Maršrutas spalio 20-22 dienoms

PENKTADIENIS, 10 20

„Drobiečių“ susitikimas, 16:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paveikslų galerijoje, parodoje „Didžioji pramonė“, laukiami visi, norintys pasidalinti savo prisiminimais apie „Drobės“ fabriką: linksmais jaunystės nutikimais ar absurdiškais, sapne vis sugrįžtančiais fabriko griūties momentais. Šiuo metu parodoje galima pamatyti seniausius, legendinius „Drobės“ audinius ir sužinoti spalvingas fabriko istorijas siekiančias šeštąjį dešimtmetį, bet nutylančias ties 1970 slenksčiu.

drobe

Vakaras „Maironiui – 155“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio namuose minint poeto, kunigo Jono Mačiulio–Maironio(1862–1932) 155–ąsias gimimo metines bus pristatytas Poetui skirtas leidinys „Maironio sodas“, kurį parengė muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

maironis

Atvira Edmundo Jakilaičio paskaita, 17:30
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, A. Mickevičiaus g. 37

Šį semestrą žurnalistas Edmundas Jakilaitis dalinsasi savo patirtimi su magistrantūros studentais, bet nagrinėjamos temos įdomios ne tik jiems, todėl paskaitos atviros. Šios paskaitos tema – Piliečių iniciatyvos užtikrinant etiką viešajame valdyme.

Ekskursija su menininkais „Vitrum Balticum“ parodoje „Naujos istorijos“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Stiklo meno trienalė kviečia atidžiau pasivaikščioti po vieną šiemetinių akcentų – tarptautinę šiuolaikinio meno parodą.

vitrum

„Nepatogus kinas“: „Jūra jūra“, 19:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Saulė negailestingai plieskia į tuos, kurie kerta Sonoros dykumą Meksikos ir JAV pasienyje. Pasirinkusieji šį pavojingą kelią neturėjo kitos išeities. Nepriekaištingai apjungiant 16 mm juosta užfiksuotus gamtos, gyvūnų, žmonių ir jų paliktų pėdsakų vaizdinius bei polifoninį garso takelį, sukuriamas į vieno žanro rėmus netelpantis filmas. Tai ir dykumos peizažo tyrimas, ir daugiasluoksnė politizuotos teritorijos panorama, ir jautriai atskleistos žmonių istorijos.

jura

Vakarėlis „Dark Delights: Credit 00 Live“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Dark Delights“ – baisesnių išgyvenimų seansas Lizde, nuo ekstravangantiškos meilės sintezatoriams iki kultūrinio šoko afrikietiško folkloro oazėje. Tuo tarpu
autoritetingi Proto muzikos sensėjai Credit 00 live’ą deklaruoja vienu geriausių atsitikimų subtiliosios šokių muzikos padangėje.

dardelights

ŠEŠTADIENIS, 10 21

Konferencija „Why freelance?“, 12:00
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Jau ketvirtosios konferencijos pranešėjai šį kartą kalbės itin aktualiomis temomis: apie asmeninio prekės ženklo kūrimą, realią laisvai samdomo darbuotojo patirtį bei mokesčių sistemos subtilybes.

Kūrybinės dirbtuvės „Menas mano mieste“, 13:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Dirbtuvės skiriamos jaunimui ir seniorams, turintiems klausos negalią. Kūrybinių dirbtuvių metu lankysite iš anksto parinktas skirtingas miesto erdves ir susipažinsime su meno objektais jose. Susipažinsite su viešosios erdvės planavimo, pritaikymo lankytojams ypatumais, meno objektų, skulptūrų kūrybos būdais bei įvairių medžiagų panaudojimu. Analizuosite meno kūrinius ne tik kaip vizualius objektus, bet ir kaip komunikacijos priemonę tarp skirtingų kartų, skirtingus poreikius turinčių miestelėnų. Diskusijų, apie tai kokio meno viešose vietose trūksta kurtiesiems ir kūrybinių dirbtuvių metu gimusias idėjas, tekstus ir eskizai bus pristatyti Kauno menininkų namuose atsirasiančiame specialiame stende – „Idėjų medyje“.

Kauno bienalės ekskursija „Ką veikėte kol manęs nebuvo?“, 14:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ekskursijos metu kalbėsite, kaip mus veikia paminklai ir ką mes šiandien laikome paminklais. Yra ir nėra – šį teiginį patvirtinsite ties kiekvienu Kauno bienalės objektu ar instaliacija. Aplankysite 7 sovietmečio (vienaip ar kitaip) paženklintus objektus.

„Tropiniai kūnai vol. 3“: „Nostress“, 14:00
VDU galerija „101“, Muitinės g. 7

Įvykių ciklas „Tropiniai kūnai“ apima tyrimų spektrą, varijuojantį tarp įsivaizduojamų geografijų (imagined geographies) ir performatyvių įsikūnijimų. Bandoma išerdvinti galeriją ir jos tapatybę, paverčiant ją tropiniu kūnu. Čia pavadinimas nurodo į tropą kaip kalbos vienetą – metaforą, ir į tropikus kaip geografinį atspirties tašką.

„Nostress“ – tai šiuolaikinio šokio ir performanso kūrėjų mini-rezidencija. Tarp Lietuvos ir skirtingų užsienio šalių gyvenančios bei kuriančios menininkės Austėja Vilkaitytė, Liza Baliasnaja, Grėtė Šmitaitė susitiko Kaune – nuo spalio 18 iki 20 d. jos tarpusavyje procesualiai dalinasi kūrybinėmis praktikomis, o paskutinę dieną jomis dalinsis ir su žiūrovais.

nostress

Spektaklio „TI“ premjera, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklį režisierius Antanas Gluskinas skiria paaugliams, išgyvenantiems pirmosios meilės išsiskyrimo jausmą ir tiems, kurie šio jausmo dar nėra patyrę. Paaugliams šis spektaklis – galimybė ugdyti gebėjimą atpažinti, suvaldyti savo emocijas, išgyvenimus, autorės Justinos Stučinskaitės kartai – revizija to, ką jie išgyveno būdami paaugliais, kai formavosi jų asmenybės.

Dalį spektaklio žiūrovai stebės savo išmaniuosiuose telefonuose (su Android 5 ir aukštesne versija), nes ne viską Tytė gali papasakoti scenoje – yra dalykų, kuriuos ji gali parodyti tik kiekvienam asmeniškai.

Balius: „Parranda Polar y orkestrito“, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Proginėje fiestoje cumbios ambasadorių trijulė virs orkestrėliu ir kauniečiams užkurs pietietišką šeimos balių.

SEKMADIENIS, 10 22

Pažintinis žygis „Kauno funikulierių istorija“, 14:00
Žaliakalnio funikulierius, Putvinskio g. 22

Pažintinio žygio tikslas – ne tik skatinti žmones daugiau judėti, būti gryname ore, bet ir susipažinti su Kauno miesto įžymiomis vietomis. 6 km =ygio metu aplankysite įžymiuosius Kauno Žaliakalnio (Putvinskio g. 22) ir Aleksoto (Veiverių g. 30.) funikulierius. Pakeliui stabtelsite prie kitų Kauno įžymių vietų: Kristaus Prisikėlimo bažnyčios, Vytauto karo muziejaus, Čiurlionio dailės muziejaus, Velnių muziejaus.

Muzikinė popietė „Gidas šeimai“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Žinomi teatro ir kino aktoriai, bardai Gediminas ir Ainis Storpirščiai – tai šeimyninis muzikinis tėvo ir sūnaus duetas, po ilgos pertraukos sugrįžę į sceną. Filharmonijoje skambės Storpirščių poezija, monologai ir dainos apie šeimą, meilę ir pasaulį.

gidas

Performansas „Migrena“, 15:00
Babtyno–Žemaitkiemio dvaras, Babtų sen., Kauno raj.

Tai fotografijos, šokio, muzikos kūrinys apie gyvenimo ligas, prieš kurias laimėti kovą gali tik tie, kurie sugeba susidraugauti su liga. Tai ne tik Migrena, tai Baimės ir nerimo liga, Cukraligė, Epilepsija, Šizofrenija ir kitos ligos, kurios ateina su trenksmu ir palieka po priepuolio nualintą esybę.

migrena

Multimedijų projekto „Žymės: pereiti praeitį“ pristatymas, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Kurdami kiekvieną projektą, ieškome tinkamiausių būdų atskleisti istorijai. „ŽYMĖS: pereiti praeitį“ – inovatyvus, interaktyvus ir įtraukiantis pasakojimas, o web doc’o forma – apskritai pirmą kartą naudojama Lietuvoje. Mums šis projektas – didelis kūrybinis įššūkis, eksperimentas, kuris, tikiuos, tremtį atskleis iš dar nematytos perspektyvos”, – teigia viena projekto „ŽYMĖS: pereiti praeitį“ autorių fotografė Berta Tilmantaitė.

Multimedijų agentūros „Nanook” kuriamame interaktyviame dokumentiniame projekte praeities įvykiai apjungiami su šiemet į atšiauriausią tremties vietą – Lenos deltą – vykusios ekspedicijos „Lapteviečių pėdomis“ dalyvių patirtimis, archyvinę medžiagą papildys pokalbiai su išgyvenusiais tremtiniais, o žiūrovai bus kviečiami įsitraukti į ekspedicijos nuotykius mini seriale.

nanook

„Anna&Elizabeth“ koncertas, 19:00
Klubas „Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Anna Roberts-Gevalt ir Elizabeth LaPrelle iš JAV muzika – tai be galo atvira, šilta ir nuoširdi kūryba, kupina gilios empatijos bei pagarbos gimtojo Apalačų regiono muzikai. Merginos „Tiny Desk“ pasirodyme braukti ašaras privertė net muzikos srityje daug mačiusį „NPR Music“ kolektyvą vienomis ilgesingiausių ir gražiausių harmonijų, kurias yra tekę girdėti.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia