Maršrutas spalio 22-25 dienoms

PIRMADIENIS, 10 22

Vokiečių kalbos dienos. Leidinių paroda „Susitikimas su ekspresionizmu / Expressionismus-Treffen“, visą savaitę
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2 (406 kamb.)

biblioteka visus kviečia į iniciatyvos „Vokiečių kalbos dienos“ renginius, kurie vyks visą šią savaitę. Meno leidinių skaitykloje susitiksite su svarbiausiais vokiečių ekspresionizmo atstovais ir kūriniais. Šios dailės krypties neįmanoma įsivaizduoti be Dresdene, o vėliau Berlyne veikusių dailininkų grupių „Der Blaue Reiter“ („Mėlynasis raitelis“) ir „Die Brücke“ („Tiltas“). Daugiau savaitės renginių – čia.

okaipvokiskai

Susitikimas su „Pelkių paviljono“ kuratoriais N. ir G. Urbonais, 17:30
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Prestižinėje Venecijos architektūros bienalėje, Lietuvos paviljone šiemet veikia unikalus projektas – eksperimentinė laboratorija „Pelkių mokykla“, kur ne tik atvežta 15 tonų tikros lietuviškos pelkės, bet ir vyksta diskusijos tarp daugiau nei 100 pasaulio architektų, menininkų, mokslininkų. Paviljono kuratoriai – Masačusetso technologijos instituto (MIT, JAV) tyrėjai Nomeda ir Gediminas Urbonai – Kaune pristatys projekto idėją ir skaitys pranešimą „Pelkių paviljonas“: Lietuvos patirtys Venecijos architektūros bienalėje“. Svarbiausiame pasaulio architektūros festivalyje Lietuva savarankiškai dalyvauja pirmą kartą.

Bertos Tilmantaitės nuotr.

Bertos Tilmantaitės nuotr.

Koncertas „ Nuo F. Mendelssohno iki F. Latėno“, 18:00

Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncertas skiriamas Kauno žydų bendruomenės atkūrimo 30-mečiui. Klaipėdos kamerinis orkestras bei solistai Stein Skjervold (baritonas), Vilhelmas Čepinskis (smuikas) ir Mindaugas Bačkus (violončelė) atliks Felix Mendelssohn Bartholdy, Max Bruch, Kurt Weill, Fausto Latėno, Aaron Copland ir kitų kompozitorių kūrinius.

Kauno „Žalgiris“ – Alytaus „Dzūkija“, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia kovas vietiniame fronte ir arenoje priims Alytaus „Dzūkijos“ komandą. Drąsiai į atlapus stipriausioms šalies komandoms kimbantys dzūkai be kovos pergalių nedalija.

zalgiris

ANTRADIENIS, 10 23

Dirbtuvės „Žem(k)ės menas“, 14:00
Kaimynų pikniko pieva, tarp Pilėnų g. 10, 12, 14 namų ir Kamšos draustinio pažintinio tako, Akademija, Kauno raj.

Žemės meno principais paremtose dirbtuvėse jau kuris laikas buvo laukiami ir Akademijs gyventojai, ir visi kiti, turintys idėjų, kaip iš gamtos gėrybių, pasitelkus širdį, kurti meną. Kas iš viso to išėjo, pamatysime Kaimynų pikniko pievoje.

zemkesmenas


Koncertas „Skambanti Lietuva“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Scenoje – Julija Karaliūnaitė (sopranas), Liudas Mikalauskas (bosas) ir Birutė Asevičiūtė (fortepijonas). Koncertas „Skambanti Lietuva“ – tai muzikinis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metraštis. Skambės Lietuvos muzikos šedevrai – laikmečių ženklais tapusios dainos, operų, miuziklų arijos. Klausytojai išgirs į vientisą, nuoseklų pasakojimą sukomponuotus ne tik Aleksandro Kačanausko, Juozo Tallat-Kelpšos, Antano Šabaniausko opusus, bet ir pokario laikotarpio partizanų dainas, Balio Dvariono kūrybą, netolimos praeities ir dabarties Algimanto Raudonikio, Benjamino Gorbulskio, Teisučio Makačino, Giedriaus Kuprevičiaus, Viačeslavo Ganelino, Vytauto Kernagio kūrinius. Teatralizuotoje programoje klausytojai išgirs įdomias istorijas iš lietuvių kompozitorių gyvenimų, ištraukas iš laiškų, prisiminimus. Bus skaitomos eilės, rodomos vaizdo projekcijos.

Slemas #15, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, 19:00

Penkioliktasis Kauno menininkų namų slemas į sceną kviečia tiek patyrusius slemerius, tiek pradedančiuosius. Šįsyk slemo nugalėtoja (-s) keliaus į nacionalinį slemą Vilniuje, kuriame varžysis dėl teisės atstovauti Lietuvą Europos slemo čempionate. Išankstinė registracija: menas@kmn.lt.

sleas

Šokio spektaklio „Mano Piteris Penas“ premjera, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Tai XXI amžiaus Piterio Peno draugystės istorija – dviejų jaunuolių kelionė suaugusiųjų pasaulio link. Tarpusavio santykių peripetijos, ypač aktualios paauglystėje, pasakojamos šokio kalba. Tai jauno žmogaus bandymai ir (ne)noras suaugti, vidinės brandos paieškos. Ar tai nutinka išsikovojus vietą tarp išrinktųjų, ar tuomet, kai sugebi besąlygiškai priimti kitą kitokį ir patį save? Šokėjai, keturių klasikinių violončelių gyvas skambesys kartu su elektronine muzika, vaizdo projekcijos ir šiuolaikiškos dekoracijos scenoje nukels spektaklio „Mano Piteris Penas“ žiūrovą į savitą ir netikėtumų pilną Niekados šalį. 

Spektaklio šokio dalies autorė ir režisierė – Agnija Šeiko. Muzikinę jo dalį atliks Klaipėdos violončelių kvartetas, kurio atsiradimo iniciatorius bei projekto muzikos vadovas yra Mindaugas Bačkus.  Specialiai šiam renginiui parašyto kūrinio autorius – žymus vokiečių kompozitorius ir muzikos prodiuseris Svenas Helbigas.

Vytauto Petriko nuotr.

Vytauto Petriko nuotr.

TREČIADIENIS, 10 24

KTU „WANTed“ karjeros dienos, 10:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Pasimatuoti profesiją, akis į akį pasikalbėti su darbdaviu, kritiškai įvertinti būsimus kolegas –  didžiausioje arenoje Baltijos šalyse tikrai tilps visos šios galimybės.

Dovilės Zelčiūtės knygos „Prieglaudos miestai“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kartu su autore naują knygą pasitiks ir eilėraščių puslapiais keliaus rašytojai, bičiuliai, artimieji ir knygą skaičiusieji: Aldona Ruseckaitė, Viktoras Rudžianskas, Eglė Kojalavičiūtė-Genė, Violeta Micevičiūtė,  Neringa Mikalauskienė, Ervinas Koršunovas, Joana Gimberytė-Balčiuvienė.

zelciute

Grafolabas #7: „Debiutas – kaip tapti skaitomais?“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jei jūsų kompiuterio segtuvuose arba stalčiuose susikaupė geras šūsnis tekstų, bet tai dar ne romano rankraštis, rašytoja ir mentorė Sandra Bernotaitė siūlo pagalvoti apie debiutą kultūros spaudoje. Debiutuoti ir sudėtinga, ir paprasta. Saugu ir rizikinga. Paskaitoje sužinosite apie praktinius dalykus: bendravimą su lietuvių ir užsienio redakcijomis, siunčiamo kūrinio ir motyvacinio laiško formatą, tekstų apimtis. Prieš ateidami užsiregistruokite sandrabern@yahoo.com, o po dirbtuvių laiško lauksime ir mes.

„Atsargiai! Menas“:„Galerie Überall“, 18:00

VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Visą spalio mėnesį VDU Menų fakulteto galerijos „101“ erdves užiminėja šiuolaikinio meno kūrėjai ir netradiciniai meno kritikai – teatro, slemo ir stand-up meno atstovai, kurie kviečiami kūrybinėmis formomis išsakyti savo nuomonę į šiuolaikiškumą, auditoriją ir meno institucijas – tris esminius šiuolaikinio meno elementus.

Trečiadienį tarpdisciplinio šiuolaikinio meno kūrėjas, „Galerie Überall“ įkūrėjas ir direktorius Andrej Polukord įgyvendins specialiai galerijos erdvėms skirtą performansą, kurio metu kartu su kompanjonu Mario Strk „stumdydamas“ meną tyrinės šiuolaikinio meno ir institucijos tarpusavio ryšius.

Nacionalinė ledo ritulio lyga: „Kaunas Hockey“ – „Geležinis Vilkas“, 18:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C 

Ir dar vienas sezonas prasidėjo – ledo ritulio. Šiemet Lietuvos čempionate rungiasi keturios komandos, tad kauniečiai nė nežada kalbėti apie kažką pigiau, nei sidabras.

Šokio spektaklis „Chimeros karoliai“, 19:30
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Po daugiau nei dešimties metų choregorafė Aira Naginevičiūtė grįžta į Kauną – savo gimtąjį miestą, kuriame pradėjo jau daugiau nei pora dešimtmečių trunkančią karjerą ir norėdama pasidalinti kūryba, dovanoja išskirtinę galimybę išvysti itin retai rodomus „Chimeros karolius“. Į žmogaus būties problematiką atsigręžiantis šokio spektaklis – tai kontempliacija apie egzistencinį skausmą, kiekvieno patiriamas mus formuojančias transformacijas, vedančias į katarsišką būseną.

Šokio teatras AIROS. Martyno Aleksos nuotr.

Šokio teatras AIROS. Martyno Aleksos nuotr.

KETVIRTADIENIS, 10 25

Knygos „Raudonas ir žalias. Taivanas“ pristatymas, 17:15
VDU Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

VDU Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas geriausiai žinomas kaip Japonijos mylėtojas ir ekspertas – jis ir vienas pagrindinių „Sugiharos savaitės“ organizatorių bei filmo apie Kauno ir Japonijos ryšius kūrybinės komandos narys. Netikėta sužinoti, kad ir Taivanas, paslaptinga ir įvairių įdomybių turtinga sala, yra jo ne kartą lankyta ir tyrinėta vieta. O pasakoja p. Aurelijus taip, lyg dviese sėdėtumėte prie vėstančio arbatinio. Knygą visai neseniai išleido „Aukso pieva“.

taivanas

Parodos-instaliacijos „Algirdo Patacko „Pastogės“ Lietuva“ pristatymas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Pastogė“ – užuovėjos alegorija ir kultūrinio pogrindžio žurnalo, kurį leido A. Patackas, Juozas Prapiestis ir Gema Vosyliūtė, pavadinimas. 

Tai Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikėjo, Nepriklausomybės Akto signataro, Vytauto Landsbergio asmens sargybinio, kauniečio ir žaliakalniečio A. Patacko interviu pagrindu ir jo paties artimųjų, bendražygių asmeninių archyvų nuotraukomis sukurtas pasakojimas apie laiką ir Lietuvą, egzistavusią iki Sąjūdžio: paralelinę Lietuvą, tinklą žmonių, turėjusių stiprų vertybinį pagrindą ir norą gyventi savo gyvenimą ne melo visuomenėje.

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje nemokamai apžiūrėti ekspoziciją bus galima visą lapkričio mėnesį.

Psichodelinio meno parodos „Tiltas į kosmosą“ atidarymas, 18:00
Šiuolaikinio meno ir mokslo centras, Sandėlių g. 7

Ar menas turi šokiruoti? Ar menas turi priversti susimąstyti ir į mus supantį pasaulį pažiūrėti iš kitos pusės? Psichodelinio meno kūrėjai būtent tai ir daro – priverčia nuklysti nuo įprasto estetiško meno ir bent trumpam pasijusti tarsi kitame pasaulyje. Parodoje dalyvauja Paulina Ružauskaitė, Milda Arlauskaitė, Simonas Kacevas ir Avdija.

Teatro festivalis „Namas nr. 1“:„NaMIE…bėga gyvenimas“, 18:00

V. Putvinskio g. 5

Teatro fesitvalio NAMAS NR.1 kulminacija – čekų režisieriaus Howard Lotker, čekų trupės „HoME“ ir Lietuvos kūrėjų premjera „NaMIE…bėga gyvenimas“. Tai unikalus pasakojimas apie konkretaus namo – stovinčio V. Putvinskio gatvėje 5 – istoriją. Interaktyvus spektaklis pakvies savo dalyvius bent trumpam pajausti paslaptingą namų dvasią. Čia susipins turtinga Putvinskio gatvės, prieš beveik pusę amžiaus gyvenusių žymių iliustratorių Tarabildų bei naujojo šeimininko, P. Mažylio gimdymo namų vadovo Tomo Biržiečio šeimos istorijos.

Bilietai į ketvirtadienio spektaklį išparduoti. Dar liko vietų į 26 d. 18 ir 20 val. pasirodymus. 
Bilietai >> http://bit.do/exeRS.

Festivalio vieta! Organizatorių nuotr.

Festivalio vieta! Organizatorių nuotr.

Spektaklis „Apie vėles žemėj klajojančias“, 18:00

„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Vienos šmaikščiausių šiuolaikinio teatro aktorių Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė pristato antrąjį savo spektaklį, besiremiantį lietuvių liaudies išmintimi ir pasakojimais, šįsyk – siaubo pasakų gerbėjams.

teatroklubas

Virtuozinės fortepijoninės muzikos vakaras „Pirmi ir paskutiniai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Laikmečio virsmai visada nužymėti vertybių perkainojimu, tradicijų atmetimu, naujų idėjų įtvirtinimu, realizavimu. XIX–XX amžių sandūra buvo itin permaininga muzikai. Modernizmo apraiškos ir metamorfozės išklibino status quo daugelyje sričių, neaplenkdamos ir žanrų.
„Pirmi ir paskutiniai“ – žaismingas ir prasmingas anachronizmas, žymintis lemtingus lūžius ir transformacijas XX a. Vakarų muzikinėje kultūroje bei fortepijono mene. Šio vakaro programoje – György Ligeti ir Sergejaus Rachmaninovo kūryba, kurią atliks Motiejus Bazaras. Motiejus Bazaras – talentingas pianistas, akylesniems melomanams žinomas dėl įvairiapusiškų muzikinių interesų ir įvairios veiklos.

TKKF kino klubas pristato: „Apie Susan Sontag“, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Rugsėjį praūžus Tarptautiniam Kauno kino festivaliui, kino ruduo tęsiamas su fesstivalio kino klubo seansais. Kino kūrėjos ir rašytojos Nancy Kates filmą ,,Apie Susan Sontag“ (2014) – tai intymus ir spalvingas tyrimas apie vieną įtakingiausių XX a. „provokuojančių mąstytojų“. Visą savo karjerą aistringa ir maloniai atvira Susan Sontag tapo viena svarbiausių savo kartos ikonų literatūroje, politikoje ir feminizme. Dokumentiniame filme Sontag gyvenimas tyrinėjamas pasitelkiant eksperimentinius vaizdus, archyvinę medžiagą, draugų, šeimos narių, kolegų ir mylimųjų pasakojimus bei jos pačios žodžius, skaitomus aktorės Patricios Clarkson. Nuo ankstyvo susižavėjimo knygomis, pirmosios patirties gėjų bare ir jos vedybų paauglystėje iki paskutinės mylimosios. „Apie Susan Sontag“ yra žvilgsnis į nuostabią kultūros kritikę ir rašytoją, kurios darbai apie fotografiją, karą, ligas ir terorizmą aktualūs ir šiomis dienomis. Sontag, labiau nei bet kuri kita tų laikų mąstytoja, buvo stebima, nagrinėjama ir fotografuojama. Į ją spoksodavo, tad ji atsargiai peržvelgdavo vartotą kalbą, metaforas, nuotraukas ir tai, ką ji vadino „nuotraukų ekologija“. „Apie Susan Sontag“ suteikia galimybę žiūrovams stebėti Sontag jai betyrinėjant pasaulį.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia