Maršrutas spalio 2-5 dienoms

PIRMADIENIS, 10 02

VDU Karjeros dienos 2017, visa mėnesį
Įvairios vietos

Vytauto Didžiojo Universitetas kviečia visus į jau ne pirmus metus organizuojamas „VDU Karjeros dienas“. Šiais metais jos dar gausesnės intriguojančių pranešimų ir galimybių jaunimui.

karjera

„Šilainiai Project“ arbata su Tadu Šimkumi
Šilainių biblioteka, Baltų pr. 81

Menininkas Tadas Šimkus grįžta į gimtuosius Šilainius ir prie arbatos puodelio kalbasi apie savo kūrybą ir gatvės meną šiame rajone.

sinkus

Diskusija „Jaunas aktorius šiandien: išrinktasis ar pasmerktasis?“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kamanė.lt kviečia į ketvirtąjį diskusijų ciklo pokalbį pas #menininkus. Šįkart Kauno jaunieji teatralai dalysis patirtimi apie aktorius ruošiančių šalies aukštųjų mokyklų studijų kokybę ir realias karjeros galimybes.

Diskusijoje dalyvaus aktoriai Martyna Gedvilaitė, Saulius Čiučelis, Mindaugas Ancevičius, Valerijus Kazlauskas. Diskusiją moderuos teatrologė, VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros doktorantė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė.

kmn

Improvizacijų vakaras „Paskutinis laiškas iš vienuolyno“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kęstutis Marčiulynas – buvęs Kauno pantomimos teatro aktorius ir režisierius, kuris pasirinko vienuolio kelią. Tapęs zen budizmo vienuoliu Bo Haeng Sunim, savo dvasine praktika ir jos atradimais dalijasi su ieškančiais, smalsiais žmonėmis.

Improvizacijų vakaro metu Bo Haeng Sunim dalinsis ištraukomis iš knygos „Laiškai iš Drakonų kalnų“, kurią parašė būdamas Korėjos vienuolyne. Knygoje atskleidžiami dvasiniai išgyvenimai – meilė, gailestis, nusivylimai, kurie apima pasaulietį pasitraukus į dvasinę praktiką. Anot vienuolio, dvasinė praktika reikalinga ne pačiam žmogui, o tam, kad galėtų suteikti viltį ir džiaugsmą kitiems. O paskutinis laiškas? Kas tai?

Tradicinių šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Tradicinių šokių vakarai vyksta jau 10-ą sezoną. Mokytoja, folkloro ansamblių vadovė Nijolė Grivačiauskienė 2007 m. pradėjo rengti tradicinių šokių vakarus Kauno tautinės kultūros centre. Pasirinkta gana neįprasta diena – pirmadienis jau tapo tradicija. Šių renginių laikas yra reguliarus, todėl visi kviečiami kiekvieno mėnesio pirmą pirmadienį.

sokiai

ANTRADIENIS, 10 03

J. Faino atsiminimų knygos „Berniukas su smuiku“ pristatymas, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Gyvenimas žydų gete Kaune, slapstymasis nuo nacių lietuvio namuose ir stebuklingas išsigelbėjimas – tai tik dalis karo ir pokario laikų patyrimų, aprašytų Jochanano Faino atsiminimų knygoje „Berniukas su smuiku“, kurią Kaune pristatys pats autorius.

faino

Romualdo Požerskio fotografijų parodos „Paslaptingas Bangladešas“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Fotomenininko parodoje eksponuojamuose darbuose daug Bangladešo prieštarų ir kontrastų, charakteringų veidų, betarpiškos šalies ir jos gyventojų nuotaikos fiksavimo.

R. Požerskio nuotr.

R. Požerskio nuotr.

„Sidabrinė sruoga“: Filmas „Amžinai stilingos“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Spalio mėnesio antradieniais kino cetras kviečia švęsti sidabrines sruogas! Amžius – ne riba, tad visi kviečiami pamatyti filmus, kuriuose – vyresni ir nepaprastai žavingi herojai.

Režisierės Linos Plioplytės filmas „Amžinai stilingos“ – tai akibrokštas jaunystės kulto apsėstai Vakarų kultūrai. „Amžinai stilingos“ – ne tik filmas, tai gyvenimo būdas, judėjimas, prie kurio prisijungti gali ir turi kiekvienas.

TREČIADIENIS, 10 04

„Mokytojų festivalis“, visa diena
Įvairios vietos

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamą mokytojų festivalį 2017 metais priima Kauno miestas. Festivalis yra skirtas mokytojams jų profesinės šventės proga ir siekia atverti naujas erdves gerosios patirties pasidalinimui ir sklaidai. Renginio ašinė tema – kūrybiškumo ugdymas ir ugdymas kaip kūrybinis procesas. Festivaliui savo erdves atvers miesto universitetai, mokyklos, muziejai, kitos organizacijos, kuriose vyks kūrybinės dirbtuvės, interaktyvūs užsiėmimai, paskaitos, ekskursijos, meistriškumo pamokos.

mokytoju

Iridijaus Švelnio instaliacijos „Apribojimų bei susivaržymų aspektas“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Fotomenininkas kurdamas šią serija bei instaliaciją atliko didelį darbą, kuris truko ištisus metus. Siužete fotografuota daugiau nei 200 asmenų, sukurta 7.000 aktų fotografijų. Tik mažoji dalis pristatyta interaktyvioje instaliacijoje, kurioje kiekviena didelio formato nuotrauka įkomponuota apribojimų bei susivaržymų labirinte. Instaliacija veiks iki spalio 29 d.

I. Švelnio nuotr.

I. Švelnio nuotr.

„Vitrum Balticum“ parodos „Naujos istorijos“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šiuolaikinio meno paroda „Naujos istorijos“ festivalio „Vitrum Balticum. Pinklės!“ kontekste reprezentuoja dabarties diskursą, tačiau ji glaudžiai siejasi ir su festivalyje analizuojamomis atminties ir praeities temomis. Atmintis šiuo atveju – skirtingų kartų santykis su praeitimi, kuri reflektuojama per vaizdų, naratyvų ir aplinkos poveikio reikšmes kol tampa tariama asmenine patirtimi.

„Kinas stotyje“: Filmas „Kieti bičai“ (Nice Guys), 20:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Naujoji Kauno autobusų stotis nepaliauja maloniai stebinti. Kiekvieną spalio trečiadienį keleivių laukimo salėje visi kviečiami vakaroti prie kino ekrano. Taip pat galite spėti pamatyti filmus „ Žmogus, pažinojęs begalybę“, „Praradimas“ ir „Pamilti vėl“.

„The Mascaron“ koncertas, 20:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Informacijos karo įkvėpti latviai kuria muzikinį monumentą kritiniam mąstymui ir sarkazmui.

mascaron

KETVIRTADIENIS, 10 05

Tarptautinis kūrybinių inovacijų festivalis „Supernova“, visą dieną
Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Pažaislio vienuolyno ansamblio apsuptyje laukia Europos vizionierių pranešimai kultūrinių industrijų, komunikacijos ir inovacijų temomis, iškiliausi Lietuvos kūrėjai, įdomiausi verslo ir startuolių stendai su galimybe gyvai pažinti jų kuriamus produktus ir paslaugas, galimybė praplėsti akiratį, sutikti kolegas ir atrasti būsimus verslo partnerius.

super

Stalo teatras: „Sekretai iš būtųjų laikų“, 13:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šis spektaklis atskleis 4 Lietuvos istorijos asmenybes ir epizodus: karalių Mindaugą, Žalgirio mūšį, Barborą Radvilaitę ir Šv. Kazimierą. Spektaklio metu vaikai sužinos ar karaliui Mindaugui nešlapia buvo sėdėti soste, kur stovėjo Barboros Radvilaitės namai ir kur pasirodė jos dvasia nuliūdusiam Žygimantui Augustui, kiek rankų, kojų, širdžių ir žmonių išgelbėjo šventuoju paskelbtas karalaitis Kazimieras.

Spektaklyje „Sekretai iš būtųjų laikų“ vaikai patirs savo krašto, o kartu – ir dailės istoriją. Pasak Saulės Degutytės, „enciklopedinis ir „sausas“ istorijos datų pateikimas (pvz., „Žalgirio mūšis įvyko 1410 metais“) yra nepatrauklus. Metais ir datomis vaikų istorija nesudominsi. Svarbios ir kasdienės, mūsų akimis žvelgiant, egzotiškos praėjusio laiko žmonių buities gyvenimo detalės – ką miestiečiai valgė, kaip rengėsi, kokie vyravo viešojo gyvenimo ritualai, kaip pramogavo.“

stalo

Lietuvos karių skulptūrėlių pristatymas, 14:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

„Unikalios įvairių laikotarpių Lietuvos karių skulptūrėlės yra puiki pagalbinė priemonė Lietuvos kariuomenės istorijos pažinimui. Naudojamos maketuose, jos padeda geriau suprasti tam tikro mūšio eigą, išryškina išskirtines karių aprangos ir ginkluotės detales, atskleidžia skirtingų taktinių rikiuočių specifiką“, – teigia istorikas Arvydas Pociūnas. Pristatyme-diskusijoje ketvirtadienį dalyvaus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų instituto Karo istorijos centro vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Paulius Bugys, Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pociūnas ir Rinkinių saugojimo ir tyrinėjimo poskyrio kolekcijų saugotojas Vidmantas Airinis, idėjos autorius ir projekto įgyvendintojas Deivydas Rimkevičius. Renginį moderuos Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Pilietiškumo ugdymo skyriaus vedėjas Karolis Zikaras.

karys

M. K. Čiurlionio draugijos 30-ojo jubiliejaus minėjimas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginyje dalyvaus prof. Vytautas Landsbergis, pianistai – prof. Birutė Vainiūnaitė, prof. Aleksandra Žvirblytė, prof. Rokas Zubovas, Motiejus Bazaras, Indrė Grušelionytė, Nac. M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijos, Varėnos ir Druskininkų muzikos mokyklų auklėtiniai, Kauno valstybinis choras, Varėnos kultūros centro moterų ansamblis „Rūta“, aktoriai Egidijus Stancikas ir Lukas Alsys.

ciurl

„Vitrum Balticum“ parodos „Prieš vakar. Išnarplioti“ atidarymas, 18:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Parodoje eksponuojama istorinė pramoninio ir studijinio stiklo dizaino, sukurto Kauno „Aleksoto“ stiklo fabrike bei VDA Kauno fakultete, kolekcija reprezentuoja sovietinio laikotarpio funkcionalaus stiklo kūrimą.

„Kaunas Photo“ turas po „Lenkijos vandenis“, 18:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Paroda „Lenkijos vandenys“ festivaliui bendradarbiaujant su Lenkijos institutu Vilniuje ir Adomo Mickevičiaus institutu Varšuvoje, buvo atidaryta rugsėjo 19 d. Turą ves parodos kuratorius Mindaugas Kavaliauskas.

lenkiojs

Kamerinio orkestro „Hamburger Camerata“ koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Garsiausio Vokietijos uostamiesčio kamerinis orkestras – tikras Hamburgo kultūros ambasadorius, miesto vardą garsinantis ne tik gimtojoje salėje – Hamburgo „Laeiszhalle“, bet ir visame pasaulyje. Nuo išgrynintos styginių sudėties iki didžiulio simfoninio orkestro galintis varijuoti kolektyvas atlieka muziką nuo pat baroko epochos miniatiūrų iki šių dienų kūrėjų teikiamo repertuaro.

camerata

Pauliaus Širvio poezijos vakaras „Amžinai, amžinai neramus“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas pristato kompoziciją apie poetą Paulių Širvį „Amžinai, amžinai neramus“. Kompoziciją atliks jos autorius aktorius Česlovas Stonys, aktoriai Saulius Sipaitis ir Pranas Zaremba.

Kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“ kaip mozaika sudėliota iš P. Širvio ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų, Poeto kaimynų, draugų ir nedraugų minčių apie Jį ir dainų pagal Jo tekstus.

sirvys

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „ReVizija“: Jevgenij Griškovec „Skylė, 21 gramą sverianti“, 19:00
KTU teatro studija „44“, Laisvės al. 13

Festivalio atidarymo vakarą Kartu su KTU teatro studijos „44“ aktoriais pjesę skaitys bei diskusijoje su žiūrovais dalyvaus profesionalus teatro ir kino aktorius Aleksandras Kleinas.

revizija

Tarptautinis šokio festivalis AURA 27: atidarymo vakaras, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Festivalį atidarys Kauno šokio teatro „Aura“ ir vokiečių „Bodytalk“ koprodukcija „Glück / Laimė \ Счастье“ bei „Auros“
Spektaklio „Godos“ 2 dalis. Nuo 21 val. veiksmas persikels į Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos sale, kur bus parodytas TCHEKPO šokio trupės (Vokietija) spektaklis „Pourquoi pas..?“ .

GODOS by AURA Dance Theatre and Panta Rei Dance Theatre from Aura Dance Theater on Vimeo.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia