsauja, kaip smarkiai pasikeitė Poeto aplinka – įprastą vaizdą pro langą papildė paminklai, automobiliai, šimtamečiai medžiai. O kokį vaizdą stebėdamas jis pasitikdavo rytą, su kuo prasilenkdavo pakeliui į Seminariją..? Esate kviečiamiį specialią ekskursiją, skirtą pažinti ne tik pačiam Maironiui, bet ir jo aplinkai. Supratote teisingai – aplankysime ne tik Poeto butą, bet ir jo darbo, laisvalaikio, amžinojo poilsio vietas. Nustebsite – 8 muziejaus gyvavimo dešimtmečiai užfiksavo ne vieną įdomybę, o ekskursiją gražiomis istorijomis papildys dabartiniai šių vietų šeimininkai.

maironio

Studentų kino festivalis, 17:30
V. Kudirkos bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Vakaro metu bus parodyti 5 geriausius įvertinimus pelnę darbai iš 14-os, kuriuos 2017 m. sukūrė VDU Kūrybinių industrijų bakalauro programos studentai. Filmus pristatys kino kritikas Gediminas Jankauskas.

Prof. Karen Forbes paskaita „Tarp meno ir architektūros“, 17:30
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Spalio 24-27 dienomis Kaune vyksta kūrybinės dirbtuvės „Kaunas 18+18: PRISIKĖLIMO AŠIS“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio įprasminimui Kaune. Projekto misija – stimuliuoti daugiaskaitinius sukakties (pa)minėjimus ir atverti erdvę inovatyviems 100-mečio eksperimentams. Kūrybinį dirbtuvių veiksmą lydi vieši kūrėjų, tyrėjų ir specialistų pokalbiai, apmąstymai, pasitarimai aktualiais klausimais.

Karen Forbes (Škotija) – architektė, Edinburgo universiteto profesorė, kurios projektai ir inovacijos jau buvo pritaikytos Amsterdamo, Čikagos, Melburno, Kioto ir kituose pasaulio miestuose. Architektė yra sukaupusi daug patirties derinant architektūrą ir meną pasaulio didmiesčių viešosiose erdvėse.

Spektaklis „Alksniškės“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklio veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius už protestą dėl žydų naikinimo buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą. Atskirtas nuo įprastos sau veiklos, trečiasis prezidentas prisimena kertinius savo ir visos Lietuvos gyvavimo taškus – kovą už demokratiją, žodžio, religijos ir kitų laisvių įsigalėjimą Lietuvoje, 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, tolimesnę visuomeninę veiklą. Prezidento dialoguose su giminaičiais, kaimynais ir gyvenimo bendrakeleiviais atsiskleidžia Kazio Griniaus išgyvenimai, filosofinė pozicija bei asmeniniai bruožai – tolerancija, demokratiškumas, pacifizmas, išmintis. Spektaklyje atsiskleidžia ne tik Kazio Griniaus asmenybė, bet ir kitu rakursu parodomi svarbiausi tuometiniai istoriniai įvykiai.

Rašydamas pjesę spektakliui „Alksniškės“, režisierius Gytis Padegimas gręžėsi į istorines asmenybes, išlikusius dokumentinius jų tekstus: Kazio Griniaus atsiminimus, Gedimino Ilgūno ir Alfonso Eidinto monografijas, prezidento sūnaus Liūto Griniaus atsiminimus (išleistus JAV) bei tekstus iš 1926 m. „Varpo“, skirto Prezidentui.

 

Teatro archyvo nuotr.

Teatro archyvo nuotr.

Paskaita-diskusija „Ar lietuviškas dizainas gali diktuoti tendencijas?“, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Paskaitos-diskusijos metu kartu su prof. Sauliumi Juozu Jarašiumi apžvelgsite Lietuvos dizaino raidą (1991-2017 m.) ir galėsite sužinoti, kas lemia produkto dizaino sėkmę rinkoje ir įvairiuose konkursuose bei padiskutuoti apie lietuviško dizaino tendencijas.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms.

dizainas

„Tropiniai kūnai vol. 4: Vegan on Acid“, 19:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Kas bendro tarp meninio tyrimo ir virtuvės, farmakono ir gliuteno, etnobotanikos ir neurohakinimo, psichodelinės estetikos ir institucinės kritikos? Įmaišom šiuos ir visus suneštinius klausimus į tešlą ir kepam blynus. Galerijoje trečiadienį įvyks pirmasis „Vegan On Acid“ vakarėlis, vedamas Sauliaus Leonavičiaus.

Įvykių ciklas „Tropiniai kūnai“ apima tyrimų spektrą, varijuojantį tarp įsivaizduojamų geografijų (imagined geographies) ir performatyvių įsikūnijimų. Bandoma išerdvinti galeriją ir jos tapatybę, paverčiant ją tropiniu kūnu. Čia pavadinimas nurodo į tropą kaip kalbos vienetą – metaforą, ir į tropikus kaip geografinį atspirties tašką. „Tropiniai kūnai“, kuruojami naujosios galerijos vadovės Vaidos Stepanovaitės, atsiskleidžia pamažu iki spalio mėnesio pabaigos.

vegan

Lietuvos ledo ritulio čempionatas. „Kaunas Hockey“ – „Juodupė“, 20:00
Kauno ledo arena, Aušros g. 42C

Kada paskutinį kartą buvote ledo ritulio varžybose? O kada pirmą? Šio sporto šakos lietuviškoji istorija prasidėjo būtent Kaune, tik jau kuris laikas tai nepelnytai pamiršta. Nauja miesto komanda pasirengusi visiems priminti. Kol kas čempionate kauniečiai kovoja be pralaimėjimų.

KETVIRTADIENIS, 10 26

„Sporto kino festivalis“: „Rudens auksas“ (Autumn gold), 10:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Sporto kino festivalio filmus lydės jų aptarimai, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos su olimpiečiais, diplomatais, sporto ekspertais bei kino kūrėjais. Pirmasis festivalio seansas pasakoja penkių garbingo amžiaus sportininkų istorijas, kurių tikslas – dalyvauti lengvosios atletiko pasaulio čempionate. Visiems jiems yra nuo 80 iki 100 metų, tad didžiausias iššūkis stadione – kova su laiku ir senatve.

rudensauksas

Pagyvenusių žmonių mėnesio uždarymo koncertas, 16:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Sveikinimų ir padėkų vakare dalyvaus Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“ su nauja programa.

„Kaunas 2022“: Lewis Biggs pranešimas „Vieša erdvė ir kūrybiška vietokūra“, 17:30
VDU fojė, S. Daukanto g. 28

Lewis Biggs (Didžioji Britanija) – kuratorius, buvęs „Tate“ galerijos Liverpulyje direktorius ir vienas iš Liverpulio bienalės įkūrėjų bei ilgamečių vadovų, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” meno viešose erdvėse kuratorius. Jį mūsų žurnale kalbinome gegužę, o dabar britas atvyksta pakalbėti apie tai, as yra vieša erdvė. Kodėl ji mums turėtų rūpėti? Kas išvis yra viẽša, ir ar nepaprasčiau būtų tokias erdves vadinti privačiomis? O kas yra erdvių kūrimas? Argi ne kiekviena vieta yra erdvė, kurios nereikia kurti, nes ji juk jau yra? Kokie žmonės yra pakankamai kvalifikuoti kurti erdvėms ir kodėl jiems tai reikėtų daryti? Kodėl kai kuriose vietose jaučiamės geriau ar jas lankome dažniau nei kitas?

Vito Luckaus parodos „Mimai“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejaus padalinio – Vito Luckaus fotografijos centro – kartu su Kauno pantomimos trupės įkūrėju Modriu Tenisonu ir Tatjana Luckiene-Aldag bei Kauno fotografijos galerija parengta paroda skiriama Kauno pantomimos trupės įkūrimo 50-mečiui paminėti.

Iki gruodžio 3 d. bus eksponuojami ne tik jau gerai žinomi V. Luckaus parodų darbai, saugomi Fotografijos muziejuje Šiauliuose, bet ir iš negatyvų, saugomų menininko archyve JAV, atspausdintos šios serijos fotografijos, padėsiančios perteikti tiek legendinės pantomimos trupės, tiek V. Luckaus savito požiūrio į šį kultūros reiškinį unikalumą.

V. Luckus. Pantomima, 1968-1972

V. Luckus. Pantomima, 1968-1972

10-oji „Šiaurės Kasablankos akademijos“ paskaita, 17:30
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Šįkart akademijos lankytojams Lietuvos diplomatas, istorikas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras Alfonsas Eidintas skaitys paskaitą „Holokausto istorijos šaltiniai ir jų panaudojimas“.

8-asis knygų klubo vakaras, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Spalio mėnesio knyga – Kurto Vonneguto „Žmogus be tėvynės“. Galbūt prieš tai knygų klubo susitikime nebuvote, bet esate skaitę šią knygą? Galbūt labai norite ją perskaityti ir pasidalinti savo mintimis su kitais skaičiusiais? O galbūt tiesiog visada svajojote būti knygų klube? Esate kviečiami prisijungti. Knygų klubo susitikimai vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį.

„Kitas kampas“: Improvizacijos kovos, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11–osios g. 26

Devintąjį sezoną pradedantis improvizacijos teatras „Kitas kampas“ žiūrovus kviečia tapti kūrybinės sistemos dalimi. „Improvizacijos kovos“ – tai azartas, varžybinė dvasia, energija ir gera nuotaika

Naujo žurnalo „Nemunas“ numerio sutiktuvės, 19:00
Kavinė „Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Skaitinių, vaizdų ir muzikos apsuptyje galėsite pasinerti į pokalbį ir atrasti naujų talentų, idėjų ir reiškinių.

nemunas

Spektaklis „Kas prieš karą pasiduokit“, 19:00
„Šelteris“, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Visi režisieriaus Gildo Aleksos agresyvioje komedijoje (N–18) minimi įvykiai tikri (bent jau taip rašoma spaudoje), tik interpretuoti.

kaspriesakra

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia