Maršrutas spalio 21-23 dienoms

Susitikimas „The Auditory Situation: Budhaditya Chattopadhyay“,

PENKTADIENIS, spalio 21 d.

Parodos „Žvilgsnis į save“ atidarymas ir paskaitos,  15 val.
VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Septintoji paroda „Žvilgsnis į save” – tai tradicinis, Lietuvos architektų sąjungos organizuojamas renginys, skirtas Lietuvos architektams ir visuomenei, propaguojantis architektų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei apskritai kokybišką architektūrą kaip vertybę ir svarbią kultūros dalį. Prieš parodos „Žvilgsnis Į save“ atidarymą ir laureatų paskelbimą, paskaitas skaitys tarptautinės žiuri nariai Lukasz Zagala (Lenkija) – architektūros biuro „Medusa group“ įkūrėjas-partneris, Katrin Koov (Estija) – Estijos architektų sąjungos pirmininkė. Architektūros biuro „Kavakava“ įkūrėja-partnerė, buv. architektūrinio žurnalo „Maja“ (Estija) redaktorė ir Martins Jaunromans (Latvija) –architektūros biuro „Jaunromans & Abele“ įkūrėjas-partneris. Vienas iš 2016 m. Latvijos nacionalinių architektūros apdovanojimų finalistų (projektas „Dzintars koncertų salė Jūrmaloje“). Parodos apdovanojimų vakaras nuo 18 val. vyks Kauno architektūros festivalio KAFe pokalbių ir parodų erdvėje, Laisvės al. 60, kaip baigiamasis jo renginys.

Jono Mačiulio-Maironio 154-ųjų gimimo metinių minėjimas, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio gimtadienio proga –  aštunto poeto neskelbtų tekstų fragmentų sąsiuvinio „Laisvos valios kliūtys“ pristatymas. Renginyje dalyvaus kunigas, moral. teol. dr. Algirdas Petras Kanapka, sąsiuvinio sudarytoja Aldona Ruseckaitė, Kauno kunigų seminarijos auklėtiniai Liutauras Vilėniškis ir Stasys Blinstrubis, fortepijonu skambins Rūta Blaškytė.

Klasikinės muzikos vakaras „Rudens paletė“, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Koncerte įvairių epochų ir kompozitorių kūrinius atliks solistas Martynas Beinaris ir pianistė Skaistė Beinarienė. Programoje skambės G. B. Pergolesi, G. Gershwin, R. Rodgers, G. Kuprevičiaus, A. Raudonikio, П. Чайковский, G.F. Handel, W.A. Mozart, kitų kompozitorių kūriniai.

Spektaklis-instruktažas „Maištas“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Netradicinio vienos dalies pasirodymo „Maištas“ idėją Agniui Jankevičiui padiktavo spalvotųjų revoliucijų fenomenas. Be abejo, dauguma girdėjo apie Buldozerių revoliuciją (Jugoslavija, 2000 m.), Rožių revoliuciją (Gruzija, 2003), Oranžinę revoliuciją (Kijevas, 2004), Tulpių revoliuciją ( Kirgizija, 2005), Arabų pavasarį (Tunisas, Egiptas 2010/2011), Euromaidaną (Ukraina, 2014) ir kitas. „Mes gyvename iliuzijų pasaulyje, manydami, kad šios revoliucijos gimė iš bendrystės, masinio protesto. Deja, tame labai daug režisūros. Spalvota revoliucija – komercinis reikalas, jai rašomas scenarijus, ją netgi galima užsakyti už pinigus – tereikia užsukti į belgradiečių eksrevoliucionierių „Otpor“ judėjimo internetinį puslapį,“ – sako idėjos autorius.
13339587_602522413239385_7049317665095196845_n

Prancūzų kompozitorių vakaras, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Jau tapo tradicija, kai Kauno miesto simfoninis orkestras savo klausytojus kviečia pasinerti į prancūziškos muzikos skambesį. Šis sezonas ne išimtis. Diriguojamas ilgamečio bičiulio maestro Alain Paris, orkestras atliks romantiškumu bei prancūzišku žavesiu alsuojančius kūrinius.

Dainiaus Liškevičiaus parodos „Nykstanti riba“ atidarymas, 19 val.
POST galerija, Laisvės al. 51A

Paroda sudaryta iš asmeninės readymade ir objektų kolekcijos. Per jų suradimo konkrečiose vietose istorijas, daiktai pradeda sietis tarpusavyje ir kurti naują naratyvą. Paroda suskirstyta į 7 dalis. Pirmoji iš jų yra visos parodos pavadinimas (taip pat readymade) pasiskolintas iš kino filmo „Vanishing Point“ (1971 m. rež. Richard C. Sarafian JK, JAV) bei šiai nematomai parodos daliai specialiai parašytas sinopsis. Parodos pasakojimas aprėpia Europos kultūros ir istorijos vyksmus bei gerai žinomus sąvokų konstruktus, įtraukdamas ir šiandieninę situaciją. Į pagrindinį pasakojimą įsijungia Kauno miesto Laisvės alėjos ir menininko kaip Kito asmens istorija.

14702471_1245670898786884_2580921015901240085_n

Grupės „Sirupas“ koncertas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Grupė „Sirupas” – tai iš pajūrio krašto kilusių vaikinų grupė, atliekanti savo kūrybos dainas – funk, rock, blues, jazz, reggae mišinį.

Grupių „Low Budget Disco Project“ ir „Linchette Marcel“ koncertas, 20 val.
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Kauniečiai „Low Budget Disco Project“ siekia erdvę užpildyti alternative/hard rock garsais, maišydami tai su funk/grunge elementais. „Linchette Marcel“ – post-grunge kolektyvas iš Vilniaus. Grupė susikūrė 2012 metais, kai po kelerių metų pertraukos savo laiku nemažai pasiekusios studentiškos alternatyviojo roko grupės nariai nusprendė duoti antrąjį šansą savo jaunystės svajonių projektui.

„Garsovaizdžiai II“, 21 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Po tamsius ambient, dub, drone, atmosferinės muzikos miškus vedžios Ersha, Vėjopatis ir Tamsaulė.

Koncertas „Luctus: XV“, 21:30 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Spalio 21 d. Kauno black metal brigada „Luctus“ pažymės savo 15-os metų veiklos jubiliejų. Ta proga bus surengtas unikalus performansas, kurio metu grupė atliks keletą jau senai negrojamų kūrinių. Šis ritualas simboliškai uždarys ir eilę pasirodymų, kurių metu grupė tiek Lietuvoje kiek užsienyje pristatinėjo pernai išleistą albumą „Ryšys“. Po šio koncerto grupė ketina stabdyti gyvų pasirodymų eilę Lietuvoje ir koncentruotis ties naujojo albumo kūryba.

Vakarėlis „Resolute Transit Vol. 2“, 22 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Gilaus techno skambesio vakare – Anna Hanna, Calli, Rheeno ir Black Fire, savo muzikos krepšius atgabensiantys iš sostinės.

ŠEŠTADIENIS, spalio 22 d.

Spektaklis „Molinis sapnas“, 12 val.
Kauno valstybinis lėlių teatras , Laisvės al. 87A

Spektaklis „Molinis sapnas“ – tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas. Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija turėtų sudominti mažuosius smalsuolius ir jų tėvelius. „Norime į dažnai sakralizuojamą Lietuvos istoriją pažvelgti netikėtu rakursu, netradiciškai, šmaikščiai, šiek tiek ironiškai,“ – teigia kūrėjai Andrius Žiurauskas ir Sergėjus Bocullo.

377

Žako Lipšico paroda „Gyvenimas skulptūroje. Žakui Lipšicui – 125“, 11-17 val.
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Šio žymaus, Lietuvoje užaugusio modernizmo klasiko kūriniai saugomi Metropoliteno meno muziejuje Niujorke, Čikagos meno institute, Londono, Paryžiaus bei kitose pasaulio didmiesčių muziejuose. Parodoje pristatomas Ž. Lipšico kūrybos kelias: nuo vaikystės ir jaunystės metų gimtuosiuose Druskininkuose – iki studijų metais Paryžiuje skulptorių supusios meninės aplinkos, ir vėlesnio gyvenimo periodo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Parodoje eksponuojamos menininko litografijos (eskizai žymiosioms skulptūroms), piešiniai, asmeninė korespondencija, dokumentai, fotografijos ir skulptūros. Aplankyti ją galite iki gruodžio 31 dienos.

Susitikimas „The Auditory Situation: Budhaditya Chattopadhyay“, 17 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Pristatyme bus aptariamas šiuolaikinis latentinis posūkis garso mene, susitelkiant į ‘situacijas’, o ne ‘objektus’. Pagrindinis keliamas klausimas: Ar gali ‘garsas’ būti ‘eksponuojamas’ kaip meno objektas galerinėje ar muziejinėje erdvėje? Ar tai nebūtų klaidinga, turint omenyje garso, kaip efemeriško ir nematerialaus reiškinio, prigimtį ir bruožus? Menininko B. Chattopadhyay požiūriu, šis klausimas problematizuoja garso meno pozicionavimą šiuolaikiname meninių ir kuratorystės praktikų lauke bei reikalauja naujų teorinių prieigų ir metodologijų. Keliant šį pamatinį klausimą per idėijnę kryptį, šis pristatymas tyrinės specifinį subjektyvų garso poslinkį kaip meninę patirtį, atskiriant jai primetamą materialų objektiškumą.

Kauno kompozitorių sakralinė muzika „Voces ex animo“, 18 val
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia, Rotušės a.

„Voces ex animo“ – tai Kauno kompozitorių sumanytas projektas, kuriuo siekiama puoselėti lietuvių sakralinę muziką, papildant ją naujais kūriniais. Šeštadienis skiriamas Raimundo Martinkėno sakralinei muzikai, kurią papildys keletas lietuvių liaudies dainų išdailų. Programos atlikėjai: Vokalinis ansamblis „Acusto“, meno vadovas Kęstutis Jakeliūnas.

Šokio ir cirko spektaklis „Kalbėk man turguje“, 19 val.
Žaliakalnio turgus, Zanavykų g. 25H

Džiugi naujiena tiems, kurie nespėjo pamatyti šokio ir cirko spektaklio „Kalbėk man turguje“ Žaliakalnio turgaus teatro festivalio metu. Sulaukus gausių teigiamų įvertinimų, organizuojamas papildomas pasirodymas. Specialiai Žaliakalnio turgaus mėsos halei sukurtame šokio ir cirko spektaklyje galima tikėtis visko: ir šokio, ir teatro, ir cirko, ir akrobatikos! Jame nuotaikingai nostalgiška kūno ir muzikos kalba pasakojama meilės bei neapykantos istorijos. Spektaklio sumanytojos – Lietuvoje ir tarptautiniu mastu pripažintos choreografės Lina Puodžiukaitė–Lanauskienė ir Agnija Šeiko–Sarulienė.

„Nepatogus kinas“: „Pasitikite Princess Shaw“ (Presenting Princess Shaw), 20:15 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Samantha Montgomery dienomis dirba slauge senelių prieglaudoje viename skurdžiausių Naujojo Orleano rajonų. Naktimis ji tampa Princess Shaw – kuria, dainuoja dainas ir dalijasi jomis savo megėjiškame YouTube kanale. Skaudūs praeities išgyvenimai neužgožia Samanthos įgimto talento ir unikalaus balso tembro, ji nepraranda vilties kada nors būti išgirsta.

Kitoje žemės rutulio pusėje savo naktis prie kompiuterio leidžia Kutimanas – talentingas Izraelio kompozitorius, avangardistas ir vizionierius, kurio mėgėjiškų YouTube klipų pagrindu sumiksuotas albumas „ThruYOU“ užkariavo pasaulio melomanų širdis. Visiškai atsitiktinai Kutimanas atranda Pricess Shaw kūrybą ir merginai nieko apie tai nežinant ima prodiusuoti vieną jos kūrinių.

„Nekro Disko“, 22 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Vakaro svečiai – suomiai „The Winyls“ (horror disco).

SEKMADIENIS, spalio 23 d.

„Nepatogus kinas“: „Casa blanca“ (Casa blanca), 14 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Šiame subtiliame gyvenimą stebinčiame filme vaizduojama Kasablanka – ties Havanos įlanka įsikūręs žvejų kaimelis. 76-erių metų Nelsa ir 37-erių jos sūnus Vladimiras dalinasi kambarėliu viename sename name. Nelsa – pusiau paralyžiuota, ji sunkiai vaikšto. Vladimiras turi Dauno sindromą ir beprotiškai domisi pasauliu, todėl dienų dienas leidžia šmirinėdamas po apylinkes, gerdamas romą ir linksmindamasis su vietiniais žvejais, o namo grįžta tik vėlyvomis popietėmis, kad pagelbėtų senai motinai. Vladimiras vienintelis rūpinasi silpstančia Nelsa, o ji vienintelė sergsti lengvai į bėdas įkliūnantį Vladimirą. Kiekvieną sykį Nelsa jo dairosi Kasablankos gatvelėse, kai vienintelis vaikas laiku negrįžta namo. Vieną dieną ji suserga.

„Nepatogus kinas“: „Prancūzija – mūsų gimtinė“ (La France est notre patrie), 15:30 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Šokių muzikos aidai rezonuoja su užžėlusiais griuvėsiais. Po to eina nebyli ir nespalvota filmuota medžiaga su šokančiais prancūzų kolonistais, kuomet Kambodža buvo okupuota Prancūzijos (1863–1953) ir inkorporuota į kolonijinę Indokinijos imperiją. Oskarui už filmą „Trūkstama nuotrauka“ („The missing picture“) nominuotas Rithy Panhas padeda praeities nutildytiesiems ir užguitiesiems prabilti šioje nerimą keliančioje alternatyvioje istorijos versijoje. Jis kritiškai tyrinėja prancūzų broliškasintencijas, permontuodamas nebylius propagandinius filmus ir jų pavadinimų užsklandas. „Prancūzija – mūsų gimtinė“ – tai kompleksinė istorijos pamoka ir kino koliažas, tyrinėjantis reprezentaciją. Įvadinė užsklanda „Skiriama mano gimtinei“ jungiama su baltųjų kareivių saugomų kambodžiečių priverstinio darbo vaizdais. XX a. nebylaus kino stiliumi ir dramatišku garso takeliu Panhas iliustruoja, kaip kultūra, žemė ir visuomenė buvo naikinamos prisidengiant laisvės, lygybės, brolybės ir progreso vardu.

Spektaklis „Medėjos kambarys“, 18 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Režisieriaus Artūro Areimos spektaklio išeities taškas – klasikinė Medėjos istorija, šiandieniniame pasaulyje kone kasdien pasirodanti laikraščių antraštėse bei kriminalinių televizijos naujienų reportažuose. Spektaklio turinys gimsta kūrybinės laboratorijos su jaunaisiais aktoriais metu. Aktoriai nagrinėja savo pačių ar artimųjų išgyventus smurto atvejus, į kuriuos vengiama gilintis ir apie kuriuos nenorima kalbėti viešojoje erdvėje. Spektaklio kūrybinė grupė užduoda sau ir publikai „nepatogius” klausimus: iš kur tiek daug žiaurumo? Kaip žmoguje kyla noras naikinti? Kodėl jis žaloja kitą?

14600921_891784980952002_6214948590140801840_n

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia