Maršrutas spalio 16–18 dienoms

PENKTADIENIS, 10 16

Dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra, 11:00
„Azija LT“, Savanorių pr. 3-2

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.

„Nors šie keturi žmonės niekuomet nebuvo susitikę, dirbo skirtingus darbus, ir netgi tam tikra prasme gyveno skirtingose epochose, jų visų keliai susikirto Kaune, kuris iki Antrojo pasaulinio karo buvo dviejų tautų santykių istorijos epicentru, – teigė filmo idėjos autorius dr. Aurelijus Zykas, pristatysiantis seansą. Renginys – Sugiharos savaitės Kaune dalis, renginiai trunka visą savaitę iki pat sekmadienio. Visą renginių programą rasite čia.

Kauno kultūros centro 81-ojo sezono atidarymas, visą savaitgalį
Vytauto pr. 79

Atsinaujinęs Kauno kultūros centras kviečia į 81-ojo sezono atidarymo renginius. Jų metu tradiciniai dainų ir šokių kolektyvų pasirodymai pinsis su šiuolaikinio meno kryptimis, kurios praturtina modernaus centro įvaizdį. Keturias dienas centro erdvėse vyks įvairių meno sričių ir kolektyvų pasirodymai: nuo vaikų teatro spektaklių iki kūrybinių industrijų edukacijų. „Šiame naujame sezone siekiame, kad neliktų senųjų tradicijų ir šiuolaikinio meno atskirties, o visa tai taptų vienas kitą papildančiu veiksniu, kuriančiu šviežią požiūrį į Kauno kultūrą“, – kviečia KKC namiškiai. Renginių programą rasite čia.

Koncertas „Ovacijos Ludwigui van Beethovenui“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

2020 metais pasaulis mini 250-ąsias kompozitoriaus gimimo metines. Kauno miesto simfoninis orkestras šiai progai parengė vakarą, kurio programoje skambės uvertiūra „Koriolanas“. Klausytojai taip pat išgirs vieną žymiausių simfonijų pasaulyje – Penktąją simfoniją, kurią daugelis žino kaip „Likimo“. Šis sudėtingas opusas reikalauja profesionalaus atlikimo bei meistriško ir išskirtinio batutos valdymo. Visų šių savybių nestokoja gyva legenda tapęs Maestro Juozas Domarkas. Būtent jis savo išraiškingais ir meistriškais batutos mostais klausytojams atvers tikrąjį L. Beethoveno opusų grožį.

Filmas „Tobula žmona“ (La bonne épouse), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62 

Lyčių lygybės tema kalbanti satyrinė komedija „Tobula žmona“ į kino ekranus sugrąžina Juliette Binoche, žiūrovus perkelia į septintojo dešimtmečio Prancūziją ir supažindina su čia aktyviai veikusiomis namų šeimininkių mokyklomis, šiandien esančiomis tik istorija. Režisierius – Martin Provost.

Kadras iš filmo

ŠEŠTADIENIS, 10 17

Ekskursija „Inžinieriaus Jono Saleneko palikimas Kaune“, 12:30
Soboras (susitikimo vieta)

„Gražinkime Kauną“ kviečia pažinti ne kasdien aptariamą vieno darbščiausių Pirmosios Respublikos laikų architekto, statybos inžinieriaus, matininko Jono Salenieko (kitur – Saleneko, 1899 – 1931) kūrybą. Registruokitės info@grazinkimekauna.lt.

Festivalio „Vitrum 2020 Pulsas“ edukacinė programa, 12:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

dukacinės programos šeimoms metu, padedami menininkės Sandros Atkočiūtės, dalyviai galės susikurti stiklo kūrinį. Patys kurdami nedidelius stiklo objektus dalyviai komponuos ir žais derindami įvairias stiklo spalvas ir formas. Dirbtuvių dalyviai taip pat mokysis pažinti skirtingas stiklo technikas, susipažins su stiklo istorija bei garsiausiais stiklo menininkų kūriniais. Stiklo mozaikų kūrimas – ne tik smagus laikas su šeima, tačiau ir poilsis. Spalvų ir stiklo žėrėjimas suteikia geras emocijas, į procesą nurimti ir susikaupti įtraukdamas ne tik tėvelius, bet ir mažuosius edukacijos dalyvius. Reikalinga registracija.

Trečią popiet galerijoje laukiami suaugusieji – jie edukacinės programos suaugusiems metu, padedami menininkės Valdos Verikaitės, dalyviai susipažins su stiklo jungimo technologija ir susikurs savo kūrinį. Stiklo jungimo technologija jau nuo seniausių laikų iki šiol taikoma ne tik šiuolaikinio meno, bet ir architektūros, juvelyrikos srityse. Dirbtuvių metu dalyviai mokysis paruošti stiklo detales, apjungti jas su variu ir derinti tarpusavyje. Žaisdami su skaidriomis ir opalinėmis stiklo detalėmis sukurs savo išskirtinius kūrinius.  Reikalinga registracija.

17 val. festivalis kviečia į karšto stiklo pasirodymą „Stiklo triukšmas“. (menininkas Mantas Mikutavicius) Demonstracijos metu žiūrovai galės išvysti karšto stiklo procesą. Pamatyti, koks sudėtingas yra stiklo medžiagos gamybos kelias. Stebėti, kaip greitai kinta stiklo medžiagos būviai, kol liejamas objektas ar kuriamas pūsto stiklo kūrinys. Pasirodymo metu „Stiklo triukšmas“ autorius kviečia ne tik išvysti, tačiau ir įsiklausyti į šį ypatingą ir karštą procesą.

Beje, šalia esančioje „Galerijoje be sienų“ viso festivalio metu veikia Lino Kutavičiaus šviesos instaliacija.

Festivalis „Scena 10×10“: Spektaklis „Jaik“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Jaik“ buvo kuriamas kaip keturių dalių mini serialas ir dalyvavo televizijos serialų konkurse Estijos valstybės šimtmečiui pažymėti. Konkurso laimėti nepavyko, tačiau gimė spektaklis, apjungęs teatro, kino, instaliacijos meną. Keturios serijos, kurių kiekviena trunka valandą ir dešimt minučių, rodomos vienu ypu su nedidelėmis pertraukomis. „Jaik“ – tai pasakojimas apie netolimą Estijos ateitį. Išmaniosios technologijos čia smarkiai pažengusios į priekį, o bene svarbiausia iš jų yra elektroninę pilietybę, socialinius tinklus, įvairias komunikacijos formas ir dar nežinia ką siejanti platforma „Jaik“. Seriale plėtojama skirtingų gyvybės formų santykių tema, žmogaus ir gamtos, kūrėjo ir kūrinio, tikrovės ir fikcijos ryšiai.

„Von Krahl Theatre“ archyvo nuotr.

Vakarėlis „Wet Marathon: Under Black Helmet“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Nedaug šalių Europoje gali pasigirti, kad jose gyvenimas vyksta apskritą parą. O šis Kauno klubas turi keletą nepalaužiamų ir jokių pandemijų nebijančių tradicijų. Beveik tokių kaip Olimpinės žaidynės. Viena jų – visos nakties solo išstojimai dedikuoti Lietuvos naktinės scenos herojams. Šįkart tai – Julius, besislepiantis po juodu šalmu.

SEKMADIENIS, 10 18

Tapytojos Aušros Vaitkūnienės, grafiko Rolando Rimkūno ir filosofo Stasio Mostauskio paroda „Šviesmetis“. 10:00 – 17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Tai trijų autorių, VDA Kauno fakulteto kolegų, paroda / pokalbis, tuo pat metu rodantis ir sakantis bei užtrinantis ribą tarp filosofuojančių menininkų ir „menininkaujančių“ filosofųParodą įkvėpė tikėjimas, kad bet kuri meninė pastanga pirmiausia yra kalba, gimstanti iš poreikio susikalbėti, o visi kiti, taip pat ir meniniai, skirtumai – antriniai. Todėl tai ne tapyba, grafika ir tekstas, o juos vienijantis bandymas atsakyti į gyvenimiškus klausimus. Šviesmetis apibūdina žmogui neįsivaizduojamą atstumą, kurį šviesa nukeliauja per vienerius metus. Kokį atstumą per metus nukeliauja mūsų mintis? Kaip ji sąveikauja su kitų mintimis?

Į kokius supintus ir rezonuojančius pavidalus išsilieja drobėje, popieriuje, tekste ar bet kuria kita forma? Paroda „Šviesmetis“ yra bandymas atsiverti ir kalbėtis.

Paroda „Naujas muziejuje: siuvimo kursų pažymėjimas“, 10:00 – 16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą.

Šį kartą pamatykite Zofijai Žirnytei-Amankavičienei priklausiusį moteriškų drabužių siuvimo ir kirpimo kursų baigimo pažymėjimą. Apie Kaune 1932–1933 m. lankytus kursus ir juose įgytas žinias liudija ne tik šis dokumentas, bet ir pora nuotraukų su kursų dalyvėmis bei Švč. Širdies kongregacijos vienuolėmis, kruopščiai pildyta braižinių knyga, spalvingi madų žurnalai švedų, prancūzų, vokiečių kalbomis, įvairūs rankdarbiai. Visa tai Kauno miesto muziejui padovanojo Z. Amankavičienės dukra Margarita Pogorelienė.

Spektaklis „Momo“, 15:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklį 1–4 kl. moksleiviams Gildas Aleksa režisuoja pagal Michael Ende to paties pavadinimo romaną. Apleistame amfiteatre gyvena Momo – iš kur ji ir kiek jai metų, niekas nežino. Ji pati sako: „Kiek pamenu, buvau visada“. Ji turi ypatingų gebėjimų klausyti kitų žmonių ir visi nori būti jos draugais. Tačiau mieste atsirado pilkieji ponai, kurie vagia iš suaugusiųjų laiką. Jie sako: „Atiduok savo laiką dabar, turėsi jo daug daugiau vėliau. Vaikai ir Momo mėgina grąžinti pavogtą laiką, tuo pačiu išmokdami protestuoti ir balsuoti. Spektaklis rekomenduojamas 1-4 kl. moksleiviams.

Organizatorių archyvo nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia