Maršrutas spalio 23–25 dienoms

PENKTADIENIS, 10 23

V. Sventicko knygos „Ką žino upė“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Literatūros kritiko, Nacionalinės kultūros ir meno premijų laureato naujas straipsnių ir užrašų rinkinys savaip pratęsia ankstesnę Valentino Sventicko knygą „Apie Justiną Marcinkevičių“, sulaukusią skaitytojų ir kritikos dėmesio. Polemizuojama su bandymais nuvertinti poeto kūrybą ir vaidmenį, pabrėžiama istorinio, visuminio požiūrio būtinybė.
Pateikiama unikalių žinių apie Justino Marcinkevičiaus užrašų sąsiuvinius bei rankraščius. Trumpais eseistiniais škicais, parašytais paprastai ir nuotaikingai, prisiliečiama prie poeto biografijos ir kūrybos ypatumų, replikuojama jo oponentams, pasakojama mažai kam žinomų realijų.

Rinktinės sutiktuvėse dalyvaus autorius Valentinas Sventickas ir  muziejininkas Remigijus Jakulevičius.

Kauno dizaino įvykis. Dizaino artefaktų ir projektų paroda „Pandemijos vaizduotė“
Įvairios vietos

Jau penktadienį Kaune debiutuoja visą savaitę truksiantis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamas tarptautinis Kauno dizaino įvykis. Šiais metais jo tema, dabarties ateities miestas, atkreipia dėmesį, kad rytojaus miestus kuriame šiandien.

Vienas ryškiausių renginių – dizaino artefaktų ir idėjų iš skirtingų pasaulio miestų paroda „Pandemijos vaizduotė“ viešosiose Kauno erdvėse: kavinėse, muziejuose, gatvėse. Paroda truks visą savaitę ir supažindins tiek su praktiškais, tiek utopiniais sprendimais, kurie buvo sukurti dizainerių iš Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Švedijos, Lietuvos bei kitų šalių. Daugelis jų buvo inspiruoti susidūrus su pandemijos iššūkiais mūsų socialiniam gyvenimui. Ar gali dizaino sprendimai mums padėti laikytis socialinės distancijos gatvėje, saugiai lankytis kavinėje ar sporto klube? Ar gali dizainas esantiems izoliacijoje padėti pajausti artimo žmogaus buvimą šalia? Kitus įvykio renginius galima rasti svetainėje www.dizainaskaune.lt.

Autorinės poezijos skaitymai Poetų pievelėje, 17:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Tai jau bus ketvirtasis kasmėnesinis renginys, vykstantis Botanikos sode, tradiciškai piešpaskutinį mėnesio penktadienį – laisvas autorių poezijos skaitymas gamtos prieglobstyje. Dalinimasis savo poezija su kitais.

Kūrybinių dirbtuvių „Naujamiesčio kodas“ pristatymas, 17:30
Architektų namai, Vilniaus g. 22

Spalio 13 dieną prasidėjusios kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“ vyksta hakatono principu – 12 dalyvių, tarp kurių architektai, urbanistai, kraštovaizdžio architektai, sociologai ir menininkai, kuria bendras Kauno Naujamiesčio plėtros urbanistines gaires.
Viso proceso metu aktyviai įtraukiami įvairių sričių ekspertai, miestiečiai, suinteresuotos šalys, vyksta apskritojo stalo diskusijos, konsultacijos, vieši pristatymai. Kūrybinių dirbtuvių sesijos vyks spalio – lapkričio mėnesiais Kaune, Architektų namuose, o galutinis dirbtuvių rezultatas – gruodžio mėnesį vyksianti paroda.

Dirbtuvių akimirka

Premjera. Filmas „Deivido Koperfildo istorija“, 20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Nauja klasikinio Čarlzo Dikenso romano ekranizacija (rež. Armando Iannucci), sodriai pagardinta juodojo humoro intarpais, pasakoja paprasto berniuko Deivido Koperfildo (aktorius Dev Patel) gyvenimo istoriją, primenančią amerikietiškus kalnelius. Gimęs neturtingoje šeimoje, augdamas Deividas patiria daugybę nuotykių ir išbandymų, įgyja ir praranda nemenką turtą, bendrauja su aibe pačių įvairiausių ir keisčiausių personažų. Geraširdžio vaikino gyvenimo posūkius lemia ir jo charakterį formuoja patys įvairiausi žmonės: kilnūs, žiaurūs, naivūs, ambicingi ir kvaili. Galų gale atradęs pašaukimą, Deividas tvirtai suima likimą į savo rankas ir tampa savo gyvenimo šeimininku.

ŠEŠTADIENIS, 10 24

Festivalio „Vitrum 2020 Pulsas“ edukacinė programa, 12:00 / 15:00
Kauno paveikslų galerija ir „Galerija be sienų“, K. Donelaičio g. 16

Ši edukacinė programa – tarptautinio stiklo meno festivalio „Vitrum 2020 Pulsas“ dalis. Edukacinės programos šeimoms metu, padedami menininkės Sandros Atkočiūtės, dalyviai galės susikurti stiklo kūrinį. Patys kurdami nedidelius stiklo objektus dalyviai komponuos ir žais derindami įvairias stiklo spalvas ir formas. Dirbtuvių dalyviai taip pat mokysis pažinti skirtingas stiklo technikas, susipažins su stiklo istorija bei garsiausiais stiklo menininkų kūriniais. Stiklo mozaikų kūrimas – ne tik smagus laikas su šeima, tačiau ir poilsis. Spalvų ir stiklo žėrėjimas suteikia geras emocijas, į procesą nurimti ir susikaupti įtraukdamas ne tik tėvelius, bet ir mažuosius edukacijos dalyvius. Nuo 15 val. edukaciją vyresniesiems ves Valda Verikaitė. Reikalinga registracija.

„Galerijoje be sienų“ viso festivalio metu bus įkurta Lino Kutavičiaus šviesos instaliacija. Edukacijos tuo tarpu vyks galerijos foje.

G. Žaltauskaitės nuotr.

Grupės „Egomašina“ koncertas, 16:30
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„Kas žino, ką reiškia „buržuika“? Mums tai reiškia, kad judesys ir pasikūrimas prasidės ne naktį, o dar kai tik pradeda temti“, – į koncertą kviečia viena tranikiausių iš lyriškų grupių. Juos pasitiks ir keli vietos rezidentai.

Mėgstamo eilėraščio skaitymai, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

Autorius patvinusi savastis
Laikas eilėmis skaičiuojamas
Mikrofonas kaip alkanas šuo
Žodis kaip gulbei batonas

Kviečiame registruotis ir
pasidalinti savo ar mėgstamo autoriaus kūryba
el.p. tadasgrei@gmail.com
Poezijos skaitymai gržta!

SEKMADIENIS, 10 25

Nemokamas muziejų lankymas, visą dieną
Įvairios vietos

Kaunas neretai vadinamas muziejų miestų, ir tikrai pelnytai. Centre, Senamiestyje, Žaliakalnyje gausu miesto ir šalies istoriją, meną, žymius žmones pristatančių institucijų.
Miestiečiai ir keliautojau jau įprato, kad kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visi norintys gali nemokamai lankytis dalies Kauno muziejų nuolatinėse ekspozicijose. Nuo 2019 m. nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose, kurie yra pavaldūs Kultūros ministerijai. Muziejų sąrašą rasite čia.

Muzikinė popietė visai šeimai „Pepė keliauja į koncertą“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Turbūt puikiai pažįstate mergaitę, kurios galva kupina netikėčiausių fantazijų, o kojos apmautos ilgomis skirtingomis kojinėmis. Šį populiarios knygos personažą sugalvojo švedų rašytoja Astrida Lindgren. Turbūt dauguma vaikystėje esame skaitę jos knygų, o gal net apsilankę muziejuje Stokholme. Apie ką bus šis koncertas? Apie tai, kaip Pepė keliauja laivu iš Stokholmo į Klaipėdą, sutinka naujų draugų ir patiria daug smagių nuotykių. Jai patinka Klaipėdos brass kvinteto muzika, tad mergaitė taip pat užsinori koncertuoti… Teatralizuoto koncerto „Pepė keliauja į koncertą“ scenarijų ir režisūrą sukūrė Nerijus Gedminas, o Pepės vaidmenį parengė aktorė Rugilė Latvėnaitė.

Vytauto Šventupio nuotr.

Popietė „Modernistinės Kauno architektūros garsynas muzikiniame kontekste“, 17:00
TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34

Šių metų rugpjūčio/spalio mėnesiais, pasirinktuose tarpukario pastatuose, vienalaikiai besidomint archyvine medžiaga, Arūnas Periokas pririnko medžiagos ir naudoja muzikiniame kontekste. Laukia garsyno apdorojimo, panaudojimo būdų aptarimas, perklausa. Tai Arūno Perioko asmeninio meninio tyrimo, besiruošiant garso takelio kūrimui „Kaunas 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ videomeno projekte (rež. Aideen Barry), pasakojančiam apie modernistinę Kauno architektūrą, proceso ir rezultatų pristatymas.

Autorių nuotr.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
PENKTADIENIS, 10 23 V. Sventicko knygos „Ką žino upė“ pristatymas, 17:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Literatūros kritiko, Nacionalinės kultūros ir meno premijų laureato naujas straipsnių ir užrašų rinkinys savaip pratęsia ankstesnę Valentino Sventicko knygą „Apie Justiną Marcinkevičių“, sulaukusią skaitytojų...
Daugiau
Globoja
Leidžia