Maršrutas spalio 17-20 dienoms

„Nepatogus kinas“: „Blykčiojanti tiesa“

PIRMADIENIS, spalio 17 d.

Koncertas „ Mano mėgstamiausieji dalykai“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Ukrainietis Andrei Puškariov pirmadienio vakarą skabins vibrafonu. Programoje – kompozitorių Ástor Piazzolla, Richard Rodgers ir Andrei Puškariov kūriniai

„Nepatogus kinas“: „Tamsios lopšinės“. Susitikimas su kūrėjais, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

„Tamsios lopšinės“ – vienas pirmųjų filmų, vaizduojančių Holokausto įtaką antrajai kartai – išgyvenusiųjų ir kaltininkų vaikams. Režisierės Irene Lilienheim Angelico tėvai pergyveno Vilniaus getą ir po karo emigravo į Kanadą. Ji gimė 1946 m. Šiame asmeniškame filme paieškos režisierę atveda į išgyvenusių Holokaustą pasaulio žydų suvažiavimą Izraelyje. Ji tiria tėvų patirto persekiojimo įtaką savo gyvenimui, o Vokietijoje susitinka su kaltininkų vaikais, kurie dalijasi savo patyrimais ir kaltės jausmu sužinojus apie tėvų nusikaltimus. „Tamsios lopšinės“ – ypatingai jaudinantis ir unikalus dokumentinis filmas, pateikiantis dvigubą antrosios kartos perspektyvą.

ANTRADIENIS, spalio 18 d.

„Nepatogus kinas“: „Blykčiojanti tiesa“. Susitikimas su kūrėjais, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Ibrahimas Arify turėjo palikti gimtąjį Afganistaną dėl Talibano džihadistų smurto. 2012 m. jis grįžta iš Vokietijos į Afganistano kino instituto vadovo postą tam, kad prikeltų ir restauruotų tai, kas po karo liko iš kažkada gausaus Kabulo kino studijos archyvo. Kelionė per 8 tūkst. valandų trukmės apdulkėjusias kino juostas kasdien atneša naujų staigmenų, o archyvo darbuotojams iš naujo atrasta medžiaga sukelia nostalgiją matytiems ir kurtiems filmams bei prarastai visuomenei. Šiame filme žvelgiama į tai, kaip talibų diktatūros ir pilietinio karo sugriautas Afganistanas iš naujo atranda savo istoriją ir kultūrinį paveldą. Tačiau prieš pat rinkimus vėl kyla smurto grėsmė, Arifas vėl priverstas palikti savo gimtinę, ir trapios Afganistano demokratijos likimas bei filmų archyvo saugumas atsiduria ant dar vieno nežinios slenksčio.

TREČIADIENIS, spalio 19 d.

Tautodailės parodos „Gamtos prieglobstyje“ atidarymas, 12 val.
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Parodoje – Kauno Panemunės senelių namų Pagyvenusių žmonių dienos centro narių – Stefanijos Chreptavičienės, Irenos Barkauskienės, Reginos Krušanovienės ir Vytauto Žemaičio austos servetėlės, kryželiu siuvinėti paveikslai. Paroda veiks iki lapkričio 18 d. Renginį, skirtą Bendruomenių metams, Pagyvenusių žmonių mėnesiui skambia daina nuskaidrins Kauno Panemunės senelių namų senjorų – tremtinių ansamblis „Kauno senjorai” (vadovė Lina Kelertienė).

Parodos „Mėnulio žemė – Ladakas. Ladakh – the Moonland“ atidarymas, 18:30 val.
Bistro „Gardžios istorijos“,, A.Jakšto g. 6 (Kolpingo kolegijos rūsyje)

Fotografas Jonas Danielevičius Šiaurės Indijoje praleido mėnesį ir kviečia įvertinti tai, kaip pamatė šį kraštą.

larnakoszeme

Luko Šiupšinsko parodos „CON:create“ atidarymas, 18 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Iš aprašymo: „Miegamųjų rajonų impresijos. Daugiabučiai, monolitai ir kitos butaforijos. Betonis betono butų būvis, būtybės jose ir jų būties buitis. Butas tarytum bučius, gaudantis ir sukeliantis vėžius… Parodos raktinis žodis – „padjiezdas“.

lukassiupsinskas

„Nepatogus kinas“: „Taryba“. Susitikimas su kūrėjais, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Naujos uniformos, eterio laikas mokyklos radijuje vidutiniškai besimokantiems mokiniams ir dirbtinė žolė mokyklos kieme – tai tik keletas kandidatų į mokyklos Palestinos pabėgeliams Jordanijoje tarybą, pažadų. Tai sukelia karštas diskusijas ir kūrybingas rinkimines kampanijas. Gerai pasirengęs kandidatas iš ketvirtos klasės nori sustabdyti prieš vaikus naudojamą smurtą, kuris dabar yra leistinas bausti mokinius už patyčias ir smurtą vieniems prieš kitus. Taip pat ir mokytojus, nuo kameros slepiančius lazdeles, skirtas auklėti nusižengusiuosius. Kasdienybėje, kur smurtas yra įprastas, o mergaitės ir berniukai yra atskirti ir neturi lygių galimybių, kamera seka nenuilstamas vaikų derybas su mokytojais, miesto valdybos nariais ir turtingais atliekų tvarkymo magnatais marmuriniuose ofisuose.

Dokumentinio filmo „Seserys“ pristatymas, 18 val.
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Šis dokumentinis filmas – tai jaudinanti garsios smuikininkės Danutės Pomerancaitės, gimusios Kauno gete, gelbėjimo istorija. Tai pasakojimas apie kilnius, pasiaukojančius žmones, išskirtines asmenybes – aktorę Eleną Žalinkevičaitę-Petrauskienę, jos vyrą, operos dainininką Kiprą Petrauską, apie Balį Simanavičių, pirmąjį Danutės Pomerancaitės ir jos pusseserės Rūtos Lopianskaitės gelbėtoją.

Dokumentinio filmo pristatyme dalyvaus smuikininkė, Bostono universiteto profesorė, Danutė Pomerancaitė-Mazurkevič, Elenos Žalinkevičaitės Petrauskienės ir Kipro Petrausko dukra Aušra Petrauskaitė bei filmo autorės Lilija Kopač ir Danutė Selčinskaja.

naujas2-mmm-770x764

V. Rudžiansko knygos „Juodoji dėžutė“ sutiktuvės, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kartu su eilėraščių knygos autoriumi Viktoru Rudžiansku renginyje dalyvaus rašytojas Donaldas Kajokas, muziejininkas Edmundas Kazlauskas, gros gitarų duetas:Eglė Kuliešytė ir Gabrielė Obuchovičiūtė, renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

juodojideze

Ekspedicijos „Misija Sibiras 2016“ pristatymas, 17:30 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

2 savaitės; 5000 kilometrų; Daugiau nei 1 hektaras kapinių ploto; Dešimtys lietuviškų kryžių; Beveik 1 tona medienos; 9 maumediniai kryžiai iškilę amžinajame įšale; 16 jaunų žmonių ir 1 istorija. Apie „Misija Sibiras”16“ ekspediciją galima kalbėti skaičiais, bet dar svarbiau kalbėti unikaliais išgyvenimais ir jausmais patirtais ten. „Misija Sibiras“ susitikimus pradeda pristatymais Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje!

„Nepatogus kinas“: „Šiukšlyno simfonija“. Susitikimas su kūrėjais, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Lušnynas šalia vieno didžiausių Pietų Amerikos sąvartynų ir klasikinė muzika – skamba gana nesuderinamai. Bet tik ne Paragvajaus Cateura priemiestyje, kur sąvartyno pašonėje susiformavusio kaimelio bendruomenė deda visas pastangas, kad sąvartyne augantys vaikai turėtų galimybę ištrūkti iš skurdo. Pagrindine vaikų ugdymo priemone tampa iš įvairių atliekų pagaminti muzikos instrumentai ir muzikos mokytojo pastangos. Kai „Perdirbto orkestro“ istorija pasiekia internetą, įvyksta sprogimas – pasipila kvietimai į užsienio šalis, pasiūlymai koncertuoti, didžiausiose šalies koncertų salėse iššluojami bilietai.

Koncertas „Garsų romantika“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kaune vieši Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. Solistas – prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys, vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, jau pelnęs tarptautinį pripažinimą. Pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą,

Šį vakarą pianistas skambins Roberto Schumanno Koncertą fortepijonui ir orkestrui – vienintelį įžymiojo vokiečių romantiko fortepijoninį koncertą, kurį parašyti paskatino jo žmona pianistė Clara Schumann, pati atlikusi šį kūrinį jo premjeros vakarą. Antrojoje koncerto dalyje skambės žymioji Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) Simfonija Nr. 3, dar kitaip vadinama „Herojiškąja“ ir originaliai dedikuota Napoleonui Bonapartui. Simfonija, žymėjusi kompozitoriaus kūrybingojo viduriniojo periodo pradžią, yra klasikinio stiliaus kompozicijos pavyzdys, pripildytas plačios emocijų gamos.

Ketvirtadienį orkestrui diriguos Danielius Raiskinas, tituluojamas vienu iš universaliausių jaunosios kartos dirigentų. D. Raiskinas garsėja ne tik plačiu repertuaru, savo gebėjimu žvelgti už populiariojo suvokimo ribų, bet ir ypatingu jautrumu bei aukščiausio lygio meistryste.

Paskaita „Kalbantys daiktai: fotografės rašo istoriją“, 18 val.
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Paskaitą skaitysianti Laima Kreivytė – dailės kritikė ir parodų kuratorė, Vilniaus dailės akademijos ir Europos humanitarinio universiteto dėstytoja. Ji pasakos apie skirtingų laikų ir kultūrinio konteksto fotografes Tiną Modotti, Sophie Calle ir Aureliją Maknytę. Jų meninė praktika neatsiejama nuo (auto)biografinių tyrimų ir archyvavimo, kai daiktai yra ne fotografijos objektas, bet pretekstas, potekstė ir tęsinys. Laikraščiai, knygos, dienoraščiai – rašytinė ir spausdinta produkcija ne įformina ar paaiškina vaizdą, bet sutrikdo žiūrėjimo procesą. Realybė nusilpnina reprezentaciją, grynąją estetiką persmelkia egzistencinis maudulys. Žiūrovas atsiduria asmeninėje revoliucinėje situacijoje, jei revoliuciją suprasime Lauren Berlant prasme kaip malonumo ir skausmo perskirstymą.

Tina Modotti. Šovininė, kukurūzo burbuolė, pjautuvas. 1927

Tina Modotti. Šovininė, kukurūzo burbuolė, pjautuvas. 1927

A|CH šokio spektaklis „Otelas“, 19 val.
„Girstučio“ rūmai, Kovo 11-osios g. 26

Vienas ryškiausių Anželikos Cholinos darbų – šokio spektaklis „Otelas“ – sugrįžta į Lietuvos teatrų scenas. Spektaklis 2006 metais buvo apdovanotas aukščiausiu teatro apdovanojimu „Auksiniu scenos kryžiumi“, tačiau Lietuvos publika turėjo galimybę pamatyti vos dešimtį šio spektaklio pasirodymų.  2013 metais pastatytas Maskvos J. Vachtangovo teatre ir pelnė premiją „Teatralo žvaigždė“.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia