Maršrutas spalio 16-19 dienoms

PIRMADIENIS, 10 16

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“, visą savaitę
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Biblioteka su vokiečių kalba ir kultūra kviečia pažindintis visa savaitę. Projekto „Meno laiptai / Kunsttreppe“ metu bibliotekos laiptų pakopos bus išrašytos vokiškais meno terminais su juos aiškinančiais paveikslėliais. Šiais meno laiptais skaitytojai galės atkeliauti į Meno leidinių skaityklą, kur veiks vokiškų architektūros, interjero, vaizduojamojo meno žurnalų paroda. Pakeliui pasidarykite asmenukę su Gretchen. Daugiau renginių rasite čia.

vokischkai

Paroda „Kaunas. Art deco. Nostalgija & Spindesys“, 11:00 – 19:00 val.
Lapėno namas, Kęstučio g. 38

Visame restauruoto Pirmosios Respubikos laikų pastato pirmajame aukšte įsikūrė 4 ekspozicinės erdvės, kurių bendras plotas – per 250 kv. m. Jose pristatoma Pirmosios Respublikos estetika, to meto aukštuomenės gyvenimą, kasdienybę nušviečiantys objektai. Tai ne tik baldai, šviestuvai, lkilimai, bet ir radijo aparatai, plakatai ir grafikos darbai, juvelyrika, mados aksesuarai. Paroda veiks iki spalio 30 d.

Paskaitų ciklas „Diplomatai atvirai“: „Astravo AE – grėsmė Europai“, 16:00
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V. Putvinskio g. 23

Pirmajame paskaitų ciklo renginyje svečiuosis Darius Degutis, kuris 2001-2004 m. buvo Lietuvos ambasadorius Lenkijos respublikoje, 2009-2014 m. – Izraelio valstybėje, o įvairiose Užsienio reikalų ministerijos struktūrose dirbantis nuo 1991 metų. Pirmadienio susitikimas bus skirtas Astravo Atominės Elektrinės statybos tematikai. Kokios grėsmes Lietuvai, Vidurio-rytų Europos regionu bei Europai kyla dėl vykstančios prie pat Lietuvos sienos statybos. Kokie šio projekto strateginiai ir geopolitiniai tiksliai? Kokia yra išties padėtis Astrave, kodėl statyba yra laikoma pavojingą regionui, kokie yra daromi branduolinės saugos pažeidimai? Į šiuos bei kitus klausimus, ambasadorius Darius Degutis atsakymų ieškos kartu su PMDF dekanu prof. Šarūnu Liekiu.

„Šilainiai Project“ susitikimas „Arbata su menininku“: Shota Katake, 18:00
Kauno savivaldybės V. Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių filialas, Baltų pr. 81

„Šilainiai Project” – vienas iš nedaugelio tęstinių kultūrinių projektų Kaune, peržengiančių miesto centro ribas ir glaudžiai gyvenančių su vietos bendruomene. Paskutiniam sovietmečiu Kaune statytam mikrorajonui skirta ne viena Evelinos Šimkutės vedamo projekto dalis, viena jų – menininkų rezidencija, jau antrus metus sukvietusi Lietuvos ir užsienio kūrėjus.

Iš Airijos atvykęs japonas Shota Katake Kaune lankosi jau antrąjį kartą. Gilesnei pažinčiai, kūrėjas renkasi dialogą su šilainiškiais ir šilainiškėmis, kurio patirtis ketina perteikti jam artimiausia priemone – piešiniu. Jo ryškiaspalvę žaismingą kūrybą galėjo išvysti festivalio „nowJapan 2016” lankytojai Vilniuje, kurioje atsispindi menininko manifestas „Menas žmonėms, o ne menas – menui”. Rezidencijos metu besidarbuojantį Shota Kotake buvo galima sutikti įvairiose atvirose Šilainių vietose bei Šilainių bibliotekoje.

shotakatake

Liudo Mockūno ir Marc Ducret koncertas, 20:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Prancūzų kilmės gitaristas Marc Ducret ir vienas ryškiausių Lietuvos saksofonistų Liudas Mockūnas kartu pradėjo groti 2002 m. grupėje „Toxikum“ Vėliau muzikantai pradėjo savo atskirą duo programą ir 2009m. išleido albumą pavadinimu „Silent Vociferation“.

ANTRADIENIS, 10 17

Parodos „Sugrįžęs į šviesą. Trapaus kūrinio istorija“ atidarymas, 14:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejuje pristatomas daugiau kaip pusę amžiaus iš visuomenės akiračio išnykęs vienas vertingiausių ir seniausių vitražų Lietuvoje. XIX a. pab. garsiųjų „Geyling“ vitražo dirbtuvių Vienoje sukurtas kūrinys „Nukryžiuotasis su angelais“ į Kauno Švč. Sakramento (Dievo Kūno) bažnyčią atkeliavo iš Sankt Peterburgo dvasinės akademijos. Sovietmečiu, prieš bažnyčioje įrengiant kino teatrą „Santaka“, vitražai buvo išmontuoti, supakuoti ir nuo to laiko saugoti Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje. Išsaugoti Nukryžiuotojo ir 3 evangelistų vitražai sugrąžinti bažnyčiai 2017 metais. Deja, iki šiol nežinoma, kur buvo paslėpti kiti du vitražai, ar dar išliko šv. Mato Evangelisto vitražas ir S. Ušinsko sukurtas vitražas su monstrancija.

Paroda pasakoja apie menišką retos ikonografijos vitražą, apie trapaus kūrinio kelią, apie unikalaus paveldo objekto sugrįžimo svarbą. 2016–2017 m. aukščiausios kategorijos restauratoriaus Daugio Bumbulio ir Dalios Mulevičienės (III kategorija) restauruotame kūrinyje išliko daug autentiškų „Geyling“ vitražo dirbtuvių sukurtų detalių, matomi ir S. Ušinsko tarpukariu restauruoti fragmentai. Vitražui kontekstą parodoje kuria vertingi sakralinio meno ir liaudiškojo baroko kūriniai.

Sauliaus Danilevičiaus nuotr.

Sauliaus Danilevičiaus nuotr.

D. Kajoko knygos „Poezija, o gal ne ji“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Donaldo Kajoko naujos eilėraščių rinktinės sutiktuvėse kartu su knygos autoriumi dalyvaus aktorė Olita Dautartaitė, muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, muziejininkas Edmundas Kazlauskas.

Diskusija „Jaunieji menininkai: lūkesčiai, galimybės, iššūkiai“, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kamane.lt kviečia į penktąjį diskusijų ciklo pokalbį pas #menininkus. Šįkart bus aptariami aktualūs klausimai iškylantys pradedančiųjų vizualaus meno atstovų aplinkoje. Kalbėsime ne tik apie jų į(si)traukimo į projektinį/parodinį gyvenimą niuansus, kūrybinių veiklų finansavimo Lietuvoje modelius, profesinio kelio pasirinkimo motyvus, aktualias lauko problemas ir potencialius jų sprendimo būdus, bet ir apie kontekstą, artimiausią kūrybinę terpę – Kauną. Ar miestas iš tiesų tampa vis perspektyvesne vieta kūrybiškam jaunimui? Diskusijoje dalyvaus menininkas Povilas Ramanauskas, VDU menotyros antrakursė Justė Vyšniauskaitė, LDS galerijos „Meno parkas“ direktorius Arvydas Žalpys. Diskusiją moderuos menotyrininkė Dovilė Stirbytė.

Kuruota rezidencija CENTRAS. institucija_periferija_sinapsė, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno (pa)tyriminius kontekstus šiemet lankę menininkų kolektyvai grįžta į Kauno menininkų namus pristatyti baigiamojo rezidencijos CENTRAS etapo. Spalio 17 – 18 d. vakarais vyks atviros lankytojams veiklos su rezidentais ir jų laikinų studijų lankymas su rezidencijos kuratore. Spalio 19 d. rezidencija įgis įvietintą parodos pavidalą, kuris iki lapkričio 3 d. laikys apraizgęs ypatingą istorinį ir architektūrinį kontekstą turinčią erdvę.

centras

Ansamblio „Artistico“ koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Smuikininkės Dalios Dėdinskaitės ir violončelininko Glebo Pyšniakio suburtas jaunimo ansamblis „Artistico“, be kitų kūrinių, atliks vieną paskutinių Piotro Čaikovskio stambios formos kūrinių – styginių sekstetą „Florencijos suvenyras“ („Prisiminimas apie Florenciją“).

talentai

Susitikimų su menininkais ciklas „Įkvėpimai“: Romualdas Požerskis, 19:00
Galerija „Ars et mundus“, A. Mapu g. 20

Pirmasis „Įkvėpimų“ susitikimų su menininkais ciklo svečias – žmogus, savo nuotraukomis kūręs Lietuvos fotoromaną. Romualdas Požerskis – žmogus, drąsiai sakantis „fotografija – mano religija“ ir neskaičiuojantis nei darbo valandų, nei metų, kurie prabėga siekiant išsvajotojo tikslo. Jo fotografijos – gniaužiančios kvapą ir jausmus, stulbinančios, šokiruojančios, o jų būtis – velniškai jaudinanti nepriklausomai nuo autoriaus požiūrio – poetiško, ironiško ar dokumentinio.

Daugiau nei du šimtus personalinių ir bendrų parodų surengęs ir tvirtą vietą tarp garsiausių XX a. pasaulio fotografų užimantis vyras jau kelintus metus iš eilės kasmet išleidžia naują fotografijų albumą iš savo archyvo, o tarp iš praeities ištrauktų fotografijų išvystame ir sovietmečiu fotografo drąsiai kurtą meną, kuris stipriai skyrėsi nuo to meto ideologiškai sterilių paveikslėlių, ir melancholiškai įamžintą magišką 8 deš. Kauno senamiesčio aurą.

„Nepatogus kinas“: Filmas „Mano nuosavas privatus karas“, 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Lidija Zelović užaugo Sarajeve, tačiau prasidėjus Balkanų karui su šeima išvyko į Nyderlandus. Šiame atvirame, asmeniškame filme režisierė leidžiasi į kelionę po atsiminimus, grįžta į pažįstamas vietas, susitinka su mylimais žmonėmis. Po seanso režisierė susitiks su žiūrovais.

Fjordwalker koncertas, 21:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Fjordwalker yra muzikinis projektas, kurio pasirodymų metu, pasitelkinat menines vizualizacijas yra gyvai atliekama elektroninė muzika. Projekto steigėjas yra kompozitorius ir garso prodiuseris Alex Polian iš Jakaterinburgo. Per pastaruosius tris metus jis surengė daugiau nei 400 pasirodymų.

TREČIADIENIS, 10 18

„Šekspyras gyvas“: paskaita ir parodos atidarymas, 11:00
VDU, V. Putvinskio g. 23

Praėjusiais metais, minint žymiausio anglų poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines, pradėta iniciatyva „Šekspyras gyvas“. Paremta V. Šekspyro sukurtų kūrinių interpretacijomis, ji paskatino šalies akademikus ir studentus toliau skleisti rašytojo, poeto ir dramaturgo idėjas bei pažvelgti į jas naujai.

Šiemet Jungtinės Karalystės ambasada ir vėl kviečia į renginius šia proga. Dr. Ericos Sheen paskaita „Šekspyriškoji Europos idėja“ skirta giliau pažinti V. Šekspyro kūrybą, jo darbų pritaikymo galimybes kinematografijoje, muzikoje, operoje bei Šekspyro reikšmęoperos ir baleto tradicijų formavimuisi Europoje. Po paskaitos ir susipažinimo su V. Šekspyro kūrybos įtaka meno raidai visi kviečiami į parodos atidarymą. Parodoje įamžinti įdomiausi V. Šekspyro įkvėptų Lietuvos menininkų kūrinių pavyzdžiai. Kartu su Lietuvos Teatro, muzikos ir kino muziejumi parengta ekspozicija pristato V. Šekspyro pastatymų afišas, programas, nuotraukas ir sceninius eskizus.

Ekskursija ir teatro veiksmas-procesas „Freken Julija“, 17:30
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Ekskursija „Dvarai XIX a. pabaigoje: Aukštosios Fredos dvaro sodyba“ prasidėsiantis vakras tęsis dvaro salėje, kurioje žiūrovai stebės teatro veiksmą-procesą „Freken Julija“. Pirmiau buvo parengta klasikinės Augusto Strindbergo pjesės „Freken Julija“ versija radijo teatrui, o kadangi šios klasikinės teatro pjesės veiksmas vyksta būtent XIX a. pabaigos dvare, buvo subrandinta mintis iškelti šį spektaklį į Kauno miesto ir Lietuvos regionų erdves, ten, kur dar yra besidominčių klasikiniu teatru bendruomenės. Sukaupta patirtis leido iš naujo perorientuoti projektą „Strindbergas Lietuvos dvarams“ apjungiant kelias meno ir kultūros sritis – teatro pastatymą, kultūros paveldo istoriją atskleidžiančias temines ekskursijas bei fotofiksacijas.

Kartu šis projektas primins regionų bendruomenėms, kokie vertingi istoriniai ir kultūriniai paminklai buvo dabartinėje miesto erdvėje įsikūrę dvarai ir dvareliai. Dalis jų išliko ir išsaugota, klesti; kiti – buvo užstatyti bei tapo miesto landšafto dalimi, firmomis ar šeimų gyvenamaisiais namais, dar kiti – sunyko ir buvo nugriauti. Rodydami „Freken Juliją“ tokiose vietose, tarpsritiniu projektu organizatoriai siekia atkreipti dėmesį ir į nykstantį kultūros paveldą, istorinį palikimą esantį šalia mūsų, mūsų kaimynystėje.

freken

Ryčio Zemkausko filmo „Ieškoti Greimo“ pristatymas, 18:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Šiemet minimas iškilaus lietuvių semiotiko, publicisto, rezistento Algirdo Juliaus Greimo gimimo šimtmetis, įtrauktas ir į UNESCO minimų datų sąrašą. Šia proga žurnalistas, VDU docentas Rytis Zemkauskas pristato filmą „Ieškoti Greimo“ (pranc. „Cherchez Greimas“).

„Greimas pilnas prieštaravimų – filme yra labai daug detalių, kurios tą parodo. Pavyzdžiui, jam, visą gyvenimą besistengusiam vakarietinti ir „miestinti“ Lietuvą, staiga pasisuka gyventi kaime – ir ne šiaip troboje, o… pamatysite patys. Mėgstu, kai žiūrovas pats iššifruoja, kodėl viena ar kita yra rodoma ar sakoma. Tai juk irgi semiotika“, – pasakoja R. Zemkauskas.

Filmavimo akimirka

Filmavimo akimirka

Spektaklis „Skėriai“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Dviejų dalių tragikomedija pagal šiuolaikinės serbų rašytojos Biljanos Srbljanovič pjesę „Skėriai“ įkūnija posovietinės tikrovės atvaizdą postsovietinių šalių menininkų kūrybos priemonėmis. Režisierius Rolandas Atkočiūnas kartu su kūrybine grupe siekia rasti šios autorės kūrybos reikšmę visos Rytų Europos kultūros, socialinio gyvenimo ir teatro kontekste. Spektaklio premjera vyko 2009 m.

„Kinas stotyje“: Filmas „Žmogus, pažinojęs begalybę“, 20:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Naujoji Kauno autobusų stotis nepaliauja maloniai stebinti. Kiekvieną spalio trečiadienį keleivių laukimo salėje visi kviečiami vakaroti prie kino ekrano.

Grupių „Kairon; IRSE!“ ir „Šilkiniai ūsai“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Kaustrock / shoegaze / psych rock iš Suomijos ir indie rock iš Kauno.

KETVIRTADIENIS, 10 19

Tarptautinės dailiojo čiuožimo varžybos „Kaunas Ice Autumn Cup 2017“, 10:30
Kauno ledo arena, Aušros g. 42c

iceautumn

„Nepatogus kinas“: Filmas „Mūšiai už uždarų durų“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Visos šalys yra skirtingos, tačiau smurtas artimoje aplinkoje aptinkamas visur. Jis nepaiso nei odos spalvos, nei religijos, nei kultūros ar socialinės klasės. Lucía Gajá režisuotame filme pasakojamos penkių moterų iš Suomijos, Indijos, Meksikos, Ispanijos ir JAV istorijos. Visos jos patyrė arba patiria smurtą namuose. Jungtinės Tautos konstatuoja, kad smurtas artimoje aplinkoje pasiekė pandeminį lygį ir šiandien tai yra viena svarbiausių viešosios sveikatos problemų.

Po filmo vyks diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“.

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“: Muzikinė pažintis „Reginti muzika“, 15:30
Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno filialas, Savanorių pr. 204A

Didžiuosius vokiečių kompozitorius J. S. Bachą, G. F. Hendelį, L. van Bethoveną ir jų kūrybą pristatys muzikologė Dainora Merčaitytė. Kviečiami dalyvauti silpnaregiai, aklieji ir regintieji, kuriems renginio metu tamsia juosta užrišamos akys. Renginio metu galėsite geriau suprasti regėjimo negalią turinčius žmones, galbūt kitaip išgirsti muziką ir, žinoma, susipažinti su žymių vokiečių kompozitorių kūryba.

„Vita mobile“: knygos „Japonijos skoniai ir spalvos“ pristatymas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Visai neseniai buvo išleista naujomis detalėmis papildyta Aurelijaus Zyko knyga „Japonijos skoniai ir spalvos“ („Aukso pieva“, 2017), kurioje, remdamasis asmenine patirtimi, autorius su nostalgija ir humoru pasakoja apie savo gyvenimą dviejuose Japonijos miestuose: Tokijuje ir Kanadzavoje.

Parodos „Lūžio kartos vardai: Antanas Obcarskas“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodų ciklas „Lūžio kartos vardai“ seka dailininkų kūrybos pokyčius. Antano Obcarsko polinkis ieškoti naujo stiliaus ir išraiškos – akivaizdus. Svarbiausia, kad bet kuri nauja jo kūrybos kryptis yra tikslinga ir neatsitiktinė.

Jau pirmieji A. Obcarsko kūriniai parodė dailininko mėgavimąsi ekspresionistine tapyba, kurioje balansuojama tarp abstrakčių ir figūrinių vaizdų. Menininkas nevengė ryškių, kontrastingų spalvų. Taip pat jau pirmuosiuose darbuose Obcarskas įtraukė žaidimo ir intrigos elementų. Ekspresionistinis žaismingumas labiausiai išsiskleidė 1993 m. tapus grupės „Angis“ nariu. Dailininkas iš dvimatės kūrybos perėjo į erdvinę – ėmėsi instaliacijų, objektų kūrimo. Dailininko kūrybos prigimtyje slypintis žaidimo elementas atskleidė kūrybinę giminystę su Jurgiu Mačiūnu ir jo „Fluxus“ judėjimu. Nuo 2004 m. instaliacijų pokštą pakeitė didelio formato minimalistinės spalvinės raiškos kūriniai. 2012 m. tokią opmeno interpretaciją dailininkas ėmėsi plėtoti kūriniuose „Akriliniai rašmenys“. Ši dvimatės ir bareljefinės tapybos, abstrakcijos ir turinio jungtis eksponuojama parodoje.

obcarskas

Gintaro Bleizgio knygos „Karmelio kalno papėdėje“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Poetas ir eseistas Gintaras Bleizgys pateikia skaitytojams netikėtą kūrinį – atvirą, dienoraščio formos pasakojimą, savotišką autobiografinį romaną „Karmelio kalno papėdėje“. Pretekstas pavadinimui, gal ir pačiam kūriniui atsirasti buvo šv. Kryžiaus Jono veikalas „Kopimas į Karmelio kalną“.

„Nepatogus kinas“: „Aš nesu tavo negras“, 18:30
Kino teatras „Cinamon“, Islandijos pl. 32

Malkolmas X, Martinas Liuteris Kingas ir Medgaras Eversas – trys nužudyti pilietinių teisių judėjimo herojai – turėjo tapti pagrindiniais naujos garsaus rašytojo Jameso Baldwino knygos personažais. Pabaigti šios knygos rašytojas nebespėjo. Šiame filme režisierius Raoulis Peckas pateikia savo nepabaigtos Jameso Baldwino knygos viziją. Archyvinė medžiaga, įgarsinta originaliais Baldwino tekstais šiandien suskamba aktualiau nei bet kada anksčiau.

Po filmo vyks diskusija „Rasizmas. Neapykanta. Saugumas. Ar Kaune galima gyventi?“. „Važiuokit k***a kol aš neužmušiau to juodaodžio b**t“, – tokia frazė skambėjo dviem jaunuoliams užpuolus nėščia moterį ir jos indų kilmės sutuoktinį Kaune. Nesunku įsivaizduoti, kad panašius žodžius teko girdėti ne vienam Lietuvoje gyvenančiam ar į šalį užsukusiam kitataučiui. Deja, bet tokie išpuoliai Lietuvoje retai pripažįstami neapykantos nusikaltimais. Na, bent jau ne iš pirmo karto.

Lietuviai dažnai mėgsta pasigirti, kokia didi ir tolerantiška kadais buvo jų valstybė, tačiau globalėjantis pasaulis verčia atsimerkti ir prisipažinti, kad dabar pakantumo kitataučiams ypač trūksta. Baiminamasi pabėgėlių, dėl geopolitinės įtampos kenčia šalyje gyvenantys rusai ir lenkai, o šaipymasis iš romų bei žydų vis dar „nurašomas“ tradicijoms. Kaip plačiai iš tiesų paplitęs rasizmas ir ksenofobija? Kiek rimtai teisėsauga vertina neapykantos apraiškas? Ar Kaune žmonės jaučiasi saugūs? Būtent į šiuos klausimus atsakymų ir ieškos diskusijos dalyviai.

Improvizacijomis paremta drama „Pasimetimas“, 19:00
„Šelteris“, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

„Pasimetimas“ – tai improvizacijomis paremta drama, kuri apima visuotinį jaunosios kartos pasimetimą ir neapsisprendimą įvairiose temose: „Ar patinka šiuolaikinis menas? Ar visi žmonės turi lygias teises? Ar kūryba yra apie save ar kitus? Ar depresija yra liga ar būsena“.
Šiuo spektakliu trupė nenutolsta nuo savo tradicijų – scenoje vėl persipins improvizuoti tekstai ir autentiški žmonių pasisakymai. Nors spektaklyje netrūksta komiškų situacijų, šįkart improvizacijomis aktoriai mėgins sukurti rimtą mūsų kartos dramą.

„Amber Quartet“ koncertas, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Į „Amber Quartet“ susibūrė žinomi muzikos profesionalai, smuiko virtuozai Vytautas Mikeliūnas ir Tadas Dešukas, altininkas Tomas Petrikis bei violončelininkė Onutė Švabauskaitė, grojantys instrumentais iš gintaro. Programoje skambės A. Piazzolla, J. S. Bach, A. Vivaldi, Ch. Corea, J. Zawinul, Sting, „Led Zeppelin“ ir kitų garsių pasaulio kompozitorių bei grupių kūriniai.

Eksperimentinės muzikos įvykis „Ultra Dinamica“, 19:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Trečiajame serijos vakare, kuris sutampa su rezidencijos CENTRAS parodos atidarymu, pasirodys brazilų elektroakustikos noise improvizacijų meistras Seht Zhan aka 5e7h, sintezatorių laužytojas (circuit bender), kompiuterinės muzikos atlikėjas, improvizatorius, muzikos prodiuseris, audio hakeris, instrumentų kūrėjas, epizodinis radijo laidų, meno dirbtuvių vedėjas, skvoteris, bastūnas Kacper Zlemianin aka Ctrl Freq (Krokuva/Haga) ir lietuvis garso performansų kūrėjas, jau dešimt metų stebinantis užsienio turų gausa ir geografija, Arma Agharta.

ultra

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia